Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

divoska
25. apr 2006

miriamka jasne ze nie. teda za predpokladu ze si ju este nevysadila. kedze je telo zvyknute na pravidelny prisun hormonov a cez menzes len priroda kona to co ma ;) si chranena aj po celu tu dobu. ked uz ale nenacnes dalsie baleine, od toho dna kedy si mala zacat s novym uz sa treba chranit.

miriamka
25. apr 2006

diky babizne 😉

lara1znk
25. apr 2006

Urcite nie, ak si brala pilule podla navodu a neomeskala si sa, tak nie. ja takto beriem HAK uz 3. rok a v pohode.

miriamka
28. apr 2006

Taaaak...uz ma cakaju len posledne 4 tabletky,a po 5 rokoch HAK vysadzujem.Dufam,ze bude vsetko v pohodicke! 😉

divoska
28. apr 2006

tak si este uzite a potom vitaj do klubu vysadenych 😀

miriamka
28. apr 2006

Divoska...diky,ja len dufam,ze sa hned po vysadeni nevyhadzem ako v puberte 🙂

ivien
29. apr 2006

Miriamka, tak ti držím palce, aby telo správne zareagovalo. Ja som vysadila HAK po troch rokoch a už pol roka musím chodiť na vyvolávacie injekcie. Raz je to dobre, raz nie. No strach, už by som tie tabletky do seba nepchala.

skorpik
29. apr 2006

ahojte. ja som nikdy nejedla ziadne tabletky ani naplaste som nepouzivala a som rada. je to podla mna zasah do organizmu. vzdy som sa spoliehala na kondom. ci to bola znamost na jednu noc ked som bola mlada alebo potom ked som mala dlhodobe znamosti alebo teraz ked mam niekolkorocny vztah. nikdy sa nic nestalo. beriem kondom ako 100%ochranu. niekomu sa to hnusi a preto berie antikoncepciu ale takto aspon viem ze mi to nenici zdravie. moj nazor na antikoncepciu je ze ludia nevedia ako zarobit a tak vymyslaju a robia napr. aj antikoncepciu a vobec im nevadi ze to zenam nici zdravie. hlavne ze maju prachy. ked vymysli niekto dake tabletky co nebudu nicit zdravie tak potom mozno zmenim nazor. zatial zostanem pritom plaštiku 😀

stacynka
16. máj 2006

cafte baby mozno mi niekto poradite. bariem anti uz asi 4 roky, uz beriem asi tretiu, lebo mi nevyhovovali tie predtym, ale teraz sa mi prvy krat stalo ze aj ked som nevanechala tabletku, dnes sa citim ako by som mala dostat MS a j ked ju mam mat az o tyzden. Normalne ma boli brucho a aj vytok mam ako by som ju mala dostat. Neviete co sa deje?

lentilusatko
16. máj 2006

dievcata ja len tak na okraj, pri brani antikoncepcie by sa nemalo vobec fajcit a pit len malo, vznika z toho nebezpecna embolia,ktoru nik nemusi diagnostikovat....svagrina ma s tym skusenosti, nasastie jej ju nasli a teraz musi chodit na injekcie ktore jej ju rozpustaju.
Dufam ze sa nehnevate ale pred nedavnom zomrelo na toto zbytocne mlade dievca a viem ze gynekologovia malo kedy na toto upozornuju.

stacynka
16. máj 2006

lentilusatko, ja nefajcim, pijem sem tam, takze dufam ze sa to mna netyka

lentilusatko
16. máj 2006

stacynka nie, je to hlavne pre baby v puberte tie vela fajcia a na diskotekach dost piju a co viem vela mladych dievcat berie anti, bez toho aby sa o tom riadne informovali...

cubatour
22. máj 2006

Ahojte, vraciam sa k tejto teme, lebo mam mensi problem, ak sa to da tak nazvat... 🙂 vysadila som po 3,5 roka HAK, minuly mesiac som dostala MS v pohode, ale tento mesiac /vzdy som dostavala v piatok, v sobotu / este zatial nic neprislo 🙂 picha ma v podbrusku a stale mam pocit, ze nieco na nohavickach "najdem" ale nic... 🙂 ked som chcela vysadit HAK, pan doktor mi povedal, ze je mozne, ze mi nepride MS, ak nie, ma prist za nim.. lenze minuly mesiac prisla v poho, ak nepride do konca tyzdna, urcite za nim pojdem 🙂 , len som chcela vediet, ci sa nieco taketo stalo aj vam ... 😕

zuzana.j
22. máj 2006

Ahoj cubatour, ja som HAK vysadila pred 3 mes., prvý prišla v pohode, druhý mesiac som musela ísť na vyvolávačku - bola som si istá, že tehu niesom, a teraz mi mešká už 12 dní, lenže môžem byť tehu, tak zajtra sa chystám k doktorke. Takže mám úplne nafigu cyklus, lenže ani pred HAK to nebolo iné.

cubatour
22. máj 2006

zuzi, tak to je to, co som si myslela,... takze aj ked picha v podbrusku a tak.. asi to bude na vyvolavacku.. 😢 a ako si si bola ista, ze tehu nie si? robila si si test? ja som mala pocas HAK perfektny cyklus...

zuzana.j
22. máj 2006

veď aj ja som mala cyklus ako hodinky počas HAK, robila som si dva testy - boli negatívne a vedela som že tehu nie som, pretože sme si s manželom dávali pozor, chránili sme sa. Snažíme sa iba teraz tento mesiac a už mešká, ale neviem, či som tehu, či si to len nenamýšlam.

cubatour
22. máj 2006

tak zuzana, drzim palce, ja som teraz fajne sklesla... 😢 MS meska este len 3. alebo 4. den.. mam si urobit test alebo ak nepride, rovno k lekarovi? a ja ze uz ..... ☹

govinda
22. máj 2006

cubatour, ja som s MS po vysadeni HAK mala neskutocne problemy. Ani neviem, kolkokrat som bola na vyvolavacku. Potom ma to nahnevalo, ze mam taky rozhadzany cyklus a kedze sme snazilkovali a mne MS stale nechodila, ja som dufala a potom som bola vzdy smutna. Moja lekarka to nijako nechcela riesit, a tak som zmenila lekara. Ten mi robil rozne testy a zistil, ze mam na figu hormony - preto tak nepravidelny cyklus. Kedze sme potom vsetko premysleli a rozhodli sa, ze s babatkom pockame rok, dva, rozhodla som sa opat pre HAK a liecba mojho problemu ma caka pred tym, ako sa rozhodnem mat mimi.

cubatour
22. máj 2006

a ako taka vyvolavacka prebieha? a ja som sa tak tesila....... ☹ mam si urobit test, ci je to aj zbytocne? 😢

katrin
22. máj 2006

cubatour: vyvolávačka je injekcia s obsahom hormónov, ktoré majú vyvolať ms 😉 pichnú ti ju

zuzana.j
22. máj 2006

cubatour, podľa mňa ty musíš vedieť, ak snažilkujete, či by si mohla byť tehu. ak si myslíš že áno počkaj ešte 3-4 dni urob test, a až potom choď k lekárke. Ja som na vyvolávačku šla, lebo som vedela že nemôžem byť tehotná, keďže sme sa chránili,to len tento mesiac, ale idem zajtra na vyšetrenie a možno ráno si urobím aj test.

cubatour
22. máj 2006

zuzi, praveze by som aj mohla byt.. aj teba tak pichalo v pobrusku? ja ceeeeemmm mimiiii 😀

govinda
22. máj 2006

cubatour, ak ti MS meska len 3 - 4 dni, tak je na test skoro, petoze hormonu hcg je malo a preto sa to na teste neprejavi. Vela kociek by ti urcite poradilo, aby si test urobila az ked ti bude meskat okolo 10 (aj viac - 13) dni. Viem, ze cakat na to je velmi tazke 😒

cubatour
22. máj 2006

govinda, mas asi pravdu.. ale keby ze nahodou nie je mimi, musim na vyvolavacku, nebude to neskoro? vies, ked budem cakat skoro 2 tyzdne na test, ktory si budem robit...

govinda
22. máj 2006

cubatour, mne lekarka vzdy povedala, ze na vyvolavacku mam prist, az ked mi meska priblizne 10 - 12 dni. Ale aby si si bola ista, tak tej svojej lekarke zavolaj, ze co mas robit a ona ti uz povie presne.

cubatour
22. máj 2006

dakujem holky, ved ja sa budem priebezne ozyvat 🙂)

govinda
22. máj 2006

cubatour, a potom nam nezabudni referovat co a ako 😉

zuzana.j
22. máj 2006

cubatour, práveže, ja mám príznaky ako na ms,bolí ma podbruško, niekedy menej ale niekedy ma pichá až na nevydržanie, napína ma pri nejakých pachoch, ale jesť mi chutí a ani varenie mi nevadí, tak neviem zajtra budem múdrejšia.

kamilecka
22. máj 2006

Ahojte zienky,ked uz je tu tema antikoncepcia. Viete ze pri brati tychto liekov sa vytvaraju v tele krvne zrazeniny? Vacsina z nich je neskodna, ale bohuzial ta mensina je aj smrtelna.

lienka2
22. máj 2006

dievčatá, vraví sa ,že keď sa začne brať HAK, tak žena priberie, ale pribrali ste niektorá keď ste prestali brať HAK? lebo ja trocha áno, a už ma znervózňujú tie otázky mojich zlatých kolegýň 😠 či som tehotná..