Máte skúsenosti s vnútromaternicovým telieskom?

lauraa
23. júl 2008

Ma niekto skusenosti s telieskom nie hormonalnym ale skor by ma zaujmalo ci ma niekto z vas medene a prave som sa niekde docitala ze je aj medene kombinovane so zlatom.

ktore
1. nov 2012

@misicka233 ahojko.uz mas nejaku antikoncepciu?ja tiez nechcem lieky a DANY sa bojim.mala som predtym NUVARING a bol skvely asi aj teraz to budem mat.je to super.

leni0607
1. nov 2012

Ahojte ja som mala zavedenú Mirenu skoro 2 roky...najskôr to bolo v pohode no neskôr som mávala časté bolesti v podbrušku..trvalo to asi pol roka a každý deň už mi to išlo na nervy...tak som si to dala vybrať a už som celkom v pohode...teraz sú od toho 3 mesiace a ja som už tehotná 😉

veva82
2. nov 2012

@iwka111 ahoj aj ja nad tym rozmyslam ze si to dam vybrat.Po kazdom sexe spinim 2-5 dni a to nieje normalne.Mam cely cyklus rozhaseny,neviem kedy mam MS mat a kedy nemat

saskia541
25. jan 2013

ja som si dneska dala mirenu a nvm zenska mi hovorila ze mirena je drahsia a spolahlivejsia ani jedna pri nej este neotehotnela a narozdiel od dany je stopercentna dana je lacnejsia ale vzdy prisli ku nej zeny co po 2rokoch otehotneli zato mirene skorej verim aj preto ze je drahsia a neskodi zlcniku ,... 🙂 pisu ze sa nesmu nosit tampony ale to nie je pravda a zeny nepriberaju ani nechudnu z toho telieska menstruaciu nemusite mat ani 5rokov

zanet86
23. mar 2013

Ahoj dievcata. Ja mam Mirenu uz 2 den. Davala som si to tu v Belgicku.Mala som moznost hormonoveho kedy prestanem s menstruaciou a normalneho kedy nie. Ja som si dala normal. No zavedenie trochu bolelo,bolo to ako pri silnej menstru,krce v podbrusku a hore. Dnes uz mam teliesko 3 den no mam spinenie.Je to huste,trosku krvave a gelove.Viem ze Mirena zahustuje normal hlien co mame,no nevedela som ze to pojde von.Teda nie ze este aj po 3 dnoch od zavedenia.Chcela by som vediet ze ako dlho ste mali toto spinenie vy,co to tiez mate. Dakujem za pomoc.

zuju2
23. mar 2013

Ahoj. Ja mam nehormonálne s meďou -Gynefix. Mám ho pol roka, založil mi ho vyškolený doktor po šestonedlí pri kojení. Prichytáva sa do maternice, po mesiaci som bola na kontrole, či je dobre uchytené. Je o.k.Tak netreba viac chodiť, iba pri preventivke prekontroluje. Vraj je malá pravdepodob.,že by vypadlo. Stálo ma dokopy 150 eur, je na 5 rokov. Nič necítim, zatiaľ som spokojná.

renatka2013
3. apr 2013

Ahojte chcem sa opytat ci ma niekto zavedenu danu a ci tiez pri tom ma aj neustale spinenie.

babika333
5. apr 2013

Ahojte chcela som sa vás opýtať, máme s manželom tri deti a dvaja synovia sa nám podarili cez antikoncepciu Yadine a teda nakoľko deti by sme už nechceli tak rozmýšľame o vnútromaternicovom teliesku, ale ktoré je lepšie a bezpečnejšie, či Dana,Mirena alebo Gynefix? Pôrody som mala normálne ani jeden cisársky, tak sa vás chcem na to popýtať. Ďakujem za odpovede a odporúčania

zanetamatej
5. apr 2013

@zanet86 ja mam mirenu skoro 2 roky a zhruba tak do roka bolo to jemne spinenie castejsie, ale zas nemala som normalnu menstruaciu, takmer ziadne krvacanie tak mne to vyhovovalo, teraz druhy rok to spinenie obcas je,zvykla som si, aj menstruacia je uz pravidelnejsia ale bez bolesti a ovela ovela slabsia, Dr. mi vravel ze niektore zeny ju pri mirene vôbec nemaju, no je to individualne. Ja som spokojna

zanet86
9. apr 2013

@zanetamatej Jeeeda,dakujem krasne za odpoved.No ja ju mam asi mesiac terazmprve dni som spinila,bala som sa ze to bude trvat dlho,no potom to prestalo. Uz som dokonca aj dostala prvu menstuaciu a ani byom nevedela ze ju mam.Tak ako ty pises,slabulinka. Ani bolesti ziadne,tak super.Bala som sa zo zaciatku,mala som bolesti dost tak som sem pisala,uz je ale vsetko ok,aj ja som spokojna.Este raz dakujem za odpoved.Drz sa. 🙂

dadam79
17. apr 2013

@bardott ahoj,boli to ,ked vyberaju to teliesko po 5 rokoch? 🙂

katka2224
16. okt 2013

@zuju2 ahoj, chcem sa Ťa opýtať, písala si, že ti zavádzali po šestonedelí teliesko s meďou. Aj mne lekár odporučil medené, neviem, ako sa volá, ale stojí 60 eur. Mám 4-mesačnú dcérku a plne kojím. Písala si, že kojíš aj ty, chcem sa opýtať, či teliesko malo nejaký vplyv na mliečko, keďže som čítala, že vnútromaternicové telieska znižujú tvorbu mlieka. Lekára som sa pýtala, on to popieral, ale na rôznych fórach sa mamičky sťažovali na tvorbu mlieka. ATK by som nechcela brať, aj keď tvrdil, že sú aj také, ktoré sú vhodné pre dojčiace matky, a neprechádzajú do mlieka, ale aj tak sa mi to moc nepáči napchávať sa zasa hormónmi (pred tehotenstvom som 5 rokov brala ATK regulon, po pôrode zatiaľ nič). Vopred Ti ďakujem za Tvoju odpoveď!

zuju2
19. okt 2013

@katka 2224 Ahoj, ja mám Gynefix. Ja som malú kojila 13 mesiacov, takže u mnňa to nemalo vplyv na tvorbu mlieka. Ja mám nehormomálne teliesko, takže možno aj preto.

andreea2
8. jan 2014

ahojte baby ..ja som si dala zaviest danu..teraz cakam od zavedenia prvy menzes...mam ale len nejake spinenie,teraz nevem ci je to menzes alebo co..hmm..s manzelom sme si to pekne uzivali naplno...dufam ,ze ked pojdem na kontrolu,bude vsetko o.k...dufam,ze ju nebudem opät vyberat po mesiaci...predtym ju manzel citil,teda tie drotiky..teraz je to v pohode...snad nebudu nijake komplikacie..ale cakala som ,ze bude normalny menzes ,nie spinenie..dost cudne..uvidim do konca tyzdna,navstivim lekara...ked tak tu citam vase skusenosti,tak neviem neviem..ci si ju nakoniec nevyberiem..ale uvidim co ukaze cas..vsetko je velke riziko..

zuzanka1995
12. feb 2014

pekný večer, chcela by som sa opytať či niektorá z vás ešte nerodila a zavadzali jej teliesko..ake to bolo ??

polacka
15. apr 2014

Dievcata a co chut na sex? pri tej hormonalnej ste mali v pohode chute?

salamistka
15. apr 2014

@zuzanka1995 rodila som cisárskym a mala som Danu, zavedenie ma bolelo, ale to že vraj aj tie ženy bolí, ktoré majú pôrod za sebou...mala som ju 5 rokov, nemala som žiadny zdravotné problémy, nevnímala som ju a pre mňa bola asbolútne spoľahlivá, po vybratí som si ju znova nedala, lebo som sa nebránila tehotenstvu

lenkas14
28. apr 2014

Ahoj, ja som mala prvé teliesko(nehormonálne) 5 rokov, bola som spokojná. Teraz v marci mi vymieňali druhé, nehormonálne Ariannu a obrátilo mi to život na ruby. Som nešťastná že kôli jednému teliesku idem na operáciu. Keď sa aj rozhodneš pre teliesko určite nech ti po zavedení dajú antibiotiká. Ja som nemala, dostala som zápal a mám aj dutinu hnisu ktorú mi musia operačne vybrať. Teliesko mi tiež vyberú. Uvažovala som nad novým telieskom keď sa vyliečim ale už tak moc neuvažujem. Pýtala som sa gynekologa v nemocnici, že koľko takýchto prípadov mávajú, lebo som chcela vedieť či to je zrietkavé. Viete čo mi povedal? Že okolo 4 prípady mesačne. Zostala som v šoku! A to si zoberte že to je len jeden okres! Teraz momentálne tiež neviem čo si dám keď sa vyloečim.

henirami
30. sep 2015

Ahojte.zatial krátku skúsenosť mám len.v pondelok mi zaviedol gyn.danu.bolelo.ale dá sa to predýchať.som už po dvoch cisárskych.a pred pol rokom som mala konizáciu.v utorok som bola v pohode.a ba dnes ráno nenormálne silné krče.až som sa povracala.tak ma manžel vzal ku gyn.vyšetril ma.teliesko na mieste.žiadny zápal.ževraj maternica pracuje.chce vypudiť cudzie teleso.tak že mám vydržať pár mesiacov.malo by sa to upraviť.telo si vraj zvykne.ale ak sa to neupraví ani po pár mesiacoch.tak to musí von.čo by som bola velmi nerada.tabletky.hormony už nechcem ☹

ivkajulianka
1. júl 2017

@susa_19
@susa_19 ahoj ja som bola v piatok u doktorky a a drzhy tyyzden mam ist zaiest si danu bojim sa mam us 5 deti brala som tabletky nepomohlo boli ked ti zavadzaju danu

dadka_bb
1. júl 2017

nikdy v zivote by som si nic take nezaviedla do tela....

srnka19
29. júl 2017

Ja mám teliesko Jaydess v sebe už dva a pol roka a nemám nijaký problém. Zavedenie bolo krátke ale bolestivé, pár hodín po ňom som mala bolesti ale na druhý deň akoby sa nič nedialo. Prvých päť mesiacov som menštruáciu nemala, potom sa mi cyklus obnovil. Väčšinou je pravidelný a slabší ako bol. Chuť na sex to u mňa nijako neovplyvnilo, ja som s Jaydess spokojná.

ivkajulianka
15. sep 2017

@srnka19 ahoj aj ja nemam problem ale neaimmam mestruaci neviem cimam ist k doktorke ale ja kojim porad mi dakujem

stvura
15. sep 2017

@babika333 mam Mirenu 5r, zaciatkom septembra si davam vybrat stare teliesko a hned zaviest nove. Celych 5r nemam menzes, trosja spinenia na jeden den s intimkou.

stvura
15. sep 2017

@ivkajulianka netreba. Ja so dojcila 6r, s Mirenou este rok a pol bez menzesu

ivkajulianka
20. sep 2017

@ivkajulianka
@renatka2013 ahoj jamam danu ale vobec nemam menzes prvyy de som trochu spinila ale od tedy nic bola som a kontrolu vsetko poriadku

monika123654
9. nov 2018

Ahojte baby ,pripojom sa aj ja a hadam sa niekto ozve 🙂 ja som mala danu zavedenu v roku 2007 po prvom tehotenstve,po troch rokoch som sa rozhodla ju dat von kedze sme chceli babo 🙂 ,pri vyberani to sice nebolelo ale doktor mi tam nechal 1,5cm kusok ktory sa mu pri vyberani zlomil:( samozrajme mi nic o tom nepovedal.......teraz posledny rok som zacala mat problemi s bolestou v podbrusku,pri sobe mi bole povedane ze tam mam len mali myom ,co vobec tak nebolo,az primar mi zistil ze tam mam vzrastnuty fragment z dany a nie myom ......co ma dost zaskocilo ved dana by msla ist von po piatich rokoch ale ja ju tam mam do kopy uz pomali 12 rokou od zavedenia,,,vyjadrenia som nedostala ziadne ohladom vybratia ,bola som poslana na diametriu tepelnu rehabilitaciu kvoli bolesti no neviem ako mi to moze pomoct ked mam v maternici cudzi predmet .myslite ze by som sito mala dat von operacne???nestretli ste sa niecim takym??