HA naplaste EVRA. Aké máte skúsenosti?

lovacka
6. júl 2006

Ahojte babenky.Chcela by som sa vas opytat ci mate s touto antikoncepciou nejake skusenosti.Ja ich zacinam brat tento mesiac tak kazda rada mi pomoze 😉 Dakujem vam

krista
26. jan 2009

lollipopqa • Dnes v 09:02
baby,beriem naplaste evra uz 4 mesiac. minuly mesiac som brala asi 8 dni antibiotika, mala som 7 dnovu prestavku v brani akurat..s atb som skoncila v piatok..nasledujuci tyzden v utorok som si nalepila novu naplast a a v sobotu sme sa s priatelom milovali a nedavali pozor. dufam,ze som bola ako tak chranena :( co myslite? viem ze po dobrani atb by sa malo 7 dni este davat pozor.

efca • Dnes v 09:13
Určitě je vše OK. Já lepím evru už 4 rok a antibiotika jsem brala nesčetněkrát a nikdy mě nenapadlo se při atb. nějak krotit. Vždyť látky z Evry jdou rovnou do krve a ne přes trávení jak u prášků. Nebála bych se.....

lollipopqa • Dnes v 09:14
efca dakujem. vydychla som si 🙂 ja viem ze to nie 100%tne ale aj tak.. snad ma to ochranilo 🙂

lollipopqa • Dnes v 09:15
a efca,nepocula si o niecom podobnom ako pise yagodka v prispevku "hak a uzkost"? vyjadri sa tam,ak si o niecom takom pocula

krista • 1d, snž • Dnes v 10:42
Uživatelka lollipopqa zablokována pro vědomé porušení pravidel!!!! Vytváření více nicků je závažné porušení a vystavujete se tak nebezpečí zablokování kompletního přístupu na tyto stránky!!! Týká se to všech serverů (beremese/mojasvadba, modrykonik, modrastrecha)!!!!

emjee
26. jan 2009

yagodka • Dnes o 11:29
Máte s tým niektorá skúsenosti? Mali ste nejaké podobné stavy pri braní antikoncepcie a je možné, aby sa tieto úzkosti či depresie vyskytli aj po 3 mesiacoch skoro bezproblémového užívania?

skurinka • 2d • Dnes o 11:42
ahoj ja jsem brala taky antikoncepci vse bylo v pohode a po 3mesicich me strasne zacala bolet hlava,byla jsem protivna.tak jsem zasla k dr a tak jsme vyskouseli druhe a to bylo jeste horsi .plakala jsem z niceho nic ,nic me nebavilo a nejhorsi ze jsem byla zla i na deti a tak jsem ji vysadila a teda neberu nic,je to riziko ale z manzel si dava pozor a nebo mame kondomy.a ty druhe alternativy antikoncepce me nejak nenadchli ,tak mame kondomy.

sendi • 1d • Dnes o 11:43
ja som brala,no lepsie povedane-mala brat antokoncepciu ale furt som nato zabudla,no ked som uz zobrala,bolo mi na zvracanie,tak som povedala dr aby mi dal vnutromaternicove telieskoa je to ok,nemusim sa bat,ze som zabudla zobrat tabletku

lulinkabb
13. feb 2009

ahojte,baby dnes som bola u gynekologa poradit sa o inej antikoncepcii ako tabletky,kedze s tabletkam ynemam velmi dobre skusenosti,poskodili mi traviaci system a pracu criev,takze tymto sposobom urcite neodporucam tabletky leb vam dost idu na pecen a tak tiez sposobuju dost vela problemov v tele,ale myslim si ze naplaste alebo kruzky su velmi dobre a ako aj tu citam ,viacej pozitivnych poznamok tak to asi sksuim zacat uzivat evru.mno chcem sa spytat ci posobia aj na plet?a po kolko zacinaju ucinkovat???dakujem 😝

janja2502
13. feb 2009

ahoj lu
ja som evru pouzivala dlho, mozno nejakych 4-5 rokov. Myslim, ze mala vplyv aj na plet, ale kedy zacala ucinkovat? myslis na plet? tak to si uz fakt nepamatam 😅

lulinkabb
17. feb 2009

ahoj janja...mno dakujem :Dale myslela som skorej po kolko zacina ucinkovat ako ze po kolko som uz chranena 😅 dakujem moc:Da mala si velmi nalady take kadeake vies ked su hormonalne velmi to posobi na zmeny nalad? 🙂

ejuska16
20. feb 2009

ahojky....mám dneska už druhý deň prvý krát EVRU,a je to zatial v pohode 🙂 len mam okolo naplaste trochu spinavé a lepí a to,ale to ste písali už viacerí,takže si z toho nič nerobím🙂🙂🙂

hereckaa
22. feb 2009

Ahojte,ja by som sa chcela spytat,berem evru 4 mesiac a okolo naplasti mi zostanu taka jak spina vlastne z oblecenia a trosku pod okrajmi,neodlepi sa ale je to trosku aj pod nou...Mam si ju vtedy vzdy vymenit,alebo to je normalne? Dakujem

mimi241
25. feb 2009

Ahojte, používam Evru asi 4ty mesiac a priznám sa, že som pribrala ☹ Síce mi predtým lieky vadili kvoli pravidelnom užívaní, a že mi bolo zle, ale teraz som zistila, že mám bolesti v prsníkoch, a zle mi to vplýva aj na vaječníky..Najhrošie je, že ani doba trvania menštruácie sa neskrátila je silná ako bez užívanie hormonov ☹
A dnes om sa dozvedel,a že je velmi skodliva a ze boli nejaké važne dovody na stihnutie z predaja v zahraničí, tak s nou asi skončím..Nechcem prísť o zdravie. A tie flaky ozaj ostávajú.jediné pozitívum je, že sa nemusí lepit kazdý den 🙂
Tak baby, je to na vás, každej vyhovuje niečo iné, ale stale sa poradte s lekárom, aby ste si boli ité, či je to pre vas vhodné 😉
A viete aká je najlepšia antikoncepcia?Acylpirin medzi kolená 😀 😉

hereckaa
25. feb 2009

Ja som z nej tiez pribrala ale niake dve kilka,to sa este da aj ked je to vidno,ale inak nic ine z nej nemam... je to vazne idividualne...

janabanana
25. feb 2009

holky nejakej vliv ma kazda antikoncepce a treba v anglii ji doktor nenabizi lae jen proto ze antikoncepci plati stat a evra je draha 😅 jinak ja ji pouzivam uz pres 3 mesice a jsem spokojena jediny problem s odlepovanim jsem mela v mexiku kdyz jsem blbla ve vlnach a dostal se pod ni pisek 😀 spineni jsem mela ze zacatku ale ustalo

lulinkabb
28. feb 2009

baby odpovide mi uz niektora z vas??po kolko uz mozem mat nechraneny pohlavny styk??

joseline3
4. mar 2009

Ahojte, Evru beru už dva roky,
Hereckaa: ty cucíky kolem co se tam dělají z oblečení nemají prý vliv na účinost, doktorka mi řekla že náplast má účinost i když je jen z jedné třetiny nalepená.
Lulinkabb: pokud máš evru nalepenou poprvé myslím že je účinná až po týdnu ale tohle všechno je napsáno v návodu...

danijka
8. mar 2009

haloo potrebujem sa niečo súrne opýtať ohladom evry... používam ju už niekoľko mesiacov..včera som si nalepila tretiu náplasť a dnes som dostala menzes...čo to má znamenať??

zuzulii
13. mar 2009

ahojte..akurat som zacala uzivat evru - teraz mi zacal druhy tyzden- (zatial som spokojna^^) a chcela by som si len ujasnit ako to je s jej "bezpecnostou" - kazdy mesiac ked zacnem novy cyklus je prvy tyzden este rizikovy a bezpecne mozem sexikovat az od 2. tyzdna.. s tym ze som :chranena: aj pocat 4. tyzdna (ked mam menstruaciu)? velmi pekne vas prosim o reakciu lebo v pribalovom letaciku to bolo troska matuce..a vopred dakujem za odpoved:..chcem si byt ista nie ze o par mesiacov zistim ze som tehotna chapete 🙂

meliska
16. mar 2009

zuzulii: nieeeeee..... to len prvy mesiac sa musis este aj inak chranit, ale potom je to uplne bez starosti 😉 ja som evru brala 3 roky
takze po tretom tyzdni zhodis nalepku, potom ma prist mrcha a vo vymenny den dalsi cyklus si uz chranena 😉

nyli04
25. mar 2009

Ja som Evru brala asi dva mesiace a dostala som sa z nej do nemocnice. Dostala som Pľúcnu embóliu - potvrdili mi ,že je to z antikoncepcie.

sima111
2. apr 2009

Ahojte tak ja som Evru brala rok bola som nadmierne spokojna i ked k moru určite neodporučujem do 10 minut mi v mori odplavala stopro sa vam odlepi v mori, tak som nalepila ďalšiu a zas to iste. Inač na sprchovanie a aerobic super držala i keď po bokoch sa vam budu usadzovať nečistoty s tym musite ratat, bolo pohodlne mysliet na antiko len raz za tyzden no po roku som začala mavať z nej mimomenštruačné krvácania musela som ju vysadit škoda, teraz mam yadine som spokojna.

ramonaa
2. apr 2009

ahoj holky, evru jsem používala asi rok a spokojenost. Nikdy se mi neodlepila, ale u moře jí teda vyzkoušenou nemám. Vedlejší účinky žádný, narozdíl od perorální antikoncepce.

helenkasabinka
2. apr 2009

ahojte ja som mala po porode kedze som nedojcila predpisanu EVRU a uz po tyzdni sa mi z ruky odlepovala a tak som stale spinila a musela som ju zmenit na tabletky ☹ a tak som nechcela pchat tabletky do tela ☹

nikiarudi
5. apr 2009

Ahojte kočky, ja idem teraz v útorok dať dole poslednú náplať. Brala som Evru niečo vyše roka..no bojím sa čo mi to urobí s telom. Pretým som mala normálne tabletky, no strašne som z nich priberala..a tak som to zmenila a odvtedy nič.. ja nemôžem na Evru nadávať.. len by som chcela vedieť, či sa musím nahlásiť k doktorovi na kontrolu, keď s tým chcem skončiť..poraďte...
a ešte nemali ste žiadne problémy ako bolesti a pod. po vysadení Evry??? teda tie kočky čo už vysadili..ďakujem za info...

meliska
6. apr 2009

ahoj niki,
ja som vysadila pred troma mesiacmi, akurat 1. MS prisla trosicku neskor teda na 31 den, ale inak v pohode, tvar sa mi trosku pokazila, druha MS uz neprisla 😵 iba dve ciarky, tak dufam, ze to dopadne dobre 😉

janja2502
6. apr 2009

ahojte
niki, ja to mam podobne ako meliska. Evru som vysadila asi v juni, ms prisla ako hodinky prvý aj druhý mesiac a tretí uz neprisla. Presne ako to bolo naplanovane. 😵 Chcela som, aby si telo take 2 mesiace oddychlo od tabletiek.

nikiarudi
6. apr 2009

len by som chcela vedieť, či sa musím nahlásiť k doktorovi na kontrolu, keď s tým chcem skončiť.. 😅
ale snažiť chceme až po letnej dovolenke..takže som aj zvedavá ako budem mať cyklus.. 😖

janja2502
7. apr 2009

nemusis
ja som tam pre istotu bola a povedala som jej, ze by som ju chcela vysadit a ona na to, ze dobre, tak vysadte. Ani do karty nepozrela. Zevraj som ani nemusela chodit.

nikiarudi
7. apr 2009

janja-tak to je super..ďakujem ti za radu.. asi tam stačí ísť len vyslovene keby sú nejaké komplikácie potom, však?? 😉 🙂 🙂

meliska
7. apr 2009

niki: ani ja som nebola.... no prve tri mesiace pocitaj, ze sa telo bude spamatavat... tak moze trosku chaosit 🙂 mne sa trosicku zmensili prsia.... a citila som take ovu bolesti skoro cely prvy cyklus... 🙂 druhy cyklus bol lepsi a k tretiemu som sa uz nedostala 😀 a dufam, ze sa uz najblizsich 7 mesiacov ani nedostanem 😉

nikiarudi
8. apr 2009

počujte kočky, aj vám sa stalo ako mne, som už síce vysadila náplaste, aj keď len včera.. 😀 ale stalo sa mi to, že posledné 3 razy mi po náplasti ostala veľmi podráždená pokožka.. predtým mi to nikdy neurobilo..tak neviem či mám ísť s tým ku kožnej alebo sa na to vykašlať...aj ma to dosť svŕbilo pod náplasťou..ale myslela som, že to je ok..a ostali mi na pokožke také ako pupáčiky a vo svetle to vyzerá ako "husia koža"..tak mi poraďte..ďakujem..

ludmi
8. apr 2009

ahojky ja evru pouzivam uz rok a zatial neboli ziadne problemy.Raz sa mi vsak pravidelne odlepovala a teraz si niesom ista,ci niesom v tom...Neviete mi v tom pomoct??Dakujem

meliska
9. apr 2009

tak to teda netusim, skus si urobit tehotensky test, ale vraj ak sa ti odlepi polovicka tak este stale je to ok. Mne sa odlepila len raz, tak som ju vymenila za novu.

lulu01
21. apr 2009

Ahojte kocky... Ja beriem evru 3 tyzdne a chcem sa spytat po akej dobe zacne naplast ucinkovat bez problemov..
No kedy mozem mat bezpecny sex??? Dakujem