Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

waitinka7
5. sep 2008

Dievcata...ja mam mozno taku blbu otazku...ale tu na "konikovi" som citala, ze tato antikoncepcia Cerazette by sa nemala brat ked mame chlapceka, lebo ze tie zenske hormony idu aj do mliecka...a ze zenske hormony a chlapcek nejdu dokopy...neviem, ja sa do tychto veci moc nevyznam ale trosku som sa zlakla, ci to moze byt pravda a predsa len ci to nejak neovplyvnuje potom babatko -chlapca. Uvazujem aj ja nad touto HAK a stale sa neviem rozhodnut, lebo kojim, ale mam len 7 tyzdnove babo.

halaska22
5. sep 2008

baby ja som bola na cerazete 2 roky predtym ako som otehodnela a uplne mi to vyhovolalo lebo ite takletky mi robili migrenu. cerazete mi vlastne zastavil menstruaciu tak som s tym bola spokojna. teraz po porode mam implantat co je vlastne na hormonalnej baze cerazetu a nemam stym absolutne ci8adne problemy.
waitinka ja som nekojila tak to neviem povedat o tom co si pysala a ani som o tom este nepocula ale myslim ze tvoj doktor by ti nepredpysal tabletky co by ovplivovali tvoje babo. aj by to bolo taki tak by ti dal nieco ine...neveim...
ofecka ci si tehotna kebo ti rastu prasi a si pribrala to neviem....nie vsty ked priberies a narasty ti tak musis byt tehotna...ja som prave ze v prvych 4 mesiacoh schudla.... urob si test a budes vediet alebo behni nagyndu...ak si tabletky uzivala presne tak by si nemala byt ak si bola chorea ana antibiotikach tak ucinok tabletiek mohol polavit a mojla si otehotniet....jednoznacne si urob test 🙂

sirinka
5. sep 2008

waitinga je pravda, ze nejaka cast toho hormonu prechadza do mliecka, treba sa asi porozpravat s pediatrom a gynekologom. ja som ju brala asi 9 mesiacov a musela som vysadit, lebo mi celkom zredukovala sliznicu a nonstop som krvacala, ja tuto antikoncepciu neodporucam 😒

halaska22
5. sep 2008

sirinka ono je to asi individualne...ako mne nepasovali ine tabletky a to som skusila vselijake ..cerazete je pre mna a mozno nie pre ostatne...nepovedala by som ze ho odporucam alebo nie len ze mne vyhovuje 🙂

zuzanocka
5. sep 2008

halaska,
tebe implantat vyhovuje? ja som nan nepocula dobre referencie... ked som sa nan pytala doktorov, povedali mi, ze to davaju skor asocialkam, u ktorych sa neda predpokladat, ze budu brat tbl... neuraz sa... nedavaj si to nejak do suvislosti s tebou, prosim ta 😀

akurat dnes som hovorila s mojim gynekologom a cerazette musim vysadit - asi 3 tyzdne som z nich strieavo krvacala a spinila... 😒
po prvom baleni mi neprisla mrcha, po druhom uz hej a v pribehu tretieho som mala tri tyzdne to, com napisala vyssie 😠
takze u mna nespokojnost...

zuzanocka
5. sep 2008

a este... ani nehovorim, co robili tie tbl s mojou psychikou 😠 😠 ufff... nikdy viac 😝

sirinka
5. sep 2008

ide aj o to, ako sa clovek na to pozera. podla mna je neprirodzene aby zdrava zena nemala vobec menstruaciu, aby sa cas od casu maternica nevycistila. kedze popri kojeni sa ziadne ine antikoncepcne tabletky nedavaju, skusila som ich, ale len som sa utvrdila v tom, ze to nie je prirodzene a mojmu telu to nevyhovuje.

zuzanocka
5. sep 2008

sirinka,
to hej... to je jedna vec... druha je zas ta, preco tie tbl beriem 😉 😅 😀

halaska22
5. sep 2008

zuzanocka ja sa nesnazim nijako obhajovat cerazete ja len hovorim ze ja som s nim bola spokojna. tu v uk je mozno ina firma co to vyraba...neviem....s tym implantatom to neberiem osobne len vidim ze pohlad ludi na slovensku na nove veci na trhu ktore su dostupne zenam v zahravici bez problemov je este stale tabu. ja som si ho dala hlavne kvoli tomu ze som zabudala si dat tabletku preto lebo sa venujmem malemu a preto ze viem ze do buducich troch rokov babo neplanujeme. a ked by sme aj tak sa to da jednoducho vytiahnut.
ja som mala velke problemy z inymi tabletkami co som brala doma na slovensku a preto som ich vysadila tu v uk mi dali cerazete a som s nim bol spokojna.
kazdy ma svoj nazor

janka196
5. sep 2008

ahojte, neviem ci som to pisala do tejto temy alebo inej 😅 ale ja beriem cerazzete uz vyse roka a som uplne spokojna. ked som ich zacala brat tak som cca dva mesiace striedavo spinila , ale upravilo sa to tak som s nimi ostala 🙂

halaska22
5. sep 2008

jani myslis ze u nas doma to maju od inej firmy alebo nieco take a preto to ma zle ucinky na druhe zeny?

sirinka
5. sep 2008

halaska urcite to vyraba ta ista firma, na to maju patent. ak by chcela vyrabat ina firma takmer identicky liek, musi mat iny nazov.
a s tym pohladom ludi na sk...ty si snad tiez myslis, ze nevieme ani mikrovlnku zapnut 😨 to je trosku primitivny pohlad zapadnej europy a vidim, ze mnohi slovaci zijuci tam sa tomu prisposobuju... ☹

halaska22
6. sep 2008

sirinka ja som len komentovala na to co zuzanocka povedala ze sa to u nas dava len tym co nevedia nohy drzat spolu - slusne povedane 🙂
mozno niektory ludia ani nevedie ze implantaty su dostupne ako dalsia mozna antikoncepcia.
nemyslim si ze doma nevedia ani mikrovlnku zapat zase si to nevisvetluj zle - dobre viem ze doma je to s vecami asi tak ako tu. skoro vcetko je teraz dostupne pre ludi. moj pohlad na to nie je "primitivny" ako si to nazvala , len som komentoval na niektore individua. takze ty to osobne nemusis brat.
antikoncepsia je teraz bezna vec a dostupna pre hocikoho takze neviem preco ma niekto nazor na to ako keby len tie "radodajky" uzivali preto aby neotehotneli. tak to znelo a preto som tak reagoval. kazdy si stoji za svojim nazorom takze 😝

zuzanocka
9. sep 2008

pointa toho mojho prispevku bola v tom, ze gynekolog mi neodporucal davat si implantat pre mozne poruchy cyklu a podobne 😉
ale zabudnime... tema bola o cerazette... dnes su to uz pomaly 4 tyzdne, co krvacam... kvoli kojeniu nechcem brat nic na upravu, tak len cakam, kym to prejde, ale nevyzera to slubne... ☹ 😠

podkolienka
9. sep 2008

ahojte, ja sice nie som mamina a nedojcim ale idem zacat uzivat cerazette, moja prva hak vobec a lekar mi povedal ze ju mam zacat uzivat na 5. den menzesu. V letaku ale citam ze zacat by sa malo prvy den tak teraz neviem ze podla coho sa ma zariadit..... Ma nejaky specialny vyznam zacat to brat 5. den?

sirinka
10. sep 2008

podkolienka podla mna nema, co viem, vsetky tabletky sa beru od 1. dna cyklu

teza26
18. sep 2008

no ahojte zienky..tak chcem sa s vami podelit s mojimi skusenostami s cerazette.. no.. odkedy ich beriem...to jest dva mesiace.. este som neprestala krvacat..takze je to fakt anitkoncepcia.. 🙂 ale rozhodla som sa odo dnes .. ze ju prestavam brat. takze asi mam na predaj dve uplne nove balenia.. (dufam, ze si to nerozmyslim.. 🙂 ) ale asi predam .

teza26
18. sep 2008

este dodam :este stale kojim.maly uz ma skoro 2 roky.. neviem ho odnaucit.chcela som skusit cerazette..ale kedze mi to asi nerobí dobre..ze stale krvacam,tak s tym koncim, je to uz unavne stale krvacat.Dr. mi sice povedala nech vydrzim ale 2 mesiace a este stale ziadna zmena k lepsiemu??? no takze koniec.. musime si davat pozor.. 😒 ☹ 😀 ale co uz.. tak kto chce tie dve balenia kludne sa mi ozvite... sem.. ja sa vam ozvem.. cena... 530..cele balenie stalo 790sk: 3kusy..jedno uz pouzite.. ostava 530sk.. zatial sa majte.. pekne.. 😲

teza26
18. sep 2008

a este dodam,,, ze prve balenie som mala na mesiac .. to som zacala brat ako sa na letaku pisalo. v prvy den cyklu .no . a pokracovala som s krvacanim az do toho druheho balenia v ktorom uz boli 3 platy,cize na 3 mesiace. skoda ze som si nekupila len jedno balenie na jeden mesiac.ale mne zjavne nevyhovuje.. takze zienky .. ked vam nerobi problem tato ant... tak vas prosim,,,, nechcete si kupit tie moje dve uplne nove balenia?? skoda ze by som ich vyhodila. hmm?? ale sak to uz je na vas. ahojte.. 😲 🙂

alibernet
18. sep 2008

ahoj, ked som to brala po prvom pôrode, tak som mala menzes každé dva týždne...ale teraz po druhom som pre istotu každých 5-7 a potom mi začalo trhať bradou, či nie som zasa v tom, ale keďže už som dodojčila, tak som sa vrátila ku mercilonu, je to indi-vidni, mj gyndoš sa tváril, že to je úúúúúplne normálne, akoby on krvácal denne 😝

annag
18. sep 2008

ahojte, ja som celkom dobre znášala Cerazete skoro rok a pol a potom som začala veľmi krvácať - v kuse asi dva mesiace, nakoniec som ich po porade s gynekoólgom vysadila, lebo už som bola anemická. A tak mám teraz tretie bábo v brušku , lebo po ich vysadaní som sa cítila neskutočne dobre a s manželom sme to takto nakoniec zaklincovali 😀

teza26
19. sep 2008

annag..tak to je fakt zaklincovane. hehehee.. ale nevysmievam sa.. boze chran.. 😀

bubinko83
29. sep 2008

mn

bubinko83
29. sep 2008

babule,kolko stoja tie tabletky?

bubinko83
29. sep 2008

je tu niekto? 😒

sirinka
29. sep 2008

ja uz si moc nepamatam, tusim ako aj ina HAK okolo 700sk na tri balenia

kaluha
29. sep 2008

ahojte ja som kupovala min.mesiac za 805,- mne naštastia problemi nerobia. a k tym ženským hormonom po prvom synovi som nebrala žiadnu antikonc. a predstavte si že moje hormony prešli do jeho tela /aspon tak mi to vysvetlil lekár/ a jemu 2mesačnému začali rást prsia tak som utekala k dr. dal mi octanovú mast a bolo to preč.takže to asi neprechácza len z antikoncepčných.

waitinka7
30. sep 2008

No ved ja sa prave preto bojim brat antikoncepciu, ked dojcim a mam chlapceka, lebo tie zenske hormony idu cez mliecko do babatka. Rozmyslala som, ze si dam zaviest DANU, predsa je to nehormonalne....ale potrebujem dostat kramy, a tie ktovie kedy pridu po porode...a takto cakat a zit v strese to je uzas...

dari226
30. sep 2008

ved chod k lekarovy mozno ti nieco moze pychnut aby ti prisli kramy 😉

waitinka7
1. okt 2008

Ved uz aj pojdem tento tyzden opytat sa na to vsetko, lebo tu HAK naozaj nechcem dako brat.