Hormonálna antikoncepcia do bazáru nepatrí!

emjee
18. aug 2008

Antikoncepcia je na Slovensku aj v Cesku vyhradne na predpis, takze Vas prosim, aby ste ju neponukali v bazari - vsetky taketo inzeraty su mazane. Ak Vam ostala, vratte ju do lekarne.

Dakujem, emjee

bubba
18. aug 2008

to fakt?a v hociktorej lekarni kupis bez predpisu 😅 😅 😅 to je zvlastne

emjee
autor
18. aug 2008

hormonalnu antikoncepciu mam samozrejme na mysli, kondomy tu zatial nikto neponukal 😀

zuzula28
18. aug 2008

bubba, v hociktorej nie...niekde má etika prednosť pred ziskom 😉 Ale už ich je málo, keďže ich požrali naši úžasní v obore rozhladení "žraloci" 😝 😝 😝

elitera
19. aug 2008

Emjee, tohle se řešilo i na našem univerzitním fóru. Nakonec jsme došli všichni k závěru, že snad jsou všichni dospělí (dobře, to se tady ohlídat nedá, ale je to docela pravděpodobný) a dostatečně zodpovědní na to, aby nekupovali HAK, kterou dlouhodobě nebere.
Např. moje HAK stojí 800 - pokud bysme se rozhodli to poslední platíčko, co mi zbývá, nebrat, ani by mi nevadilo za to cca 200 získat (místo abych to zadarmo dala do lékárny)
Na druhý straně opravdu, pokud mám nějakou HAK, tak si jen tak, bez porady s gynekologem, přece nevezmu jinou, ne? 😅

dendisa
19. aug 2008

Hormonální antikoncepce bude v nejbližší době v České republice ve volném prodeji, už je to odsouhlasené, myslím.

elitera
19. aug 2008

den, fakt?? Nooooooo, tak zase nemůžu říct, že s tímhle bych tak docela souhlasila... 😅

dendisa
19. aug 2008

já s tím taky nesouhlasím, tohle svinstvo už nikdy žrát nebudu a nechcu, aby ho žrala moje dcera 😉 . doufám, že v době její sexuální aktivity už bude něco nového

emjee
autor
19. aug 2008

Neviem o tom, ze by na Slovensku bolo mozne legalne kupit HAK bez receptu - kde je to podla vasich skusenosti mozne?

elitera - staci si precitat zopar diskusii na konikovi a clovek zisti, ze lekara tu mnohe beru ako "poslednu volbu" 😔 takze to co pises, je sice logicke, ale na konikovi to akosi nefunguje, mam pocit (tym sa nechcem nikoho dotknut, ani nechcem zovseobecnovat, len hovorim, ze sa najde dost takych, na ktore toto moje konstatovanie bohuzial 100% plati)

dendisa - ked to tak bude, daj vediet (najlepsie nejaky link na nejaku doveryhodnu stranku, napr. zbierku zakonov 🙂 ) a prehodnotime to

mirka414
19. aug 2008

emjee u nas vo svajciarsku je antikoncepcia volne dostupna bez receptu v lekarnach a aj drogeriach.

kristi
19. aug 2008

ve Spanelsku taky, nahodou to bylo fajn, kdyz tam byl clovek dlouho a nemusel si nechat posilat HAK z CR

monkula
19. aug 2008

nehc je to povolené, či nie, v rámc izachovania si lastného zdravia, by so mtakto HAK nekupovala 😖 😖

kristi
19. aug 2008

no,ja taky ne.....staci si jen zajit pro recept, ze?

monkula
19. aug 2008

asi tak... veĎ lekár vlastne "ušije" HAK na telo... 😉 😉

dadous
19. aug 2008

a ja to pochopila tak ,že když někdo bere stejnou značku kterou ma předepsanou od Dr tak si ji tady třeba muže koupit levněji 😉

monkula
19. aug 2008

dadouš, ta kto hej.... ale s iby so menriskovala ,že to budú lentilky... 😀 😀 😀 😀

dadous
19. aug 2008

tak ja jsem doufala že si tu navzajem chcem pomahat 🙂

monkula
19. aug 2008

nevie, ja do bazáru ani nechodím ,takže neviem, čo tam všetk opredávajú... 😀 😀

emjee
autor
19. aug 2008

mirka, kristi viem, ze v zahranici je hak bez predpisu, ale neviem o tom, ze je to mozne na svk ci v cz

bubba
19. aug 2008

u nas v meste som legalne kupila bez problemov s pokladnicnym blokom kde bol aj nazov antiny vo viacerych lekarnach.inac v anglicku je to vyriesene lepsie antina je zadarmo ale na predpis 😉 tak by to malo byt vsade.pretoze hladina hormonov musi byt kontorlovana a takisto branie antiny by malo byt pod dohladom lekara aby si zena nezmyslela ze raz chce taku raz onaku a pohodlne bez navsetvy lekara si rozhadzala hormony a ublizila si viac akoby bolo potrebne 😒
PS:antina kt.som kupovala vo volnom predaji stala tolko isto ako na predpis a usterila som vtedy 20 korun za recept 😉
PS2:ale od niekoho ineho by som to nekupila urcite 🙄

erikasadek
20. aug 2008

emje nie vsade tu vo francuzku je na predpis, ale platis si ju.

emjee
autor
20. aug 2008

erikasadek rovnako je to aj na svk a v cechach (zatial) a som inak za to, aby to tak aj ostalo (ten predpis), aj ked mohla by byt aj lacnejsia 😀

hana_r
21. aug 2008

Nevím, proč by HA měla být zadarmo. Těm, kdo neberou hormony taky nikdo nepřispívá na kondomy, na tělíska a jinou antikoncepci.

zuzula28
21. aug 2008

čaute mne sa veľmi páči, že je HA v Anglicku platená poisťovňou (nie zadarmo 😉 ),to je náš slovenský syndróm, keď sa nedopláca, tak je to akože zadarmo... 😀 😀 😀 Majú to dobre preratáne, čo je pre spoločnosť prínosnejšie finančne i psychicky, či investovať do HA pacientkám alebo potom riešiť dlhodobo zlý psychický stav pacientky po interupcii...je to na dlhú debatu. Voľnopredajnú HA neschvaľujem, maximálne od 18 rokov, lebo naše 15 ročné pacientky sú úplné teľatá a často sa prídu opýtať, či si nemôžu toto kúpiť, lebo kamarátka také užíva...to by sme dopadli...receptové obmedzenie je obstojný spôsob ako dokopať ešte stále voči sebe nezodpovedné ženy, ktoré sú schopné inak neísť na hepatálky aj tri roky 😝 😝 😝 Že je za seba zodpovedná každá sama je síce pekne povedané, ale náklady na liečbu dorafanej pečene atď. atď. nesieme všetci...všetci platíme poistenie, ale tí zodpovednejší k svojmu zdraviu ho potom nemusia čerpať v takej výške ako tí menej zodpovední a to je jednoducho fakt ☹

zuzula28
21. aug 2008

a hlavne, teda zákon sa musí dodržiavať aj v prípade, že nie je celkom dobre postavený, to je zásada č. 1. A keďže je HA viazaná na predpis a čo je na predpis sa reklamovať verejne nesmie (len v sfére odborných periodík), tak sa nesmie ani predávať len tak po nete...ozaj, minulý týždeň nám pacient doniesol falošnú viagru objednanú s netu...tableta bola asi 4x väčšia ako originál a čoskoro sa dozvieme aj čo v nej skutočne bolo...dúfam, že nič nebezpečné, lebo pár aj užil ☹ ☹ ☹

erikasadek
21. aug 2008

no aj tu su niektore prepalcane poistovnou, ale tie starsie novsie su platene z vlastneho vrecka, je tu vsak rozdiel su na predpis ale niktoi ti neroby ziadne testy, predtym, proste podla toho ako ta lekar pozna a co chces ti predpise.
pokial viem na slovensku je to inak, robia vam najprv krvne testy, vsak?

monkula
21. aug 2008

erika, áno ,t usa robia testy, taký nejaký akoby "pohovor", na dedičné choroby v rodine, či nemáš kŕčové žily, či fajčíš, atĎ...

bubba
22. aug 2008

zuzula 28,to je samozrejme ze antikoncepcia nie je zadarmo 😉 to by asi skrachovali vsetky fabriky na jej vyrobu.pre "pacienta"(a aj to vieme ze si hradi zdravotnu starostlivost takze si to aj tak zaplati....)je zadarmo a o tom som pisala a myslim,ze baby to aj tak pochopili zasa sa tu nehrajme na slovicka 😉

hana_r
23. aug 2008

Zezulo, jasně, že si nikdo nemyslí, že je HA zadarmo. Myslíme tím to, že si ji přímo neplatíš. Když je dobré podporovat antikoncepci, tak proč ne každou? Proč nedostáváme z pojištění i kondomy a tělíska a má se podporovat jen HA? Na rozdíl od kondomů má i vedlejší účinky, takže pak se z pojištění platí např. léčení tromboz, kterých není až tak málo. A jde o doživotní stavy.

zuzula28
23. aug 2008

to "zadarmo" nebolo ironicky, len mi je vždy smiešno lebo naši pacienti zásadne, že "nedoplácam, no aspoň niečo je zadarmo" 😉