Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

samera
autor
12. jan 2006

A to zapricinila ta HAK, co si brala, ze nemozes mat babo?

govinda
12. jan 2006

samera, zatial sa snazime asi 3 mesiace o babo. Problem bol v tom, ze som nevedela kedy a ci vobec mam ovulaciu. Ta HAK sposobila, ze moj cyklus je strasne rozhadzany a zatial po injekcii MS normalne nedostanem. ☹

samera
autor
12. jan 2006

Tak to je sila, jedna nema problem otehotniet hned po vysadeni a druha zase naopak ☹

emjee
12. jan 2006

no tak ja som sa po rozluceni sa s hak vratila do starych kolaji - cyklus okolo 26 dni, krce, silna ms - nie som z toho nadsena, no na druhej strane som stratila chut na zradlo kazdych 5 minut a nasla opat chut na sex 😀 hm, vsetko ma svoje pre a proti

mucilienka
12. jan 2006

emjee,
nie si ty uz tehulka? 😲

emjee
12. jan 2006

mucilienka nie som 😖 😀 aj by som chcela, aj chcem este pockat, je to so mnou tazke 😀

samera
autor
13. jan 2006

emjee ja to mam teraz tiez tak podobne, ale vzdy lepsie, ako s HAK. 🙂

carrie
13. jan 2006

Je vela prirodzenych metod, ktore su urcite zdravsie ako pchat do seba lieky. Tie vedlajsie priznaky su hrozne..... Diavcatka drahe nenechajte sa takto manipulovat farmaceutickymi svinstvami...... Ja mam v sebe na tento biznis starsny hnev........ V mojom okoli si preto drahe kamaratky dost vytrpeli......

samera
autor
13. jan 2006

carrie
Moja kamoska mi vcera hovorila, ze tiez si chcela dat predpisat antikoncepciu a uplne sa na nu tesila, ale znamy jej povedal, co vsetko to obsahuje a ake nezdrave to je pre telo, a ze chemie je len chemia. Tak si to rozmyslela a povedala, ze ked ju fakt nutne nebude potrebovat, ze to do seba pchat nebude. Mne stacili 4 mesiace, aby som sa s nou rozhodla skoncit.

jaslik
13. jan 2006

ahojte baby. Ja som so svojou antikoncepciou velmi spokojna. Posledny rok mam transdermalne naplaste, predtym som brala Triregol. Vobec som nepribrala, pre nasadenim HAK som mala nepravidelnu mestruaciu, ta je uz davno minulostou, neviem co su to strasne bolesti pri menzese (pred antikoncepciou mi byvalo neuveritelne zle), necitim sa vobec zle, uplne normalne, nebolieva ma hlava ani nic podobne a tiez teraz necitim ten neprijemny tlak v prsiach pred menzesom ako kedysi. Tak neviem, zeby som bola stastna vynimka? Premyslala som nad Billingsovou metodou, ale gynekologicka ma upozornila, ze ak este nechceme babo, tak radsej nemam pokusat osud, ze to nie je spolahlive. Docitala som sa len teraz nedavno, ze spolahlivost tejto metody je okolo 70 %, co je chabe. Kamarati tuto metodu striktne dodrzuju, no i napriek tomu uz maju tri deticky - vsetky neplanovane, tak som si to rozmyslela. Viem, je to chemia, ale lepsiu moznost momentalne nevidim.

csikike
13. jan 2006

jaslik, sme na tom uplne podobne

jaslik
13. jan 2006

to som rada, ze tu nie som jedina, kto nie je nespokojny

samera
autor
13. jan 2006

tak baby, to ste super na tom, ze vam antikoncepcia nerobi neziaduce ucinky. Ste jedny z tych stastnych bab. Na kazdeho to ucinkuje inac. 😉

jaslik
13. jan 2006

Som velmi rada, ze patrim medzi tie stastne, nic to ale nemeni na tom, ze stale je to len chemia, ja sa ale upokojujem, ze predsa len tie naplaste - sama doktorka mi navrhla, ze je to lepsie, lebo ide to mimo pecen, nezatazujem si tym tak telo. Inak z inych dovodov chodim pravidelne na krv a pecenove testy mam uplne v pohode.

carrie
13. jan 2006

Bilingsova metoda nie je zarucena, ale ani antikoncepcia nie je 100%. ja mam okolo seba tiez dost parov, ktore funguju na zaklade Bilings metody a velmi vydarene. Dva roky s detickami pockali a potom mali, teraz zase funguju na Bilingsovi. A dari sa. Ziadne dietatko sa nenarodilo neplanovane. Hlavne, ze sa tieto baby nemusia bat o nasledky uzivania antikoncepcie.

jaslik
13. jan 2006

ja viem, ale nie u kazdeho to funguje, antikoncepcia je takmer na 100 %. Pokial ti nesadne antikoncepcia na mieru, je to onicom, ja som to nastastie nezazila. Ale tesim sa az ju vysadim a budem si moct dovolit babo, lebo na to sa skutocne tesim.
Volba antikoncepcie je zrejme kazdeho osobna vec, kazdemu vyhovuje nieco ine, vsetky sme ine, ale je mi luto, ze mnohe z vas mali a HAK tolko problemov.

samera
autor
13. jan 2006

na kazdeho to ucinkuje individualne.

samera
autor
13. jan 2006

su doktori, ktori ju znavaju, kvoli tomu, aby potom baby nemuseli ist na interupciu, ale su aj taki doktori, ktori ju nechce ani vidiet.

majcik
13. jan 2006

Podla mojho nazoru je HAK hlavne velmi dobry biznis, bohuzial niektori lekari su tym dost ovplyvneni. Nastastie nie vsetci...
Co sa tyka metod prirodzeneho rodicovstva - ak sa v tom zena vyzna, ich uspesnost je porovnatelna s HAK!!!
A pritom je tam 100%-na istota, ze to neskodi zdraviu 🙂

samera
autor
13. jan 2006

hej niektori doktori asi z toho nieco dostavaju, ked to s takou velkou radostou predpisuju, ale ked potom vidia, ake su nasledky, tak nevedia ako dalej. A baba potom ide druhemu doktorovi a ten jej povie, to kvoli antikoncepcie. 😒

jaslik
13. jan 2006

nie tak celkom, zavisi to skutocne od konkretnej zeny, nie u kazdej to naozaj funguje na 100 %, poznam ludi vo svojom okoli, u ktorych to nevyslo, a pritom vsetko dodrziavali tak ako treba a vyznali sa v tom...
Myslim, ze je to trosku inak, ale kazdy ma svoj nazor.

samera
autor
13. jan 2006

v kazdej veci, ci je to antikoncepcia, alebo Bilings, je to u zien individualne.

govinda
13. jan 2006

ahojte. no ked som uzivala hak, bola som tiez spokojna. nemala som ziadne vedlajsie priznaky, ani bolesti v prsiach, vsetky pecenove testy boli v poriadku. Tie vedlajsie priznaky sa dostavili az po vysadeni, ale ed o tom som uz tu pisala

samera
autor
13. jan 2006

no ved hej. Nie kazdemu sadne akykolvek iny liek.

govinda
13. jan 2006

samera, ty tu mas taku peknu usmievavu fotku 😉

samera
autor
13. jan 2006

dakujem 😉 to cloveka potesi, si zlata 🙂

emjee
13. jan 2006

mna napr. nikto do nicoho nenutil, sama som si zasla za lekarom vypytat hak, napisal a povedal ak vam tato nesadne napiseme inu, este sa ma pytal aj v akej cenovej relacii by som to chcela
ja som brala hak 5 rokov a nemozem tvrdit, ze by som bola nespokojna - presny 28-29 dnovy cyklus, ms slaba a kratka, bezbolestna ALE 20 kg navyse (ja viem, vacsina povie, ze s hak to nema nic spolocne, ale ked som ju nebrala nemala som zachvaty zravosti)
a napr. s tabletkovou formou mam ovela lepsie skusenosti ako s naplastou, ktora mi vkuse odpadavala (bolo akurat horuce leto), po pol dni som vyzerala akoby som sa tyzden neumyvala, lebo okraje boli cele cierne (ako ked si prilepite leukoplast a nechate ho dlho), ms som mala 7-8 dni a riadne silnu
vlastne som sa rozhodla hak vysadit, pretoze dufam, ze sa mi tak podari lepsie schudnut 😀 a ochvilu by som sa rada vrhla aj na vyrobu deticiek, tak musim trosku telo odhormonit 😀

matja
13. jan 2006

aj ja by som rada vyskúšala bilingsovku, ale je tu jeden problém. Treba mať pravidelnú MS a nesmú byť zápaly. S týmto ja mám však problém 😒 😖

eriqe
13. jan 2006

matja, tak skus symptotermálnu metódu. Tam nemusis mat pravidelnu MS. Lebo si sledujes nie len hlien ale aj bazalnu teplotu a zmeny krcku maternice. Skús sa pozriet sem

http://www.lpp.sk/

matja
13. jan 2006

dík eriqe a tam nevadia ani tie zápaly?