HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

najkacenka
13. dec 2011

ahojtee ja som s evrou spokojna uzivam ju uz 4 rok...ale teraz posledne mesiace ked ju mam nalepenu tak niekedy ako kedy som spinila ako keby sa mi zacinala menstruacia neviem preco....mozno je uz slaba kedze ju uz dlksie uzivam....a nezabera,mozno treba zmenit inu antik. ale to by som neradaaa tak poradte ci mate s tym skusenost?nechcela by som otehotniet...dakujem

zuzana765
27. dec 2011

Ahojte, ja užívam Evru, už asi 6 rokov, som spokojná. A "netehotná" 🙂 .
Skúsenosti mám asi také: s priberaním a následným chudnutím nemám problém, ak priberiem nikdy to nieje spôsobené evrou. Kŕče alebo bolesti nemám, a aj menštruácia sa mi skrátila a nie je už taká bolestivá.
S odlepovaním problém nemám, vždy si to nalepím na podbruško, pred nalepením si danú časť umyjem mydlom, aby som plôšku odmastila, a nekrémujem sa cez náplasť, ani okolie.
NAJKACENKA: asi raz do roka sa mi stane, ze počas nalepenia náplaste sa mi objaví také malé špinenie, ale môj lekár mi povedal, že to nesúvisí s antikoncepciou. A tiež som čítala, že aj počas antikoncepcie sa pri ovulácii môže objaviť jemné špinenie, takže myslím že nemusíš podliehať panike.

lulinkabb
28. dec 2011

ahojte, ja som uzivala Evru asi rok a pol a bola som snou velmi spokojna. schudla som, mala som vyssie libido, skoro ziadne krce pri menstruacii a kratsie trvala, obcas sa mi stalo, ze sa mi odlepila ked som bola dlhsie vo vode, ale nerobila som z toho vedu, nalepila som si novu. neskor som sa rozisla s priatelom a prestala som ju brat, dnes po dvoj rocnej pauze ju idem uzivat znovu, tak dufam, ze mi zas sadne tak ako pred tym, co myslite?? smola je ta, ze vtedy ma stala asi 12e na mesiac a dnes ma stoji 19e na mesiac.... dako to snad zvladneme s priatelom 🙂

vevik123
15. jan 2012

Ahojte mamicky a nemamicky prosim vas kolko euriciek davate za naplastie eura(9kusove-co su na 3mesiace)??? 😵

eduska
17. jan 2012

@vevik123 ked som ich kupovala naposledy (asi v auguste), tak stali 45,64 €.. ale ide o to, aku cenu si da lekaren.. videla som aj okolo 50€

dindan
7. feb 2012

ahojte baby....a mám nový problém? neviem...beriem evru, všetko bolo o.k až doteraz...vo voľnom týždni som nedostala menzes...jasne že panika....urobila som si tehotenský test ...je negatívny, volala som na gyndu a doktorka mi povedala, že zbytočne panikárim...jednoducho sa to môže stať že to vynechá....stalo sa ja vám niečo také? 😒 díky za odpoveď

andys
9. feb 2012

@dindan Me se spis stalo to, ze od pouzivani EVRY se mi MS tak zeslabila, ze ji mam od te doby jen max. 2 dny a strasne slabe. Proto je mozne, ze Ti proste vynechala.
Byla bych v klidu - test byl negativni, pro sichr si ho muzes udelat par dni pozdeji zas a jinak je vsechno OK. 😉

dindan
10. feb 2012

ďakujem za odpoveď...prišiel menzes...v tretí deň nalepenia náplasti....neviem čo teraz ďalej...dám ďalšie dve a potom by mali prísť znovu?...to bude iba 22-25 dňový cyklus...nooo nič moc...uvidíme...dám vedieť...doteraz som bola veľmi spokojná z náplaťami...pá pá

petrunica
10. feb 2012

Ahoj holky, EVRU beru druhý měsíc, lepím si ji na zadek, ale vždy se mi zkrabatí a odlepí se mi okraje. Mám strach o účinnost. Nemáte některá zkušenosti, celkem mě to děsí.

vevik123
11. feb 2012

@petrunica ahojky ja beriem evru uz asi rok a som spokojna len klud 😀 ja si evru na zadok nelepil ale na rameno ruky a obac na podbrusko niekedy sa my stava tiez ze sa my odlepi okraj ale len ked nechtiac zaskrabne o nu ale ona sa hned zalepi naspat a drzi skus si ju lepit na ine miesto a uvidis kde ty to bude najlepsie vyhovovat . 🙂

cherry1981
11. jún 2012

Poradte mi , ja zvazujem naplast, a zaujimalo by ma ako je to s menstruaciou, ci je pravidelna, ke sa beru naplaste a ci ste nemali mimomestruacne krvacanie

xsenova
11. jún 2012

ako citam diskusiu tak ako jedna z mala nemam s evrou dobre skusenosti. uzivala som ju cca 8 rokov spat - ked dorazila na trh. dostala som z nej nevolnosti od zaludka ktore vobec neutichali - vracala som napriklad aj 2 dni v kuse. Ale vobec ma nenapadlo ten problem spajat s antikoncepciou. Myslela som, ze je to zo stravy. Takto to islo rok a potom po rozchode som evru vysadila. Vtedy problemy prestali a ja az vtedy zistila o co islo. Navyse mi 1.5 roku neprisla MS. Od vtedy mam zle reakcie na vsetky druhy a. - neutichajuca nevolnost od zaludka - a tak musim bez antikoncepcie 😒 Pritom som predtym brala 4 roky trojfazovky a bolo vsetko v pohode ☹

monika_35
11. jún 2012

ahojte baby,ak sa môžem zapojiť tak napíšem že ja som Evru mala pred 3 rokmi,prvý rok v pohode,držala,lepila som si ju okrem brucha všade kde má byť nalepená,ďaľší rok som s ňou tak už nebola spokojná...bola som po sebe 2x pri mori,raz v Turecku tam bolo všetko o.k. a potom v Egypte a tam mi už držať nechcela,tak som si ju lepila po každom kúpaní ak sa mi odlepila,tak som aj krvácala čudne,dlhý menzes a aj mimomenzesové krvácanie...lekár bol zhrozený že vraj som si pred dovolenkou mala prísť pre tbl...no keby som to tak vedela....tri týždne som špinila a na nervy to bolo,prešlo to a potom na to týždeň som dostala normálny menzes....nikdy ich už nechcem,boli aj tak drahé...len nechápem že 1 rok bolo všetko absolútne v poriadku,slaby menzes bez bolestí a držali jak čert 🙂 a inak podľa mojich info a USA sa už nepredávajú a už ich aj sťahujú z iných krajín....tak neviem...

monika_35
11. jún 2012

a zabudla som,aj mne pri tom bolo občas zle od žalúdka,ale to ten posledný pol rok....

xsenova
13. jún 2012

@monika_35 prave som pozrela online co sa deje s Evra. A skutocne v roku 98 v amerike vydalo FDA (Správa potravin a léčiv) varovanie ze Evra naplaste obsahuju prilis vysoke mnozstvo estrogenu. Varovali, ze jej pouzivanie moze castejsie viest k zdravotnym problemom. Dovodom je, ze pri naplasti je zena prijima 60% viac estrogenu. Dovod je, ze tabletka je uzivana raz denne kym naplast davkuje estrogen pocas celeho dna.
Spolocnost Johnson & Johnson ma na krku par sudnych sporov koli smrti mladych zien - ktore udajne sposobila prave naplast. V 2 sporoch uz bola spolocnosti uznana vinnou a musela zalobcu financne odskodnit. Spolocnost bude nadalej naplast predavat ale bola povinna zmenit udaje na obale.

Takze predtym ako si niekto da predpisat evru by si urcite mal dat spravit test na trombozu 😉
zdroj: http://www.lawyersandsettlements.com/features/o...

monika_35
13. jún 2012

@xsenova ahoj,tak naozaj som sa nemýlila,že už v USA sa tým niečo deje....dík za info 🙂

eduska
14. jún 2012

@cherry1981 no ja som ju pravidelnu mala, ale medzi prvym a druhym cyklom, som mala spinenie, ktore po dalsom cykle vymizlo.. naplaste su fajn..len tie vedlajsie ucinky- to je individualne

iwushqa
29. jún 2012

Ahoj, vidim tu strasne vela negativnych reakcii na evru ...
ja evru pouzivam cca pol roka a zatial som s nou maximalne spokojna. predtim som puzivala tabletky mercilon a azaliu (azalia jednohormonova, menej zatazujuca) a z oboch mi bolo priserne zle ... po par dnoch uzivania som zvracala, migreny som mala nenormalne ...
Odkedy pouzivam evru zvracanie nebolo, nezatazuje to pecen a celkovo setri to organizmus ... tak mi to vravela aj lekarka (mala som vaznejsie zdrav problem) a vidim ze mala pravdu ... mne sa teda naplaste velmi osvecili ... dokonca som vzdy trpela silnou anemiou a odkedy uzivam naplaste moje testy na zelezo sa zlepsili 🙂 (kedze mam po naplastiach kratsiu a menej silnu menst)
mne najviac vyhovuje lepenie na chrbat (cca ako su lopatky) a ked sa nosia rukavy kludne aj na ruku 🙂 na zadok mi akos nelepia :D
jednoducho si ich neviem vynachvalit, jedinou nevyhodou pre mna je ze pri ich lepeni mi vzdy musi niekto asistovat :D

iwushqa
29. jún 2012

@cherry1981 ako som pisala, mne strasne pomohla, ms som mala pravidelnu a menej silnu 🙂 ani ziadne vedlajsi ucinky (narozdiel od tabletiek ktore ma znicili)

kiwinka
3. aug 2012

baby, chcem sa spytat , evra je ucinna uz o dprveho dna nalepenia???

malinkaaninka
3. aug 2012

@kiwinka fuha,a prečo nie?ved je to to isté ako tabletky.akurat ide kožzou a nie žaludkom.

kiwinka
7. aug 2012

@malinkaaninka ja som sa pytala ci je evra ucinna hned od momentu nalepenia..tak sorry , ze sa pytam 🙂
tabletky niesu ucinne hned od pozitia prvej tabletky, takze v tomto rozdiel je.

malinkaaninka
7. aug 2012

@kiwinka beriem späť,zle som ťa pochopila.prepáč 🙂

monalis
8. aug 2012

Před 14 dny jsem začala Evru používat a zatím je vše ok. Zatím žádné špinění a jiné problémy. S tou účinností je to prý tak, že když se nalepí hned první den menstruace je žena chráněná hned. Zatím my nejlépe drží v horní části zadku 😉 Hrozně sem se jí bála, protože čtu hodně negativních zkušeností, ale zatím jsem nic nezpozorovala a doufám, že to tak i zůstane 😉 U tabletek jsem strašně trpěla na bolesti střev a už se to nedalo vydržet tak mi byla doporučena Evra.

kiwinka
10. aug 2012

tak,, s evrou sa moj gyn nestotoznuje, tak mi dal tabletky,,tak uvidime ...

dindan
5. nov 2012

ahoj baby...musela som evru vysadiť, pretože som bola operovaná. Menili mi platničku v krížovej časti a operácia prebiehala cez brušnú dutinu...lekár mi ju kázal vysadiť mesiac pred operáciou...len tak pomimo- nemala som žiadne vedľajšie účinky z vysadenia...teraz evru neberiem už štvrtý mesiac a chcela som ju brať znovu...neviete ako dlho po operácii takého alebo podobného druhu sa môže znovu začať brať HAK?..díky za odpoveď

melanka21
5. nov 2012

ja som po nich mala teploty a bolo mi zle, musela som ich vysadit.

vevik123
27. nov 2012

Ahojte prosim vas ake mate skusenoti po vysadeni antikoncepcii Evra(brata 2-6 viac rokov) co sa tika otehotnenia boli nejake problemy ? Mala by sa pri antikoncepcií evra po dlhsom uzivani robit prestavky (aj ked nechcem otehotniet )aby sa telo precistilo ? vopred vam dakujem za vase rady 🙂

lludmilla
15. dec 2012

Ahojte 🙂 chcem sa opytat, ci nema niektorá z vás na predaj HAK evru. Veľmi rada kúpim. Dakujem, mozete ma kontaktovat na email: lludmill@azet.sk

vikusjk
15. dec 2012

Ahojte, ja som pouzivala Evru asi 3 roky, nemala som ziadne vedlajsie ucinky (snad vacsie prsia) jedine, co mi vadilo, bolo, ze koncom tyzdna uz boli okraje zaspinene od oblecenia, na ten lep sa lepili drobne chlpky z oblecenia, inak nic. Po vysadeni sme sa o babo snazili rok, ale podla mna to nebolo sposobene evrou, jednoducho sme nevedeli trafit plodne dni, ani ovulacne testy mi nepomohli. Dnes mame krasne dievcatko 😵 ale ziadnu hak uz neberiem. Na evru mi povedala moja gyndoska teraz, ze je vysokohormonalna, su vraj aj tabletky s omnoho nizsou davkou hormonu, ale mne je to uz jedno, nechcem ziadnu hak uz brat.