Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

ajka0077
8. mar 2008

Ahojte baby. Potrebujem poradiť. Ako resp. kedy ste začali brať Cerazette?na začiatku menštruácie, na 5. deň menšt. alebo hocikedy? Treba na to menštruáciu???? 😅

zucha
8. mar 2008

v letaku pisu, ze je dobre zacat v prvy den menstruacie, ale nie je problem ani zacat az pocas. Ja som to zacala uzivat hned po sestonedeli, takze som este ziadnu menstruaciu nemala. Zvlastnostou je, ze sa to uziva nepretrzite. Nie je tam vynechanych par dni na menstruovanie, ako u inej HA.
Co sa tyka mnozstva a kvality mlieka, je to vsetko super. Tabletky na to nemaju ziaden vplyv.

lorik
9. mar 2008

Ja som brala tieto tabletky,ale uz nikdy viac.Na tvojom mieste by som si dala to nehormonalne vnutromaternicove teliesko

eva4444
11. mar 2008

ahojte.
ja som brala cerazette do februara, potom som mala 5 dni krvacanie. Stale kojim aj v noci, myslite ze to krvacanie uz nabehol cyklus alebo to bolo sposobene vypustenim hAK? 😅 mate nejake skusenosti? 😕

katanna
17. mar 2008

Ahojte mam otazocku.Dnes som si kupila cerazette mozem ho zacat uzivat hned alebo musim pockat na prvy den menstruacii.ak kojim.dakujem 🙂

eva4444
18. mar 2008

katana ja som zacala podla rady gyn. hned 😉

denisa33
20. mar 2008

Dobré ráno,

ja osm osobne užívala Cerazzet, ale musel som ho vysadiť, nakoľko som ho užívala cca 6 mesiacov, prvy mesiac som mala menzes a potom daľšie mesiace nič, chodila som k lekárke pretože som sa bála otehotnenia, lekárka bola veľmi milá stále sa mi venovala, no po daľších mesiacoch som začala špiniť a to špinenie bolo denné tak som to musela vysadiť. Osobne s HAK dobre skúsenosti nemám, som dosť komplikovaný typ, moje telo HAK moc neznáša, vyskúšala som už hádam všetko aj implanon a tam som skončila v nemocnici pretože som málom vykrávacala, takže užívanie HAK je individuálne

vita1
16. apr 2008

Ahojte, zvysilo mi jedno nove neotvorene balenie cerazette na jeden mesiac. Ak niektora mate zaujem, pokojne vam ho venujem. Datum spotreby je tam 2/2009. Mozem poslat postou. Piste IP.

vita1
16. apr 2008

Ponuka uz nie je aktualna 🙂

hodny
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annika
17. apr 2008

Kočky, ja to musím prestať s tými tabletkami...Som nervôzna, priberám a pritom skoro už nejem, a svrbí ma celé telo...ajtak mám suchú pokožku, no ale teraz, je to ako sahara. Len to neviem, že keď s tým prestanem, tak čo bude ďalej???Ja už štvrté dieťa nexcem!!!! Asi sa objednám na gynekológii a dám si vnútromatenicové toto... Škoda, že mi to nevyšlo a som teraz strašne zvedavá ako moje hormóny zareagujú... Že kedy dostanem MS, či bude previdelné??? Uvidíme. Od dneska sem už nepatrím, ale držím vám palčeky, aby vám to vyšlo.... 😀

biba12
20. apr 2008

Aj ja som ich musela vysadit, pretoze sa mi spravili pigmentove skvrny na tvari. Takze sa teraz poctivo natieram kremom na oplaovanie faktor 40. A chystam sa v septembri na bielenie. Dovtedy si nebudem opalovat tvar. Ale kedze toto mi sposobil aj Cilest pred 5 rokmi, tak sa vobec netesim. Vtedy toho este nebolo tak vela. Specialne som sa gynekologicky pytala, ci s tym nebude problem, povedala, ze tato antikoncepciu neobsahuje estrogen/tusim/ a ze by sa mi skvrny spravit nemali. A je to tu. Takze sa teraz budem modlit, aby sme si nespravili braceka,alebo sestricku po tak kratkej dobre. Lebo kondomy u nas neprichadzaju do uvahy/kazdopadne nikdy neprichadzali/, este si nieco skusim precitat o tom pesare... Neviete niekto o tom nieco? Zbieram info. dakujem

bubleenka
25. apr 2008

..teda..zacala som brat to cerazette.zijem v severnom irsku a tu mi to dala lekarka.velmi ma potesilo ze sa tu za HA neplati.nezaplatila som ani libru a dostala som tie pilulky.po druhe som objednana na 7.maja na ten podkozny implantat a to tiez zdarma...velka britania je super!!!.. Co sa tyka tych piluliek uz ich viac nechcem..zacala som ich brat prvy den mojich DNI a tie mi akosi pokracuju az doteraz. stale krvacam a riadne mi to lezie na nervy. je to uz desiaty den a zo mna sa stale leje krv. 😒 ... ale nejako vydrzim tie dva tyzdne do toho implantatu. uvidime potom. tu cerazzete som dostala dva mesiace po potrate..ako tak citam,tak vecsiina z vas ju uziva po porode. tak ako vidim je to asi indi vindi..kazdy to ma inako..skoda,ze mne tak dobre nesluzia.. 😔

danona
28. apr 2008

maminky - ak by niektora mala zaujem, zostalo mi neotvorene balenie cerazette na 1 mesiac... 😉 po dohode poslem 🙂

ofecka
8. máj 2008

chcela by som sa opytat.beriem cerazette 7 dni a dnes som mala pohlavny styk ale na 5 den som ju zabudla uzit o 20 00 a dala som si ju len cosi pred 08 00.mozem otehotniet??

mamartinka
8. máj 2008

co je to za cerazette?neake vitaminy na tehotenstvo? 😒

jerryjanka
8. máj 2008

mamartinka je to antikoncepcia pre tie ktore koja svoje deti

mtsl
8. máj 2008

zostalo mi neotvorené balenie cerazette na 3 mesiace. ak by náhodou mal niekto záujem IP

ofecka
10. máj 2008

ahojte.ja nie som maminka a este ani dlho nebudem 🙂 ale doktorka mi predpisala cerazette.neviete mi poradit ako to je ked vynechate 1 tabletku a date si ju po 12 hodinach?velmi by mi pomohlo keby ste mi poradili.dakujem 😉

jerryjanka
10. máj 2008

tak sa teraz chran aj inak aby si tou mamou nebola čoskoro

deni84
15. máj 2008

ahojte, aj ja mám 3mesačné bal. cerazette, kto by mal záujem, nech napíše do IP

krasulka
16. máj 2008

ahojte zienky, len by som vam chcela dat vediet ze tato HAK je velmi velmi nespolahliva, vela kociek z nej otehotnelo, jeden hormon zz nej je uplne vynechany, na koniku uz tema o tejto HAK je pozriem vam ju a ozaj vela zien tam pise ze pocas jej bratia otehotneli uplne neplanovane nakolko boli par mesiacov po porode a tak ju strasne moc neodporucaju. Kuknem Vam to forum. 😉 a potom ho sem dam, ak by vas to taujimalo tak si precitajte.
Ink aj moja kamoska to brala, rodila v decembri, al euz si to dala zmenit, lebo po prve, tiez vobec nemenstruovala a po druhe nechce byt znova tehotna tak skoro po druhej dcerke 🙂

miriam25
16. máj 2008

Ahojte, no pisete tu velmi zaujimavo. Tema ma zaujala, lebo tiez beriem cerazette. Zijem v Rakusku a doktor mi to predpisal ked som este maleho kojila. Musim povedat, ze ked som zacala tie tabletky brat, tak som mala stale menej a menej mlieka, az som musela maleho prestat kojit, ale ze ci to bolo kvoli tej HAK, tak to naozaj neviem. Mozno by to taak dopadlo aj bez nej, naozaj nemam ani len tusenia.
Pred nejakym tyzdnom som uvazovala, ci by som ju nemala aj zmenit, kedze maleho uz 5 mesiacov nekojim, tak uz nepotrebujem HAK so znizenou davkou hormonov. Okrem toho som este menstruaciu ani poriadne nemala, len mam takmer stale nejake vytoky a nepaci sa mi to. Len nejak nemam cas behnut k doktorovi. Ale asi budem musiet.
Ze sa da aj otehotniet popri tejto HAK? Ty kokso, asi to moje rozhodnutie budem musiet urychlit, lebo nechceme s manzelom este druhe. Ako chceli by sme, ale trosku neskor. Jedno dieta nam zatial staci a potom za nejake 3 roky by sme chceli druhe, ale urcite nie hned. No som rada, ze som si precitala vase prispevky. Dakujem vam.

janka1874
11. jún 2008

Ahojte poznate niekto ten problem? mala som normalne menzes tak som zacala brat cerazette lebo eete stale kojim a teraz som uz menzes nemala je to normalne alebo mam radsej zavolat doktorke

pajko1
22. jún 2008

Ahojte.Ja som zacala brat cerazette pred par mesiacmi.Odporucil mi ju moj lekar na Slovensku a predpisal lekar v UK.Ja som po operacii krcka,mam HPV a lekar povedal,ze antokoncepcia bez estrogenov spomaluje HPV a po case moze aj zmiznut.V podstate to nie je kvoly tejto antikoncepcii,je to akoby som ani ziadnu nebrala.Estrogen totiz podporuje HPV virus.Prve dva mesiace ako som zacala brat cerazette,som mala kazde dva tyzdne a teraz som nedostala 2 mesiace,takze som poriadne nervozna.Ale ako som sa docitala tu,niektore baby nemali aj jeden rok,alebo dva.Takze dakujem za tuto stranku.

annika
23. jún 2008

Ahoj Janka! Menzes nemusíš mať, ani ja som nemala , keď som ich brala. a Bolo to v pohode. Potom som prestala dojčiť a teraz mám inú antikoncepciu. Ozaj, ostali mi dve balenia. Nechce niekto to kúpiť? Za polovičnú cenu to predám. Poš lite IP, keď to niekto potrebuje.

sirinka
23. jún 2008

ahoj, ja som brala 10 mesiacov hned po porode a nemala som menstruaciu vobec, az pred mesiacom som zacala slabo krvacat a cele tri tyzdne. dr. na sono zistil, ze mam od tejto antikoncepcie celkom nizku sliznicu a preto to krvaca a musela som vysadit. uz by som ju nikdy nebrala.

zzuuzzkkaa
25. júl 2008

ahojte baby,cerazette sa uziva nonstop?to pocujem prvy krat.Dr. mi nic nepovedal o tom.

ofecka
6. aug 2008

ahojte baby.uzivam cerazette 4 mesiace a mam skoro stale slabu menstruaciu.pritom sa mi zvacsili prsia a trochu som pribrala.bojim sa ci nie som nahodou tehotna.neviete my o tom nieco viac povedat???prosiiim. ☹