HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

teuflerin
11. aug 2008

ahoj lenadka..ked kupujes na mesiac je to vye 500sk a ked to mas na tri mesiace platila som 1200sk takze si mylsim ze je to fajn

vjada
18. aug 2008

ahojte, ja pouzivam evru uz tri roky, zo zaciatku to bolo tiez zvlastne, hlavne som mala spinenie, a hlavne ma strasne boleli prsia. asi po troch mesiacoch sa to ustalilo, a kazdy rok na dovolenke mam problem, lebo vzdy sa jedna naplast odlepi, zatial sa nic neprihodilo, takze si myslim, ze je naozaj dost spolahliva. stalo sa mi uz ze som napriklad po menstruacii mala zacat s novym balenim a meskala som pre rozne priciny, nikdy sa nic nestalo. Ale objavili sa mi bolesti v hrudniku, lekar ma vsak ubezpecuje, ze je to z chrbtice a hlavne ma upozornuje vzdy na to, ze stres je velkym faktorom, ktory na ucinok dost posobi. takze pozor na stres!ked som ja bola pod dlhodobym stresom, tak som spinila po cely cas. teraz druhy tyzden ako keby som mala chripku, necitim sa moc dobre, hlavne od zaludka, tak dufam, ze to nie je z naplasti...

krasulka
18. aug 2008

ahojte,

aj ja som mala EVRU, asi pol roka, ale som to musela zmenit, lebo mi to strasne zvysovalo tlak, mavala som take navaly do hlavy a spinenie mimo cyklu ☹ inak to bolo dobre, lebo to nejde cez pecen ako lieky.

alain
20. aug 2008

ahojte babenky!Ma niekto na predaj 1 balenie Evry na mesiac?Zaplatim aj postovne.Prosim co najrychlejsie.

unilady
23. aug 2008

Ahojte baby 🙂 Ja prechadzam z pilulkovej ochrany na Evru dnes som si nalepila prvu naplast. Dala som si ju na rameno ale nie na plece. Priblizne v strede vzdialenosti medzi plecom a laktom. Je to ucinne aj v tejto oblasti? Dufam, ze som to hned prvykrat nepokazila 😕 Som rada, ze prechadzam na tuto nizkohormonalnu ochranu, kedze som pocas uzivania tabletiek bola veelmi naladova, pribrala som- hoci to nie je len chyba tabletiek o com som presvedcena ale aj tak trosku nasa. Samozrejme si myslim, ze hormony napomahaju naberaniu kileciek, ale niekto to jedlo dava do pusy a nepriberame zo vzduchu 😎 😝 Vyskusala som vela druhov antikoncepcii a akurat jedni co mi dali u gynekologa v Nemecku boli fajn. No mala som ich iba z nudze na mesiac, kedze mi doslo balenie pocas 3 mesiacov pobytu. Tesim sa na evru a dufam, ze si na babo este nejakych par rokov pockame a neprekvapi nas to, ako kolegynku z predoslej strany 😉 , kedze na mna caka moja univerzita 🙂
Tak sa majte pekne a dufam, ze dostanem odpoved na otazku..a prajem skor pozitivne skusenosti nez negativne novym uzivatelkam..pa pa

gerena
23. aug 2008

ahoj. je uplne jedno kde si to nalepis, skor nech to je sval, s ktorym casto nehybes, aby sa neodlepoval...........ucinna latka sa vstrebe aj zo stehna, aj z ramena
striedaj si miesta nalepenia, aby si sa nevyhadzala z lepidla

unilady
30. aug 2008

Dakujem pekne za radu skoda ze som si nepozrela tvoju odpoved skorej....lebo som si to teraz dala na podbrusko, no je mi to neprijemne lebo sa furt obvam ze mi to nohavicovy pas odlepi...este, ze to treba striedat kazdy tyzden..heh 😉 este raz dik..papa

pjanov
30. aug 2008

Nechtěla byste některá koupit dvě balení náplastí - na 2 měsíce. Jsou nové koupené v červenci 2008. Rozhodli jsme se HA vysadit dřív tak mi zbydou...cena 400kč.

Jinak jsem brala Evru 2 roky a 2 měsíce a byla jsem s ní naprosto spokojená. občas se mírně odlepila, ale ne úplně - a hlavně vždy všechny informace tvrdí, že to nevadí, neměla jsem žádné problémy, určitě jsem nepřibrala. Jen teď poslední 2 cykly jsem začala před menstruací špinit, ale spíše díky stresu (svatba, změna práce, pracovní problémy...)

joice
3. sep 2008

ja som uzivala Evru dva mesiace vsetko bolo fajn neodlepovala sa, zlepsila sa mi plet aj mi trocha narastli prsia, ale treti mesiac mi z nej bolo velmi nevolno a zvracala som tak som ju musela tento mesiac vysadit. a je mi to vazne luto lebo to bola velmi pohodlna forma antikoncepcie.vrelo odporucam. ono je to individualne a kazdemu o inac sadne
zvysilo sa mi vsak 11 naplasti (mala som to na pol rok) a teraz neviem co s nimi. takze ak by niektora mala zaujem tak vam ich mozem predat. 🙂 som z KE ale mozem to poslat aj na dobierku

ivetkha
5. sep 2008

ahojte kto mi poradi s naplastami evra idem ich teraz po prvy krat brat dufam ze to nepopletiem a nestavim sa o 9 mesiacov na porodnici haa, minuly mesiac som mala menzes 21.8 a tento mesiac ze si mam presne v ten den nalepit a potom na stvrty tyzden pauza stale ich mam tak lepit ked sa dostavi menzes v ten den a este ked si nalepim tak hned mozme sa na plno milovat ci pockat tyzden ci ako dik je mi smiesno az z toho co pisem

papinka
7. sep 2008

ahojte,do tohto fora som sa dnes prihlasila prvy krat. Ja uzivam Evru uz rok ale kvoli neustalemu odlepovaniu prechadzam na tabletovu formu. Neviem, co som robila zle ale uz ma jednoducho prestalo bavit stale kontrolovat, ci je naplast na mieste. Dokonca na dovolenke v Taliansku som jednu stratila a ani neviem kedy.... 😒 Este ze som si zobrala viacero naplasti. Inac som bola s Evrou velmi spokojna, ziadne problemy s priberanim, mala som peknu plet takze super. Ak by mal niekto zaujem: "este mi zostali dve naplasti, predala by som ich za 300,-- Sk. Ohlaste sa v pripade zaujmu na tejto stranke....

emjee
10. sep 2008

kopcik • 1d • Dnes v 15:41
ahoj máte někdo zkušenosti s touhle antikoncepcí?

kristynaw • 1d • Dnes v 16:01
tady v americe uz lekarska komora ji stahuje z trhu,jezdi tu reklamy ,jak je nebezpecna.ja a kamoska jsme meli problemy behem uzivani.. to je to,co vim

ale je tu plno holek,ktery ju uzivaji a bez problemu..ale tady uz proste je to jedno velky varovani proti Evre

kitty68 • 1d • Dnes v 16:07
ja jsi ji mela asi na 2 mesice a byla js s ni hodne spokojena

skritulka
10. sep 2008

Já měla Evru asi rok a bez problémů, předtím jsem brala asi 12 let prášky, pak jsem chtěla zhubnout, tak jsem si nechala napsat prášky s co nejmíň hormonama a sice jsem zhubla, ale vůbec mi to nesedělo - měla jsem to tak 14 až 20 dnů v měsíci - sice slabě, ale přece... no hnus. Pak mi doktor doporučil Evru a to bylo úplně v pohodě -chodilo mi to jak hodinky a při jejím užívání jsem nepřibrala ani deko. Ale pravda, že v Řecku mi v moři taky jedna náplast uplavala 😀. No a jedna důležitá informace - po vysazení Evry jsem hned první měsíc otěhotněla 😉 ... takže snad v pohodě

schneewittchen
22. sep 2008

Ahojte .
Zacala som brat zhruba pred tyzdnom EVRU, a po skonceni menstruacie, mi ostalo spinenie a obcasne krvacanie, na letaku som si to precitala ako neziaduci ucinok naplaste. Mate s tym niektora skusenost ? Mam to prebrat s dokinou ?
Dakujem

meliska
22. sep 2008

ahoj schneewitchen: ja uzivam EVRU uz 3 roky
pokial mas len spinenie, tak je to normalne, prvy cyklus tzn. 3 tyzdne sa to moze stat... aj ja som to mala, potom to uz bolo O.K. Takze neboj...
...samozrejme, ak by si nejako silno zacala krvacat alebo by sa ti nieco nezdalo, tak zajdi k dokimu...

matrioska
22. sep 2008

Ahoj Emjee,
hovoris, ze u vas ju uz lekarska komora stahuje z obehu, cize su v nej latky, ktore skodia kazdemu, nie len tomu, komu sa prejavuju komplikacie? Mozes mi prosim napisat o tom nieco blizsie, pretoze ja s nou nemam ani najmensie problemy.

schneewittchen
22. sep 2008

Dakujem meliska 🙂

januzza80
22. sep 2008

Ahojky holky,ja beru naplast Evru 2roky a jsem s ni taky moc spokojena a ikdyz jsem ji treba nalepila pozdeji nebo se odlepila,tak jsem nikdy neotehotnela a nemam problem s nadvahou.Chtela jsem se zeptat,jestli pak neni problem po naplasti otehotnet.a jak dlouho se vam povedlo otehotnet?dekuji vsem

schneewittchen
23. sep 2008

Ahoj januzza: ja beriem sice EVRU iba druhy tyzden a som s nou zatial spokojna. Mam dve kamaratky ktore brali EVRU asi 3 roky a jedna z nich po vysadeni otehotnela do dvoch mesiacov a druha ani po roku neotehotnela,asi je to velmi individualne 🙂

unilady
26. sep 2008

Moj nazor na trh v amerike je taky, ze aj ked tam stahuju naplaste z trhu, nemusi to byt skodlive aj u nas. Ako dobre vieme Amerika je dost daleko a vyrobca a distributor pravdepodobne nie su z Europy. Podobne ako je to aj s vyrobou aut. Mam priklad, asi viete, ze auta v Europe maju uplne ine parametre ako v Amerike,lebo tie auta sa vyrabaju pre normy americkeho trhu. Amerika je dost velka na to, aby mali svoje vlastne postupy vyroby a svojich vyrobcov naplasti a tym padom aj minimalne odchylky zlozenia naplastí, kedze maju aj ich lekarske komory urcite ine pravidla na uvedenie vyrobkov na trh. Dalsi priklad je u Malboro cigariet *mentolovych* , na slovensku je ich predaj zakazany koli skodlivosti na zdravie, no v okolitych europskych krajinach sa bez problemov predavaju. Myslim si ze keby bola evra, ktora sa predava u nas skodliva bez pochyb by ju stiahli ako vsetky lieky doteraz co boli nebezpecne. Tak teda prajem len dobre skusenosti s uzivanim Evry 🙂 a v pripade neziaducich ucinkov zajst za doktorom a poradit sa.

jitie
2. okt 2008

ahoj holky,já brala Evru rok a taky jsem byla spokojená, odpadla taková ta starost jestli sem si vzala prášek nebo ne. žádný problémy jsem při ní neměla, nikdy se mi neodlepila, ani na dovolený v moři, držela prostě pořád.

anabell66
3. okt 2008

ahojte, ja som ju brala cca 4 roky a tiez ziadne problemy. Vysadila som ju pred 4 mesiacmi a odvtedy sa pokusame o mimi. 🙂

jitie
3. okt 2008

já jem po vysazení otěhotněla od 3 měsíců 😉

anabell66
3. okt 2008

no my to skusame 2 mesiac, lebo 2 mesiace sme nechceli, zeby si telo oddychlo. Tak mozno aj moj 3. mesiac bude uspesny. 🙂

jitie
3. okt 2008

anabel, určitě se to 3.měsíc povede 😉

verva
3. okt 2008

ahojky, já brala evru skoro 3 roky a mám s ní dobré zkušenosti. Jen jsem měla problémy u moře v tropech - odlepovala se mi skoro obden a tak jsem měla větší spotřebu.. a taky bych řekla, že jsem po ní měla menší chuť na sex.. Ale jinak v pohodě.
Vysadila jsem v dubnu a od července se snažíme s manžou o mimi, ale zatím (3 cykly) to nevyšlo ☹

adka12
28. okt 2008

Predám náplaste EVRA - viac info na muska23@orangemail.sk
Sú úplne nové, origoš zabalené...

monika0805
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilu_18
25. nov 2008

Ahojte chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s uzivanim evry trebars par mesiacov po sebe bez prestavky

krista
26. jan 2009

yagodka • 24. leden 2009 v 15:02
ahojte,beriem stvrty mesiac hak..dnes som ju vysadila, lebo mam posledne 3 dni stavy uzkosti a trasie sa mi cele vnutro, pricom nemam na to nejaky dovod.ano som v strese - skusky,skola, a rozne veci okolo.no ja som taky usmievavy typ ze vzdy som tieto veci maximalne zvladala ale je mozne ze by mi hak mohla zapricinit stav úzkosti? mala niektora z vas take skusenosti? musim podotknut ze prve 3 mesiace to bolo viac menej bez problemov, zacalo to teraz na zaciatku brania 4 mesiaca. niekedy dostanem taku uzkost ze si musim dat xanax ci lexaurin..ale len polku a zaberie Dakujem vam za vsetky mile odpovede a skusenosti.

Inak beriem evru a uz som si ju prave odlepila, tak uvidim. Musim vyskusat vsetko. Ved to takto dalej nejde 🙂

yagodka • 24. leden 2009 v 15:04
sorry,podarilo sa mi to sem dat 2x :D

elise • 1d • 24. leden 2009 v 15:05
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zdenallicka • snž • 24. leden 2009 v 15:06
yagodka: Byt tebou, v pondeli rano se seberu a zajdu a ke gynekologovi, popr. obvodnimu lekari a reknu jim to.. Lexaurin nebo Xanax nemuzes brat donekonecn a chranit se muzes i jinak.. 😉

Kazdopadne si myslim, ze to bude v necem jinem, nez v HAK... Nikdy jsem o tom neslysela.. Prostuduj pribalovy letak, jestli tam o takovychto vecech pisi... Honde stesti... 🙂

zdenallicka • snž • 24. leden 2009 v 15:08
http://www.evra.cz/antikoncepce-naplast-evra-pr...

zdenallicka • snž • 24. leden 2009 v 15:11
Tak o te uzkosti je tam psano.... 😒

zdenallicka • snž • 24. leden 2009 v 15:12
A mimochodem - to je teda pekny hnus, ta HAK, co uzivas.... 😖

musko • 1d, snž • 24. leden 2009 v 15:15
Ahoj!
Moja sestra mala z HAK až depresívne stavy a nik nevedel, z čoho, až potom juý napadlo, že je to od doby, čo užíva HAK - bola aj u psychiatra..... Kým sa na to prišlo..... Aj po vysadení dlho trvalo, kým to prešlo... Užívala Triqular..... Takže na HAK všeobecne pozor 😠

risiacik • 24. leden 2009 v 15:36
ahoj,
ja užívam yadine,je to taktiež hormonálna antikoncepcia, ale nemám žiadne problemy, dokonca mi je oveľa lepšie ako pred tým, ale beriem to hlavne preto lebo nemám jeden vaječnik vôbec a z druheho mám len štvrťu tak ho musim užívať preto aby som bola hormonálne aktívna.
Lekár ma však upozornil, ak bude problem, treba prísť a skúsiť niečo ine.
R 🙂

mimka54 • 24. leden 2009 v 15:56
ja beriem HAK tiez, bez problôemov

konoupek • 1d • 24. leden 2009 v 17:47
Já jsem brala asi troje HAK a přestala brát,pže ani jedno mi nedělalo dobře.Bylo mi blbě,motala se mi hlava,prostě celkově jsem se necítila dobře.Takže si myslím,že to tím klidně může být 😒

elitera • snž • 24. leden 2009 v 17:51
Mám úzkostnou poruchu a HAK jsem brala několik let a problém mi nedělala. Nicméně je to člověk od člověka, žejo. V pondělí hned frč k nějakýmu mudrovi (nejlíp gynda) a hlavně to nepřeháněj s tím lexaurinem! Hodně štěstí 😵

lotosek • Včera ve 00:10
Na začátku braní jsem skoro celý měsíc probrečela a pak jsem si zvykla a to svinstvo jsem brala ještě další 3 roky dál. Vím z různých diskuzí, že i další holky měly depresívní stavy (konkrétně HA Regulon). Gynekolog se mi vysmál, že bych měla být naopak veselejší, když jsou v tom ty estrogeny. 😠

yagodka • Včera v 16:53
no ale ja som mala teraz dost oslavenu imunitu. mala som streptokoka a anemiu - nedostatok feritinu, taktiez som bola 2x chora a vlastne hned po dobrati a uplne oslabenej imunite som si nalepila evru - (4 mesiac), tak myslim si,ze je dost mozne, ze ako mi to jednorazovo dalo do tela tolko hormonov, tak to mohlo sposobit nejaky vykyv.. :( inak cim dalej som na tom lepsie.. odlepila som v piatok naplast a teraz mi staci ak si dam rano xanax 0,5mg a to len polovicku a netrase sa mi zaludok.. samozrejme este to neni oki,ale uz jem..

depresiu urcite nemam,pretoze sa tesim zo zivota, mam skveleho priatela ktoreho lubim, zboznujem milovanie s nim, mam rada svoju rodinu a priatelov 🙂 myslim,ze pri depresii by som toto nemala ze? :(

moze byt zienky moje ze len prechadzam blbym obdobim s velkym stresom? a preto to chvenie celeho vnutra a tak trosku uzkostou? prechadzali ste aj vy tym? :( DAKUJEM VAM ZA POVZBUDZUJUCE PRISPEVKY.. ste neskutocne zlate

yagodka • Včera v 17:07
inak ste tu velmi mile a naozaj budem povdacna za kazdu skusenosti, ci uz s hak a s tym spojenou uzkostou, alebo uzkostou ako takou - kolko vam trvala, co ste brali alebo ine.. 🙂 dakujem

mercy • 1d, 31tt • Včera v 17:21
Yagodka, špeicálne EVRA podencuje úzkosť-aj ja som ju kedysi brala-ak máš k tomu sklony, toto ti len ublíži 😒

iplusr • Včera v 18:38
ja som HAK uzivala peknych par rokov. zo zaciatku bolo vsetko ok, ale posledne roky som asi kazdy mesiac mala aspon jeden den v slzavom udoli - bezdovodne. hovorila som si, ze je to asi normalne, ze su to len hormony, ale odkedy som tabletky vysadila, tak som ziadne podobne stavy nemala. a ked nebudem musiet, tak k tabletkam sa uz nechcem vratit.

yagodka • Dnes v 08:55
keby ste tu mali niektora podobne skusenosti este, tak mi napiste.. trosku ma to ukludni 🙂 inak vcera som mala len pol tabletky a na noc som si uz vobec nemusela davat.. myslite, ze je to mozno aj preto,ze som hned vysadila tu evru? mam pocit ze sa to zlepsuje.. ved na depresie nemam mat ziaden dovod.. vsetky problemy som si v hlavicke aj dusicke vysporiadala.. no a ta uzkost - moze byt sposobena tym stresom co teraz prezivam v skole,vsak?

Viem ze sa uz ubezpecujem ako blazon,ale potrebujem pocut, ze to bude ok a ze sa to uz nezhorsi 🙂

lollipopqa • Dnes v 09:08
yagodka ja mam z evry nieco podobne a uvazujem ze to vysadim.tiez sa mi chveje cele vnutro a nema preco :( som si uz myslela,ze som jedina a ze to hak nemoze sposobovat, tak vlastne moze :( veru baby,piste ak mate este nejake skusenosti

lollipopqa • Dnes v 09:19
inak yagodka myslim si,ze tu uzkost si mohla dostat prave z tej velmi oslabenej imunity - streptokok,anemia..7 dnova prestavka a naraz BUM hormony a ak si bola v nejakom mensom strese,tak to cele len umocnilo. to je aspon moj nazor. ved sama pises,ze sa tesis zo zivota a ked len pol xanaxu z 0,5mg papas a pomozete,tak to je naozaj nic, vsak babiky? to urcite pominie

yagodka • Dnes v 10:09
jaaaj babiky, tak vam dakujem za vsetky mile odpovede.. moc mi pomahate tym ze napisete,co si myslite o tom..