Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

samera
autor
19. dec 2005

ja som na tu druhu stranku pisala a vykaslali sa namna a pritom tam taka otazka este nebola, tak som sa popytala inde. ☹

maryem
19. dec 2005

caraida, dik za tu stranku s forom. Skoda, ani ja sa s nemcinou enjak neviem vysporiadat ☹

sarianah
19. dec 2005

..ahojte...tak sa aj ja podelim o svoje skusenosti s HA..
..HA beriem uz 5 rokov, boli to prve tabletky ktore mi doktorka predpisala..mala som vtedy 17nast a tie tabletky beriem doteraz..musim zaklopat ziadne problemy som s nimi nemala, MS je presna, ked potrebujem tak si ju mozem oddialit, alebo priblizit a to sa mi zda velice fajn, ked su nejake prilezitosti, napr. dovolenka, svadba a pod..aspon mne sa to vyplatilo...🙂...ale tiez by som uz s nimi chcela prestat, ale babo zatial nechystame, takze este taky 1 - 2 rocky musim pockat...mimochodom beriem HARMONET..

sissik
19. dec 2005

harmonet som mala ako posledne a tie boli dobre, ziadne kilecka navyse
len som si povedala, ze hormonov uz bolo dost aj vzhladom na pecen

sarianah
19. dec 2005

...spravne spravne sissik, ziadna chemia...🙂
..tiez som uz parkrat skoro vysadila, ale potom som si uvedomila to vsetko co sa potom zmeni a tak som si to rozmysela na take dva rocky...🙂..no a este uvidim ako dopadnem tento tyzden na pecenovych testoch a mozno ich uz naozaj vysadim...)🙂🙂..

samera
autor
20. dec 2005

Baby a kolko stoja tie vase ( na 3 mesiace )? Moje 670 ,- Sk. My sa o tom doma stale bavime. Ja by som chcela prestat, ale zase babo tiez este nechcem. Uz som bola rozhodnuta definitivne s tym skoncit. Ja neviem, tiez sa mi nechce do seba pchat hento, ale ked to je najbezpecnejsie......... ☹ Ja fakt uz neviem..... ☹

csikike
20. dec 2005

ja mam naplaste evra a na 3 mesiace ma to vyjde na 1300,-. Aj ja by som s tym najradsej skoncila, ale kedze nemam ziaden ine riesenie zostavam pri tomto. Za 2 roky planujeme babo a dovtedy to dako vydrzim. Mozno to bude zniet sebecky, ale este sa na babo necitim. Chcem si ho vychutnat so vsetkym co k tomu patri, nechcem ist po 6 mesiacoch do prace, len aby sme mohli rychlejsie splatit byt. Chcem vidiet ako rastie. Ale viem aj to, ze kedy sa postastilo skor, nemilovala by som ho ani trocha menej, len proste ked mame na vyber tak si to zariadime tak, ako to chceme. Vsetko ma svoje pre aj proti.

samera
autor
20. dec 2005

Presne. A nebojis sa, ze sa Ti ta naplast moze nejako odlepit? A da sa jej vobec doverovat, ked to je len naplast....... 😅 Ja by som sa asi bala.

csikike
20. dec 2005

Je celkom v pohode, v lete sme boli pri mori a vydrzalo to, je pravda, ze som sa nemacala viac ako hodku, lebo akonahle som zbadala rybu hned som bola na brehu.
Naplaste pouzivam uz takmer rok a lepsie mi pasuju ako tabletky, zatial funguju tak ako maju, bez nasledkov 😀

samera
autor
20. dec 2005

Oni potom nezasahuju pecen? V tomto nemam sajnu ako to funguje 😅 A ake nepriaznive ucinky Ti vyvolavaju?

sissik
20. dec 2005

zatazuju pecen o polovicu menej
hormon v tabletke sa musi skor aktivovat v peceni, potom ide do tela a potom sa v peceni zas odburava
hormon z naplaste alebo implantatu ide rovno do krvi a az potom sa jeho zvysky metabolizuju v peceni

zuzula
20. dec 2005

samera praveze naplast je ovela vyhodnejsia ako tabletky - nezabudnes, neprestane ucinkovat ked mas chripku alebo ked sa povracias (co sa stava pri tabletkach) - a neodliepa sa. akurat ze ked ju mas na viditelnom mieste tak sa ta ludia vypytuju ci prestavas fajcit 😀
ved si pozri jej vyhody/nevyhody na jej stranke (naplast sa vola ortho evra)

csikike
20. dec 2005

Zatial som nepocitila ziadne nepriaznive ucinky, i ked od tabletiek som mala strasne bolesti hlavy a aj som dost pribrala, od naplasti som zatial nepribrala, ba som dala dole asi 2 kg a aspon ma meboli tak casto hlava.

samera
autor
20. dec 2005

Mna tak mierne boli hlava, pribrala som asi 3 kila, som unavena, bez nalady. Asi si skusim aj ja dat predpisat tu naplast. Baby, tusim ste ma tu presvedcili o tu naplast 🙂 Zacinam rozmyslat nad nou. A ako vidim, je tiez bezpecna. A je len jeden druh, alebo tiez viacej? A ako je to s cenami. Vyssie je nejaka za 1300,-Sk. 😒

zuzula
20. dec 2005

myslim ze momentalne je len jeden druh - ta ortho evra. cena je vyssia ako tabletky ale ja som fakt bola spokojnejsia s naplastou 🙂
len male upozornenie - nelep si novu naplast na mastnu (prave nakremovanu) pokozku ako sa to raz podarilo mne a musela som ju zahodit 😀 - no ale to som len asi ja take trdlo 😒

samera
autor
20. dec 2005

Tak to hej, to potom nelepi na mastne. Nasla som stranku o tom, dam ju sem: www.evrina.sk
Prave si o tom citam. No uvidim. Celkom sa mi to tu paci, co ste tu o tom pisali, az na tu cenu. Ja platim 670,- Sk, a to by som potom o polovicu viacej platila, ale ak to znamena, ze tieto nepriaznive ucinky by som nemala, no tak by som to prezila 😅

csikike
20. dec 2005

Mne sa stalo, ze som si ju zle nalepila a potom som si ju znova nalepila na ine miesto a v pohode drzala. Jedina nevyhoda je podla mna to, ze okraje naplaste ti scernaju od tmaveho oblecenia, no proste ako obycajna naplast.

samera
autor
20. dec 2005

Aha a co take este....... Ja som mala dost silny menzes, zacala som HAK uzivat a trosku tomu pomohlo a nebolo to uz take silne. S naplastou to je ako? Tak isto ako s tabletkami, alebo to trochu zmeni cyklus? 😒

csikike
20. dec 2005

s naplastou je to tak ako s tabletkami, na hodinu presne a mierne, ja nemam ziadne krce pred tym, ale to som nemala ani pri tabletkach

samera
autor
20. dec 2005

A ked si ju das napriklad na rameno, tak uz stale si to tam musis dat, alebo druhy mesiac to mozes zmenit?

csikike
20. dec 2005

nesmies si ju dat 2x za sebou na to iste miesto, mozes si ju dat napr. raz na jedno rameno, druhy tyzden na druhe, ale nikdy nie na to iste.

samera
autor
20. dec 2005

Aha, ja som si myslela, ze tie tri tyzdne si praveze musim dat na to iste miesto. Takze napriklad 1. tyzden si ju dam na jedno rameno, 2. tyzden na 2. rameno a ten 3. tyzden si mozem dat na to iste rameno ako 1. tyzden, alebo kazdy tyzden ine miesto? 😅

csikike
20. dec 2005

3. tyzden si to uz mozes dat kam len chces 😀 (aj na rameno 1, aj inde) len nie na rameno 2.

samera
autor
20. dec 2005

ok, jaaaa pochopila 😀 A este ako je to s liekmi, napr. antibiotika, ze to neovplyvnuje? 😕

csikike
20. dec 2005

to ani neviem, nebrala som odvtedy antibiotika (je to zvlastne, lebo cela rodina chripela a ja nic, tak sa mi smiali, ze ich to prejde a potom to odstanem ja a ja este stale nic).

madeleine
20. dec 2005

csisike: ja osm prekvapivo tento rok tiež nebrala antibiotika, ale zase, beriem denne 500mg Cčka, ke´d sa necítim tak aj 1000mg. Tršoku mimo témy, ale to ohľadom prevencie... 😉

csikike
20. dec 2005

made: nemyslim si ze je to z dovodu antikoncepcie, nic ine neberiem (myslim na vitaminy), len ma to trocha zarazilo (samozrejme prijemne) 😀

emjee
20. dec 2005

ja som mala trojmesacne balenie naplaste, ale sklamala ma 😖 vobec mi to nedrzalo poriadne, ms som mala ovela dlhsiu a silnejsiu ako s tabletkami
celkovo som za 5 rokov "experimentovania" s hak pribrala vyse 20 kilo a povedala som si, ze staci 😀 takze po svadbe som dobrala posledne balenie a uz som 2 mesiace "cista", akurat kilecka sa ma este drzia 😀

arabeska
20. dec 2005

emjee ja mam podobnu skusenost pri antikoncepcii som pribrala 15 kil.uz ju rok neberiem a kila furt ostavaju.uz som s toho na nervy ani diety a ani cvicenie nepomaha ☹

sissik
21. dec 2005

no ked si precitate na nete ze hormoniky zasahuju do metabolizmu tukov aj cukrov v organizme....
chvilu trva, kym sa to dostane do normalu
a samotne kilecka co su navyse podla mna same len tak nezlezu - len viem, ze ked som raz na pol roka vysadila tabletocky a davali sa pozor na stravu a poctivo som cvicila, tak som dala dole 10kg celkom v pohode
ale to je asi dost individualne a u niekoho moze navrat k normalu trvat 2-3 mesiace, u niekoho dlhsie