Kto berie Cerazette?

cita
26. jan 2007

Ahojte, chcela by som sa radu, ako je to s menštruáciou pri cerazette. stále dojčím, a keď som ju začala užívať už som ju raz dostala.Ale.. už by som mala dávno dostať ďalšiu a nič. Je pri tejto antikonc. menštruácia pravidelná, alebo nie ????

majsan
22. okt 2008

ahoj iva ja som tiez uz dva a pol mesiaca po pôrode a odvtedy krvacam akurat ze mne gynekolog povedal ze je to normalne a ze to prejde ale zatial nic 😠 .ja som vo svajciarsku atak som pisala na slovensko 2 gynekologom a oni mi povedali ze to nieje normalne a treba ist s tym tak si myslim ze by si mala ist.alebo vysadit tie tabletky aj mna tak casto boli hlava.ja ich tiez vysadim

iva232
22. okt 2008

majsan,a mavaš zavraty? ako sa to prejavuje?

evickaaa
23. okt 2008

Ahojte kočky, chcela by som sa este spytat, co ovplyvnuje ucinnost cerazzet. Lebo moja kamaratka brala HAK a ochorela, uzivala antibiotika a bum ho, hned otehotnela, tak asi antibiotika aj u tychto ovplyvnuju ucinnost, ze? či ako? ale sranda, ze som to nenasla nikde v pribalovom letaku alebo som bola slepa, len ked nikde nic nenapisu, tak to tak dopadne 😝 Ak viete este o niecom, prosim odpiste, diky moc.

Inak ja uz uzivam cerazzet 7-dni od menstruacie a mala som velmi slabu menstr., prve tri dni tak normalne a potom uz ani moc nie, len take spinenie.

Majsan a ivka
A mama po porode krvacala hadam aj mesiac a tabletky nebrala ziadne. Pocula som, ze niekto po porode krvaca dlho, niekto nie, mozno to ani nie je tymi tabletkami, ale ja by som sa na vasom mieste tiez poradila s lekarom, istota je istota. Myslim si, ze to nie je dobre, az dva mesiace krvacat, dufam, ze ti to uz prestane 😉

janka1874
23. okt 2008

cerazette má aj vplyv na úbytok vápnika v tele takže dávajte na to pozor ja som to kôli tomu musela prestať brať lebo ma tak boleli kĺby že som nič do ruky nevedela chytiť všetko mi padalo a aj kolená sa mi od bolesti podlamovali takže si k tomu dodajte aj vápnik a ak by to neprestalo tak je to zapríčinené nejakým hormónom ale už neviem akým mne musela moja gynekologička urobiť hormonálne testy a mala som veľmi nízhe hladiny pod normu od kedy som prestala brať tie tabletky nemám s tým problém

iva232
23. okt 2008

majsan,dnes som volala s gynekologičkou a povedala mi že to krvacanie je normalne u tejto HA?že som to nemala vysadit,ono by sa to upravilo. 😕 A že ak mi to do utorku neprejde da mi nejaku tabletku,aby mi to prestalo. 🙄

majsan
23. okt 2008

ahoj iva.ja mam zavraty a prejavuje sa to tak ze mam pocit ze sa mi cela izba otoci.aj mne toto doktor povedal ked som dnes volala.ta uvidime.povedala som mu ze pockam este tyzden a ak neprestane vysadim ich.citim sa dost aj unavena.

iveta1901
29. okt 2008

ahojte zienky, tak beriem cerezette 3 tyzden, a zatial sa mi nic nerobi,...
niektere tu pisete, ze ste na zaciatku krvacali, asi po kolkych tyzdnoch???

basado
29. okt 2008

ja som ho brala ale vobec mi nerobil dobre 😖 bolo mi z neho zle a mala som točaky ☹ tak som ho vysadila 🙂

basado
29. okt 2008

majsan veru ja som mala to iste tak preto som ho vysadila 😉

majsan
2. nov 2008

ahoj basadono ja soom v piatok zase volala gynekologovi nech somnou nieco robi.uz msi mat zomna depresie kedze tam volam kazdy tyzden 😀 a vravel ze to uz prestane ze to je normalne pri cerazette.a od vcera uz mam cistu vlozku tak dfam ze to uz skoncilo akurat tie zavraty mam stale.nestaci ze na nas tie tablety zle vplyvaju ale este si ich musime sami hradit.este mam dva tablety a koncim s nimi.radsejnech si manzel dava pozor 🙂

annaola
2. nov 2008

ahojte, aj ja som uzivala cerazette, kojila som 2,5 roka a ani raz som nemala menzes. to sa mi celkom pacilo na tychto tabletkach 😀

vladqa
4. nov 2008

ahojte ja by som sa chcela spytat,,beriem teraz prvy mesiac cerazette a mam skoro vsetky vedlajsie ucinky ☹ je to normalne?kazdy den

bubinko83
4. nov 2008

ako všetky?

bubinko83
4. nov 2008

ja som to brala 3 tyždne a pribrala som asi 5 kg 😠 😠 😠

zuzulask
4. nov 2008

ja som brala po pôrode, nemala som menzes, potom som ho musela vysadiť, išli sme na dovolenku a tam som to dostala 🙂 nemôžem brat hormonálnu antikoncepciu tak som potom asi o 3 mes. otehotnela 😝 no a už mám o pôrode a mám už aj DANU 😝 nie je to ktoviečo mám problémy a tak
ale keď som brala cerazette tak mi bolo super, žiadne vedlajšie účinky, asi som bola jedna z mála ktoré sú.... 😀

anickaajanko
12. nov 2008

Ahojte babenky
Dr mi predpisal tuto antikoncepciu
a zaujimalo by ma ci sa to moze brat aj rok
rada by som dojcila dlhsie aspon malemu do roka

a ci ste sa stretli s nejakymi neziaducimi
ako priberanie alebo vyrazky

bubinko83
12. nov 2008

anickaajanko,ja som pribrala od toho

anickaajanko
12. nov 2008

a vela ?
prestala si to brat

jelenka20
15. nov 2008

Ahojte babenky,

ja beriem cerazette už druhé balenie. Mrchu som dostala v normálnom čase ale krvácam už deviaty den. Mam z toho nervy, mám ju dosť silnú. Čo sa stane ak ju vysadím. Nemá s tým niektorá skusenosti? Nezačnem krvácať ešte silnejšie? Pá

andulik111
17. nov 2008

...nezostalo niekomu balenie cerazette? ...kúpim......

janka1874
17. nov 2008

ja som to musela prestať brať kôli kĺbom mala som s tým problém tak mi dr. urobila hormonálne testy a nejakého hormpnu som mala pod hladinu a to práve kôli tým tabletkám tak som ich musela prestať brať ☹ no nič musíme dávať pozor kým kojím a mimochodom tiež som z nich pribrala 5 kg. ktoré teraz neviem dať dole a to ich neberiem už 3 mesiace ☹

ivuss01
20. nov 2008

ahojte, beriem cerazette 6 tt a chvalabolu sa mi nic nerobi...

lucy81
22. nov 2008

ahojte,
brala som cerazette skoro od pôrodu až doteraz, t.j. skoro 15 mesiacov, mávala som rozhádzané cykly, niekedy som nemala menzes aj 2-3 meaice, inokedy som behala s vložkou aj 6-8 týžňov..
pri užívaní posledného balenia som začala posledný týždeň krvácať, nakoľko som prestala s kojením, už som ich vysadila úplne, po vysadení som na 2 dni prestala krvácať a potom som znovu začala a veru poriadne asi 8-10 dní.. a dosť.. chcem sa vás opýtať, ktorý deň mám považovať za prvý deň menštruácie..? ten deň keď som začala krvácať ešte počas užívania, alebo až po..? vôbec neviem kedy mám očakávať ďalšiu mrchu, v podstate prvú poriadnu od pôrodu.. dúfam, že dorazí.. už je to 30 dní od vysadenie anti☹ dík za odpovede..

henri001
22. nov 2008

ahojte maminky 😅
nahodou som nasla tuto diskusiu , predvcerom mi gyn predpisal recept na tuto antik; kedze kojim...no ako to tu vsetko citam, mam strach ist si to co il en vybrat z lekarne, nie to este zacat uzivat ☹ PROSIM vas kocky, poradte mi co robit...velmi vela z vas je nespokojnych, je tu momentalne niekto kto nemal problemy ? velmi pekne dakujem za skore odpovede... 😕

anka2
24. nov 2008

ahojte. Chcela by som sa vas spytat ci sa dá pocas uzivania Cerazette nejak otehotniet.Dnes som bola u gynekologa si predpísat dalsie balenie Cerazette(kojim 7mesiacov) a mala som na lekara zopar otazok ohladom toho ze mi menstruacia od porodu neprisla (mala som cisarsky rez a potom som krvacala 6 tyzdnov a odvtedy nic) a on mi povedal ze som asi tehotna lebo kazdemu pocas uzivania tejto antikoncepcie pride menstruacia a ze si mam kupit test ci nie som tehu.Hrozne som bola rozculena,ja a tehotna ved tak naco beriem antikoncepciu.Hned sa mi trochu ulavilo ked som nasla tuto stranku kde pisete ze mate aj vy neake tie problemi s touto antikomcepciou.

iveta1901
25. nov 2008

henri001 ahoj, ja beriem toto 7t a som spokojna, len dufam, ze neotehotniem,
annka2 robila si si test? ako dopadol? ani ja som menzes nemala... to mi ale vyhovuje 😎
normalne si ma s tym teho naplasila...

anka2
26. nov 2008

ahoj iveta1901 ano test som si spravila a nie som tehotna.len neviem naco beriem tuto antikoncepciu,ked podla mojho lekara mozem byt tehotna ked nemam menstruaciu.hrozné...

trixi
26. nov 2008

anka, asi si necitala moje prispevky ohladom Cerazette, pretoze ja som ju uzivala a pocas 14 mesiacov som menzes nemala, nemala som ziadne problemy. Bola som na specialnom gynekologickom vysetreni (myomy) v Prahe a pytala som sa lekara, ci je to v poriadku a povedal, ze je to uplne v poriadku, ze pocas kojenia aj bez HA nemusim mat cely cas menzes a aj pri Cerazette je to normalne ze som bez menzesu. Tak sa neboj, a ak si si este robila test, bud v klude. Hoci ziadna HA nie je 100% a ja nie som lekar.
Teraz som Cerazette vysadila, pretoze za nejaky ten mesiac chceme zapracovat na dalsom mimi, a ked sa zadari aj skor tak sa nic nedeje, asi po troch tyzdnoch od vysadenia som mierne spinila, volala som svojmu lekarovi a povedal, ze je to zasa OK.

bc.jarka
27. nov 2008

Ahojte,vidim,ze prispevky o Cerazette su tu dost stare,ale predsa mi neda nenapista,snad mi niekto pomoze ujasnit si par veci. Chcem si dat aplikovat antikoncepcny implantant a gynekologicka mi pred tym doporucila uzivat pol roka Cerazette,aby sa predislo komplikaciam, nakolko maju ten isty obsah hormonov ako implantat.Z toho co je tu napisane som ale nepochopila,ci menstruaciu mat budem alebo nie alebo je to individualne.Viete mi to niektora vysvetlit?Dakujem

bc.jarka
27. nov 2008

Ja som tiez dobre trdlo,odpoved su stare,lebo som bola na prvej strane.Tak sa ospravdlnujem a dakujem za Vase odpovede.