HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

vrana
21. apr 2009

Po třech týdnech už můžeš být klidná 😉 Jinak koukni na www.evra.cz

"Pokud používáte antikoncepční náplast poprvé, vyčkejte do Vašeho obvyklého menstruačního krvácení. Náplast si nalepte během prvních 24 hodin Vašeho menstruačního krvácení. Jestliže náplast nalepíte o den později, musíte dalších 7 dní (do sedmého dne), kdy budete náplast měnit, používat také nehormonální antikoncepci. Den, kdy si nalepíte první náplast, bude "den 1". Tento den se stává "dnem výměny" náplasti každý další týden."

otrusinka4
24. apr 2009

ahojte ja pouzivam evru 3mes.a niesom s nou spokojna lebo od 2naplasti mam krvacam a spinim ☹

nikolamo
11. máj 2009

Ahoj kočky. beriem evru už 2. mesiac a chcela by som sa spýtať či sa sa nemôže stať, že otehotniem, keď sa do mňa partner urobí

zuzimaci
4. jún 2009

Ahojky babule 🙂 Včera som si nalepila úplne prvý raz náplasť Evra a mám tradičný problém s krčením a lepenie prachu na okolie náplaste ako ste tu už veľakrát spomínali..preto sa chcem opýtať vás, skúsené holky, ktoré túto náplasť používate, aké je pre vás najvhodnejšie miesto na nalepenie náplaste, teda kde sa vám nekrčia.. 😉 ďakujéém 🙂

meliska
5. jún 2009

zuzi: mne sa najviac osvedcilo na zadku, ale tak viac hore, nie na tom oblom ale na tej casti ako ti zacina chrbat... no musis si to vysledovat, neviem to lepsie opisat... proste na hornej rovnejsej casti zadku
... nekrcilo sa mi to ani na ramene, ale v lete je to vidiet 😒 takze prdelka to isti...

verris
22. jún 2009

Ahoj holky! Ja pouzivam Evru uz 7 let a jsem s ni naprosto spokojena 🙂 Predtim jsem taky mela tabletky, ale mam spatna jatra a Evra je o hodne setrnejsi. Taky jsem zkousela, na jakem miste mi bude sedet nejlip a osvedcilo se mi to na podbrisku... je to schovane pod kalhotkama a clovek se na te casti ani nepoti, takze ani okolo naplasti neni moc spinavy ctverec 😉 a co se tyka krceni, tak ta naplast se tam krci, to jo, ale je tak dokonale prilepena a tam je ta kuze tenci, takze mam pocit, jako by se naplast stala mou druhou kuzi 😀.

selyma
23. jún 2009

Tak ja som brala náplaste asi 6 rokov. Teraz ale chceme bábatko, tak som ju pred dvoma mesiacmi vysadila. Teraz už len čakáme, či sa zadarí. Po náplasti mi prišla prvá MS po 41 dňoch. Aj som si myslela, že možno aj vyšlo. teraz asi znova mešká už 39 deň, tak neviem, či znova naskočí po 41 dňoch. Je to také zvláštne po toľkých rokoch pravidelnosti. Aj som zabudla, aké som mala predtým bolesti pri MS. Pripomenula som si to. Pred náplasťamni som mala bolesti - ukrutné. Pri lepení náplastí to všetko prestalo. Ale je to znova spat. Ale keď chceme malé, tak to musím vydržať. Dúfam, že sa nám to čoskoro podarí. Veľmi by sme chceli. Ale ako to tu čítam, tak to nepojde tak skoro. Aspoň podľa vyších skúseností. Modlím sa.Ahojte

selyma
23. jún 2009

Kedy ste vy otehotneli po Evre? Podeľte sa so skúsenosťami. Prosím

selyma
24. jún 2009

🙂

meliska
24. jún 2009

selyma: hned druhy cyklus, prvy po odlepeni meskal ale dosiel, druhy uz nie... 😉 aj gynekologicka vravela, ze po HAK chvilku trva, kym sa cyklus upravi... 😉 drzim palcoke, nech sa skoro zadari 😉

selyma
24. jún 2009

Ďakujem, dúfam, že to nepotrvá

selyma
29. jún 2009

meliska. Mala si pravdu. Presne na den. Už ani ja druhý cyklus po vysadeni nedostanem. Dakujme za odpoved

sonka2
20. júl 2009

Ahojte ... Najprv som brala minervu (tabletky), avsak kramy dochadzali asi na 6ty den, tak mi ju lekarka zmenila na yasminelle ...Nabrala som skoro 3kg, aj ked to bola zevraj len voda v tele, ale mala som strasne vykyvy nalad, nervozitu, a nechut na sex.... tak mi lekarka odporucila tieto naplaste, vraj je to priebezne uvolnovanie hormonov, tak by to nemalo narobit vela biedy... No ale neisom si ista, nechcem pribrat a nechcem byt vystresovana a nevludna, a hlavne chcem spat svoj sexualny apetit ... :D:D:D tak neviem ci to mam skusit, alebo nie???
a inak lekarka odporucala lepit na zadok...
majte sa 🙂

anjelik1904
23. júl 2009

ahojte, tak ja uzivam evru rok a pol, a nemam s nou ziadne problemy. Dokonca mi narastli prsia, a moja vaha sa nemeni. Len ked som si citala starsie prispevky, tak som sa dozvedela ze sposobuje zapal zil na dolnych koncatinach. Ja mam totizto taky isty problem, bolia ma lytka a neviem z coho. K lekarovi nerada chodim...tak neviem co mam robit. a mam obavy aj kvoli tromboze, co som sa docitala v pribalovom letaku...snad su to neopodstatnene obavy...

meliska
24. júl 2009

selyma: gratulujeeem... tesim sa, ze to vyslo tak super... 😉

sartira
27. júl 2009

dievcata, ja vam tiez tento sposob HA odporucam podla svojich skusenosti. Brala som ju 2 roky, pomohla mi neskutocne, MS bez bolesti, krasna plet, pribrala som asi 1,5kg. Jedine co sa mi vyrazne zhorsilo bola celulitida, pretym ziadna, teraz vyraznejsia ☹ Nalepovat odporucam pod lopatky, tam nebolo okolie nalepky spinave ako ked som nalepovala na zadok ci podbrusko (hlavne od ciernych nohavic). Teraz som vysadila, lebo chceme mat baby a MS prislo asi na 29 den, takze krasa, dokonca aj tie priserne bolesti ake som mala predtym su slabsie a mozem fungovat bez prelezania celeho dna v posteli 🙂

britn12
18. aug 2009

YAGODKA tie tvoje stavy poznam.. presne to iste som mala a nie tak davno aj ja.. uz asi 2 mesiace neberiem antikoncepciu a citim ze psychicky je to o cosi lepsie...

mirka755
28. aug 2009

ahojky
jelikož už máme dvě děti tak přemýšlím o HA. Měla jsem předtím asi 7 let Cilest, úplně bez problémů. Jenomže teď mám děravou hlavu a myslet pořád na prášek se mi nechce. Hodně přemýšlím o náplasti - co jsem tak vysledovala tak jsou s ní ženy převážně spokojené. Zkusím to a uvidím 😉

majtikaxl
29. aug 2009

ahojte aj ja by som pridala svoje skúsenosti s evrou, uzivala som ju síce len asi 6 mesiacov a potom som ju musela na doporučenie dr. ukoncit.dlho som sa pre nu rozhodovala nakolko som mala iné zdr. problemy a skusali na mna rozne lieky a tak som nechcela prave v tom obdobi zacinat este s HA.potom ale po problemoch s MS mi lekár doporucil predsa ju len nasadit,pravdu povediac mala som trocha z toho obavy ,aby mi nezhorsilo tie problemy s bolestami hlavy ,klbov ,kostrce a...ale kedže pri rôznych vysetreniach sa ma aj pytali či neberiem HA-aj to bol dovôd preco som s nou zo zaciatku vahala! potom ale aby toho nebolo malo tak som 1 mesiac dostala inj. na vyvolanie MS potom znova naopak na zastavenie a asi aj preto mi to gyn. dororucil ,aby som to vyskusala na upravenie cyklu a celkove aj silnych bolesti pri MS,proste hormony dat dokopy.prve lepenie naplasti 😀 ,tak to ale bolo ,odlepovalo sa mi a mala som taký cudny pocit ,ale po tom to uz islo celkom dobre,ved kazdy raz zacinal 😀 😀 ,prax je prax! ono je pravda ze je to pohodlnejsie iba 1-krat do týzdna na to mysliet , ale stane sa ,ze aj na to sa zabudne , takze ani to nie je problem(v brozurke sa docitate ) ale ,niekedy lepsia vlastna skusenost.a tak ako pri vsetkom ma to svoje plusy ,ale aj minusy.je to individualne, ale o tom prichytavani na nohavickach, tak to je pravda, potom to spinenie to mi tiez aj vadilo ,lebo ked ste sa vyzkiekli tak to velmi nepôsobilo esteticky 😒 ,sice snazila som si to trocha aj vycistit ,potom sa zasa odlepovalo ,ale sú aj horsie veci...aj nato postupom casu pridete sami!ale na 2 strane mozem vyzdvihnut to, ze urcite mi to upravilo cyklus ,MS som dostavala pravidelne ,niekedy este aj na hodinu presne(dovtedy som to nepoznala)bolesti som mavala uz len prve1-2 dni aj to ovela slabsie,potom O.K
krvacanie take akurat, proste potejto stranke vrelo odporucam,keby..... ☹ este pred HA som bola na USG prsnikov a troska sa to nepozdavalo dr. tak radsej objednala este o pol roka ,medzitym som,ale zacala uzivat HA a na dalsej USG kontrole to bolo nejednoznacne, lebo zacala som mat cysty predtým mi tieklo este mlieko,zhoršovali sa tie zdr. problemy co som mala este pred HA, takze dalsie USG uz o 3 mesiace, popripade skôr, takze dr. sa rozhodol to ukoncit( nepozdavalo sa mu to ☹ ) a potom prist znova na USG . Po vysadení HA moj orgaizmus akokeby sa este viac zblaznil,hlavne po gyn stranke ,nepravidelny cyklus, bolesti apod.A pri tych ostatnych bolestiach to bolo ste viac zatazujuce(mala som poz.testy na borelie este predtým,ale bolesti sa este viac stupnovali a aj teraz sa to postupne zhorsuje a lekári ani ja uz neviem co dalej..,nekonecny rad vysetreni a mam pocit ze stale tocime dookola :-/( borelie,?chrbtica?alergia?klby?keby som fajcila a pila tak by mali dovod na viac ,ale co teraz...-detektívka na pokracovanie! a kedy sa to skonci neviem,aspon keby sa tie bolesti nezhorsovali.. 😢 ,je ☹ kam to spejeme,lebo aj informovanost je v dnesnej dobe dost dolezita a hlavne v takychto veciach . treba vzdy skusat a skusat a nevzdavat sa! Ja sa o to velmi snazim ale akosi vzdy to nejde!? chvilkami ked par dni sa citim o trocha lepsie , tak si myslim , ze je to na dobrej ceste,ale vzdy potom pridu tie ,,zle,, dni Poviem si :nikdy nie je tak zle ,aby nemohlo by byt este horsie,,len vsetko ma svoj koniec a ja by som chcela ,aby aj tie dni s prísernými bolestami boli len minulostou,na ktoru nechcem spominat!!!./ale trocha som asi odbocila od temy,ale necitim sa najlepsie ,znova idu na mna tie bolesti a po neurol.ko mi vysadili CELEBREX(jedine co mi este ako tak zaberalo)pravdebodobne alergia ,alebo ktovie co...?caka ma dalsie vysetrenie a potom este ....ale este k tej EVRE ked som ju vysadila tak aspon ten USG prsnikov sa nezhorsil-ale ani nezlepsil,zostal tak ako naposledy ,takze musim byt sledovana nadalej ako sa to vyvinie,ale gyn . bol naposledy celkom spokojny s poslednými krv. vysledkami(takze aspon 1+ v tejto chvili )potom sa uvidi,povedal slepy 😀 😀 😀 Aspon takto si zlepsujem tie ,,hnusné ,,bolesti(pardon za nepekny vyraz)ale ak mozem poradit urcite keby som mohla brat HA ,tak asi by som EVRU,pripada mi to najmenej invazne,ale to je len moj laicky nazor,to by chcelo dlhsie sa zaoberat touto temou a urcite aj dlhsie skusenosti,mozno aj nejake rady od inych.tak ako aj ja by som prijala nejake info,rady,skúsenosti ohladom borelii,pretoze badam ze to suvisi s viacerymi problemami, asi aj s tehotnostou,potratmi,klbami,chrbticou a radou roznych problemov ,len niektorí dr. si to asi moc neppripustaju,alebo nechcu si stazovat situaciu.Niekedy je lepsie a pohodlnejsie nic naviac robit. 😲 ..naco to riesit a zbytocne sa namahat ,budem sa mat azda lepsie????...no naco si komlikovat zivot ,ved mna sa to momentalne netyka,ano aj takito su medzi nami... ☹ ☹ len dufam ze ich ovela menej ako tych ,co radi pomozu !!)Vrela vdaka tym ,ktori sa radi podelia o rozne skusenosti a napadlo ma este ,ze vela bab sa obava priberania ,ale urcite je to individualne,ja som napr. vobec nepribrala ,možno aj trocha schudla,takze sa netreba toho obavat-pokial sa nebudete prepchavat.doporucujem to vyskusat,nieje to az tak hrozne drahe-síce ani lacne.ale ked ma to urcite svoj ciel,tak to stoji za to

jaanca
4. sep 2009

Ahoj, náplasti jsem používala 2 roky a byla jsem maximálně spokojená. Přestala jsem mít menstruační bolesti. Náplasti se dají sehnat za 1100kč.

lenka0402
13. jan 2010

Ahojte zacala som brat evru,prvu naplast som si nalepila v 1 den menstruacie..po 6 dnoch mi menzes skoncil a na 7 den ked som si naplast vymenila som zacala znova krvacat..takze menstruacia trvala dalsich 7 dni. Ked som mala menzes uz 16 dni,,vysadila som ju a krvacam doteraz a to je uz 18 den...je to normalne? to zas nabehol dalsi cyklus ked som ju vysadila? som uz zufala. ☹

aaliaas
15. feb 2010

Ahojte, ja som si dala predpisat Evru, ale nakoniec som sa rozhodla, ze ani s antkoncepciou nezacnem.. Keby mal o nu niekto zaujem.. ozvite sa..

hereckaa
5. mar 2010

Ahokte,chcela by som sa spytat,ja berem naplaste uz vyse roka a teraz sa mi prvykrat stalo,ze po 7 dnovej pauzy (ked mame menzes) som si vcera ako vymenny den zabudla dat novu naplast. Neviete mi niekto poradit ci si ju mam dat dnes,alebo mam cakat na novy menzes?
Dakujem.

tinkapn
5. mar 2010

Hereckaa kludne si ju nalep dnes 😉

hereckaa
5. mar 2010

Dakujem 🙂

tinkapn
5. mar 2010

Niet zaco 😉

hereckaa
8. mar 2010

Ahojte,este jeden problem mam,teraz ako vymenny den mam mat stale ten stvrtok,ci ked som to dala o den neskor ako by som mala tak mam pokracovat ten piatok? 😒 Dakujem.

tinkapn
9. mar 2010

Herecka, vymenny den je ten, v ktory si si lepila naplast predtym.. Cize ak si si ju lepila v piatok, tak si ju teraz nalep zase v piatok 😉

misullka20
20. máj 2010

Ahojky já Evru používám od ledna... tky s ní nemám problém, akorád teda jednou se mi odloupla, ač se to nesmí tak jsem ji přilepila páskou nebot mi zbývali 2 dny do výměny a já nchtěla měnit den výměny... ale zjistila jsem, že po ní mám na obličeji vyrážku... nikdy jsem s pletí neměla problémy, vždy jsme měla krásně hladkou plet, ale ted je to pro mě šok... mám to už 4 měsíce.. nějak jsme si na to zvykla, ael někdy to je mín někdy hodně... ale už HA měnit nebudu, když od srpna brát už nebudu nu...

tosomjaveva
23. máj 2010

Ahojte. Ja používam náplaste iba druhý týždeň, ale odlepujú sa mi okraje. Asi 3mm, dostane sa mi tam špina z oblečenia a potom už nelepia. Ale náplasť stále drží, keď som ju dávala dole, ťažko sa odlepovala, len podľa výrobcu by mala náplasť držať celým povrchom. Máte s tým skúsenosť? Je možné, že som kvôli tomu tehotná?