HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

a2303
19. jan 2007

Ahoj Katika
Keď sa smiem spýtať, otehotnela si počas používania alebo po?
ďakujem

katika1
19. jan 2007

Otehotnela som po. 🙂

a2303
19. jan 2007

Ďakujem 😉

katika1
19. jan 2007

Ty si z NZ? 🙂

katka111
22. júl 2007

Ja beriem Evru uz jeden rok a som spokojna. Sice musim zo zdravotnych dovodov, ale v podstate som si zvykla. Pribrala som tiez asi 2kg,ale citim sa dobre. Ja platim za trojmesacne balenie okolo 1050 Sk. Takze celkom v pohode. 😎

kristynaw
23. júl 2007

ja mam s Evrou spatne zkusenosti,i moje kamoska,ale vse je idnividualni.ja mela sileny migreny, zacali me silene padat vlasy,kamoska zvracela i po vypiti vody, po vysazeni evry nam to prestalo,takze to byli vylozene nezadouci ucinky,tady v usa na to jezdi reklama,ze je to nebezpecna antikoncepece a kdo kvuli tomu nejak onemocnel(infarkt atd)tak dostane penezni odskodneni... v jedne zemi je Evra primo zakazana
ale je to proste individualni,nekteri ji berou roky a jsou v pohode

katarina78
23. júl 2007

Ahojte ja mam z EVROU taktiez zle skusenosti presla som na nu z YADINU a hned som pribrala skoro 5 kg, okrem toho som uplne stratila chut na sex 😢 😢 😢 Kramy mi po vysadeni chodili ako sa im chcelo prvy krat po 60 dnoch, potom po 50, potom po 40 a asi az po pol roku som sa vratila ku svojmu povodnemu cyklu 28 dni. Stale vsak spinim asi dva tyzdne z cyklu 😢 Moja kolegyna ich vsak uziva asi 2 roky a je s nimi nesmierne spokojna ... Je to hrozne individualne

bilka
7. aug 2007

ahojte 🙂
ako uz pisala aliana a katika1 aj ja som mala bohuzial neblahu skusenost s cervenymi svrbivymi stvorcami ktore mi ostavali po odlepeni naplasti na kozi a trvalo dost dlho, niekedy aj 2 - 3 tyzdne kym sa to ako tak dalo do poriadku. mne to pripominalo flak ako po popaleni. pripadala som si ako bosorky v stredoveku ktore mali na kozi vypalene znamenie. a svrbeloooo, az som sa musela cez naplast skrabkat. ako som postupne striedala miesta nalepenia tak som bola plna geometrickych utvarov. gynekolog mi vysvetlil ze je to forma urcitej reakcie, nieco ako alergia ktoru ma vraj dost zien na EVRU a vravel, ze ak ju mam, bude to mat tendenciu k zhorsovaniu a je lepsie prejst na inu. z toho dovodu som ju po roku prestala brat. co sa tyka pohodlnosti tak to malo urcite velke plus v porovnani s pilulkami. po vysadeni som bola tri mesiace bez HAK, ale menzes som dostala na pocudovanie uplne bez problemov a nacas. pripada mi ze ani jedna HAK neni idealna a niekedy trva dlho kym sa najde prave ta, ktora nam vyslovene sadne. ja uz som brala vselibarzco, uz si niekedy pripadam ako pokusny kralik. ale z kazdej HAK som vzdy mala depky a rozne nalady az som si pripadala ze to nie som ani ja. kiezby uz vymysleli mudre hlavy nejaku HAK aj pre tych nasich drahych chlapov... 😉 aby sme si my mohli ocistit telo od hormonov 😝

darulienka
4. okt 2007

caute holky, tak ja ich používam cca pol roka.Len tak dnes som začala trochu stresovať - náplasť pôsobí aj počas týždnovej pauzy - teda mala by - 🙂 ale ja mám dnes 1 den. začínajúceho cyklu lenže náplasť som si nalepila až po rannej "akcii" takže teraz mám trochu stresy, či to bolo stále ešte pod vplyvom antikoncepcie a nič sa nestalo.... neviete poradiť niektorá? mám sa začať stresovať??

bella
21. okt 2007

Ahojte kočky.čítam tu, že veľa z vás ste mali nepríjemné skúsenosti s týmito náplasťami.ja som si ich dala predpísať ešte asi pred 3 mesiacmi, stále ich mám doma no neajak z toho užívania zišlo. No teraz znovu rozmýšlam, že ich skúsím. Ale mám z toho tak trošku strach. myslím tým tie nežiaduce účinky a tak. Neviete mi poradiť, či HAK nie je lepšia v tabletkovej forme? a ak áno, nemáte nejaké info, či sa tieto náplaste nadajú nejakým spôsobom vrátiť? a skúsiť niečo iné? s HAK ešte žiadne skúsenosti nemám, preto ak máte nejaké rady, budem rada, ak niečo poradíte...

zitaja
31. okt 2007

Ahoj baby, ja som tiez pouzivala EVRU, bola som uplne spokojna, ale potom sme si to s mojim milym rozmysleli. Prestala som si ju lepit a hned som aj otehotnela. 🙂 Cakame babo a ostal mi cely balik EVRY na tri mesiace. Nemate niekto zaujem? Blocek z lekarne nemam, tak uz nemozem vratit. Moj gynekolog mi tiez nevedel pomoct, co s tym. Odstupim za polovicnu cenu, keby ste niektora chcela. 😀

zitaja
31. okt 2007

Jaj, a keby ste mali niekto zaujem, tak moj mail je zitaje@zmail.sk, cize zitaje a nie zitaja, ako mam tu login.

kika13
26. nov 2007

Rozmyslam nad naplastami Evra 😨 , len neviem sa rozhodnut ci je to to prave, ci toto alebo radsej skusim ten kruzok, poradte 😕

kika13
26. nov 2007

zitaja este to s tymi naplastami je stale aktualne? Mas ich este?

vereska
26. nov 2007

ahojte. ja som tiez pouzivala naplaste evra pocas dvoch rokov, ziadnu inu antikoncepciu som neskusala iba tuto takze to nemam s cim porovnat. ja som s naplastami bola velmi spokojna. este som aj schudla a prsia sa mi zvacsili o jedno cislo a mala som ich rovnake pocas celych dvoch rokov ako som si naplaste lepila. teraz ju nepouzivam lebo uz skusame babo. odporucila som to aj dalsim mojim dvom kamoskam a su spokojne. a su ozaj dobre vodeodolne /pocas tych dvoch rokov som pracovala ako letuska a chodila som tyzden co tyzden na exotiky a velarazy to vydrzalo aj tyzden kupania sa v mori/. a je aj vyhoda ze to netreba brat den co den a ked to niekomu nerobi dobre tak to len odlepi. so easy... 😉

kika13
26. nov 2007

diky vereska 😉

dadus
27. nov 2007

babulky toeto naplaste to su tie co setria alebo nejdu cez pecen? ja totiz mam problem s vysokym bilirubinom na zaklade coho nemozem brat HAK, ale bolo mi povedane, ze tieto naplaste by som aj mohla, je tu niektora z vas s podobnym problemom?

skrecok
27. nov 2007

Ahoj Dadus,
ja som zacala pouzivat tieto naplaste po tom co som musela vysadit HAK Novynette kvoli vysokymi pecenovymi testami. Bola som s tym spokojna, ale v lete mali velku nevyhodu v tom, ze sa stale odlepovali...

dadus
27. nov 2007

diky skrecok a ozaj ked sa odliepaju, nemaju nizsi ucinok? inac sranda, niektore pisu ze sa odliepaju a niektore ze v pohode 😅 no a teraz je zima tak drzat hadam budu 😅

dadus
27. nov 2007

ozaj ako vlastne funguju, to sa lepi kazdy tyzden? to sa vlastne predava v 3mesacnom baleni? to tam je vlastne 12 naplasti ci ako a kolko to stoji?
diky 😉

skrecok
27. nov 2007

Praveze ked sa odliepaju, tak maju nizsi ucinok. U mna boli problemy v lete ked boli horucavy. Ked sa velmi potis tak sa potom naplaste postupne odlepia. Takze ver tomu, ze v zime budu pevne drzat 😉 .

dadus
27. nov 2007

ok aspon ze ta 😀 no a v leto to hadam nejako vyriesim, i ked vtedy je najviac naruzlive obdobie 😀 😀 😀 dakujem 😉

skrecok
27. nov 2007

Nemas za co. 🙂

vereska
28. nov 2007

to odliepanie, to asi zavisi kto ako sa poti. preto si myslim ze niekto pise ze sa odliepaju a niekto ze nie. ja som si ich lepila 2roky. a nikdy sa mi nestalo ze by sami odlepil, aj ked som sa cvachtala vo vode v lete. predavaju sa 3nalepky v jednom baleni /na 1mesiac/ a 9 nalepiek v baleni /na 3mesiace/. 3tyzdne mas nalepky, 4. tyzden je bez nalepky a vtedy ti dojdu kramy.

jeana
28. nov 2007

necitala som sice celu temu, len 1 negativna skusenost s naplastami EVRA.
Uzivala som ich asi 2 mesiace a znicoho nic ma zacalo boliet jedno lytko.
Po asi tyzdnovom skumani lekarov, sa prislo na to ze tato HA mi spustila problem zapalu zil na dolnych koncatinach. Liecba = okamzite vysadenie HA a v buducnosti nebudem nikdy ja ani moja dcera uzivat HA ☹

danielita979
30. nov 2007

ahojte ja pouzivam evru asi 6 mesiaco a som s nou skutocne spokojna 😀 ani niekedy neviem, ze ju mam....takze ja ju vrelo doporucujem.

jankapivo
22. dec 2007

ahojte kocky,prave som si nalepila 1.krat evru,predtym som nepouzivala ziadnu antikoncepciu,ako rychlo zacina posobit,nie je to na letaku,

raspberry
7. jan 2008

ahojte zeny.tak vprvom rade som rada,ze tato stranka existuje.nikdy som nebrala antikoncepciu.a dnes mam prave premieru s evrou.sama som zvedava aky dopad to bude mat na mna.dufam,ze evra mi bude dobre a predovsetkym chranene sluzit.urcite este napisem.momentalne ma trapia silne menstruacne krce.som v praci a neviem ci to do 16:30 vydrzim...pa

danculka84
20. jan 2008

Ahojte ženy.Neviem ako ďalej,potrebujem radu.Evru používam asi rok a som s ňou veľmi spokojná ,to chcem odkázať všetkým začínajúcim.Do teraz som nemala žiadne problémy ,až teraz sa mi stala taká vec ,že jedna náplasť v sade mi chýba a neviem či som si neprilepila o jednu náplasť viac alebo druhá možnosť , že náplasť nebola v sade.Ak niektorá z Vás má skúsenosti s niečim podobným prosím poradte.Ďakujem

krasulka
1. feb 2008

DANCULKA84: ahojky, ja som pred 3 rokmi uzivala EVRU a tiez sa mi stalo ze v baleni boli iba dve. TAk mozno sa to stalo aj tebe. Inak baby ja som bola s EVROu spokojna co sa tyka pecenoviek, som ichh mala ako babetko. Ale som ju musela po pol roku prestat, lebo som z nej mala stale navaly do hlavy take tlaky atd.