HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

wingi
3. feb 2013

Holky prosím vás chcem sa na niečo doležité spýtať, čitam tu rozne komentáre aa píšete tu, že náplasť učinkuje až po mesiaci uživania, že prvy mesiac treba si ešte dávať pozor! Prečo ma ale potom gynekol. ubezpečoval že je spolahlivá aa nič mi o tomto presnejšie nepovedal? Možno som sa mala spýtať ale predsa to je základ upozorniť na to aby sa davalo prvy mesiac pozor! Pred týždnom som si nalepila prvu naplasť a dnes druhu ale mala som nechraneny sex. Prosím vás baby znamena to že možem kludne otehotnieť?? Kto ma takéto alebo pod. skusenosti??? Dakujem za odpoved

monalis
4. feb 2013

@wingi Chrání již osmý den od nalepení. Nejlepší je první náplast nalepit první den menstruace, to by pak měla chránit hned od druhého dne. Také jsem ji užívala. Myslím, že je to psáno i v příbalovém letáku 😉

barbara987
21. feb 2013

ahojte , chcela by som sa opytat ,nikdy predtým som nebrala ziadnu anti..Na letaciku pise ze pvý den po ms mam si to nalepit , ale co ked som uz v procese ms( 4 den )....teraz mam cakat do nasledujucej ms ?? ,, neviete mi pomoct , nikde o tom nic som nenasla

sumienka9510
23. feb 2013

@barbara987 ahoj..no prvu naplast si nalep v 1.den tvojej menstruacii..(ked si este nikdy antikoncepciu nebrala)..napr. dostanes svoje dni v sobotu rano,tak si v tu istu sobotu nalepis naplast..budes ju mat cely tyzden,zase v sobotu si ju das dole a nalepis druhu naplast..o tyzden zase tretiu..a potom budes mat tyzden pauzu ked dostanes svoje dni.

veronikanel
23. feb 2013

Já teda nic moc,měla jsem dva týdny,při tom neskutečné migrény,poruchy vidění,zle od žaludku...Pak mi to naštvaná máma servala z ramene a přísahám vám dámy,během půl hodiny mi bylo dobře!!!!!!!!!
Ale vracet se k ní nehodlám

jarka160
8. mar 2013

ja ju uzivam uz 4roky a je to pohoda. som velmi spokojna, kazdu nedelu rano si dam novu, ked vynecham viem ze v stredu rano jak vstanem dostanem menstruaciu :D takze si viem pekne planovat dovolenky 🙂

kamculenka
8. mar 2013

Já ji užívala dva roky, chrání hned od prvního dne prý, ale okolí náplasti jsem měla věčně špinavé, takové jakoby olezlé, často pod náplastí vyrážky od zapaření. Vrátila jsem se zpět k pilulím a teď už rok a půl bez HAKiny

autorita
15. apr 2013

Mám na predaj naplasti evra na 2 mesiace doba expir. 03/13. za 22 eur. aberak@orangemail.sk

tkiwka
10. máj 2013

Ahojte, mám na predaj naplasti Evra na 2 mesiace + 1 naplasť, čiže spolu 7 naplasti za 25 €. ak by mal niekto záujem tak mi napíšte na itkacikova.ivana@gmail.com

bombo
5. jún 2013

Mám na predaj celú krabičku - na 3 mesiace, je otvorená, nepoužitá krabička , cena 30€

julia177
13. jún 2013

ahojte chcela by som vas poprosit ci by ste mi mohli poratit ci su tieto naplaste spolahlive a ci sa aj pribera z nich ja od dnes som zacala si lepit dakujem

julia177
13. jún 2013

@bombo ahoj mas este naplaste

bombo
13. jún 2013

Áno

julia177
17. jún 2013

ja ti dam vediet ako mi budu pomahat uvidim by som si ich zobrala a ake su porat mi nemala si problemy aj si bribrala

petkaa28
17. jún 2013

Ja som mala tiez spinu okolo naplasti a velke zapalene vyrazky pod nou. Takze som s tym skoncila

julia177
17. jún 2013

a
@petkaa28 a aj si pribrala a kolko si to lepila

petkaa28
17. jún 2013

@julia177 asi pol roka... Nepribrala..

brisalek
17. jún 2013

Ahoj, měla jsem EVRU před těhu 2,5 roku a vše úplně v pohodě (až na "špínu" okolo náplasti a někdy malilinko červené), nejlepší HA co jsme měla.

kathalinne
23. jún 2013

Používam EVRU už tri roky, vôbec som nepribrala a musím si zaklopať, že náplasť sa mi ani raz nezlepila, ani pri plávaní ani vo veľkých horúčavách, nemám žiadne prejavy vedľajších účinkov, teraz som bola u lekára a robili by mi krvné testy a pečeň som mala čistú ako bábätko 🙂 ( ale ja veľmi nepijem ani alkohol ) a kedže mám stále nádchu a podobné nachladenia je to veľmi vhodné, lebo užívaním antibiotík sa neznižuje účinnosť náplaste, čo sa týka nejakých negatív, tak samozrejme ten neporiadok okolo náplaste a začervenanie po odlepení a dalšia vec ale to už je také nepodstatné vôbec sa mi neskrátil cyklus ale pozitívom je zase, že mi ho načasovala ako švajčiarske hodinky 🙂 snád toto niekomu pomôže vo výbere 🙂

julia177
24. jún 2013

@kathalinne mna to stale svrbi a neviem sa doskriabat neviem ci to mam este brat poradis dik

kathalinne
25. jún 2013

júlia mňa to tiež hlavne v letných mesiacoch svrbí občas si to poškrabem ale fakt len minimálne 🙂 myslím, že ak ťa to veľmi svrbí a máš aj vyrážky možno ti tento druh antikoncepcie nesedí alebo môže byť aj druhá vec a to, že tvoja pokožka si na to ešte nenavykla, ja by som skúsila ešte dokončiť cyklus a ak to neprejde asi by som uvažovala o inej antikoncepcii.

aristka
25. jún 2013

@kathalinne inak upozorňujem,že náplaste majú najvyššiu dávku hormónov oproti tabletkám a iným hak

julia177
27. jún 2013

@aristka jak ze maju najvisu davku hormonov vsak mne povedali ze tam ich je najmenej aj stoho nepriberem

aristka
27. jún 2013

@julia177 je to hlúposť ,vstrebávajú sa cez kožu,nie priamo na mieste,vtedy by mali najmenej..tam patrí minerva ,nuvaring..potom sú tabletky a až na konci náplaste s podkožnými hak...,pribrať nemusíš...,ale ja by som si to nedala.. 😒

yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lludmilla
2. júl 2013

Ahojte babeny 🙂 nema niektora z Vas na predaj naplaste Evra, ktoré uz nepotrebuje? Budem povdacna, ozvite sa mi na email ludmilazavacka@gmail.com

krpataaa
15. júl 2013

ahojte baby mam jednu otázku ohľadne náplasti evra, snaď mi bude vedieť niektorá z Vás poradiť.
Podarilo sa mi spliesť si týždne a namiesto 3 náplasti som si nalepila 4 :D teraz neviem či keď si tu 4 náplasť dám dole v výmenný deň či dostanem na 5 týždeň menzes ako keby som ich mala ( 3 a na 4 týždeň ju dostávam ). vlastne som si týmto spôsobom posunula menzes o týždeň neskôr. Neviem či si ju môžem dať dole alebo mam pokračovať a dať si ešte ďalšie 2 náplasti a mať ich dokopy 6 v kuse ( to by znamenalo, že by som si posunula menzes o celý mesiac , teda jeden menzes by som vynechala).
Ďakujem za pomoc a odpovede :D :D

kitkatttt
28. júl 2013

ahojte, nemate niektora na predaj naplaste Evra 9ks? Za rozumnu cenu kupim surne /potrebujem ich max do zaciatku augusta/, ak by niektora mala, prosim kontakt na mail na kitkatttt@azet.sk vopred dakujem.

PS- odpoved pre krpataaa - ja som si kvoli dovolenke parkrat posuvala a mala som 4naplaste po sebe a potom som cez dalsi cyklus pouzila 3naplaste(mala som 1ks nahradnu). Ale raz sa mi stalo, ze som tiez kvoli dovolenke potrebovala posunut menzes o tyzden skor a pouzila som 2naplaste a potom tyzden pauza a v pohode, nemalo to nasledky 🙂 ale samozrejme zaruku ti nedam.

petruskar
23. aug 2013

Ahojte, mam na predaj naplaste EVRA na dva mesiace. Nakolko sme sa rozhodli mat babo su mi uz zbytocne. Pokial by mal niekto zaujem , rada by som ich predala.

ywet15
31. aug 2013

ahojte baby mam taky mensi problem lepim si naplaste evra uz skoro 9 mesiacov a teraz sa mi stala taka vec ze posledne dva tyzden pred pauzou mam dost silny biely vytok ktory nezapacha nesvrbi a uz tyzden mam citim tlaky a pichanie v podbrusku momentalne som zacala sedem dnovu pauzu a cakam na mrsku.mate z tym niektora skusenosti pocas uzivania evra? som 16 mesiacov po porode... dakujem za rady