Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

monicek111
18. feb 2009

ahojte, začala som v sobotu užívať Cerazette, prvýkrát... keďže som dostala menzes... ale odvtedy mám veľmi slabé, skôr iba také špinenie, chcem sa spýtať či má niektorá takú istú skúsenosť, gynekolog má dovolenku a nikde som sa o tom nedočítala.. vďaka Monika

majsan
18. feb 2009

aj ja som s cerazette dlho spinila ale preslo to a teraz nemam menstruaciu vobec 🙂

sloto
25. apr 2009

ahojte, vcera mi doktor predpisal cerazette. som dva mesiace a tyzden po porode a nechcem riskovat dalsie otehotnenie v tak skorom case. 8 tyzdnov po porode som mala menzes. trval tri dni, bol skor slaby. tak by ma zaujimalo, kedy mozem teraz vlastne zacat brat cerazette? musim cakat kym pride dalsia mrcha? a co ak mi trebars pride az za dva mesiace - dovtedy si ju nemam davat alebo ako? ja nemam skusenost s HA, preto ma to zaujima.

miroslava72
26. apr 2009

Ahoj Sloto.
Mozes si HA nasadit hned.Ja som tiez zacala uzivat Cerazette po 8 tyzdnoch od narodenia malej a menstruaciu som este vobec nemala a doteraz ani nemam,kojim stale. Mudr.mi povedal,ze mozem hned vziat a som chranena od prveho dna. Ak mas nejake pochybnosti skus ist na www.antikoncepcia.com a tam ti urcite poradia lekari.

waitinka7
1. máj 2009

Dievčatá, darujem jednomesačné balenie cerazette. Stálo to asi 265 Sk, je mi to ľúto vyhodiť, tak to darujem niektorej z Vás.Ozvite sa.

otta
20. máj 2009

Ahojte. ja som tuto antikoncepciu zacala brat asi 8 mesiacov po porode a tyzden na to som dostala prvu menstruaciu kedze som prave prestala kojit, mam cele nove trojmesacne balenie, neviete o niekom, kto by mal zaujem, samozrejme za vyhodnejsiu cenu?

kubko
20. máj 2009

cerazette som uzivala, bolo to v pohode az na jeden strasny ucinok uplne ale uplne som stratila chut na sex, trvalo to este 4 mesiace po vysadeni a urcite to nebolo unavou z babatka... Tak vam prajem, nech sa tento ucinok u vas neobjavi...

lazika1
26. máj 2009

ahojte baby, nemá niekto zvyšné cerazette? dik za odpoveď 🙂

graziela
13. jún 2009

Ahojte,
ja som zacala uzivat cerazette presne pred 15 dnami, v 1.den menstruacie...Moj gyn. mi ju predpisal este pred vyse mesiacom, vtedy som este kojila a chcela som pre istejsi ucinok pockat na najblizsiu menstruaciu...No, ale medzitym sa moj syncek rozhodol, ze uz nebude pit moje mliecko a sam sa odstavil...Ja som aj napriek tomu zacala s uzivanim tabl...Este do vcera bolo vsetko ok, nepocitovala som ziadne vedl. ucinky, no dnes mi dosiel po 2 tyzdnoch menzes ☹ 😠 Ten som teda necakala ani nahodou, dokonca na dnes som dohodnuta, ze idem na plavaren...Tak ma to trochu soklo...Vedela som, ze medzi vedl. ucinky patri aj tzv. spinenie a rozhadzany cyklus, no dufala som, ze prave mne sa to nestane...
Pravdepodobne ich vysadim po douzivani toho 1.bal... Takze mam volne 2 bal. na 2 mesiace...Ak by ste niektora mali zaujem, kludne sa ozvite, napiste mi do IP 🙂
Pekny dnicek
G.

buffinko
13. jún 2009

ahojte 🙂
ak by mal niekto zaujem, mam volne nove balenie na 3mesiace, pouzitelne do septembra 2010. cenu si navrhnite.

marianajab
16. jún 2009

Caute baby. Som 11 mes.po porode, a vcera som zacala brat Cerazette, ale po precitani vsetkych moznych prispevkov mam normalne strach a neviem, ci ich budem brat. Mate niekto aj dobre skusenosti? Predtym som brala Nowynette a s tym som mala len dobre skusenosti. Aj ste z Cerazette pribrali? Lebo to by som fakt nechcela. Konecne sa mi totiz zacali hybat kila dole aj ked pomaly, tak by som ich nechcela zase spat.

nicolkarin
16. jún 2009

ahojte, ja som brala cerazette aj po prvom porode 2 roky , aj teraz uz takmer 2,rok beriem, nespinim, menzes som vobec nemala, len obidva razy som zial pribrala asi 15kg. a dajako sa mi nechce sex, a tiez si myslim ze to je z tej cerazette.

marianajab
16. jún 2009

Ahojte, rozhodla som sa ich nebrat, takze mam dve cele balenia. Mal by niektO ZAUJEM? Dam ich lacnejsie.ozvite sa.

trixi
16. jún 2009

nicolkarin, aj u mna bol problem s chutou na sex. Nepripisovala som to Cerazette, pisala som tu, ze som mala len dobru skusenost, ziadne spinenie, ziadny menzes a kila mam na sebe od porodu bez ohladu na antikoncepciu. Je fakt, ze ked som prestala brat cerazette, tak chut sa mi vratila ale kila som nezhodila ☹ .

zanulienka
18. jún 2009

ja mam tiez cerazett a sice som som nemala dostat kramy-mala som.som dva mesiace po porode,kojit velmi uz nekojim-mliecka mam vzdy menej,ale este beriem cerazett,pretoze mala sa pricucne raz za dva dni

lotris
4. júl 2009

Ahojte, tiez som papkac cerazettu a kym som si neprecitala vase prispevky tak ma ani vo sne nenapadlo spajat svoje problemy s touto antikoncepciou. Som len 3 a pol mesiaca po porode tak som si myslela, vsetko su to uplne bezne prejavy po porode: padanie vlasov, ziadne kramy mozno raz za dva mesiace malilinkate spinenie, znizena chut na sex (to pochybujem ze by bolo z unavy mne mala prespi celu noc a celkovo je zlatucka a z tej takmer ziadnej prace okolo nej polovicu urobi manzel), po rukach kozne vyrazky, velmi caste bolesti zlcnika,...
Tak ich uz jest nebudem. Takze mi zostava balenie na jeden mesiac. Ak mate niektora zaujem tak vam ich rada darujem. Ozvite sa, za tyzden letim na Slovensko tak by som vam ich poslala (nerada by som to posielala cez hranice).

barny
4. júl 2009

ja som brala cerazette asi 5 mesiacov, ked som prestala kojit som ju hned zmenila, mne nerobila dobre, bolievala ma hlava, mala som hrozne nalady a pribrala som po nej, teraz beriem inu a vsetko je ok, no asponm sa zda a konecne zacinam zhadzovat aj tie kila 😝 a tiez som nemala menzes cely cas, co som ju brala

zloduch23
6. júl 2009

Ahojte 😉

zloduch23
7. júl 2009

Zdravím všetky obete Cerazette 🙂 . Ja medzi ne samozrejme patrím tiež. A tým žienkam, ktorým to vyhovuje môžem len gratulovať. Tieto tabletky užívam už mesiac a pol. Deti nemám. Inú HAK nemôžem, lebo mám problémy s cievou. Doktorka mi ich dala hlavne na úpravu cyklu. A je to ešte horšie ako predtým. Teraz dostanem menštruáciu tak na 7 dní, týždeň je pokoj a potom ju dostanem znova. Plus na to mám dosť veľké bolesti hrudníka, bola som na vyšetreniach a všetko je v poriadku, až som si ešte raz prečítala nežiadúce účinky cerazette a tam sú napísané aj bolesti hrudníka, tak už mi to je jasné. Neviete či pri nežiadúcich účinkoch je potrebné navštíviť gynekologičku, alebo to stačí vysadiť a telefonicky jej to oznámiť. Neviete či pri nežiadúcich účinkoch robí gynekologička nejaké vyšetrenia?

zajo510
20. júl 2009

ahojte, zaujímavé príspevky.... 😕 mne túto hak predpísala dr. po šestonedelí, ale ma upozornila, že musím počkať na menzes resp. mi ho vyvolá injekciou 😖 😖 . kojím samozrejme stále a vybrala som si čakanie na krámy. dostala som ich dva mesiace po pôrode 🙄 . teraz mám zase a nasadila som si ju teda až teraz, lebo ked už to mám doma, tak to skúsim. ale maximálne využijem to trojbalenie a potom sa budem informovať o inej forme atk nechcem moc hormony, radšej niečo vnútromaternicové.

to je divné, že ja som mala čakať na ms a vy čo tu píšete, tak ste nemuseli 😕

kamila08
21. júl 2009

Ahojte,začala som brat cerazette a už 35 dní krvácam.Nie je to také silné ako pri mrche,ale mám bolesti ako keby som ju mala.Nemáte skúsenosti či to prejde alebo mám tabl.vysadit?Kojím takže inú hak nemôžem. 😨

kamila08
22. júl 2009

končím s cerazette už mám plné zuby behať stále s vložkou.Predám 2 celé blistre ,cena spolu 15 eur.môj e-mail- Sidorova.r@azet.sk.

zuzanocka
22. júl 2009

kamila,
presne z takych istych dovodov som ju vysadila aj ja... je to shit 😝 😉 aspon pre mna teda.... nic... dokojila som, drahy musel davat bacha a teraz uz beriem "normalka" - mercilon ci co to 😉

jaja51
23. júl 2009

ahojte. Rada by som sa zapojila do vasej debatky, mozno niekomu poradim a naopak niekto aj mne. TaK Cer som uzivala 18 mesiacov. Kojit som prestalo po 12 ale dr mi povedala ze apokial ňmi HAk nerobi problemy tak nech pokracujem v tejto. Tak som pokracovala aj ked mi velmi nevyhovovalo ze swom nikdy nevedela kedy dostanem men. Chodil mi tak raz za 2-3 mes, nno ale potom trvali nie 4-5 dni ako norm. ale veru aj 6-7. Pribrat som pribrala ako vzdy po HAk (uzivala som aj pred tehotenstvom)Teraz som Cer vysadila no a preslo uz 3,5 tyzdna a ja som satale nedostala menzes. Uz mam normalka pochybnosti ci som neni v tom. Asi si kupim test. Myslela som ze po vysadeni mi pride normalne do 2 tyzdnov menzes a pokracujem v pravidelnosti ako pred uzivanim. No a po 3 mes ked sa organizmus trosku zkonsoliduje mozme pracovat na babatku. (tak to funkgovalo z prvou antikoncepsiou. Tak kedy teda mozem ocakavt konecne men?

kamila08
23. júl 2009

Jaja ty chceš vedieť kedy máš očakávať mens. a ja zas naopak kedy mi konečne skonči.Už dva dni ceraz.neberiem ale krvácam stále.Nemáte niekto skúsenosť kedy by to asi mohlo prestať a tie hormony z tela zmiznú. 🙄

zajo510
24. júl 2009

to je teda HAK!!! čo sú to za hormony ked rozbijú celý hormonálny systém, celkom ste ma vystrašili. v po som dostala kramy aj si nasadila tabletky, zatial to vyzerá, že kramy doznievajú, špiním kúsok, bolesti som nemala žiadne. počúvajte a nie sú tie problémy s vašimi cyklamy spojené s tým, že ste nasadzovali cerazette bez ohľadu na krámy? však aj v letáku je napísané, že treba začať brať tallety s prvým dňom MS. len preto si to myslí, lebo som rv minulosti tak nešikovne vysadila HAK (logest) uprostred cyklu a dostala som strašne bolestivé krámy až na 45 deň 🙄 to ma aj doktor riadne zdrbal. 😔

síce v letáku píšu, že je možné krvácanie aj hocikedy 😝

kamila08
24. júl 2009

zajo,kým som nezačala brať ceraz.mala som kramy presne na deň a trvali presne 5 dni.A zobrala som ich v 1.deň cyklu.dúfala som že aj ja budem mať šťastie a budem patriť k tým ktoré kramy pri tejto HAK nemajú.Ale smola a dúfam že mi skončia lebo o týždeň ideme na dovolenku.Nemáte niekto záujem zvyšili sa mi 2 celé bl.Za 15 eur spolu. 😀

wiwien
29. júl 2009

🙂 ahojte baby, zvýšíli sa mi dva kompletné , nerozbalené blistre cerazette, nemá niektorá z vás záujem? sú platné do 01/2010. Predám ich za 13eur,už vrátane dobierky.leskova2006@centrum.sk

bubu12
2. aug 2009

Ahojte zeny ja beriem tieto tabletky alebo mini pilll uz vyse styri roky a zijem v anglicku.Menstruaciu mam len obcas raz mozno dva krat do roka nemala som ziadny problem len bolesti v podbrusku ako keby by som mala dostat menstruaciu. 🙂

vks
22. aug 2009

Ja som brala tieto tabletky pred 3 rokmi. MS som mala 2 ci tri mesiace v kuse. Dr. povedala ze to v poriadku nie je kvoli zelezu. Bola som aj dost bleda az sa pytali vsetci co mi je. Nasadila som zelezo a bolo lepsie. ms som mala stale. Som si zvykla. po kojeni som zmenila HA a mala som pravidelne kazdych 28 dni.