• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte skúsenosti s HAK-Qlaira?

27. októbra 2016 
:slight_smile: Ahojte máte prosím vás dievčatá skúsenosti s touto antikoncepciou?vďaka :slight_smile:
26. nov 2009 o 10:03  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
aj nežiadúce účinky a aj ako sa presne berie-ešte som nebrala nikdy tak o tom veľa neviem,dnes mám prvý deň menštruácie,tak by som ju mala začať brať,tak by som bola rada,keby ste mi poradili,dakujem :slight_smile:
26. nov 2009 o 10:20  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
rencata • 1d • 10. sep 2009 o 14:58
Ahoj holky. Zakládám nové téma, protože jsem na MK nikde nic podobného nenašla.

Máte některá zkušenosti s hormonální antikoncepcí Qlaira? Byla vám doporučena při kojení odrostlejšího batolete? Dcerka má 21. měsíců a já ji stále kojím. Po vysazení antikoncepce Depo-provera už dva měsíce stále špiním. Lékař mi na zastavení předepsal HA Qlaira a říkal, že když už kojím max 4x za den, nemělo by to vadit. V příbalovém letáku na netu jsem se dočetla, že se při kojení obecně nedoporučuje, lze se ale poradit s lékařem. Myslím, že mám dobrého doktora, ale pro jistotu, než si ji půjdu do lékárny koupit, chtěla bych znát konkrétní zkušenosti. Já v minulosti před těhu často trpěla migrénama, v těhotenství až téměř dosud se žádné nevyskytovaly, až poslední dva měsíce se občas objeví (defakcto to začlo se špiněním). I o migrénách se v příbalovém letáku píše, mohou se zhoršit nebo dokonce může HA v souvislosti s migrénama způsobit vážné komplikace. Jaké jsou vaše zkušenosti?
15. dec 2009 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
voskovka • 2d • Dnes o 18:05
ahojte....chcem sa opytať či niekto tuto novinku uživa a či nema nejake vedlajšie učinky...mna dosť boli hlava...mohlo by byť z tohto?
15. dec 2009 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ženy ktore uživate nemate zaujem o balenie na 3mesiace.ja som musela ukončiť uživanie...
8. jan 2010 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj voskovka a preco si musela prestat?ja mam doma kupene ale jedno by som si ked tak od teba zobrala :slight_smile: ja ju berem prvy mesiac zatial...
12. jan 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nejaké čerstvé skúsenosti s braním tejto HAK? Ja HAK beriem prvykrat, ale mam trosku obavy potom, ako som si precitala pribalovy letak :(
16. máj 2010 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môže mať užívanie HAK vplyv na vypadávanie vlasov?
17. máj 2010 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna tiez zaujmaju skusenosti s Qlairou, ze vraj je na prirodnej baze.
24. máj 2010 o 00:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, aj ja som ju užívala a už nechcem ďalej. Ostalo mi jednomesačné balenie,nemá niekto záujem?
4. jún 2010 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, toto je 1x co uzivam HAK a je to Qlaira... dost ma boli hlava obcas a rada by som vedela ci je to z toho... menzes mi trva uz tyzden a je to take ze spinim dost v poslednych dnoch... no, je to 1vy mesiac takze uvidime... hcela by som vediet ci sa niekomu zlepsila plet a ci schudol... dakujeeem :slight_smile:
12. jún 2010 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, berim qlairu 5-ty mesiac a môžem povedať akurát to, že už po treťom balení vidím, že mi robí zle:( vypadávajú mi vlasy ako divé, predtým som rok brala jeanine a po nej som mala super pleť, vlasy som mala na hlave a nie na hrebeni, nepribrala som ani gram, cítila som sa úplne v pohodičke a to som ju dokonca brala 4 mesiace vkuse bez prestávky, potom týždeň pauza a opäť 4 mesiace bez prestávky /kvôli endometrióze/ a nebolo mi vôbec nič. Myslela som si, že qlaira bude ešte lepšia, ale pribrala som okolo 2 kg a to chodím behať, obmedzujem sladkosti a večer už jem len zeleninu. Mám pocit, že som taká naliata, aj brucho mám veľké, nafúknuté..:( Ked som o tom hovorila gynekológovi, tak povedal, že je to normálne... tak normálne doberiem ešte toto balenie a končím s ňou na furt... mne proste nesadla vôbec :unamused:
7. júl 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Beriem qlairu 10 mesiac a stale mam v strede cyklu spinenie, trva tri dni , mamm z toho nervy, idem ju vysadit.
29. júl 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak pri uzivani mam v niektorych dnoch strasne chute na jedlo - sladkosti - akoby som bola tehotna. neschudla som, prave si musim davat pozor na vahu, a tiez ma bolieva hlava a mam zmeny nalad...
29. júl 2010 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ani mi nehovorte - ja beriem qlairu 3 mesiac a menzes nemam, tehotna nie som ale proste vynecha mi menzes - co mi nerobila dosial nijaka HAK a aj vlasy mi zacali padat - nechapala som a teraz vidim ze aj inym z tejto padaju vlasy :unamused: :unamused:
30. júl 2010 o 08:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ju zacnem brat na buduci mesiac. Ale lekar mi povedal, ze nebudem dostavat skoro vobec menzes alebo len slabe spinenie.
12. aug 2010 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, babenky, prosím Vás, užívate ju nepretžite? bez prestávky? ... a máte aj menzes?
14. sep 2010 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja ju beriem uz...fuha 4. mesiac tusim prvy mesiac bola katastrofa cely mesiac som min 4 hodiny denne krvacala to som mala ine nervy a potom ked som mala dostat "ozajstne" kramy tak som sa bala ci to bude pokracovat ale preslo to uz nekrvacam kramy mam presne na den a ziadne vedlajsie ucinky som zatial nemala :slight_smile:
14. sep 2010 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ak by ste náhodou mali tieto tabletky na predaj, tak ma kontaktujte na meil Hanuliatenko@gmail.com
Dakujem :wink:
13. okt 2010 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
musim prispäť aj ja, doteraz som svoje stavy uzkosti pripisovala tomu že je namna toho moc aj ked som šťastná mala som strašne zle stavy a ked čítam aj na iných portáloch asi to nieje dobra antikoncepcia. más strašne stavy uzkosti a možno už depresie, boli ma hlava a je mi zle, mam stavy ako ked som bola tehotná druhýkrát s dcerkou ale tehotna niesom. berem ju asi 7mes.
napíšte ešte niekto kto máte podobne stavy :sweat_smile:
13. nov 2010 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ju beriem 5mesiac, pribrala som 3kg, dufam, ze uz viacej nie :angry: Mavam spinenie, ale nie ked mam mat menzes, ale ked mam ovulku :angry: . takze este uvidim co to spravi.
lenze tato mi viacej vyhovuje ako yaz, neodvodnuje ma tak, nebolia ma zili a mala som problemy s ladvinou a ani tam ma teraz nebolieva. Takze pre aj proti.
Pri yaz som schudla 2kg a myslim, ze to som bola tak odvodnena.
17. dec 2010 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak by ich mal niekto na predaj, rada kupim :slight_smile:
24. jún 2011 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarinasifrova Ahoj ,ake maš s nou skusenosti .Dnes mi ju Dr vychcalil ,ale čítam same negatíva.Brala som yadin.
14. júl 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulienka1 ahoj, ja ju neberiem, to sestra. najprv brala yadine a teraz qlaira. ale asi su rovnake :slight_smile:
14. júl 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Predám antikoncepciu Qlaira na 3 mesiace za 30eur. Vybrala som si ju z lekárne a nakoniec ju neberiem kvôli zdrav. problémom. Pri záujme mi píšte monis@zoznam.sk
20. aug 2011 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
už je to neaktuálne....
23. aug 2011 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby ja mam problemik, HAK mi predpisala dokina, velmi ju chvalila. A ja som dnes spravila taku vec, bez rozmyslu, ze som si jednoducho supla prvu tabletku a nemam ani zaciatok menzesu, mam ho dostat cca o tyzden, ani neviem presne kedy, musim pozriet v kalendari, chcela som si to posunut... lenze teraz neviem, ci ma ta tableta chrani uz od dnes ci co bude... ??? nestudovala som ani tu knizku, no proste som nerozmyslala... napisete mi ako to funguje.. Ja som v minulosti brala yasminelle a uz tri roky nic...a ani som sa nad tym nezamyslela v zapale povinností... dakujem.
23. aug 2011 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
predpisala mi Qlairu.
23. aug 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laila22 tabletka ta od dnes urcite nechrani :frowning2: je tam dlhsia doba kym zacne ucinkovat. myslim, ze je to okolo 7 dni. a to, ze si ich zacala brat hned, tam by som sa asi radsej opytala doktorky. podla mna, ti to len rozhodi cyklus
24. aug 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarinasifrova tak pozerala som to v kalendari. ja som si tu tabletku dala vcera, teda v utorok, dnes som dostala menzes, ale podla kalendara som ho mala dostat v piatok, takze som si tu tabletku dala kvazi o 3 dni skor? teraz neviem ci som dostala skor menzes o dva dni a tym padom by som si dala tu tabletku iba o jeden den skor, alebo mi ten menzes vyvolala uz tabletka... ked zavolam dokine, tak si bude mysliet, ze som sibnuta a neviem ako sa berie antikoncepcia, ale ja som si to fakt v navale povinností neuvedomila a supla som si to iba tak ako ma napadlo, lebo prvotny ucel je, ze ju beriem koli nedostatku zeleza, aby som nekrvacala, resp. minimalne..
24. aug 2011 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@laila22 podla mna to len rozhadze hormony v tele. len s tym antikoncepcnym ucinkom treba aspon tyzden pockat :slight_smile:
25. aug 2011 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok