Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

zuzana323
25. aug 2011

ahojte babule,chcem sa spytat,mam 3-mesacnu dcerku,doktor mi napisal cerazete,ale ze ich mam zacat uzivat az od 1.oktobra,ze dovtedy som este stale chranena hormonami pred otehotnenim.to by bolo ok,lenze asi tytźden po poradni som hned dostala menzes a teda teraz neviem,ci mam cakat,kym v opktobri menzes dostanem a zacat uzivat az vtedy,alebo mam zacat aj mimo krvacania,tda bez ohladu na MS zacnem balenie toho 1.10. ? viete mi poradit?a este sa chcem uistit,ze cerazete sa berie bez pauzy?cize hned ako skoncim jedno balenie,zacnem hned druhe?dakujem za odpovede

mis_ka
25. aug 2011

@zuzana323 urcite nie si dostatocne chranena ziadnymi hormonami, treba sa chranit, ci uz zacnes brat cerazette hned alebo sa budes chranit inak. inak v teme marcovky 2011 uz mame dve co su po antikoncepcii tehotne... a ano bez pauzy

zuzana323
25. aug 2011

@mis_ka
no dakujem,to si ma fakt "potesila" 🙂 ale dobre vediet,,,

mis_ka
25. aug 2011

@zuzana323 🙂 radsej dopredu vediet ako potom najst dve ciarocky na teste ak teraz neplanujete

zuzana323
25. aug 2011

@mis_ka
a pochopila som to spravne teda,ze mozem ich zacat uzivat kedykolvek?alebo mam cakat na MS?mas ty osobne s tym nejaku skusenost tiez?dakujem

zuzana323
25. aug 2011

@mis_ka
jasne,ze sa chcem urcite nejaky rocik-dva chranit,chcem si naplno vychutnat najprv malicku,ako nam bude rast :.)

mis_ka
25. aug 2011

@zuzana323 mne moja gynekologicka povedala ze mozem zacat hocikedy, aj som zacala, ale necitila som sa dobre, tak som to vysadila po par dnoch, ale ja som mala vzdy problemy s antikoncepciou, vacsina bab s cerazette nema problemy

zuzana323
26. aug 2011

@mis_ka
ok teda,tak dakujem za radu 🙂

zuzana030
26. aug 2011

ahojte kočky, dnes som dostala na predpis cerazette aj ja, lebo nemôžem inú ant. kôli trombofílii (okrem teda vnútr. telieska, ale toho sa zas bojím ako čerta..:D) a keď to tu čítam, tak mám teda vážne obavy, mne lekár povedal, že žiadny menzes nebude a normálne mám obavy začat...:( ak máte niektorá nazvyš 1 balenie, tak sa mi prosím ozvite, skúsim možno na mesiac a uvidíme. vopred ďakujem...🙂

andrea_mamicka
27. aug 2011

Ahojte mamicky, predam za polovicnu cenu (EUR 15) trojbalenie tabletiek CERAZETTE. Mam k dispozicii 2*3 takze spolu na 6 mesiacov. Ide o to, ze v januari 2011 som porodila dcerku a nakupila som si CERAZETTE tak povediac do zasoby, kedze zijem v zahranici. Nikdy som ich ale brat nezacala (stale som to odkladala)...a teraz som znova tehotna 😉 . Problem je v tom, ze datum expiracie je 11/2011 a v lekarni mi ich nechcu vymenit za tie s dlhsou expiracnou dobou, lebo nemam blok....najvhodnejsie by bolo, keby sa mi ozvali 2 mamicky, kedze datum expiracie je uz o 3 mesiace. Mozte sa mi ozvat na mail andrea.matusova@gmail.com

andrea_mamicka
27. aug 2011

@zuzana030 Ahoj Zuzi, ja mam tabletky nazvys a uz ich nepotrebujem, lebo som opat tehotna tak mi napis na andrea.matusova@gmail.com a dohodneme sa.

zuzana030
27. aug 2011

som ti napísala email....🙂

certik302
19. sep 2011

@andrea_mamicka =dobry den,este mate balenia antikoncepcie?dakujem

mj30
29. sep 2011

Ahojte zienky necitala som celu diskusiu alemam otazocku, beriem cerazette tyzden a dnes som zacala krvacat a riadne som sa zlakla myslela som ze menzes nedostanem cely cas co ju budem bez prestavok brat viete mi poradit? Mam ist k doktorovi alebo je to normalne? Plne kojim tak neviem v com je problem ☹ poradte prosim vas

laperla
6. okt 2011

ahojte,lekarka mi predpisla cerazette,nakolko kojim /dcerka ma rok a pol/,neviem sa stale rozhodnut ci ju zacat brat...teraz sa mi konecne podarilo schudnut a boim sa neziaducich ucinkou - priberania ☹ ..ake mate skusenosti vy???dakujem za odpovede

tinki
8. okt 2011

@mj30 Pri užívaní cerazette je vedľajší účinok krvácanie. Môže nastať kedykoľvek. 😒

mj30
8. okt 2011

@tinki no tak to je super naco mi to potom doktor vobec daval ved krvacanie je antikoncepcia sama o sebe ☹ je to uz 9 den aj ked uz len spinenie ale aj tak ty si to brala? Nie je lepsie to vysadit?

tinki
8. okt 2011

@mj30 Ja to beriem ešte len prvý mesiac, zatiaľ nič. Ale keď budem, tak to asi vysadím. čo som čítala príspevky na predchádzajúcich stranách, tak nie každý má krvácanie. Na každého to zaberá inak. A to ťa na to neupozornil? Ale myslím, že sa to aj píše v letáčiku. No ale 9 dní, tak to je o ničom.. 😒

mj30
8. okt 2011

@tinki povedal ze mozem mat menzes ale nemusim ale 9 dni to uz mi ide na nervy 😠 ja by som ich aj vysadila len sa bojim ci to potom nebude mat vplyv na mlieko lebo vraj sa moze stat ze ked ma zena normalne krvacanie tak deticky to mlieko odmietaju lebo ma vraj inu chut tak ja uz neviem co mam robit ☹

tinki
8. okt 2011

@mj30 A ty si už mala menzes riadny? Lebo v podstate keď normálne a pravidelne kojíš, tak tie prvé mesiace by si nemusela dostať. Ja som dostala až po 6 mesiaci. A vtedy som si aj nasadila tabletky. A malá mi nijako nezareagovala. Ale je pravda, že už aj papá kašičky a tie majú tiež inú chuť mlieka.

mj30
8. okt 2011

@tinki no takto po sestonedeli som bola na kontrole a lekar mi ponukol toto tyzden som to brala a potom som zacala krvacat celkom silno tak som to povazovala za menzes tak teraz uz neviem co to teda je plne kojim niekolko krat denne tak ja uz neviem ☹ zacinam byt z toho dost nestastna a ked pojdem za dokim tak mi povie ze to je normalne kontrola bola ok ja uz neviem s kym sa mam poradit nikto v mojom okoli to neberie a ako si aj pisala na kazdeho to ucinkuje inak jedna baba mi pisala ze krvacala 2 tyzdne a potom uz nic tak uvidim

tinki
8. okt 2011

@mj30 Potom napíš ako to pokračovalo. Som zvedavá.

mj30
8. okt 2011

@tinki dam vediet dufam ze to budu pozitivne spravy 🙂

nata_
20. okt 2011

ahojte, ostala mi jedna tablicka Cerazette, cize 28 tabliet, exp. do 12/2011, info cez ip

nikina17
3. nov 2011

Ahojte baby, ja beriem cerazete uz asi 6 alebo 7 mesiac........ale mam z nich nervy. Menzes mam nepravidelny a niekedy mam aj spinenie v strede cyklu. Ale tento mesiac oktober bol najhorsi. Mala som menzel az 3 krat celkovo. Najprv som mala 10-11.10. 2 dni taky slabsi. Potom mi zacal 20-22.10. tiez taky slabsi a teraz od 28.10 a este stale trva a uz je to 7 den................... ked to tak spocitam dokopy tak je to nejakych 12 dni celkovo za mesiac oktober co mam menzes. Ide mi to na nervy. Ked aj nemam menzes, tak stale musim nosit intimku co neviem kedy to pride. Najradsej by som ich vysadila a zacala brat tie co som mala predtym Regulon, ale ked stale kojim a kvoli tabletkam nechcem prestat kojit. A bez tabletiek sa bojim byt, nechcem este znovu otehotniet a kondomom moc neverim. Ma este niekto podobne problemy s tak castou menstruaciou a spinenim pri brati Cerazete????

koralinka
3. nov 2011

baby, ked chcem prestať brať cerazette a mám ešte týžden a pol tabletky - musim to dobrať dokonca alebo môžem kedykolvek prestat?

nikina17
6. nov 2011

@koralinka ja som citala v tom pribalovom, ze sa moze prestat kedykolvek s uzivanim

alka221
18. nov 2011

ahojte baby, potrebujem radu..beriem cerazette, ale mam uz iba na mesiac, doktor mi ako dalsiu predpisal inu atk, lenze na vianoce pride manzel po 4 mesiacoch domov,a co ked budem spinit alebo co, bude nadavat..preto by som chcela mat do konca roka este cerazette, nemate niekto na mesiac na predaj.

andy1001
1. dec 2011

Ahojte, nemáte niekto na predaj cerazette?

aleka
13. feb 2012

@andy1001
ak by ste mal niekto záujem mne ostalo jedno balenie 1x 28 tabletiek /sú do 09/2012/