HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

veronika7228
11. feb 2008

ahojte,tak dneska som dosla od svojho dr. a predpisal mi evru...trosku sa aj bojim,bo som predtym brala tabletky, no robili mi problemy a tak teraz prechadzam na toto...dufam,ze to bude v pohode a posluzia na to-na co maju 😀

kajark
12. feb 2008

Ahojte, ja mam evru uz cca 1 rok a som s nou velmi spokojna, je to pohodlne. Zo začiatku sa mi taktiež odlepovala a krčila, kym som neprisla na to ako ju spravne lepit. Lepim si ju na zadok vo vrchnej casti (kde zadok nie je velmi vypukly 🙂 ) blizsie ku okraju nohaviciek , raz na jednu a raz na druhu stranu, striedam kazdy tyzden. V den vymeny naplasti si spravim telovy peeling, naplast vyberiem a v rukach su sucham cca 15 sec., aby sa lepidlo zohrialo a lepsie drzalo, potom prilepim, riadne popritlacam a este cca 15 sec sucham po prilepeni, aby dobre chytila, od kedy ju takto pouzivam neodlepuje sa. Niekedy sa po plavani stane ze sa trosku odlepi, ale ona ked uschne opato dobre drzi, takze ju netreba hned zahadzovat. Prajem vela spokojnosti 🙂

kajark
12. feb 2008

Este dodam, ze som nepribrala, nemam s nou ziadne problemy, prave naopak, kym som ju nepouzivala mavala som strasne bolesti a krce pri menstruacii a odkedy ju pouzivam, tak pomaly ani neviem kedy ju mam 🙂)

laodika
7. mar 2008

Ahoj, chcela by som sa poradit ohladom naplasti evra, zacala som ju pouzivat minuly tyzden, doktorka mi povedala,aby som si ju aplikovala v prvy den menstruacie, ale stalo sa mi to, ze po tretom dni sa mi menstruacia uplne zastavila, co sa mi zdalo byt cudne, pretoze obycajne ju mavam 6 dni a okrem toho mam strasne cudny pocit vo vajecnikoch, akoby boli strpnute, niekedy je to neprijemne a musim si az sadnut. Je to normalne? Takisto sa mi na tu naplast lepi vsetko z oblecenia, takze musim jej okolie cistit kazdy den pletovou vodou, pretoze to vyzera dost neeseticky. Tiez by som sa chcela opytat, ci je normalne, ze ma prejde chut do jedla. S tabletkami som jedla o sto sest a teraz vobec nemam na nic chut. Neviem,ci mam s tymi naplastami pokracovat, alebo sa radsej vatit k tabletkam. Ak mate niekto podobne skusenosti, napiste mi prosim. Dakujem.. 🙂

katuska
8. mar 2008

prosim chcela by som sa opytat,ze ak beriem naplaste evra ci sa moze moj partner do mna urobkat 🤐 dufam,ze mi poradite 🙂

svejka
19. mar 2008

Ahoj! Zacala som brat Evru pred tyzdnom.. Zatial ziadne vedlajsie ucinky, ani nic podobne. Presla som na nu z Yadinu. Jediny problemik, ze sa mi rohy trosicku odlepuju, asi tak na 2-3mm. Uz to môze spôsobit znizenu ucinnost? A na lepidle sa mi usadzaju necistoty. Cim si to mozem prosim Vas ocistit? Bojim sa pouzit nieco len tak, aby som tym naplast neposkodila nahodou. A s tym "urobkanim sa" dovnutra myslim, ze by nemal byt problem, my sme to tak pri tbletkach robili a za vyse rok som neotehotnela. Tak kedze je naplast antikoncepcna, ide o pohodlnejsi sex 😉

janja2502
26. mar 2008

katuska: ja si myslim, ze hej, ale mala by si ju brat trosku dlhsie. Ja ju beriem uz asi 4 rok a je to v pohode.

timonad
1. apr 2008

ahojte ja som tiez mala naplaste evra a mam veeeelmi negativne skusenosti.mala som ich predpisane hlavne ako zabezpeku toho aby som neotehotnela(velmi sme tuzili po 2 dietatku) lebo som mala po porode problemy s laktaciou a chlamydiami a evra mi tak rozhadzala hormony ze to od coho ma mala ochranit (tehotenstvo) mi naopak zdvojnasobila.Ostala som tehotna,dokonca som cakala dvojicky a kvoli velmi negativnym testom som musela tehotenstvo umelo prerusit....bolo to strasne a uz NIKDY nebudem brat ziadne tabletky a ani si nic lepit.Velmi dlho trvalo kym sa mi hormony stabilizovali a ukludnili.Teraz uz mame aj to vytuzene dietatko ale tie nervy ci bude vsetko v poriadku kvoli nejakej lepke boli desne...

silvuskaa
14. apr 2008

Ahojte,aj mne lekar predpisal naplaste evra a ked to tu tak citam, zacinam mat obavy.....je mozne ze ste otehotneli i ked ste dodrzali vsetky pokyny a naplast drzala na kozi?

jarimilla
15. apr 2008

Evru beriem uz 2 roky a som s nou velmi spokojna.Zo zaciatku som sa tiez trosku bala a bola som nedoverciva ale v praxi sa overila.Nepribrala som a dokonca som par kil aj zhodila.Nemam bolesti pred MS a viem presne kedy pridu a mam ich o polovicu kratsie ako volakedy.Vyskusala som si ju lepit na rozne miesta a mozem povedat,ze na na lopatke sa mi este nikdy nestalo zeby sa mi odlepila. 😉

bianca25
29. apr 2008

Ahojte. Lepim si evru uz 2. mesiac. Celkom drzi, ale na kraje sa naliepaju rozne spinky z oblecenia, takze ich mam stale odlepene. Co by som mala robit? Neznizuje to nahodou jej ucinnost? Dakujem.

silvuskaa
30. apr 2008

bianka myslim ze ked sa kusok odlepi nic sa nedeje. Ja sa ju este len chystam brat, ale tiez mam strach aby sa mi neodlepila. Dufam ze bude drzat ako ma. 🙂

katka322
1. máj 2008

druhý týžden som začala užívať náplaste a dnes som dostala menštruáciu, chcela by som sa spýtať, či sa to niektorej stalo, už po druhom týždni nalepovania náplasti

adka12
1. máj 2008

Ahojte baby, dnes som si nalepila poslednú náplasť Evra a končím s antikoncepciou 🙂
Chcem sa vás opýtať, ako dlho by sme mali čakať, aby bolo dieťatko v poriadku.
Chceme mimi, ale doktori odporúčajú počkať po vysadení antikoncepcie tak cca 3 mesiace.
Rozmýšľala som, že za ten čas by som užívala ten Calibrum baby plan a v auguste po svadbe
by sme išli na vec 😀
Aké máte skúsenosti s tým Calibrum baby plan.

silvuskaa
2. máj 2008

Tak ja som vcera nalepila prvu naplast a stale ju kontrolujem ako sialena, trocha sa mi na nu lepia nohavicky ale zatial drzi.
katka tieto nove antikoncepcie, ktore maju nizsi obsah horonov, mozu sposobovat spinenie ci uz slabsie alebo silnejsie i pocas brania naplasti...mala by si dobrat naplaste a nevysadzat ich. Skus pozriet www.raztyzdenne.sk a v poradni u lekarky najdes mnoho informacii...je to fakt dobre.

vebina
12. máj 2008

Ahojte chcem sa opytat ako je to ak pouzivam naplaste evra a fajcim, ja viem ze by som nemala. chcem sa opytat ci neviete o nejakyh rizikach co mi hrozia. diki vopred

mirka414
15. máj 2008

ahoj dievcata ja som dnes dostala naplaste.chcem vas nejaku poprosit co ich mate ci by ste mi neposlali slovensky alebo cesky preklad,ja to mam vsetko v nemcine...prosim,prosim.odmenim sa svajciarskou cokoladou 😵 prosim ip.dakujem.

matrioska
16. máj 2008

Ahojte, Tiez zacinam s branim naplasti. Chcela som to aj z estetickeho hladiska koli prsiam. Pomohlo to niektorej z vas na zvacsenie prs? Dakujem.

matrioska
22. máj 2008

Ahoj Mirka414, ak chces mam nascanovany ten navod. Sice nie velmi dobre, ale lepsie ako nic 🙂

kesa
30. máj 2008

ahojte baby chcela by som sa vás opýtať, či je v poriadku, že som dostala menzes o týžden skor... beriem evru asi 4-5 mesiacov a som s nou uplne spokojná, len neviem či je to ok s tým menzesom...dnes si odlepujem poslednú náplasť a včera mi "krámy" skončili...ps: stalo sa mi to už asi 2x ešte kým som brala tabletky a bolo to ok...tak dúfam že aj teraz...dakujem za odpoved 😉

jjanulik21
12. jún 2008

matrioska ja si lepim evru asi pol roka a musim povedat ze prsia mi narastli...moj priatel si to nevie vynachvalit 😉

matrioska
12. jún 2008

Dakujem Janulik za odpoved, i ked viem, ze je to individualne. Zatial ju mam len tyzden (cakala som na zaciatok cyklu), ale este ziaden pozitivny ucinok 🙂 No uvidime, pri mojom stasti z nej urcite len priberiem, tam kde nechcem. 😀

jjanulik21
12. jún 2008

no neviem fakt je to individualne... aj ja som trosku pribrala ale ja som iba rada lebo s tym mam trosku problem.... zerem a zerem a nic.... ☹

prettybaby
12. jún 2008

ahojte kocky, ja som riadne pribrala, fakt, aj ked som viac jedla ale riadne aj EVRA tomu pomohl,ale teraz som opat stihla

samira3
24. jún 2008

awojte zeny 🙂 pls po akej dobe uzivania Evry mozme s priatelom to robit uplne...?ze sa domna spravi?

matrioska
2. júl 2008

Ahoj Samira,
v navode je pisane, ze prvych 7 dni by sa mala este pouzit ochrana.

majcinka
14. júl 2008

ahojte ...som tu po prvy krat a potrebovala by som radu tak dufam ze mi niekto pomoze...ervu budem brat uz skoro rok a nemam vobec ziadne problemy ani s nadvahou ani s podrazdenou pokozkou...neodlepuje sa mi ani ked som dlhzsie vo vode....chcela by som sa spytat ze idem na dovolenku a vychadza mi cez nu menstruacia...ako sa da vynechat cyklus tak ze si na 4 tyzden ked je cas bez naplasti nalepim dalsiu naplast?je to spolahlive prosim poradte....

lucka
14. júl 2008

ahojte...chcela by som sa opytat...ked som si 1.krat nalepila naplast...kolko dni mame este s priatelom pouzivat kondom...???? dakujem 🙂

teuflerin
11. aug 2008

ahoj...ja beriem evru uz treti rok, a som velmi spokojna, ziadne negativne skusenosti, ani kilo naviac a menstruacia mi chodi na minutu presne....ak mas nejake otazky kludne napis

prettybaby
11. aug 2008

majcinka ano - neviem ale ci uz neni neskora tato odpoved