HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

petra_tt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peggi112
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzaprcek
19. okt 2011

Ahoj kocky mam jednu otazku zacala som pouzivat evru druhy mesiac a zacala som dost krvacat a boliet brusko pri tom skoncilo mi to pred tyzdnom je to normalne ? alebo nieco nie je v poriadku mam to vysadit alebo mam cakat kym to prejde?

vefi89
19. okt 2011

@zuzaprcek pri akejkoľvek HAK je cyklus prvé tri mesiace rozhádzaný...ale ak sa ti niečo nezdá, určite kontaktuj lekára...
ja som mylsím mala tiež po týždni MS, no nakoniec som s HAK skončila, lebo mi bývalo z nej ťažko na srdce 😉

zuzaprcek
19. okt 2011

@vefi89 Este jednu otazku mohla by som tu naplast vysadit teraz v pribehu cyklu??lebo ani ja sa pri jej uzivani moc dobre necitim.a vlastne tet mam nalepenu druhu naplast v druhom mesiaci jej uzivani a chcela som sa spytat ci ju mozem teraz odlepit a prestat uzivat aj v pribehu ci ??dakujem🙂

vefi89
19. okt 2011

@zuzaprcek ja som prestala tak isto ako píšeš 😅
ale tak ako som písala vyššie, do troch mesiacov by sa to malo znormalizovať 🙂
pred tehu som brala a všetko bolo v pohode, no po pôrode už mi to nejak nerobilo dobrotu.. zváž a rozhodni sa, no určite, rátaj s tým, že ak dáš dole teraz, dostaneš znova MS

zuzaprcek
20. okt 2011

@vefi89 Ahoj mozem sa este opytat kedy by to krvacanie malo prestat? krvacam uz piaty den a je to celkom silne no nemyslim si ze to je normalne ci ?

vefi89
20. okt 2011

@zuzaprcek to ti ja naozaj nepoviem 😒 mala by si minimálne zavolať gynekológovi, ak nie ísť tam aj osobne

zuzaprcek
20. okt 2011

@vefi89 vieš ide mi o to že teraz krvacam piaty den a ak si tu naplast necham tak kolko este budem?? a ak si ju dam dole, tak teraz krvacam pet dni a to hned dostanem MS ako pises k tomu??? a to potom budem krvacat ako dlho????dakujem 🙂

zuzaprcek
20. okt 2011

@vefi89 aha noo vieš ja som momentalne v zahranici.....no ale tak i tak dakujem a aspon tam zavolam co a ako 🙂

vefi89
20. okt 2011

@zuzaprcek určite aspoň zavolaj, vysvetli čo sa deje... 5 dní je dosť, po dvoch týždňoch 😕 daj si dole, si myslím, že MS by si potom mala mať len nejakú krátku, ak vôbec... až takto sa to mne nestalo, ja som ani nie krvácala, ale mala krvavý výtok?? nazvime to tak 🙂

zuzaprcek
21. okt 2011

@vefi89 noo tak dala som si ju dole a uvidime co bude dalej,ale aj tak velmi ti dakujem 🙂

vefi89
21. okt 2011

@zuzaprcek mohla by si mi dať vedieť, ako sa to bude vyvíjať?? 🙂

petra_tt
27. okt 2011

Mam na predaj naplaste...EXP 12/2011 ☹ a ja ich uz nemozem pouzivat. Viac info na: petra.lukacovicova@gmail.com

bexi
27. okt 2011

Ahojte, kolko stojí v lekárni tá evra? 🙂 rozmyslam že by som ju začala brať lebo tabletky už nechcem

petra_tt
28. okt 2011

Bexi, aspon podla toho jak som kedysi kupovala ja (vid foto vyssie, ale neni to tam dobre citatelne), tak komplet krabicka, t.j. 9 naplasti = 44,57 €.
Ako pisem, ja mam tych 6 doma "zbytocnych", lebo uz to nemozem, tak ak by si chcela, ponukam ich za 20 €. Vyhodne 🙂 Cim skor tym lepsie - - > exp. ☹

bexi
29. okt 2011

Tak ja chcem ist najprv ku doktorovi že to chcem brať vieš ... nechcem mať ešte nejake problémy alebo čo...že mi to bude škodiť a tak.... nechcem to brať bez toho aby som to s ním prebrala 🙂 a ty si odkial?

petra_tt
1. nov 2011

no ved jasne...boze chran 🙂 Ak mam byt uprimna, ani by som si netrufla predat ich len tak hockomu, bez toho aby som vedela, ze ich moze brat. Este by som nebodaj uskodila...
Inak som z Trnavy. No ved uvidis...ked tak daj vediet, jo ? 🙂

lludmilla
11. nov 2011

Mile babenky, rada kupim naplaste evru,dost to sury 🙂)

ejmy888
11. nov 2011

Ahojte ja mám teraz HAK Daylette ale nerobí mi dobre. Pred nou rok do zadu som mala tiež iné tabletky no tiež mi škodili. Mám vôbec ešte začať s užívaním náplastí? bojím sa opäť ďalších nežiaducich účinkov.a toho že vôbec nemôžem mať HAK... prosím poraďte už som zúfalá...

ejmy888
11. nov 2011

Ahojte ja mám teraz HAK Daylette ale nerobí mi dobre. Pred nou rok do zadu som mala tiež iné tabletky no tiež mi škodili. Mám vôbec ešte začať s užívaním náplastí? bojím sa opäť ďalších nežiaducich účinkov.a toho že mi každá HAK robí zle... prosím poraďte....už som zúfalá

petulkkab
13. nov 2011

Ahoj já beru EVRU už cca 7 let a jsem s ní navýsost spokojená. I když její cena stále roste:( když sem s ní začínala bylo to kolem 800,- a teď je to kolem 1100-1200 jak kde. Mohu s ní chodit do fitka, sauny, bazénu a vše v pohodě pokud si tedy na místo, kde ji mám nalepenou nenechám v bazénu pouštět proud vody (stalo se mi to jednou ale pak šla v pohodě přilepit zpět) za celou dobu mám menstruaci jak švýcarský hodinky. Trochu se bojím jak se mi to pomotá až ji vysadím, ale můžu ji opravdu jen vřele doporučit 🙂

viki2912
14. nov 2011

OTEHOTNELA SOM NA TUTO NAPLAST.NEODPORUCAM!!!!NIE JE SPOLAHLIVA...

brisalek
14. nov 2011

@viki2912 a nenalepilas ji nekdy treba o den pozdeji? Nebo se ti neodlepila ...??? Ja jsme ji mela 2 roky a uplne v pohode. Otehotnela jsem 2 mesice po jejim vysazeni na prvni pokus(prvni mesic jsme si jeste davali pozor po vysazeni). Delala jsme na ni i klinickou studii na Slovensku, ktere se zucastnilo vic jak 10000 zen po celem svete a braly to 1,5roku a tehotenstvi byla hlasena 2. Jendo schvalne prestala uzivat a druha si naplast nalepila o dva dny pozdeji.

viki2912
14. nov 2011

podla vypoctu mojho lekara som potehotnela v den ked som ju dala prec,resp. na druhy den.poznam este pripady kedy na nu otrehotneli..nie je 100 percentna...nikdy by som ju uz neuzila...

brisalek
14. nov 2011

@viki2912 100% neni zadna🙂, vzdy tam nejake male riziko je uvadi se 1 zena ze 100 zen, ktere ji pouzivali 100 cyklu otehotni u kazde hormonalni HA. Ale vetsinou jsou ty pripady prave to ne uplne spravne pouziti.

babu1301
7. dec 2011

Dobry vecer, prosim vas, mala by som par otazok, Teraz 3den mam na sebe EVRU, chcela by som sa spytat ci je spolahliva ako antikoncepcia? a kam si ju lepite? a ake mate skusenosti s nou?? dakujem pekne

kuratkol
7. dec 2011

Já jsem brala Evru a byla jsem s ní moc spokojená. Při prášcích mě každý den bolelo břicho, protože prášky vždy prochází trávicím traktem. Hormony z Evry šly vždy přímo do krve, takže bylo po bolestech, Lepila jsem jednou týdně vždy na rameno zezadu, nikdy jsem neměla problém s odlepováním, a to jsem chodila dost často plavat. Brala jsem ji mnoho let, nemůžu si na ni stěžovat.

eduska
8. dec 2011

@babu1301 mozem povedat, ze je spolahliva, aj som si myslela, ze pre mna vhodna, ale prve neziaduce ucinky nedali na seba dlho cakat, po prvom mesiaci brania to boli krce v nohach a potom po dalsich dvoch krabickach sa pridruzilo hrozne tocenie hlavy po odlepeni nalepky.. ja som si ju lepila na podbrusko.. vzdy som tie miesta prestriedala a tak.. odlepovala sa len ked bola prilis na boku

havana21
9. dec 2011

EVRU som si dávala lebo som nemohla tabletky, mala som ju nalepenú dva dni a bolo mi horšie ako po tabletkách, takže nemôžem žiadnu antiku. Toľko asi moja skúsenosť 😒