Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

kkosalkova
17. aug 2012

Ahojte baby, ja ich beriem sice kazdy den ale halabala uz 4 mesiace a spinenie ziadne, takze v tom problem asi nebude. No mastneju mi skoro vlasy a mam z nej zlu pokozku na tvari.

darina05
27. aug 2012

@ritaklea ja mam taky isty problem som sucha aj ma to boli a nebavi ma to a este k tomu jak kebyze mi odchadza mlieko

darina05
27. aug 2012

@dufman ahoj mozem sa spitat aj ja mam problem ze mam jak kebyze menej mlieka odkedy beriem tieto lieky mne lekar povedal ze to neni z tabletiek,ale odkedy som zacala brat tak fakt maly mi prestal priberat zrazu jak som nasadila tabletky mam ich teda vysadit lebo aj ja mam odvtedy menej mlieka

dufman
29. aug 2012

@darina05 no mne lekár povedal, že to je od tabletiek. Vysadila som a malého som do roka kojila. 🙂

darina05
29. aug 2012

@dufman a mozem prestat aj ked som teraz si nacala balik alebo musim dobrat teraz beriem druhy balik

something
19. sep 2012

Ahojte. Prave mi predpisal dr. cerazzete. Som dva mesiace po porode a kojim. Neviete ako to vplyva neskor na babo? Lebo urcite cast prechadza do mlieka. Ktora mate starsie diet a uzivali ste? Fakt mozem prist o mlieko? Chcela by som kojit este minimalne 4mesiace... 😒

zuzanna427
19. sep 2012

@something ja som ceraz. užívala presne 23m.- kým som kojila 🙂. A malej to nijako neuškodilo!!

murinka
19. sep 2012

@something ivam cerazette a dodnes dojcim bez akychkolvek problemov...mliecko sa z tychto liekov netrati...

zuzu4444
21. sep 2012

baby krvacate pri uzivani tychto tabletiek? ja uzivam cerazette prvy mesiac a uz 2 tyzdne v kuse krvacam,nie velmi ale krvacam neviem ci je to ok alebo to mam radsej vysadit, a vlasy sa mi mastia riadne a plet samy pupak :(

luciavalasikova
21. sep 2012

zuzu, ja uzivam tiez tabletky cerazette uz asi 2 tyzdne, a tiez som to dostala...tiez som uvazovala ze to vysadim, lebo este som nikdy ziadnu antiku nebrala a bojim sa ze to moze nejak zle ovplyvnit dojcenie...najlepsie je sa asi poradit s gynekologom

ichbinich
21. sep 2012

@luciavalasikova: @something:
Cerazette je praveze pre dojciace matky. Urcite nema vplyv na dojcenie. Ja som dojcila do 2,5 roka a Cerazette som brala od konca sestonedelia.
Ja som mala stastie, ze som cely ten cas nemala menzes, to mi plne vyhovovalo.
Po vysadeni som mala 2 krat menzes a potom som uz ostala zase tehotna 😉

@zuzu4444: Ku gynekologovi urcite treba ist, najma s krvacanim!

pectore
21. sep 2012

ja som ju brala a mrcha chodila jak sa jej chcelo ale iba velmi slabucka akoby skoro vobec.... brala som ich mesiac po porode do asi 8 mesiacov, dojcila som...ale aj som popritom studovala tak niektore dni bola mala na BEBE...preto mi ju doktorka odporucila pretoze som dojcila s prestavkami... ale postupom casu som ju prestala brat z dovodu ze som citila zmeny v psychyke...bola som skor vytocena, podrazdena...prestala som ju brat a veci sa pomaly dali do poriadku...

kasvo
10. nov 2012

Ahojte, dala som si predpisat Cerazette, ale nakoniec to nebudem brat, takze ak to beriete rada vam predam nerozbalene balenie na tri mesiace

janinah
10. nov 2012

ženy,máte s Cerazette kdejaké problémy,to vám fakt zdravý sedliacky rozum nenapovie,že môžete /nemusíte,ale môžete/ poškodiť zdravie svojho dieťatka?
@zuzanna427 ty tu tak s istotou píšeš,že malej to nijako neuškodilo,vidíš ty do jej orgánov,vidíš ty do jej hormonálneho systému?čo keď sa nedajbože ako dospelá bude liečiť trebárs na neplodnosť alebo cysty na vaječníkoch alebo niečo iné,ty jej vôbec povieš,že si dojčila s Cerazette?
môžete sa do mňa pustiť,že neškodí,lebo doktor povedal... 😒 kto z farmaceutických firiem bude tieto deti sledovať,vyšetrovať? nikto nikdy,lebo ak by niečo našli,tak im ujde zisk....
je mi jasné,že každý si so svojim zdravím má právo robiť čo chce,len mi nedá nenapísať,že trocha aj rozmýšľajte a neriskujte....

zzz77
14. nov 2012

Nechcem sa do nikoho pustat, no prosim aspon si precitajte pisomnu informaciu o lieku co to obsahuje a co nie. Ano mozno ze nase deti neskor budu mat zdravotne problemy z liekov ale mozno z tych ktore im davame ako vitaminy. Moja mama nikdy nebrala antikoncepciu a ja som predsa mala aj cisty aj problem otehotniet, a nikdy by ma nenapadlo ju za to vinit ci mi v detstve nahodou nedavala dajake lieky. Nikdy nevieme, hlavne nie dopredu, zbytocne je sa takto natahovat co ak...Netreba to prehanat, ak by som vsetko "nezdrave" sledovala tak ani na ulicu nevykrocim a ani dychat nebudem... Je to jednoduche! kto nechce, alebo ma len znamku neistoty nech neberie!
V tom ti @janinah davam za pravdu ze lekari a farmaceutika chcu cim viac penazi vytiahnut z vackov a bez problemov na ukor druhych. Lieky su len nemilosrdny obchod, vobec nejde o pomoc chorim.
Na druhej strane ja som si dala po 2. dietati predpisat Cerazette lebo po 1 porode som bola presvedcena ze nebudem mat viac deti nakolko mam synceka asistovanou reprodukciou a cuduj sa svet otehotnela som ked mal 1 rok, teda som to nechcela risknut aj po 2.porode. Clovek si 2 krat premysli ci chce 3 deti tesne po sebe, vlastne ja osobne ano. Mozno o 3 roky. Ja som ich brala do 15. mesiaca a problemy s kojenim som nemala ziadne, krvacala som len po prvom baleni a potom vobec nie do 14. mesiaca. V tedy sme skoncili aj s kojenim. Potom nasledovalo krvacanie 3 dni potom 5 nie a 3 ano a 5 nie a takto to islo kym som nedobrala balenie teda som ich prestala brat. Aj mi ostali 2 neotvorene balenia a neviem so s nimi, gynekologicne ich nechcem len tak dat ved som ich kupila a nie za drobne...

domcilka
15. nov 2012

@kasvo môžem sa spýtať prečo to nezačneš užívať? ja tiež rozmýšľam, že si ju dám predpísať, môj synček má 6 mesiac, stále ho dojčím. zisťujem, či je to spoľahlivé a či ozaj nespôsobím nejaké zdravotné problémy malému. dakujem

pupawka800
15. nov 2012

a

kasvo
15. nov 2012

@domcilka maly bude mat tiez 6 mesiacov coskoro, Lekarka mi to odporucala uz po porode, ze sa to moze brat pri kojeni uz od 3 mesiaca. dala som si to predpisat ked mal maly 3,5m a ja som sa zlakla ze by som mohla byt znovu tehotna, do roka stihnut aj druhe by bolo na mna asi moc rychlo 😀 . nic som si vsak predtym o tom nezistovala, neviem co som cakala, ze existuje nieco co sa k malemu vobec nedostane... viem ze by to nemalo mat ziaden vplyv, no da sa to zvladnut aj bez toho, tak este vydrzime takto kym budem kojit a potom planujeme aj dalsie dieta, tak keby aj tak by to nevadilo ked to nebude hned 🙂

luciavalasikova
20. nov 2012

ahojte holky,mam otazku...uz uopar krat som si zabudla tak anitki, tiez beriem cerezetta...myslite ze to velmi vadi?

zzz77
23. nov 2012

@luciavalasikova neviem ci to vadi, ale ak si dobre pamatam tak potom treba "davat pozor" tusim 7 dni potom co si zabudla, ale ako kazda antikoncepcia ak si zabudnes vzat potom uz nie je na 99% spolahliva. Moze sa stat, ze budes den krvacat, alebo aj budes mat menstuaciu, pripadne ak ju mavas pravidelne tak bude nepravidelna. No odporcam ti brat ju pravidelne, alebo ak to neide tak ju neber, ani takto nie si chranena.

sabrosa123
5. jan 2013

Ahojte ženy mam aj ja malu otazočku ,zacala som brat tiež tuto antikoncepciu prvy den som prestala krvacat a na druhy den som zacala naspet z menstruaciou beriem ju uz siedmy den a velmy krvacam ze krv my presiakne aj cez tampon.mam íst ku doktorovy?alebo to može byť tym že som prestala kojit mojho synceka?

oliverinko
6. jan 2013

Ja som ju musela prestat brat kojim a maly my začal vracat a mne z nej bolo strašne zle

tekvicka17
8. feb 2013

Ahojte, ja beriem Cerazet už rok a v poslednom mesiaci ma bolia klby a bolia ma uzliny v podpazuší a aj v slabinách. Máte s tým niekto skúsenosť? dnes som sa rozhodla , že ich vysadím.

zuju2
21. mar 2013

Ahojte! Aj ja som pri prvom synovi užívala Cerazzet, kojila som a MS som nemala asi rok. Doktor mi povedal, že je to normálne. My sme počkali asi týždeň po nasadení. Potom som ju vyradila, plánovali sme dcéru, ktorá máuž 2 roky. Pekný deň

siu23
28. mar 2013

@palvinka ahoj palvinka... cerazette chráni už po 5tich dňoch..ja ju beriem tak isto...pretože kojím.!!povedal mi to doktor!!

kanni
5. apr 2013

Babenky, ja neviem, ale asi z tohto lieku mám strašné bolesti hlavy. Žiadne iné lieky neužívam a tieto beriem cca 5. mesiac, a tá bezdôvodná neuveriteľná únava! Normálne sa nepoznávam! Máte niektorá takéto problémy pri užívaní Cerazette?

xpetruskax
7. apr 2013

@kanni ahoj, ja som mala tiež takéto problémy a čo horšie, že som krvácala každý druhý týždeň - štyri dni prestávka a znova, tak po dvoch mesiacoch užívania som ju vysadila, počkala, kým som dokojila a potom nasadila normálnu antikoncepciu, ktorú som užívala ešte pred tehotenstvom...

kristinka1234
17. apr 2013

Ahojte, ja by som sa chcela opýtať ak by niekto náhodou vedel 🙂 Dnes som dostala prvú menštruáciu po pôrode ale už nekojím, a dala som si predpísať ešte keď som kojila cerazzete , neviem, či ju možem zacat uzivat ked uz nekojim alebo mám ist k doktorvi po inu ? 🙂 Dakujem 🙂

bejka_85
19. apr 2013

@kristinka1234 podľa mňa ju môžeš brať bez ohľadu na to či kojíš alebo nie... Ja som bezdetná a lekár mi túto ATK predpísal kvôli problémom s tlakom a cievami, normálna ATK mi zvyšuje tlak. Beriem ju už rok a pol - a som superspokojná, žiadne krvácanie, žiadne výkyvy nálad, žiadne bolesti 🙂

kristinka1234
21. apr 2013

mhm lebo som sa aj pytala tu dievcat a zien v okoli a proste mi tiez povedali takyto nazor dokonca dve maju tiez tuto atk a nemaju ziadne problemy tak beriem na vedomie a samozrejme dakujem 🙂 za odpoveed 🙂