Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

evickaaa
1. okt 2008

ahoj, dnes som bola u doktorky a neodporucala mi tabletky, ze iba cerazett by bol mozny, ale ze to tiez nie je vyhra, ked som nemala este deti, prosim, poradte mi, co su tie cerazett zac, ci je velka pravdepodobnost, ze budem spinit a mat stale menstr. alebo ako to vlastne je?????? dakujeeeem

dari226
1. okt 2008

ja som zacala brat 20 augusta potom som mala 3 tyzdne v kuse kramy
odvtedy zatial nic ja neviem nemam s nimi tiez dobry pocit ale teliesko si dat nechcem rozmyslala som o podkoznej tycinke ale to vsetko obsahuje tie hormony
ja to tazke stale sa starat o antikonecpiu a mysliet aj na deti a zdravie
😔

trixi
1. okt 2008

evickaaa, neviem ci sa dobre a presne vyjadrim, nechce sa mi citat pribalovy letak, ale velmi jednoducho povedane cerasette je jednohormonalna antikoncepcia s velmi nizkym obsahom hormonu, je vhodna pre kojace mamicky, ine HA su myslim s obsahom dvoch hormonov, mozu v urcitych pripadoch zatazovat pecen, su nevhodne pre zeny po tromboze a pod. Ja uzivam cerasette uz vyse roka, nespinim, nemam ziadne problemy, ziadny menzes, je pravda, ze este stale kojim. Mne tento druh HA vyhovuje.

evickaaa
1. okt 2008

ahojcek trixi, len problem je v tom, ze neviem, ci je zdrave pre 22 rocnu, bezdetnu zenu, ked nebude mat mestruac., iba toho sa bojim. Doktorka mi nechce dat inu, pretoze mam migreny, takze ja neviem. Len mi ostava dufat, ze ja budem medzi tymi, ktorym to vyhovovat bude, lebo inu moznost nemam, teda okrem rodicovstva 🙂

evickaaa
1. okt 2008

najhorsie na tom je, ze mne neodporucaju ani vnutrom., ani nic, lebo som este nerodila

evickaaa
1. okt 2008

Ahojcek, este mala otazocka. Je ten cerazette naozaj ucinny? cize nic nehrozi (take mensie neplanovane tehotenstvo 😒 )?

dari226
1. okt 2008

ved sa daju dostat uz aj ine s nizkym obsahom hormonou nie hned cerazette
ja by som mozno vyskusala ine ako cerazette s inymi som bola spokojna ale ako mamicka co koji ine nemozem 😒

waitinka7
2. okt 2008

Baby, niektore pisete, ze ste dostali kramy hned po nasadeni cerazette...ako napr. dari, niektore pisete, ze vobec nemate ako trixi...to ako je mozne? Jedna ma cyklus a druha nema...hm

bubinko83
2. okt 2008

ako mam začat uživat Cerazette,ked ešte nemam menštruaciu?

dari226
3. okt 2008

ja som tiez zacala tak ze som nemala mala som zacat hned ako som dobrala predpisane lieky cize nevadi ze namas mens.jednoducho jeden den zacni
keby som ja vedela preco som ju mala aj lekarka sa cudovala a povedala ze to neni dobre no uvidime dalej

teza26
9. okt 2008

no ahojte zienky.. tak to je hrozne s tymi HA co??? ja som prestala brat Cerazette lebo som mala v kuse mesiac kramy..a to bolo nieco hrozne.. a po mesiaci krvacania som uz bola ako vystaveny citron .. bolo mi zle, na zamdletie.. tak som to prestala brat.. takze ine nemozem este kojim.. aj ked ma uz moj syn skoro dva roky.. ale neviem ho oducit.tak este mam rok nato aby som ho oducila.. 😅 😖 len dufam ze sa mi to podari aj skor. mam zvysne dve balenia uplne nove.. ked ich niektora chcete ozvite sa.. caute..

miroslava72
9. okt 2008

Evickaaa ja som pred otehotnenim tiez brala Cerazette kvoli migrene a bola som spokojna...nemala som ani spinenie ani menstruaciu a ziadne bolesti prsnikov a co je hlavne hlava nebolela a teraz ho mam opat,lebo kojim.
Bubinko,je jedno kedy zacnes brat a si chranena od zaciatku,aspon tak mne povedal lekar a tiez som este nemala menstruaciu.

scorpiongirl
15. okt 2008

Ahojte,zijem v UK a doktor mi dnes predpisal Cerazette.Mala,teda mam problemy s velmi bolestivou menstruaciou ☹ .Chcela by som sa teda spytat, ci ma niekto skusenosti s bolestou pri uzivani Cerazette.(tie ktore teda mate menstruaciu)Precitala som si takmer kazdy prispevok a nikde som sa to nedocitala.dik za odpoved

trixi
16. okt 2008

bubinko, mne predpisal cerazette lekar a tiez som nemala menzes s tym, ze ju mam uzivat hned ako si lieky vyberiem z lekarne. Nemusis mat menzes.

waitinka, kedze este kojim, mozno preto este nemam menzes, HA na to nemusi mat vplyv. A preco jedna ma a druha nema? Kazdej vyhovuje iny druh HA. Ja som pred tehotenstvom mala Implanon(tycinka zavedena pod kozou) a menzes som mala kazde 2 tyzdne cca 10-12 dni, trvalo to vyse roka, kym sa mi to upravilo.

evickaa, ked to beries poctivo a nevynechas tabletku tak je to ucinna HA, ale nic nie je na 100%.

vejka22
16. okt 2008

ahojte baby.jakojim a chcela by som uživať antikoncepciu.poradili by stemi niejaku ktorá nebude škodiť dieťatku?baby a ked vam skončilo to šesnedelie takpotom ste kedy dostalimenzes?môj malý ma nele3mesiace a ešte som menzes nedostala.

iveta1901
16. okt 2008

vejka22.moja mala ma 3,5 mesiaca, a ani ja som menzes nedostala, no od pondelka som si dala predpísat HA, aby som mohla kojit, dala mi doktorka cerazette, vela sa tu pise o vedlajsich ucinkoch, som zvedava, ako to bude so mnou...

vejka22
17. okt 2008

ahoj.šak ja som zvedava lebo idem v utorok doktorovi a chcela by som aby mi niečo predpisal niejaku antikoncepciu a nechcem aby to škodilo malemu do mlieka

mimakro
17. okt 2008

Ja som brala počas dojčenia. Menzes som mala iba raz, nazačiatku. Potom až keď mala Hanka 10 mesiacov. Ale to som ju kojila iba ráno a večer a raz v noci. Takže som začala špiniť, potom menzes, potom zase špinenie a tak stále dokolo v 10 dňových intervaloch. Po mesiaci som ju vysadila a po dvoch sa malá odstavila ☹ Keď som ju začala užívať, bolo mi dosť nevoľno, akoby navracanie. Potom to prešlo. Inak OK:

evickaaa
18. okt 2008

Ahojte kocky, to som teda zvedava, co je ten cerazette zač. Dnes ho uzivat druhy den a zatial nevidim ziadne zmeny oproti normalu (klop klop klop). To bude tym, ze este tak kratko to beriem, tak vam potom napisem ako to pokracuje 😉

Miroslava72, diky 😉 a ty si mala teda migreny a prestalo to? ako casto ta bolievala hlava? mne povedala doktorka, ze ma moze este viac boliet, ale tak hadam, ze nie 🙂

dadulik
18. okt 2008

ahojte, necitala som celu diskusiu, ale rada by som prispela svojou skusenostou s cerazette. Lekar mi povedal, ked som ju zacala uzivat, ze nebudem mat vobec kramy, ze je to normalne. No ja som krvacala 3 tyzdne !!! Potom som isla na preventivku, a lekar mi zistil cystu na vajecniku, a povedal, ze to moze byt uvedenou antikoncepciou, a ze preto tak dlho krvacam. Okamzite som ju visadila, zacala som brat injekcie, a po case som isla na kontrolu a cysta bola chvalabohu prec. Takze uz nikdy nechcem mat s touto antikoncepciou nic docinenia. Som rada, ze to dopadlo, len opichanym zadkom, a ze som nemusela ist na operaciu (dcerka mala vtedy pol roka).

janinah
18. okt 2008

nezjedla by som žiadnu tabletku počas kojenia a hormonálnu už vôbec nie,nikomu nerozkazujem,píšem svoj názor,neverím slovám lekárov,že táto "neškodí", a byť bez mensesu je síce pohodlné ale neprirodzené

3558
18. okt 2008

tiez som necitala vsetko, ale aj ja ju uzivam, a strasne mi z nej vypadavaju vlasy.chcem ju vysadit, ale neviem ci mam hned, alebo az po douzivani balenia.

dadulik a ja mam presne to iste.uz tri tyzdne spinenie. dofrasa.

miroslava72
20. okt 2008

Evickaaa,mavala som migreny,tak 3x do mesiaca,ale ked zacala hlava boliet,tak 2 aj 3 dni v kuse.A mozem povedat,ze teraz nic.Ja som zatial nastastie z cerazzete ziadne problemy nemala.Ale kazda sme ina.

evickaaa
20. okt 2008

Dakujem miroslava72, aspon nejaka dobra odozva, ked tak citam tie vyssie, dufam, ze to bude teda v pohode. Mna bolieva tak 4-5 krat za mesiac, ale teraz sa to akosi zmiernilo. Uzivam to uz 4 dni a zatial ma nebolela, tak uvidime, ako to bude dalej. 🙂

majsan
20. okt 2008

ahojte mamicky.ja beriem cerazette od porodu a odvted stale krvacam je to uz pomaly 11 tyzdnov. dost ma boli aj hlava.volala som uz svoju gynekologovi ale vravel ze je to normalne no neviem ci je normalne tak dlho krvacat.nieje to silne ale aj tak musim mat aspon slipovu vlozku.Ja zijem vo svajciarsku a pisala som 2 gynekologom na sk a obidvaja mi napisali ze to nieje normalne.po pôrode ma museli cistit kedze placenta nevysla sama tak teraz neviem kde bude problem.

majsan
20. okt 2008

a kedyto krvacanie skonci je to dost neprijemne behat stale z vlozkou 😠

dari226
22. okt 2008

no podla mna to neni normalne ja rozmyslam ze prestanem ked mam 2 tyzdne a ty si nad tym nerozmyslala?
ved to krvacanie ti zoberie celu energiu 😒

majsan
22. okt 2008

no rozmyslala som uz aj ja lebo ma dost boli hlava a mam aj zavraty.najprv som si myslela ze ma zle vycistili po pôrode ale ako tu citam vela zien ma tie iste problemy

iva232
22. okt 2008

babule,je to normalne,že krvacam už 14den.10 som dostala menzes,nasadila cerazette a stale krvacam.Som po porode 2 a pol mesiaca,ale rodila som cisarskym.Poradte!!! ☹

iva232
22. okt 2008

mam ist stym gynekologovy? Vidim,že niesom sama s takymto problemom.Včera som to vysadila,lebo už som začala mat aj migreny