Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

anka2
27. nov 2008

trixi dakujem,ze si ma upokojila.teraz som uz ovela kludnejsia.dík

iveta1901
27. nov 2008

aj ja som sa upokojila, ale teraz vazne, mozem otehotniet, ked beriem cerazette_

bc.jarka, ja som menzes ani spinenie nemala, ani bolest hlavy, ani nic podobne...
chvalabohu

bc.jarka
27. nov 2008

Iveta1901 Dakujem za odpoved,snad to bude ok.Zacnem ich brat asi o 2 tyzdne,najprv dokoncim svoju staru antikoncepciu.Velmi by som si priala,aby to bolo v poriadku,lebo si chcem dat antikoncepcny implantat.

trixi
29. nov 2008

bc.jarka, neviem preco mas brat Cerazette, ked si das zaviest implantat. Neviem, ci hovorime o tom istom, ja som mala zavedeny Implanon (na 3 roky, pod kozou na ruke) a predtym som nebrala ziadnu HA. Vlastne brala davnejsie. Prisla som za doktorom (vtedy to zavadzal iba jeden lekar v meste) povedala som mu co chcem, najprv som sa musela k nemu prehlasit, to nebol problem, pretoze so svojou doktorkou som nebola spokojna, urobil mi preventivnu prehliadku a kedze som bola OK, zaviedol mi implantat. Nechapem preco a kvoli akym komplikaciam mas brat Cerazette. Implantat odporucam, hoci mi rok trvalo, kym sa mi ustalil menzes. Ja som mala 2 tyzdne menzes a 2 tyzdne bez menzesu, no po roku sa mi to ustalilo. A hlavne 3 roky som nemusela mysliet na to ci som nezabudla na tabletku. Pri Cerazette sa mi to stalo niekolko krat, ze som zabudla zobrat tabletku a spomenula som si az na druhy den.

bc.jarka
1. dec 2008

trixi Tie tabletky mi dala kvoli tomu,ze uzivam 3fazovu antikoncepciu a mala som predtym trosku problem najst si vhodnu antikoncepciu.Nechcela mi to zavadzat,lebo ak by som mala nahodou nejaky problem,museli by to vyberat.Vraj to tak bude setrnejsie.Tak uvidim.Aj sa tesim,ale aj sa bojim.Uvidim.Je velmi fajn,ze sa mam s kym poradit,ze ste take fajn baby,ze poradite a poviete svoj nazor.Som rada,ze som nasla tuto stranku.

trixi
1. dec 2008

ahoj bc.jarka, mne ju lekar zaviedol bez problemov a pritom moja exdoktorka mi ziadnu HA nechcela predpisat, pretoze som v minulosti mala tromboflebitidu a tento lekar s tym nemal ziadne problemy. Samotne zavedenie sa robi pri lokalnom umrtveni, trosku stipe ta umrtvovacia injekcia ale samotne zavedenie neboli a neboli to uz ani po tom. 24 hod som musela mat elasticky obvaz a potom uz je vsetko OK. Dokonca nebolo vidiet ani miesto zavedenia. Ja som mala trosku obavy, dokonca som sa doktora pytala, ci sa s tym budem moct potapat, sportovat a pod. Dnes mi tie otazky pridu smiesne, ale vtedy som nevedela do coho idem. Tak sa nemas coho bat, jedine toho, ze by si tuto HA zle znasala. A vybera sa to tiez pri lokalnom umrtveni. A ako som pisala, mne trval rok nez si moje telo zvyklo. Je to vsak vysoko spolahliva HA.

bc.jarka
1. dec 2008

Trixi,dakujem za rady,velmi ma to povzbudilo.Idem do toho teraz s lepsim pocitom ako predtym,len rozmyslam,ci mam este zavolat aj svojej lekarke na Slovensku,co si o tej HA Cerazette mysli ona. Mozno ze pri uzivani Cerazette si moje telo zvykne a prechod na implanon nebude taky skok.

carmen.cmuk
8. dec 2008

Ahoojte baby chcela by som sa opýtať či ste niektorá pribrali pri tejto antikoncepciu..lebo mi ju znemili na tuto,a newem sa nejak k nej odhodlat,lebo sa bojim ze priberiem ...tak ako je to s wami ...

janka196
8. dec 2008

carmen ja som nepribrala, skor schudla ale to asi kojenim 😉

ivuss01
8. dec 2008

ahojte, pytala som sa na priberanie mojej dr. ona povedala, ze to je apetitom, podla nej sa zo ziadnej hak nepribera... taaak neviem 😉

carmen.cmuk
8. dec 2008

=) fuu babay dakujem wááám.... lebo ja som osadnuta welmi chudou postawou, ked som brala anitkoncepciu belaru som pribralla zo 40 kg na 43 kg..tak som ju rpesttalabrat =) dakujem wam welmi pekne za odpweed, tak ja ju teda wzskusam =)

betina2407
27. dec 2008

Ja som po pôrode tri mesiace. Výhradne kojím. Cerazete beriem druhý týždeň a dnes som začala prvýkrát od pôrodu špiniť. Dúfam, že to nebude ako pri prvom dieťati. Vtedy sa to volalo tuším Exluton a nebola som s ním spokojná. Totálne rozhádzaný cyklus a krvácanie aj 2 týždne vkuse. Ale nemusí to byť po každom pôrode rovnako. Dr. povedal, že krvácať teraz vôbec nemusím. Ale...slabo krvácam. Uvidím, či sa to upraví, ako píšete. Rozhodne si nekúpim naraz trojmesačné balenie, ale vždy len na mesiac.

zajkobojko
10. jan 2009

Dievcata,mam problem s krcovymi zilam a chcem zacat brat Cerazete prip. Mirenu?
Cievny lekar mi HA zakazal, gynekologicka povedala opak, ze Mirenu alebo Cerazet by som mohla, ze neublizi. Nemate s tym skusenost?A tiez sa chcem opytat co robi Vasa psychyka po Cerazete?
DAkeujem.

ornela791
25. jan 2009

dobry den, mam uz velke deti, cize ziadna dojciaca matka, lekar mi odporucil tuto antikoncepciu, dnes je uz 35 den odo dna , co som ju zacala brat. tabletky beriem pravidelne, priblizne v tom istom case ako je uvedene v letaku, samozrejme bez sedemdnovej prestavky. som hotova z toho ze menzes nedosiel, poradi mi niekto ako to pri brani tejto antikocepcie chodi??? pre mna je to akesi neprirodzene nemat menzes, dakujem

marlin
25. jan 2009

Ahojte beriem cerazette uz asi rok, a za cely čas som dostala menštruaciu len 2X a aj to bolo velmi slabe a krátke, lakár vraví, že je to pri tejto antikoncepcii normálne . Tak neviem ale ako je to potom s celým hormonálnym systémom, ked tieto lieky zapričiňujú moju nepravidelnosť cyklu?..... Rozmýšlam nad zmenou liekov.

ornela791
25. jan 2009

ahojte, mam uz velke deti, cize ziadna dojciaca matka, lekar mi odporucil antikoncepciu cerazette, dnes je uz 35 den odo dna , co som ju zacala brat. tabletky beriem pravidelne, priblizne v tom istom case ako je uvedene v letaku, samozrejme bez sedemdnovej prestavky. som hotova z toho ze menzes nedosiel, poradi mi niekto ako to pri tejto antikocepcie chodi??? pre mna je to akesi neprirodzene nemat menzes, dakujem.

janka196
25. jan 2009

ornela ja beriem cerazzete a taktiez nemam menzes, ale za na druhej strane este stale dojcim 😉

bianucci
25. jan 2009

kočky nečítala som všetky vaše príspevky, ale ja mám dlhoročnú skúsenosť s cerazette, lebo je to jediná antikoncepcia, ktorú môžem brať.... a brala som ju tri roky pred otehotnením a po celé tie tri roky som nemala absolutne žiadny menzes..... tiež sa mi to nezdalo ale bola som za troma odborníkmi gynekologmi a všetci traja mi potvrdili, že pri týchto tabletkách je to úplne normálne.... od pôrodu už neberiem žiadne a ani nebudem. je to humus. moje telo sa z nich nevedelo dlho spamatať a celých 6 mesiacov som sa "prečisťovala" od toho hormonu a išlo zo mňa všetko možné aj nemožné.... moja skúsenosť je takáto a viem, že už žiadne tabletky hormonálne brať nebudem. pekný večer

ornela791
25. jan 2009

bianucci, dakujem za odpoved, a prosim ta co mam rozumiet pod tym precistovanim??? to mam ako cakat ze ked to raz vysadim, budem mat pre istotu zas neviem ake dlhe obdobie menzes??? a po akom cale sa po vysadeni dal tvoj cyklus uplne do normalu??? nepytala si sa nejakych odbornikov ci v konecnej faze to vsetko neprinesie viac skody ako osohu??

bianucci
26. jan 2009

tým prečisťovaním som mala na mysli to, že po dobu šesť mesiacov som mala nepravidelný cyklus a výtoky rôzneho druhu a farieb.... mala som časté návaly tepla a potom zimy ako v tehotenstve.no a ten menzes bol taký všelijaký a ked už raz došiel, tak trval len dva tri dni, potom dva dni ani kvapka a ďalší deň znova od začiatku... ale každý organizmus je iný, každá žena na to reaguje inak. tak že v podstate môj cyklus sa znormalizoval po tých 6 mesiacoch, potom sa aj hned pekne otehotnela. a čo sa týka tých našich odborníkov, tak oni sú platení za reklamu a predaj produktov tohto druhu, tak je jasné, že to aj budú tlačiť a tvrdiť že je to number one 😒

nelly3
5. feb 2009

ahojte 🙂 mam doma 3 mesacne balenie cerazette, zial mi tato antikoncepcia nerobila dobre tak som ju vysadila a ostali mi doma 2 uplne balenia a jedno balenie kde chybaju 2 tabletky. kto by mal zaujem IP 🙂

betina2407
8. feb 2009

Takže ja mám od pôrodu menses s Cerazette už tretí krát. Malý má 4 mesiace aj 1 týždeň. Ale tentoraz je to pomerne pravidelné, tak raz za 3-4 týždne. Prvý a druhý bol slabý a krátky, max 3-4 dni, ale teraz to vyzerá už na silnejšie. Niekto sa pýtal na psychiku. Spýtajte sa môjho muža, ako doma vystrájam niekoľko dní predtým, ako to dostanem! To by ma najradšej predal...ja som teda vtedy dóóósť nepríjemná. Takže ja zostávam pri nákupe vždy len na 1 mesiac. Keď prestanem kojiť, čo dúfam nebude dôsledkom tejto HAK, tak ju určite vymením za kombinovanú. Bola som spokojnejšia s inou HAK, žiaľ, kým kojím a chcem to čo najdlhšie, tak inú HAK brať nemôžem. Ale uvažujem aj nad iným druhom antikoncepcie než HAK, lebo pomer cena / úžitok je pre mňa vzhľadom na momentálne podmienky partnerského spolunažívania dosť nepriaznivá.

alon111
8. feb 2009

momentlne si neviem spomenut ale moja doktorka mi minule spomenula ze vysli dalsie tabletky ktore mozes brat pri kojeni

dominka11
9. feb 2009

ahojte, ak mate niektorá záujem, predam cerazette balenie na 3mesiace, doktor mi to predpísal, ale kvôli iným zdr.problemom ju nemôžem užívat...info IP.

dadachen
9. feb 2009

Ahoj Cita, ja som brala cerazette 1 a 1/2 roka a menzes som nemala vobec. Po vysadeni som ho dostala az o dalsie 2 mesiace.

trixi
9. feb 2009

zajkobojko, ja som mala trombofebitidu (hlboky zapal zil s trombozou), povodna gynekologicka mi odmietla dat akukolvek HA, presla som k inemu lekarovi, bez problemov mi zaviedol Implanon a po porode som vyse roka uzivala Cerazette. Nemala som ziadne problemy. Pri cerazette som cely cas nemala menzes (co mi vobec nechybalo 😉 ). A s psychikou som tiez nemala ziadne problemy. Cerazette som vysadila, pretoze planujeme coskoro druhe mimi a uz sa mi nechcelo uzivat tabletky. Mne vyhovoval ten Implanon (ziadne tabletky). Pri Cerazette sa mi niekolko krat stalo, ze som zabudla na tabletku 🙂 .

bimky
11. feb 2009

ahojte!

aj ja sa podelím o skúsenosť s cerazette: začala som ich brať hneď po šestonedelí. Až do 14. mesiacov svojej dcéry som menzes nemala, ani špinenie, nič. V 14. mesiacoch som obmedzila kojenie iba na ráno a večer a vtedy som prvýkrát dostala. Potom o mesiac a potom po 5 dňoch znovu a trvá to už 11 dní.. Teraz som vysadila antiku a prestala kojiť úplne. Som zvedavá, kedy sa to upraví. ☹

Za aký dlhý čas sa vám to upravilo ? Je to o nervy! 😠

trixi
11. feb 2009

bimky, zienky tu pisali, ze niektorym to trvalo aj pol roka. Ja som nemala problem, po vysadeni cerazette, som dostala menzes (stale kojim rano a vecer) a zatial ho dostavam na den presne.Skor mam problem s intenzitou, mam ho 7 dni, ale velmi intenzivne ☹ .

bimky
11. feb 2009

trixi, to vážne? netreba ísť ku gynekológovi s tým krvácaním? a ak by som si dala inú antiku? to by nepomohlo? 🙂

trixi
11. feb 2009

bimky, ak mas strach, tak zajdi k lekarovi. Kazdej z nas vyhovuje ina HA. Ja som cerazette vysadila, kvoli tomu, ze chceme dalsie mimi. To sme teraz zasa odsunuli, ale uz na HA nejdem. Vyhovuje mi obycajna ochrana - pocitanie dni a medzi tym kondom. Ak nam to zlyha, tak sa nic nedeje, ved planujeme druhe 😉 .