Máte skúsenosti s vnútromaternicovým telieskom?

lauraa
23. júl 2008

Ma niekto skusenosti s telieskom nie hormonalnym ale skor by ma zaujmalo ci ma niekto z vas medene a prave som sa niekde docitala ze je aj medene kombinovane so zlatom.

ketrin87
12. apr 2010

Ja mam teliesko 2 roky ale mi ho telo moc neprijimalo ale tablety som uživat nemohla a strašne som po nich pribrala.

claudinka
14. jan 2011

Ahojte, no po prečítaní všetkých Vašich príspevok som sa rozhodla si Danu neísť vybrať na recept z lekárne, včera som bola u novej gynekologičky a chcela som niečo iné ako tabletky.. samozrejme, ze mi povedala, ze Dana nema vedlajsie ziadne ucinky a urcite sa z nej neda otehotniet.. ale Vy ste mi to tu vyvratili vsetko a vdaka Vam sa toho bojim jak cert kriza ked tak este do uvahy pripada ta Mirena, o nej som lepsie recenzie od zien citala, aj znama v rodine ju ma uz treti rok a nevie si ju vynachvalit, ale predsa len asi este par rockov pockam.. Vaginalny kruzok ste neskusali ani jedna? Lebo to sa mi zda asi najlepsia alternativa dava sa to na tri tyzdne, zena si to aplikuje sama, da sa to v pripade vybrat na tri hodinky a vzdy je tyzden volno a na dalsie tri tyzdne sa dava novy kruzok. Aj mi ho Dr. ukazovala, je z takej umelej hmoty, vyzera uplne neskodne, da sa vybrat uplne normalne ako tampon. Tak je to asi lepsia alternativa ako cpat sa HAK, stacilo mi tych par rokov..
Tiez sa mi nepaci, ze ked zena otehotnie, tak Dana ten zarodok vlastne znici ja chcem este deticky urcite, minimalne jedno a nechcem otehotniet, ale kebyze sa uz stalo, tak urcite to babatko chceme s muzom.

kuko7
2. apr 2011

Ahojte tak mne zacina vypadavat,,,,tie fuziky si citim nizsie a nizsie,,,no nemam slov,,,v pondelok idem ku gynde......a neviem co bude,,asi mi ju vyberie 😖

katarinasifrova
2. apr 2011

ahojte, mne doktor navrhol mirenu, ale bojim sa. ked som mala dakedy davno danu, tak ta mi za tyzden vypadla. viete poradit, dat, ci nedat. je to dost penazi a deti uz nechcem.

gazela00
7. máj 2011

Ahoj, som zdravotníčka..takže k tomu vnútromaternicovému teliesku... Kto si myslí, že bráni otehotneniu, je na omyle. K oplodneniu dochádza vo vajičkovode-splynie spermia s vajíčkom= nový život. Oplodnené vajíčko-babatko, putuje dalej do maternice aby sa tam uhniezdilo a dalej rozvíjalo. Vnútromaternicové telisko mu ale zabráni dostať sa do maternice... a tak babatko.. umiera... potrat... Pozrite si ludský atlas, kde sú vajíčkovody a miesto kde sa umiestnuje vnútromaternicové teliesko.
Podobne je to aj s hormonálnou antikoncepciou. Je popisovaná ako liek proti otehotneniu. Účinky hormónu často likvidujú až oplodnené vajíčko a žena o tom ani nevie... Takto majú mnohé ženy, ktoré používajú antikoncepciu.... potrat každý mesiac Existuje príbeh..žena, ktorá, ktorá používala antikoncepciu, prežila klinickú smrť.... Videla vela detí, ktoré na nu volali: My sme tvoje deti! Boli to potratové deti,následkom antikoncepcie, o ktorých ani nevedela..
Je vela žien, ktoré o tom nevedia. ..

gazela00
7. máj 2011
ninka13112010
5. jún 2011

caute mozte mi poradit kolko mozem po Dane spinit ?

ninka13112010
8. sep 2011

Ahojte...mam 5mesiacov zavedenu danu a poslednych 5tyzdnov v kuse krvacam a spinim . Neviem co stym nechcem ju dat von.Mate stym niekto nejaku skusenost?...prosim porate mi ....dakujem

silvia123
25. feb 2012

Ahojte, spýtala som sa svojej lekárky na vnútromaternicové teliesko, pretože nechcem stále užívať HAK, ona mi ju však neodporúča, tvrdí, že po dvoch cisárskych mi môže trvalo poškodiť maternicu, že radšej nech zostanem na tabletkách. No neviem teraz, či mám zmeniť lekára, pretože táto lekárka je dosť stará, tak neviem či jej môžem dôverovať...a taktiež či jej nešlo len o biznis, aby mi predpísala HAK, určite z toho niečo má od dealera, lebo naposledy mi rýchlo vymienala tabletky, ževraj za lepšie...tak mám také zmiešané pocity z nej...
Máte niektorá teliesko aj po cisárskych a bez problémov??? Alebo mohla mať do istej miery pravdu?

silvia123
25. feb 2012

nikto nevie?

mamavera
25. feb 2012

@silvia123 vymeň lekára!!!!

katrenka111
4. máj 2012

Caute baby, ja som po cisarskom a tiež rozmýslam nad telieskom, lebo HAK nemôžem koli problemom so zrážanlivostou... možem si dat teliesko, nema to na to vplyv neviete???
Mne dr.vobec neodporucil Mirenu, že su aj ovela lacnejsie telieska a take iste ucinne....

helika81
6. máj 2012

@gazela00 si ma dostala s tým príbehom...nikdy som si to ani neuvedomovala...

ja mám Danu 1 rok a teraz som začala špiniť,tiež sa mi zdá že cítim otvor po teliesku,zajtra pôjdem k lekárovi aale sa bojím toho ako čert...a rozmýšlam o vybratí,ja mám 31 rokov,jedno dieťa a mám reumatoidnu artritídu,kôli ktorej som si dala zaviesť teliesko...mne to práveže lekár odporučil zo zdrav.aj z finančných dôvodov,dala som za ňu 30€ a rok bol klud a 5 deň sa špiním,akoby mi ms končil...tak uvidím čo mi povie ☹

mirka099
22. máj 2012

@silvia123 ako si dopadla? Ja som mala po 4 mesiace zavedene teliesko, mirenu ale to je jedno, a vypadla mi..tiez som po 2 cisarskyych..lekar vravel ze rezana maternica sa pri stahoch moze spravat inac ako obycajne 😒

lucinka10011
30. jún 2012

@lucinkaaa a ta tycinka pod kozou je co ?

lucinka10011
30. jún 2012

@mirka099 ty si po cisarskom a mas teliesko zavedene tam dole ?lebo ja som sa na to pytata svojej gynekologicky a povedala mi ze ja si to nemozem dat lebo som po cisarskom ☹

mirka099
30. jún 2012

@lucinka10011 Mam po sebe dva cisaraky..... 😕 no tomuto tvrdeniu tvojej lekarky, by som neverila.... Mirena mi sice vypadla, no dana drzi a je mi ok.... A poznam vela zien co maju telieska a mali cisarske... kvantum... 😕

lucinka10011
30. jún 2012

@mirka099 HMMM TAK TO JE ZAUJIMAVE HNED V STREDU TAM NABEHNEM KUNEJ A POVIEM JEJ ZE TO CHCEM 😒

lucinka10011
30. jún 2012

@mirka099 MNE POVEDALA ZE TO NEMOZEM MAT LEBO SOM NERODILA NORMALNE A ZE MI TO NEBUDEETE MAT AKO ZAVIEST HMMM ☹

mirka099
30. jún 2012

@lucinka10011 ja som tiez nerodila "normalne" a zavadzanie ma ani nebolelo,rovnako ma nebolelo ani vyberanie ani opatovne zavadzanie dany.... a to su tu na fore zeny, ktore rodili normalne a bolelo ich to.... krcok maternice sa otvara pocas kazdej menstruacie, preto by sa to malo zavadzat pocas nej... 😉 potom nas informuj ako si dopadla 😉

lucinka10011
30. jún 2012

@mirka099 OKI MOJA DAKUJEM ZA ODPOVEDE DAM VEDIET AKO SOM DOPADLA 🙂

misicka233
15. júl 2012

ahojte tiež chcem nejaku antikkoncepciu aj ked sa jej bojim ako cert kríza.ale musim mam 25 a uz 3 deti a to vam poviem mam sa co obracat.tak z toho sa da lahko usudit ze nemusim ziadne tabletky.s muzom sme pouzivali iba kondomy ale cez tie som prave treti krat otehotnela ani neviem ako ja som asi ako jablon plodna.poradte co si mam dat

dana298
27. sep 2012

ahoj , ja som tú danu mala zavedenú predtým päť a teraz tri roky všetko bolo ok až teraz potroch rokoch som začala špiniť a krvácať. trvalo to asi dva mesiace a lekár mi ju nakoniec vybral a špinenie a krvácanie prestalo ako šibnutím čarovného prútika, tak neviem, či som ju nemala zle naloženú alebo čo sa mohlo stať

lilliaan
3. okt 2012

poradite mi, mamicky... Vase skusenosti s Mirenou? Mne ju doktor odporucil.. no som po cisarskom reze, dalsie dieta by som chcela tak o cca 5-6 rokov.. No o 3 tyzdne odlietam do zahranicia,, doktor ze "to sa stihne".. no nestihla by som ani kontrolu po mesiaci.. Co ak mi vypadne.. Stoji dost, doktora mam v CR a chce za to 7tis kč (280eur).. V sydney je zdravotna starostlivost priserne draha, za jednu kontrolu by som dala aj 100 dolarov... Ak mi vypadne..budu to zbytocne vyhodene peniaze 😒 Je vobec vhodna pre zena po cisarskom?

artur123
3. okt 2012

@kackabrcka caute na predpis je cena 150eur a 20eur je za zavedenie,ja mam mirene a som velmi spokojna

stanuska3105
7. okt 2012

Ja mam mirenu teda tu lacnejsiu verziu a mavam strasne silne krvacanie nedavno asi pred 4 dnami som bola na kontrole a pani gynekologicka mi povedala ze ju mam spadnutu uplne dolu akoze ja som o nicom nevedela nevyhoda v teliesku ze sa skoro neda zistit na akom je mieste tak prvy moj sok ci som neni tehotna len sa pousmiala a povedala ze pri takej silnej menstruaciii ako mam nemozem byt tehotna.No moje pocity uz jej neverim chvala bohu ze sme si s manzelom davali pozor aj ked som mala teliesko.Takze podla mna bud Dana ta drahsia alebo ina ochrana no ja poznam len antikoncepciu alebo kondom.

veva82
13. okt 2012

Ahojte.Ja mam Danu zalozenu mesiac no neviem ci je to ok.Dr mi ju zavadzal pocas MS a po tyzdni mi to kontrolova ci je spravne zalozena.Vsetko bolo v poriadku no po sexe som zacala spinit a uz aj krvacam 3 den pricom MS by som mala dostat az v pondelok.Mam este pockat ci ist na gyn.? A mozu sa zavadzat tampony ked je IU teliesko?

iwka111
1. nov 2012

@stanuska3105 ty nemas mirenu ale danu mirena je ta drahsia a dana ta lacnejsia

iwka111
1. nov 2012

@veva82 pocula som ze by si nemala pouzivat tampony. Ja ho mam zalozene uz rok no idem ho dat von som nespokojna stale spinim uz som mala dva zapaly stale sa mi to neupravilo len sa to zhorsuje. brala som uz aj lieky na upravenie no nic len sa to zhorsuje tak sand tebe sa to zlepsi