Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

bellasandra
2. mar 2007

Palvinka- si chránená hned po prvej tabletke 🙂

emyly
2. mar 2007

ahoj pavlinka po 3 dňoch by si mala byť plne chránená, ja ked som užila 2 tabletky, dostala som menzes, ale odvtedy už viac nie 😉

vladusko
2. mar 2007

Palvinka, mne môj gynekológ povedal, že prvých sedem dní na začiatku užívania chránená nie som. Potom už je to OK, len treba brať tabletky káždý deň približne v tom istom čase. Pa 🙂

bellasandra
12. mar 2007

No tak teraz som z toho mimo. Co si o tom myslíte ? 😕

janinah
21. mar 2007

posúvam tému hore, keďže som si v inom príspevku prečítala, že maminy majú problém s kojením, niektoré užívajú antikoncepciu,možno deťom mliečko nechutí, neviem, nerobím sa múdra, ale stojí za zváženie, či deťom neškodíte, či nie je vhodnejšia iná ochrana,želám veľa zdravia všetkým

ritaklea
15. apr 2007

Ahojte, mam otazocku. ked som brala kedysi hormonálnu antikoncepciu, tak som vobec nebola pri milovani vlhka a nemala som absolutne chut na sex. chcem sa spytat, ci mate niektora aj pri cerazette tieto priznaky, alebo je to ina antikoncepcia a nevyvolava tieto priznaky....

wladka
15. apr 2007

to je normalne.. asi.. bo aj ja, najprv suchucka, potom to slo, a chut na sex? 😝 striasalo ma.. a vysadila som ju.. 😉 ..a tym je problem vyrieseny..

ritaklea
15. apr 2007

cize ma to caka znova? az ma mrzi, ze som si ju uz kupila. a nemam chut si ju ani nasadit. asi po troch mesiacoch koncim...a ako si myslela to striasanie? ze si z toho mala az strach? 😒

lienka.
18. apr 2007

ahojte kolko doplacate v lekarni?Ja som teraz doplacala 798.-sk za 3 balenie a asi ho nejdem ani uzivat,chlap je stale prec.takze ak by mal niekto zaujem ponukam original zabalene spotreba do 2009,navrhnite si cenu.

bellasandra
19. apr 2007

Ja som tiez doplacala tak nieak 😝

jlucia
19. apr 2007

ahojte, ked som si citala pribalovy letak ku cerazette, tak tam pisali, ze po dobrati jedneho balenia sa ma zacat uzivat hned dalsie. To
tam netreba pat dnovu pauzu ako pri klasickej HAK ? Snad som to pochopila spravne 😅

adkaw
19. apr 2007

áno

mimakro
21. apr 2007

ritaklea:za nechuť na sex môžu estrogény, ktoré sú v kombinovanej HAK(estrogény+gestagény). Treba si vybrať takú, kde je obsah estrogénov, čo najnižší(ak dojčíš, estrogény nemôžeš, lebo sa prestane tvoriť mlieko). Ale cerazette je čisto gestagénna HAK. Na vine je skôr dojčenie. Je to akási ochrana pred ďalším tehotenstvom (nemáš chuť, tak nič nebude - len chlapi to nechápu 😉 ). Možno blbé prirovnanie, ale naša mačka, keď má mladé a cecajú, tak na kocúra len vrčí a nemôže sa nai priblížiť. Ani jej vtedy nechutí. 😵
HAK nehradí poisťovňa. Ja mám recept na pol roka, stačí, keď ho lekárničke ukážem. Belenie na 28 dní ma vyjde asi 240 Sk, ale každá lekáreň má svoju cenu.

yanna3
21. apr 2007

Ahojte, brala som Zerazette 6 mesiacov. Jeho podstatou je vytvorenie kyslého prostredia, v ktorom majú spermie v tele ženy uhynúť a tak sa zabráni otehotneniu. Preto sa nemožno čudovať výtokom a špineniu, cel "klíma" v pošve je tým zmenená. Akonáhle som Zerazette vysadila, začala som mierne krvácať, ale nakoľko stále kojím, nešlo o riadny menzes.
Cerazette je u nás zatiaľ jediná HAK, ktorú možno brať počas dojčenia, berie sa bez prestávok, jedno balenie za druhým, vydajú ho len na lekársky predpis a hradí sa v plnej výške.

ritaklea
3. máj 2007

ahojte, zacala som brat cerazette, a chcela by som prestat. da sa to po 6 tabletkach proste prestat brat, alebo musim dobrat cele jedno balenie?

certica
3. máj 2007

podla mna mozes v pohode prestat hltat 😀 , 6 tabletiek je malo na to, aby si telo nejak zvyklo alebo sa navodilo na novy rezim

bellasandra
3. máj 2007

Kludne prestan 😉

ritaklea
3. máj 2007

telo si uz asi zvyklo, lebo mám krvavý výtok a po tele sa mi vytvorili samé modrinky (to je sa mi zda prejav slabej zrazanlivosti krvi), tak sa bojim, aby mi neskodili.

certica, si si ista ze je mozne prestat? alebo radsej zavolat gynekologovi.

mimakro
4. máj 2007

Za tie malé modrinky volaj lekárovi. Keď máš problém s krvou, tak by si nemala brať HAK. Možno Ti treba len askorutín, lebo máš oslabené steny ciev a možno je to čosi vážnejšie. Ja by som neváhala. A poraď sa aj so skončením užívania HAK. Nemyslím, že je dobré pre organizmus, keď sa na dačo nastaví a po pár dňoch sa situácia zmení.

certica
4. máj 2007

rita, zavolaj, prip. chod ku gyn. ale pokial su taketo prejavy, podla mna okamzite vysadit! urcite by som to nedoberala, ale nie sme odbornici, urcite informuj lekara

bellasandra
4. máj 2007

Rita- ak mas modriny, tak chod k lekarovi- asi by si nemala brat ziadnu antik.tab. 😕

ritaklea
5. máj 2007

Vsak som sa bola spytat sestricky a ta povedala, ze to mam dobrat, ze sa to ustali, no dnes som zacala uz krvacat, takze mam troska strach. asi by som mala zavolat dr. ale nechcem ho cez vikend takto otravovat. bojim sa ich sama vysadit, ale bojim sa aj pokracovat.

certica
5. máj 2007

rita, a co pisu v pribalovom letaku v pripade tazkosti, nespomina sa tam aj nieco taketo? aby to nemalo nejaky suvis s trombozou, hak je v tomto svinstvo

jeane1
5. máj 2007

ritaklea mna dr.povedala že možem aj počas brania cerazette krvácať alebo špiniť nech sa nezľaknem že to sa upraví,ale skus sa opýtat ešte svojej obvodnej lekárky či ti nevie poradiť,možno ťa pošle na odber krvi a sa ukáže čo to je 🙂

montys
16. jún 2007

ak zacinam s cerazette musim cakat na 1 den menzesu? som tak tyzden ako sa mi skoncil a nechcem cakat cely mesiac, aby som neotehotnela

mimakro
17. jún 2007

Nemusíš. Keby som pri dojčení čakala na menzes, tak čakám doteraz 😀 Ja som začala hocikedy, ale radšej sme prvé dva týždne boli opatrní. 😝

shania.orig
5. júl 2007

Dojčím svoju dcérku 16 mesiacov a prvý menzes som dostala ked jej bolo jedenást mesiacov.hned som nasadila cerazette.asi po dvoch mesiacoch užívania som začala špiniť a potom to prestalo.Ale o dva týždne nato som dostala menštruáciu a trvala dva týždne.Takto to ide stále.nepravidelný cyklus a menzes trvá dva týždne.

dankaa
5. júl 2007

ahojte!

ja beriem tieto tab.a menzes este žiaden,takže este si pockam...podla toho co piosete... 😒

mimakro
6. júl 2007

Menzes nemusí byť, ja beriem takmer 7 mesiacov a nič. Shania.orig: takéto problémy som mala, keď som dojčila iba dva-trikrát za 24 hodín. Keď som prestala úplne, musela som ju zmeniť, lebo som mala menzes každých 10 dní. ☹