Krvácanie mimo cyklu. Stáva sa to aj vám?

carmeny
12. feb 2008

Ahojte dámy,

potrebujem pomôcť..

Pred dvoma mesiacmi som prestala užívať antikoncepciu, prvú menštruáciu po vynechaní som mala ok, ale druhá?

Tá sa mi skončila v pondelok, a keď som mala potom s manželom sex, tak sa mi na druhý deň objavilo také špinenie a trvalo asi dva dni a teraz už nič... 😒

Môžete mi poradiť čím to môže napríklad byť? Alebo sa to stáva aj Vám?

Ďakujem

kukona1
12. feb 2008

carmeny ja mám podobný problém,ale už od novembra,vynechala som na mesiac HA a začala som mat taký tmavohnedý výtok,ešte k tomu sm ten mesiac nedostala menzes,som myslela že som tehotná,na 2 dni výtok prešiel,menzes nikde a po 2 dnoch som mala bolesti ako pred 3 rokmi pri potrate,tak som myslela že som opat potratila,ale zas to prestalo do rána ,tak som čakala či na další mesiac dostanem menzes a dostala som.asi 2 týždne som nemala ten výtok a zas prišiel a mám ho podnes,tak som objednaná na vyšetrenie za 2 týždne-skor sa nedá,pokial sú neni velké bolesti tak to ujde,čítala som na internete že to je cysta a že mi praskla,.....tak neviem či naozaj..uvidíme,potom ti dám vediet. ☹

iwanka
12. feb 2008

Caute, aj ja som brala HK a jeden mesiac sa mi objavil tento problem. Bola som s tym aj u lekarky a nakoniec sme prisli na to, ze som v ten mesiac dost zanedbala branie HK( chcela som presedlat na vecerne uzivanie), bud som zabudla a potom som vzala neskor alebo som brala raz rano a raz vecer. Dalsim mesiac som si na to dala pozor a vratila som sa k ranneho braniu HK a uz bolo vsetko ok. 🙂
Pochopila som HK si vyzaduje presnost v uzivani.

kukona1
12. feb 2008

iwankam ožno máš pravdu aj ja som to striedala raz ráno raz večer....ale na vyšetrenie pojdem ked som objednaná a skúsim brat tie tabletky ,,načas" 😀 možno sa to ,,polepší"

emjee
12. feb 2008

kuk aj ovulacne krvacanie https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
inak vysadenie hak moze mat vplyv na cyklus, mierne spinenie nie je dovodom sa obavat, do niekolko mesiacov by sa to malo upravit - ak sa obavas, navstiv svojho lekara

poleva
12. feb 2008

môže ist o nachladenie
ale daj si urobiť aj ster z krčka maternice
to mi povedal lekár
aj ja som to mala

judit22
12. feb 2008

Ahoj holky, tento měsíc jsem měla něco podobného. Pár dní po menstruaci, po sexu, jsem začala krvácet a špinění trvalo další tři dny. Pak to přešlo přes víkend. Dávala jsem si to do souvislosti se zánětem děložního čípku, který jsem prodělala v říjnu a podle internetu je to právě ten příznak, tak jsem měla strach, že se mi zánět zas vrátil. Byla jsem u doktora, ale výsledky budou až v pondělí tak vám pak povím.

eva4444
12. feb 2008

ja som po vysadeni HAK mala regulernu MS po 4 tyzdnoch, potom po 5,5 tyzdni asi 2,5 dna a to som uz bola tehu 😵
ale podla mna ide u teba skor o to, ze telo po vysadeni HAK nastupuje samo na tvorbu hormonov, a to moze par mesiacov trvat kym sato ustali. moze to byt este aj nejaka 'zbytkova' MS, vsak ked krvacas napr. 4 dni, potom poldna nie a potom znovu 😕 ak to bolo tmave tak skor by som tipla toto.

penelope2066
13. feb 2008

ja mam tiez rovnaky problem,pred mesiacom som prestala uzivat HA a mala som 7 dnovu pauzu menzes mi prisiel po 4 dnoch od vysadenia ako vzdy ale po 7 dnoch som uz v HA nepokracovala.po tyzdni od skoncenia mi prisiel znova ale bolo to len take spinenie a to po dvoch dnoch preslo,a teraz som po 3 tyzdnoch dostala menzes opat ale uz riadny a a krvacanie je velmi silne a som zvedava kolko bude trvat.na 1,aprila mam naplanovanu operaciu/kvoli tomu som HA vysadila/ a vtedy mat menzes nemozem tak teraz vobec neviem ako to vyjde a ci budem moct ist na tu operaciu.

carmeny
autor
13. feb 2008

Ďakujem za odpovede.. je to presne také tmavé, teraz to už našťastie nemám.. a penelope2066-menzes mám už tie silný, hlavne v prvé dva dni, potom to špinenie.. no dúfam, že to ustúpi..

Dúfam, že nemám dôvod obávať sa...

maca793
16. feb 2008

ja som mala za december 2x menzes, prvý poriadny a ten druhý po 2 týždňoch ale bolo to také špinenie a na nový rok som znova "krámovala",

denisa33
20. feb 2008

ahojte kočky,

máte problémy, s ktorými sa ja trápim už celé roky, krvácanie dvakrát do mesiaca, žiadna novinka, už som vyskúšala všetke možné preparáty aby sa mi to upravilo a všetko zaberie len na chvíľu, a menzes, no budte radi, že nemávate také stavy, že musíte utekať spať domov pod sprchu, tie krvácania a výtoky, po čase ustúpia a ak nie treba požidať lekára o vyšetrenia, pôvod a problém može byť aj inde ako v užívaní HAK

carmeny
autor
20. feb 2008

denisa33-vav, tak to musí byť strašné 😒 a doktor ti nepovedal kvôli čomu to môže byť? ani antikoncepcia by ti nepomohla? 😕

milacik10070
26. nov 2011

Ahojte baby Moja znama na po 40-kte mava prvi mesiac dva krat menstruciu ,je jej zle moze bit nieco spolocne z tehotenstvom .Dakujem poradte

jakavi
26. nov 2011

nestava

da_n_ka
3. nov 2012

uy je to stara tema ale nevadi....ak mozte tak pomozte...vyadila som HAK,po troch dnoch mi prisli normalne krami ktore skoncili po piatich dnoch,no o dva tyzdne mi prisli dalsie trvali tyzden a odvtedy mam spinenie az do dnes...cize dalsi tyzden...moze to byt este tou HAK??

romuaska
29. dec 2012

Ahojte,také poprosim o řadu,neru Hk,bonadeu,2_měsíc,první jsem spinila asi 3krat mimo cyklus,pak byla ms..3dni jen ale silná,teď jsem b půlce platicka,a dostala jsemm opět ms,bolesti v podbřišku,v krizicj už to bude zítra 3ti den,mimoto asi týden mě pichalo na práve straně dole,i teď,šli byjste na gyn???

romuaska
1. jan 2013

tak jsme bylana gyndě..protože už krvácení čtvrtý den,bolesti v křížích a břiiše☹..dr že mám vyšší sliznici 11mm,a že tam toho moc neviděl kvli krvácení,vaječniky ok,tak mám dojít ažpo ms..po té kterou bych měla dostat po vysazení za 10dní cca.
Moc jsme se tedy nedozvěděla,včera jsme přestala krvácet uplně ani špinění,tak jsem na to s přítelem v noci vlůítli..a zčla jsme znovu i bolesti.-( neměla jste to některá také?Co to muzže být?

romuaska
5. jan 2013

tak špiním střídavě s krvácením už 9tý den,dneska malinko víc bolesti stále:-/břicho i záda.Včera jsem měla poslední pilulku Ha..a už ji tedy brát nebudu vracím se ke kroužku.-(je to hruza už,ted týdenní pauza a vypadá to že jsem dotala jakože ..znova? MS?? :(

edeltraut
5. jan 2013

s tímto problémem jsem bojovala celé tři! roky. Všechna vyšetření byla ok, špinění mimo (tak dva, tři dny klid a pak dva tři dny špinění) přetrvávalo, tak jsem zkoušela všechny možné a nemožné HK, nakonec jsem jí vysadila úplně, ale bez úspěchu. Vyšetření v COPu také nic, navrhovali zmrazení čípku nebo těhotenství. O třetím miminku jsme mluvili rok, takže jsem si říkala, že to zkusíme.... v těhotenství vše ok a teď zatím taky. Zrovna mám první MS, tak doufám, že to bude všechno v pořádku. Zřejmě to nic není, jen mi to otravuje život... :-/

romuaska
6. jan 2013

@edeltraut no právě..já krvácím se špiněním☹..a ty bolesti mě otravujífest.-(miminko další už nee🙂

edeltraut
6. jan 2013

@romuaska ¨já jsem většinou bolesti neměla. Jen občas takovou bodavou jakoby v místě vaječníků. Byla jsem přeléčena snad na všechno možný a nic. Mamka měla rakovinu děl. čípku a příznaky stejný, takže jsem dost plašila... Nakonec jsme se s mužem rozhodovali jestli si nechám čípek zmrazit a když to nepomůže tak i odstranit (tam jsem se bála, že si to třetí už nepořídím) nebo jdeme do třetího hned. To mi doporučil i dr. v Copu. Takže na záčátku prosince poslední kontrola a na konci už jsem věděla, že se zadařilo a jsem těhotná 😀. Dneska mám nejkrásnější a nejhodnější miminko na světě a říkám si, že vše zlé je k něčemu dobré! Nebýt těch problémů, tak bych možná Adélku neměla. 🙂

romuaska
6. jan 2013

já už právě 3 mám 🙂takže já už nebudu mít další🙂 právě mě vadí dost ty bolesti☹/..no uvidíme..co bude dál🙂 děkuji za odpověd🙂

zuzkap85
20. apr 2013

ahojik volam sa zuzka mam27 rokou velmi sa trapim beriem antikoncepciu s nazvom kahrkla a krvacam mimo menstruacie plosim poradtemi 😝 🤐 😒

baja28
26. apr 2015

Ahojte dievcata. Ja som vysadila hak po 7 r.v januari mala prist prva menstruacia a nic dosla 22.3. slabe svetlo hnede spinenie a trvalo max 4 dni a tento mesiac nic. Aj ked spavame bez ochrany pochybujem ze som v tom ale moja otazka je mozem to vobec povazovat za menstruaciu alebo to bolo nieco ine ? Cysta alebo hormonalne zmeny po vysadeni?