Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

pipi1211
7. okt 2007

no ja beriem carezette a uz mam poriadne nervy 😠 mrcha mi chodi kazdy tyzden a tyzden aj trva ide ma z toho porazit asi sa na tie tabletky vykaslem a budeme si inak davat pozor lebo fakt ma to uz nebavi stale sa strachovat a nosit vlozky so sebou a pod. 😠 😠 😠 😠

curly1983
7. okt 2007

ahojte ... ja beriem cerazette ... po 10 dnoch od zacatia brania som zacala spinit - asi 7 dni a odvtedy nic 😉 To su uz asi tri mesiace od vtedy 😉

stanka78
7. okt 2007

ja som to tiez brala, ale uz nie, strasne mi islo na nervy, ze som stale chodila s vlozkou, mala som kramy asi 2 tyzdne, a potom asi mesiac spinenie, tak som sa nastvala apovedala dost, bola som ako otapena 😝 , nerobili mi dobre, ale vraj je to pri tejto antikoncepcii normalne

raz.dva.tri
26. nov 2007

ahojte, myslim ze potrebujem vasu radu: uzivam cerazette nieco viac ako tyzden, zacala som ju brat v prvy den mensesu, tak, ako mi to lekarka naordinovala 😒
upozornila ma na mozne nepravidelne krvacanie, spinenie aebo dokonca na docasnu stratu mensesu... vtedy som vsak ani vo sne nepomyslela na to, ze mi uzivanie tejto zazracnej minitabletky sposobi menses bez konca-kraja... ☹ beriem to sice len kratko, ale menses mi kvoli tomu pretrvava uz druhy tyzden, a zacinam byt z toho zufala... totiz moj priatel prisiel po troch tyzdnoch späť na SK, a po tyzdni zase odcestuje prec na tri tyzdne... a ak budem mat cely tento tyzden menses, tak ma naozaj asi porazi... 😠 moja otazka znie: tieto priznaky, ako napriklad spinenie a nekonecny menses, su to len docasne zalezitosti? alebo je to nieco co sa bude stale opakovat?
..ak sa to bude opakovat, tak je pre mna toto naozaj najucinnejsia antikoncepcia... totiz ked stale krvacam, resp. spinim, tak sa ani nemam kedy s priatelom milovat... ☹ pradte co s tym mam robit, zmeni sa to, aebo mam uvazovat nad vysadenim? 😖 dakuem za vase odpovede... 😉

marorlinko
27. nov 2007

raz.dva.tri.to sa casom upravi,aj ja som mala menses skoro mesiac, takze 2tyzdne to je nic, ono je to preto,lebo su to neprave zenske hormony, po mesiaci som nemala asi 3dni nic a zase menses, potom dlho nic a zase, teraz mam menses kazdy mesiac,ale je ina taka tmavsia a nie je silna. viem,ze to nie je nic prijemne mat tak dlho menses, zazila som to,ale snad priatel to pochopi,alebo nebude vadit ani menses.
neviem ako inak poradit, sak chapes.

raz.dva.tri
27. nov 2007

marorlinko dakuem za odpoved... 🙂 a ty mas menses teraz kazdy mesiac kolko dni? ci to je zakazdym inak?

ewellin
28. nov 2007

ja beriem tiez cerazette a mrchu som dostala asi 2 mes. po porode.. potom som mala este raz a odvtedy nic.. uz ju nemam asi 3 mesiac a neviem ci je to normalne alebo zeby som bola tehotna????? 😅

marorlinko
28. nov 2007

na kazd zenu to posobi inac, niektora nema vobec menzes po case, daktora ma, ja mam asi tak tyzden teraz menzes, kazdy mesiac,ale dost divna farba.
naposledy som mala tyzden, dakedy mam len 4 dni, dakedy takmer 10dni,ale cim dlhsie ich beriem, tym sa mi zda,ze menzes sa mi krati,co mi dost vadi, tak som od nich pribrala, na zaciatku som schudla a neskor pribrala, vela nejem, takze len od tabletiek som pribrala.
neprestavaj ich brat, uvidis, ze casom sa ti menzes upravi a skrati,alebo vobec nepride.

lyzenka
1. jan 2008

ahojte,

chcem sa spytat.....
..... beriem tuto antikoncepciu.....o 22,00 - vcera kedze bol Silvester som nejako na to zabudla a spomenula som si az teraz vecer asi pol hodinu pred dalsou tabletou. Tak som si dala rovno dve. Som teraz chranena?

mersedesa
1. jan 2008

nechcem to tvrdit s istotou odbornika,ale ta ochrana už určite bude obmedzená.a dve si si nemusela davat.v pribalovom letaku je pisane aby sa v pripade zabudnutia dala tabletka ked si spomenieš a poistit to inou ochranou 😎

zuzkafuny
2. jan 2008

ja som brala túto antikoncepciu kým som kojila...pred týždňom som ju vysadila, lebo som dokojila.
Inak problémy mi nerobila...bola fajn.

lyzenka
2. jan 2008

mersedesa,

diky za odpoved....no preto som si dala dve, lebo by mi to potom nevychadzalo podla dni a mala by som z toho chaos. Takze som si musela dat rovno za pondelok aj za utorok, kedze ten pondelok som uplne zabudla.

nnika
2. jan 2008

Ahoj ja beriem Cerazette 4 mesiace a menzes som nemala ani nešpiním, takže zatiaľ pohoda.

Palvinka chránená si tuším od 7 dňa užívania 😉

deninka13
3. jan 2008

ahoj baby, aj ja sa podelim o skusenosti s cerazette. Neviem ci je to fajn ale nemenštuujem už 2 roky. som zvedava, ci ked sa už dokojíme a zmením tuto antikoncepciu, ci nenastanu tie iste bolesti pocas menzesu ako pred otehotnením. Aké mate skusenosti vy?

lyzenka
3. jan 2008

deninka,

ja uz tie beriem cerazette zatial 2 mesiace ....ale tiez som este vobec nemala MS ....mozno asi jeden nejaky hnedy fliacik sa objavil....ale nic viac....ale potom je horsie, ze vobec nevies, aj napriek braniu HA...ci nahodou nie si tehu... :O))

annika
3. jan 2008

Ahojte!
Aj ja som si dala vypísať Cerazette, a chystám sa s ním začať, len by som mala otázku na vás. Nemajú tieto tabletky nejaký vplyv na tvorbu mlieka? Či nemáte menej toho mlieka alebo riedkejšie? Naposledy, čo som pri kojení brala antikoncepciu tabletky, no bolo to pred dvanástimi rokmi, vtedy ešte Cerazette neexistoval, tak som stratila mlieko z jedného dňa na druhý. Preto sa teraz bojím s tým začať. Napíšte, prosím a ukludnite ma,že je to o.k. s tým mliekom.

lyzenka
3. jan 2008

anninka,

vobec sa mi tymi tabletkami nestratilo mlieko.....myslim, ze skor by stratu mlieka sposobil stres ako tie tablety....
Takze ziadne strachy.....niekto ma proste viac mlieka a niekto menej. Ja som mala menej mliecka hned od zaciatku a to som este tie tablety ani nebrala.... 😵

annika
3. jan 2008

A plno kojíš, Lyzenka? Alebo aj prikrmuješ? Ja zvyknem večer dávať malému Sunar, aby som mala na noc dosť toho mlieka.

lyzenka
3. jan 2008

ja tiež prikrmujem na večer Sunarom - a niekedy aj cez deň, keď sa mi zdá, že mám menej mliečka.
Ale ráno mám najviac - pretože mi Andrejko spí celú noc, tak sa to tam nazbiera habadej! 😀

annika
3. jan 2008

Ja som mala zatial cez deň dosť mlieka, len tiež večer sa mi zdá menej. Do polnoci ten môj malý vie papať po dvoch hodinách a zaspí len na prsiach ale potom už spí do rána. Dnes prvýkrát sa zobudil v noci o pol druhej a neviem prečo... Dúfam, že to bol len výnimočne.

annika
3. jan 2008

Máš krásneho synčeka,Lyženka!

lyzenka
3. jan 2008

annika, dakujem!

ty mas zase tri krasne deti....to je teda poklona.....aj my by sme si zelali tri deti.... :O))) - ale ktovie.....o Andrejka sme snazilkovali rok aj pol.....no, ale ktovie ako to bude pri druhom ... alebo rovno dvojicky 😕 😵 (manzel je z dvojiciek aj dedo bol z dvojiciek - pri Andrejkovi sme tiez mysleli, ci nebudu nahodou dvojicky.... )....a svokra ma tiez syna a po dva a pol roku mala dvojicky... :O))....
Mne minule tiez spal celu noc a potom cely den druhy skoro prespaql.....a potom dalsiu noc sa zobudil o 2,30 a do 5 bol hore co bol taky vyspaty...ale zas sa to potom upravilo.ô.. 😀

annika
3. jan 2008

Si ešte určite mladá, tak času máš dosť, netreba sa ponáhlať. Ja vôbec neviem kedy som ostala v tehu, hoci máme tri detičky. Preto potrebujem to Cerazette, lebo už manželkovi neverím...

lyzenka
3. jan 2008

no annika,

mám teraz 26, v lete 27.....takze myslim, ze na prve baby je to len tak-tak... :O))) a do tej tridsiatky by mohlo byt druheee.. :O))

annika
4. jan 2008

No a do tej 35 tretie, nie? No, ja som mala 25, ked sa narodila druhá dcérka. Ale to boli iné časy, asi. V dnešnej dobe sa mladí neponáhlajú tak velmi, ako my. A robia to dobre. Dúfam, že aj moje dcérky vydržia do tej 25-ky.

bibinka
18. jan 2008

ahojte,mne práve dnes predpísala dr. cerazette,zatiaľ som pýtala jedno balenie a dala mi rcp.,s ktorým si môžem vyberať tbl.pol roka 😉 -aspoň nemusím chodiť po papier každý mesiac. no a chcem sa opýtať,kedy mám užiť prvú tbl,v prvý deň ms?A je tam potom pauza po dobratí plátku? Sorry za také blbé otázky,ale antiko som brala naposledy pred 6rokmi a vyšumelo mi to z hlavy. a ešte som si liek nevyzdvihla z lekárne. 😠

lyzenka
18. jan 2008

bibinka,

cerazette sa berie nonstop - ziadna pauza a mozes zacat kedykolvek. Ale chranena si az po tyzdni. Aspon tak mi to povedal moj Dr. A ze ked prestanem kojit, mam prist a predpise mi inu HA.

bibinka
18. jan 2008

lyzenka- a nemusím čakať na prvý deň menzes? ja ho totiž teraz niekedy očakávam-bude to druhá menštruácia po pôrode.

biba12
19. jan 2008

bibinka nemusis. Tebe to lekarka nevysvetlila? Moja mi vzdy da prednasku jak pre debila do podrobna. Co je fajn, ale niekedy velmi zdlhave. Inak beriem ho 3 mesiac a zatial menzes nemam a ani mi nechyba. Nepribrala som, schudla som 2 kila.

bibinka
20. jan 2008

bibi- na príbal letáku je písané,že 1.tbl treba užiť v 1.deň menzes(ako každú inú antiko),tak som z toho v pomykove. i keď na druhej strane,kým by mi prišiel menzes,mohla by som byť už v tom-a toho sa chcem vyvarovať.