HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

matrioska
9. aug 2011

@vefi89 Dakujem. Myslela som ze dalsiu nalepku, len som to hlupo napisala. 🙂 A citila si sa nafuknuta a mala si bolesti, ako keby si mala dostat menstruaciu?

vefi89
9. aug 2011

@matrioska ja neviem, ja také city nemám.... ja neviem kedy ju dostanem, mňa nebolí ani nič. 😝

ajuska2011
10. aug 2011

@lludmilla Ahoj, ja by som Ti rada predala naplaste, uz ich viac nechcem a mam ich ešte na tri mesiace. Ak máš záujem ešte stále, tak sa môžme dohodnúť.

anavivana
10. aug 2011

@ajuska2011 Ak by sa Lludmillka neozvala, ja by som ich od Teba tiež rada odkúpila

eduska
12. aug 2011

ahojte, v nedelu som si odlepila 3.tiu naplast a teraz mam prestavku tyzdnovu.. hned v pondelok na mna prisla taka migrena- to som nikdy v zivote nemala.. hlava sa mi strasne tocila... ide o to, ze sa stale necitim v poriadku a hlava sa mi z nicoho nic zatoci aj posledne dni.. ktovie ci nie od evry :( antikoncepciu nechcem prestat uzivat, lebo tie bolesti pri menstruacii sa mi zase vratia a je to nieco hrozne :(
ale zas bolesti hlavy, tocenie hlavy, nevolnost.. zo zaciatku dokonca krce v nohach...
zda sa mi, ze ani tak ani tak.. mate nejake skusenosti s podobnymi vedlajsimi ucinkami? dakujem..

matrioska
22. aug 2011

Prosim Vas, ked si odlepite naplast, do kolkych dni tak dostanete menstruciu?

eduska
22. aug 2011

@matrioska tak do 3ch dni ale po serii prvych naplasti ma podozrivo pobolievalo brucho uz po necelych 24 hodinach...

gika
24. aug 2011

Chcem sa opytat, ci niektora z vas pocas pouzivania antikoncepcnych naplasti pribrala ?

matrioska
24. aug 2011

@gika Ja nie.

ajuska2011
25. aug 2011

@gika ahoj gika, ja som pribrala. Prvý krát som ich brala pred piatimi rokmi a to som nepribrala, teda nepamätám si na žiadne zmeny. A teraz pred 4 mesiacmi som zase začala a pribrala som, teda naliala som sa vodou :( a tak som ich aj vysadila. Takže asi to bude aj vekom, že mám iné hormóny a inak to vplýva na ženu.

sonka26
31. aug 2011

ahojte dievčatá. ja som používala evru takmer štyri roky, tak možno niekomu budú nápomocné aj moje skúsenosti. s evrou som bola spokojná, akurát ma zo začiatku dosť často bolievala hlava, no časom to prešlo. nepribrala som, aspoň mám taký pocit 🙂 ale to je určite u každého individuálne. niektoré ste tu spomínali miesto nalepenia. tiež som si ju lepila zo začiatku na rameno, no tam ma to dosť svrbelo, skúšalo som aj na brucho, ale zachytavala sa o rifle a bola som z toho len nervózna. ale nakoniec som ju začala lepiť na zadok, strany som striedala, a môžem povedať, že pre mňa to bolo to naj. nikto to nevidí a ani neviem, že ju mám.

eduska
5. sep 2011

@sonka26 a ako casto ta hlava bolela? a v akej intenzite? lebo mna bolela aj predtym, aj teraz.. tak neviem :( ked odlepim 3tiu nalepku, tak ten tyzden bez nej je to najhorsie :(

marina111
5. sep 2011

ahojte, predá mi niekto náplaste EVRA = ak vám nevyhovujú, alebo uz nepotrebujete...? z BA? 🙂

sonka26
6. sep 2011

eduska, už si veľmi neviem vybaviť, ako často to bolo, ale nebolo to zase tak často a v takej intenzite, aby sa to nedalo vydržať, asi raz alebo dva krát to bolo úplne neznesiteľné, ale inak sa to dalo vydržať. neviem síce, ako dlho ich používaš, ale podľa mňa nie je normálne, že máš z toho také bolesti. pouvažuj nad zmenou, alebo sa porozpravaj s doktorom.

eduska
7. sep 2011

@sonka26 teraz pojdem na piaty mesiac.. ale tentoraz sa to celkom da vydrzat.. lebo okrem tych naplasti mam este kopu inych nedoriesenych problemoch, na ktorych sa pracuje- neurologia, stitna zlaza, kardio a tak.. douzivam este 2 mesiace a uvidim... mam ist aj na kontrolny odber, tak uvidim, co mi povie doktorka..

lludmilla
17. sep 2011

ahojte, ak ma niektora doma zvysne balenie eevri rada kupim 🙂) dakujem

zanulienka
17. sep 2011

@eduska ja som dostalaod evry migrenu,ale fakt silnu.ako pises bolenie hlavy az vracanie niekedy az 15 kat za den,2 dni som bola uplne mimo..skoncilo to z nalepenim prvej nalepky..

eduska
17. sep 2011

ja som mala teraz po odlepeni len slabucke zavrate, ale aj tak, ved to mi nema co byt :/
ale nejak nepresli ani po nalepeni naplaste.. takze bud som hypochonder alebo blazon 🙂)

adakuku
4. okt 2011

@jaslik cauko chcela som sa ta spytat ...použivala som naplasty evra vyse roka.Pred 3 alebo 4 mesiacmy som sa rozhodla s priatelom že chce este jedno babo ...problem je v tom že presly minimalne 4 mesiace a stale nic kolko musim cakat aby som mohla otehotniet .Dnes som si spravila tehotensky test lebo mi meskaju už 4 dni kramy ale test bol negativny.Ked vies odpovet but taka dobra a daj mi vediat...vopred ti dakujem 🙂 email ada-dino@azet.sk Adakuku

zitaje
4. okt 2011

@adakuku ja som po vysadeni EVRY otehotnela hned v prvom cykle. Ale pouzivala som ju len asi 3 mesiace.
Myslim, ze je velmi individualne, kedy sa organizmus zobudi po HAK.

adakuku
4. okt 2011

aha takže može to este trvat 😒 mam synceka ktory ma 2 roky citala som že žena po cisarskom reze nemusi už otehotniet bojim sa toho priatel hovori že nieje to pravda a citala som aj ine clanky a tiez sa to tam pise ..uvidym no dufam ze to dopadne dobre a ten tehotensky test ktory som si spravila ,nedalo mi tak som sa nan pozrela este raz avitvorila sa mi tan taka tenka ciarka ale le polovocna nevjem možno by som mala este pockat par dni...ale dakujem ti za odpoved ..maj sa krasne

dindan
5. okt 2011

ahojte baby...potrebujem radu...evru beriem 4tý mesiac...po 17 dňoch som dostala, no čo ja viem ..krámy? špinenie?...trvá to už piaty deň...na budúci týždeň mám mať voľno....urobiť si ho či nalepiť nový cyklus?

jabadaba
5. okt 2011

mne evra nesadla vobec, mala som ju nalepenu tri dni a aj to mi bolo blbo. Po odlepeni prislo silne krvacanie a az lekar ho musel injekcne zastavit. Nikdy viac a vraj nizko hormonalna...to iste! Odvtedy uz s HAK neexperimentujem. Jo a miesto nalepenia ma riadne svrbelo az palilo. Mala som na bruchu. Isla som sa uskrabat.

eduska
6. okt 2011

zozstala mi evra na mesiac (3 naplaste), kto by chcel denculka@gmail.com

zvedavamt
6. okt 2011

@eduska
hadam nikto.
Po takejto antikoncepcii ostala moja kamoška pn,odpadavala , mala vysoky krvny tlak a nevedeli čo jej je. Pobehala vyšetrenia, skončila na concore . Doktorka jej nakoniec kazala vysadit antikoncepciu a zrazu bola v poriadku.
Ja by som to už nechcela ani zadarmo.
To čo v letáku píšu o trombóze je ozaj pravda a stretla som sa pri mojej práci s prípadmi trombózy po HA.
Myslite na to,či vám to za to stojí.

gecko
8. okt 2011

Místo nalepení u mě bylo trošku červené, já spíše měla problémy s odlepováním, kraje náplasti po týdnu se odchlipovaly...

lenka1108
8. okt 2011

ja som mala evru skoro rok a pribrala som asi 10 kg. bolesti hlavy som mavala aj ja.potom som ju zrusila a dala som si mirenu.s nou som bola spokojna.

matrioska
10. okt 2011

@dindan Ahoj. Ja som mala podobny problem (aj ked v minulosti som Evru brala a nikdy som taky problem nemala). V den vymeny 2 nalepky za 3 (este predtym ako som ju vymenila) som zacala mat spinenie-slabsi menzes. Nalepila som si 3 nalepku ryhlo a cakala som. No "menzes" neprestaval. Mala som ho 7 dni az do vymeny/odlepenia 3 nalepky. Potom som do 3 dni dostala riadny menzes a po jeho beznej dlzke trvania sa uz spinenie neobjavilo. Hladala som rozne rady gynekologov na internete a kazdy radil drzat sa bezneho cyklu vymeny nalepiek.

dindan
10. okt 2011

@matrioska ahojky...ďakujem za radu...uvidíme čo to spraví...dnes som začala voľný týždeň, uvidíme kedy a či dostanem menzes...momentálne to mám super nastavené na jeden konkrétny dátum, ale ak by sa to zopakovalo, všetko bude v ťahu...rozmýšľala som či sa dá potom núdzovo zobrať tabletka na oddialenie menzesu...ale pobabrať cyklus by som si veľmi nechcela....čo už....niekedy môžeme iba snívať...🙂))

dindan
14. okt 2011

ahojte...správa: vo voľnom týždni som menzes dostala normálne aj napriek tomu, že som krvácala-nekrvácala normálne 5 dní v polovici cyklu....počkám ďalší mesiac, uvidíme či sa to nezopakuje...