Mali ste problém so štítnou žľazou a otehotneli ste?

hencidlo
14. mar 2013

Chcela by som sa Vás spýtať, či ste mali niektorá problém so zníženou funkciou štítnej žľazy a po jej vyoperovaní sa Vám podarilo otehotnieť. A ak áno koľko Vám to po vyoperovaní trvalo? Vopred ďakujem za info 😉

jezibab
14. mar 2013

Ahoj, ja síce štítnu žľazu ešte mám, ale jej funkcia bola veľmi znížená, TSH som mala istý čas okolo 150, čo svedčí pre minimálnu funkciu š. žľazy. Brala som Eutyrox, hodnoty sa upravili a momentálne som už tretíkrát tehotná, absolútne bez problémov. Podľa mňa záleží od substitučnej liečby, lebo chýbajúce hormóny možno nahradiť. Držím palce.

praznula1
14. mar 2013

Dcéra je 2.5 roka po vyoperovaní ŠŽ a otehotnela ani nevie ako. Teraz začala tretí trimester a všetko je OK. Je stále pod dohľadom endokrinologičky, kt. jej koriguje podľa výsledkov Euthyrox.

nanulik
14. mar 2013

ja mám tiež zníženu funkciu ale nemám vyoperovanu. problemy s otehotnením som mala aj nie 😀 blbosť čo? s prvým partnerom sme sa pokušali takmer 6 rokov. potom rozvod. on má dieťa s druhou a ja mám dieťa s terajším partnerom. a to nám trvalo po užívaní clostylu 3 mes. ale po porode sa mi to dosť zhoršilo. už je to skoro 2,5 roka a stále chodím na kontroly a stále mi zvyšuju dávaku eutyroxu 😝