Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

newyorkgirl
26. jan 2007

ahoj, inak si daj do vyhladavaca cerazette, tema tu uz je... ja som tiez zacala brat prve balenie a po tyzdni a cosi som ju dostala, teraz mi akurat prestava, tak uvidim, ale lekar povedal, ze prvykrat moze prist a potom uz nemusi, ze je to vraj indi vindi, tak budem tiez rada, ked mi nepride potom 😀

zuzana2706
26. jan 2007

ja beriem 7 mesiac a mala som iba raz, je to indi vindi ako vravi nygirl

bellasandra
26. jan 2007

Ahoj, ja ju beriem teraz týzden, zatial nic..uvidím... 😀

cita
autor
26. jan 2007

dakujem

wladka
26. jan 2007

ja som ju brala 3 mesiace..katastrofa..po 2tt som dostala menzes, potom to prestalo, zase o dalsie 2tt spinenie..a to spinenie sa stale opakovalo..prestala som to uzivat..furt som len s malou vlozkou chodila..ale inak gynos hovoril,ze to je normalka..teraz som ju prestal uzivat,asi pred mesiacom a menzes zas nemam vobec..a kojim..

megg
26. jan 2007

ahoj, ja ju beriem 4 mesiace (stale kojim) a kramy som este nemala ani ziadne vedlajsie ucinky 🙂

certica
26. jan 2007

ja len tolko k lajckemu vysvetleniu: cerazette je jednozlozkovy typ HAK na baze gestagenu (chyba estrogenova zlozka, ktora sa vyskytuje pri kombinovanom druhu HAK).
takze cerazette sice sluzi ako antikoncepcia, t.j. zabranuje otehotneniu(teraz si nespomeniem presne na akom principe), ale na druhej strane nenahradza prirodzene zenske hormony navodenim umelych, preto sa cyklus zeny riadi normalne ako keby HAK nebrala - organizmus sa sprava prirodzene. Kedze pocas kojenia menstruac.cyklus nie je vacsinou ustaleny, je to velmi individualne a nepredvidatelne - niekto kravaca casto, pripadne sa objavuje len spinenie, niekto nema vobec ms, pripadne v dlhych intervaloch...

andy9691
28. jan 2007

Ja ju beriem už skoro rok a menzes som ešte nemala, takže pohoda.

bibula
28. jan 2007

🙂 ja som este antikoncepciu nebrala,ale teraz by som mala zacat,po mojom traumatickom porode,uz nemam o dalsi zaujem 😖 ,takze mohli by ste mi napisat kolko sa doplaca,ci vlastne plati a ci je iba na recept?
diky.ako casto su potom kontroly?o tie tiez nemam moc zaujem.a nebude mat gynekologicka nic proti tomu?

certica
28. jan 2007

bibula, kazdu HAK mas na recept, kontrola je viac menej na tebe, raz za rok cytologia a vramci toho ti mozu skontrolovat pec.testy (mna teda nikto nekontroloval, snad len z vlastnej iniciativy 😅 ). cerazette som ja nebrala, tak neviem, co stoji. a neviem, z akeho dovodu by mala byt gyn.proti 😕

andy9691
28. jan 2007

cerazette na tri mesiace okolo osem stovák.Predpis by si mala mať, ale mne dali aj bez ukázania, resp. inokedy mi ho vrátili, že im ho netreba.

zuzu80
28. jan 2007

prave pred tyzdnom som si bola cerazette vybrat a za balenie na 3 mes. som doplacala 744 Sk 🙂
Asi zacinam vo stvrtok brat 😉

miss
22. feb 2007

takže rovno sa dava na tri mesiace?? vraj je to jedina HAK ktora sa može pri kojeni chcela som naplaste ale Dr. mi povedala že sa nesmu pri kojeni.

certica
22. feb 2007

miss, urcite je aj mesacne balenie. to 3-mes. vyjde lacnejsie

chelsee
22. feb 2007

ja som si cerazette vybrala na tri mesiace ale po mesiaci som musela vysadit, odkedy som si ju nasadila zacala som strasne krvacat a krvacam este doteraz a tabletky na dva mesiace mozu ist do kosa....niektore zeny ich proste nemozu uzivat

bybi
22. feb 2007

ja som brala cerazette 2 roky a nemala som mrchu vobec. Doktorka sa ma vzdy pytala, ci mam alebo nie a ci to nie je pre mna problem. Vraj niektorym zenam vadi, ked nemaju mrchu, ale moj pripad to nebol 😀 Takze je uplne normalne, ze mrcha nemusi byt vobec.

mitinka
22. feb 2007

baby mne chce doktorka predpisat yadine viete niekto o tom???co je to zac??? 😒

certica
22. feb 2007

mitinka, yadine ale uz ked nekojis mozes (ale to je aj tvoj pripad myslim). neviem, ja osobne som ho po mesiaci vysadila, lebo ma cely cas bolela hlava jak hovado. treba vyskusat, kazdemu sadne nieco ine...

vladusko
24. feb 2007

Ja beriem cerazette 3 mesiac a dostala som 1-krát menzes, inak nemám problémy žiadne. 🙂

adkaw
24. feb 2007

ja som práve včera začala brať cerazette tak uvidím zatiaľ som ešte nedostala a dúfam že tak skoro nedostanem keď kojím 😀

newyorkgirl
24. feb 2007

adkaw, normalne 1x dostanes prvy mesiac a potom uz nie povacsinou teda co citam je to tak, aj ja som dostala druhy tyzden ako som zacala brat a odvtedy nic

mitnka, ja som mala yadine, bola dobra, ma najnizsie mnozstvo hormonov a myslim, ze ma stale rovnake mnozstvo hormonov, v kazdej tabletke, nie ako trojzlozkova, kde su rozne hodnoty podla farby pilulky, mne ju dal doktor, ked som mala problemy, ze je taka "najsetrnejsia" 🙂

miss
24. feb 2007

Baby ja som dost nadavok pocula na Cerrazete pri nom dost báb špiní a krvaca dost sa toho bojim a vobec vsetkých nežiaducich ucinkov priberania, trombozy, zavodnovania atd..atd.. ale vraj je to jedina možnost pri kojeni 😅 beriete niektora aj inu HAK pri kojeni?

miriam17
25. feb 2007

ahoj aj ja som bravla tu antik...ale to asi iba tyzden..a mens..est estale nemam.......a aj na vysetrnei u gyn.som bola....a ze vraj mam ameternic trosicku zvetcenu az to vyzerara ajko 5 tyz.tehotenstvo...ale ja si mylsim ze to nemoze byt lebo som nemala poh.styk asi od decembra...tak m y aaj bral adoktorka krv a ze to moze byt daco s mlejkom ze som kojila ze zastavili my tu cinsot co je pri menst....a ked to neni to tak neni ze to je bud tehotenstvo.alebo daco s mliekom ..alebo este ze aj s vajecnikami...tak ja som veeelmi zvedava,ze ako to vsetko dopadne ...

bybi
25. feb 2007

ja som brala cerazette 2 roky a nemala som najmensi problem. Ani som nespinila, ani nepriberala, skor naopak, proste vobec nic. Ja som bola maximalne spokojna. Ale kazde telo asi inak reaguje. 😒 Ale ja ho planujem brat znovu, ked za zadari mimco, tak potom.

bellasandra
25. feb 2007

Miss- ja ziadne problémy nemám.Ale baby tu hovorili aj o kréme Pharmatex- myslím.

mimakro
25. feb 2007

Ahoj. Ja som pri prvom dojceni brala Exluton (Ondrej,29.12.2003). Menzes som vobec nemala,az ked som chcela syna odstavit a dojcila som iba dvakrat za den. Vtedy to bolo tak,ze 5dni menzes 5 dni nie. Takto to bolo dva mesiace. Ked som ho v 13mes.uplne odstavila,tak som ju musela zmenit. Brala som Lindinette20. Teraz mam 3mes.dceru. Beriem Cerazette. Hned,ako som ich zacala brat,tak o dva dni som dostala menzes. Uz ju beriem sedem tyzdnov a odvtedy nic. Akurat ked by som mala dostat-asi na tridsiaty den,citila som bolesti v podbrusku,ale inak nic. Pri cisto gestagennej antikoncepcii moze byt menzes pravidelny,nepravidelny alebo vobec nemusi byt-moj pripad a bolo to super. Nepriberala a dokonca sa mi zda,ze sa mi zlepsila plet.

rabiva
28. feb 2007

ani mne tato hak nesadla... vobec 😒 spinenie, casta ms, proste viac skody ako uzitku 😠

newyorkgirl
1. mar 2007

ja nemam ziadne problemy
miss treba vyskusat, je to indi vindi 😉

palvinka
1. mar 2007

dnes som začala brat cerazette, neviete mi povedať od kedy som chránená pred otehotnením, zabudla som sa na to opýtať dr. a v letáku som to nenašla. Kojím a menzes som ešte od pôrodu nemala.

mimakro
2. mar 2007

ja som sa docitala,ze si chranena hned,ale my sme radsej pockali sedem dni. Aj ked po prvykrat,sme necakali a neotehotnela som,zeby nahoda?