Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

jaslik
13. jan 2006

Ahoj matja! Ja som po svadbe tiez vazne premyslala na Billingsom, ale lekarka mi povedala, ze rasej nie, nie je to iste, musis sa dokonale poznat, byt uplne zdrava a v pohode. Kedze som pred uzivanim hak nemala pravidelny cyklus, neratam s tym, ze po vysadeni zostane cyklus pravidelny, preto by u mna Billings asi velmi nefungoval, vraj sa to da napasovat aj na nepravidelny cyklus, ale je to ovela obtiaznejsie. Ale mozno co pisala eriqe funguje aj v pripadoch nepravidelnej menstruacie, vyskusat a povies nam ostatnym, co ty nato? 🙂

matja
13. jan 2006

no radšej to momentálne nejdem riskovať, až potom, keď budeme uvažovať o bábätku. Snáď sa to potom naučím a po tehotenstve sa na to dám.

pollyanna
15. jan 2006

lpp vydali aj taku knihu Prirodzene planovanie rodicovstva, da sa to kupit cez www.lpp.sk alebo aj v Luci

pollyanna
15. jan 2006

je tam hlavne opisana symptotermalna metoda - da sa pouzit aj na nepravidelne cykly. ale odporucam navstivit kurz, ktori robia LPP, vsetko vysvetlia

luc
15. jan 2006

no musim pridat aj ja svoj nazor...kedze patrim asi k tym, ktorym antokoncepcia sadla...a skoro vobec ma neovplyvnila....tajne so dufala, ze mi zlepsi plet a narastu prsia...ale to sa bohuzial nestalo, ani som z toho nepribrala ani psychicke zmeny som nepocitila...ale aj tak mi velmi pomohla v jednej veci....konecne mozem v prvy den normalne existovat...predtym, vzdy na prvy den som az kricala od bolesti a spominala vsetkych svatych....a vobec som nevedela kedy ma prekvapi...a teraz pekne na hodinu presne a tiez si ju posuvam ako mi to vyhovuje, kedze s mojim drahym sa vidime dost nepravidelne tak aby sme neboli obmedzovani 😀

luc
15. jan 2006

tak isto si uvedomuje ze je to chemia a nie je to najvhodnejsie...a po case sa to urcite musi vysadit...aj som dost veriaca, ale kedze som nedodrzala uz jednu zasadu...."az po svadbe" tak sa mi zda AH vhodna a neviem si predstavit to meranie a sledovanie hlienov....podla mna je to na rozhodnuti kazdej jednej z nas....zalezi od partnerov, ze v com nas budu podporovat...kazda mame ine telo a potreby..

eriqe
15. jan 2006

Myslim, ze nezalezi len na nas. V tom su predsa dvaja. A pri symtotermalnej asi este viac. Lebo ja citim velku oporu v tom, ze manzel ma napr. zobudi a poda mi teplomer, potom vstane a ide zapisat. Samozrejme, ze hlien si sledujem sama 🙂 myslim si, ze aj toto dokaze utuzit vstah. Ja na to nedam dopustit a to mam tiez nepravidelny cyklus, ale ked sa takto sledujem, tak uz viem presne aj podla teploty a tak kedy dostanem MS a co sa so mnou deje. Bola som aj na tom kurze co spominala pollyana a bolo to super. Vidiet kopec parov, ktore tam boli tiez a vtedy som si uvedomila, ze to predsa nie je len "problem" zeny. Sme v tom dvaja 😉

emjee
15. jan 2006

eriqe ale to by tak malo byt vzdy, pri akejkolvek antikoncepcii
moj manzel je v tomto smere tiez pre mna oporou, kolkokrat sme boli spolu u gynekologa, len tak, iba pre recept a jemu to vobec nerobilo problem sediet so mnou v cakarni, citat letaky 🙂

eriqe
15. jan 2006

Ved hej, len u niektorych tomu tak nie je. Mojej kamosky manzel nechce aby pouzivali akukolvek antikoncepciu ale nechce ani dieta. Tak ona berie tabletky potajomky. Tak som to brala tak, ze tu teplotu by si asi potajme v posteli nezmerala. Prepacte ak som sa niekohodotkla.

luc
15. jan 2006

eriqe...trochu smutny pripad ale chlapy su niekedy zloziti....mas stastie ze mas takeho partnera ktory ta v tom podporuje a hlavne pomaha....to je neocenitelne....

majcik
16. jan 2006

Suhlasim s eriqe (ale aj s ostatnymi, co si to myslia), ze tieto zalezitosti su vecou oboch partnerov. Ja mojho snubenca tiez uz zasvacujem do tychto "tajov" 🙂 A celkom ho to zaujima, neberie to ako cosi "babske - co sa ma netyka". Celkove si myslim, ze v manzelstve sa to presne neda vyclenit, ze toto je zalezitost zeny (napr. vychova deti) a ine zase zalezitost muza (napr. financne zabezpecenie rodiny). Aj ked je pravda, ze zena ma vacsinou blizsie k detom a vacsinou muzi su ti, co viacej zarabaju. Prosim, vsimnite si to "vacsinou" 🙂 Moja predstava o idealnom vztahu je taka, ze je fajn, ked ti dvaja beru vsetko ako spolocne starosti a povinnosti, ale takisto aj radosti...
Zelam vsetkym vsetko dobre!

lentilka
16. jan 2006

Je sranda, ze tu riesite len HAK(tabletky, naplaste) a tu Bilingsovu metodu. A co tak prezervativy? Zdravie nenicia a ked sa s nimi vie narabat, tak maju aj vysoku ucinnost (uspesnost?). A tie "znackove" chlapom nevadia az tak ako tie lacne...

samera
autor
16. jan 2006

my teraz frcime na tom a zevraj je to v pohode, pouzivame aj tie menej znackove, a ze tam ten rozdiel velky nie je. 😉

pollyanna
16. jan 2006

pearl index 15 nie je podla mna az taka apolahlivost 😉

emjee
16. jan 2006

aj my momentalne frcime na kondomoch na striedacku s pharmatexom 😀 snazilky ma ovplyvnili tak este kupim aj to pluvatko a skombinujem to takto 🙂

lentilka
16. jan 2006

treba vediet pouzivat a dodrziavat par pravidiel... nie je to az taka veda... a este nastudovat si v biologii ci sexuologii ze kde kedy a ako dlho sa mozu vyskytovat a udrziavat spermie. Odkedy som na ne presla z HAK, strach z otehotnenia mi takmer odisiel.

govinda
16. jan 2006

no tak ja kondomy nemozem, potom mam neprijemne pocity (palenie a tak), takze sme pouzivali HAK. Tie metody merania teploty a tak by u mna asi spolahlive neboli, pretoze som vzdy mala velmi nepravidelny cyklus. No a teraz aj tak snazilkujeme, takze teraz antikoncepciu neriesim. Ale HAK uz fakt nikdy nebudem uzivat.

samera
autor
17. jan 2006

emjee
Co je to pharmatex? Uz som o tom niekde nieco citala. 😅

pollyanna
17. jan 2006

su to nehormonalne spermicidne cipky

samera
autor
17. jan 2006

aha, dakujem a je to spolahlive? a ako casto sa to dava? Je to len na predpis, ze?

pollyanna
17. jan 2006

je to volno predajne v lekarni, existuju aj ine /patentex oval/ je pri tom navod na pouzitie / 1 cipok zaviest, cca 10 min pred stykom, chrani asi hodinu.../ pearl index presne neviem

emjee
17. jan 2006

su to cipky - zavedies asi 5 min pred stykom a chrania 4 hodiny (na 1 styk), je aj krem ten ucinkuje ihned, je to bezne dostupne v lekarni, stoji okolo 300,-
jedina nevyhoda je, ze sa to neznasa s mydlom 😠 takze neviemkolko hodiny pred a po pouziti nesmies pouzivat mydlo 😠
trosku odbocim - tiez som mavala vselijake stipanie a svrbenie tam dole, odkedy pouzivam lactacyd nemam problemy 🙂

lentilka
17. jan 2006

emjee... mne lactacyd na palenie nepomohol. Asi je to individualne. A zalezi tiez na pricine 😖 .

samera
autor
18. jan 2006

baby kliknite si na www.onaona.sk, tam je poradna, napisete si svoju otazku a o taky den dva sa dockate odpovede. Je tam pisane aj o tychto mydlach. Pytala som sa toho doktora na to ( tiez mam lactacyd ) a pytala som sa ho, ako casto sa s tym mozem umyvat, ci je vela kazdy den raz? Odpovedal, ze je lepsie aj viackrat za den cistou vodou......ze mydla sice umyju, ale odstrania aj tie potrebne bakterie, ktore je lepsie tam nechat, tak preto aj viacerym radil viac vody. Nehovorim, ze mydlom nie, ale nemalo by sa to prehanat. 😉 teraz to skusam a celkom ok.

samera
autor
18. jan 2006

a este, ked uz sme pri tom, zabudla som povedat ( napisat ), ze tam dole by sa nemalo pouzivat nic parfumerovane, ze to tiez skodi, a vedie potom k tomu stipaniu, svrbeniu.....

miriamka
13. mar 2006

Ahojte....vedela by mi niektora poradit,aka dlha by mala by pauza po ukonceni HAK a utehotneni?Ma niektora skusenost,ze vysadila lieky,a hned otehotnela? 😉 Ja uzivam HAK teraz uz skoro 5 rokov,v podstate som spokojna a nemam ziaden problem,ale chcela by som ju uz vysadit...

adkag
13. mar 2006

Miriamka uz sme sa tu o tom viackrat bavili. Kazdy ti zrejme povie inak. Lekari doporucuju pockat aspon 3-6 mesiacov, aby sa telo ocistilo od skodlivych latok atd., ale je mnozne otehotniet hned po vysadeni,dokonca vraj zena hned po vysadeni lahsie otehotnie.

miriamka
13. mar 2006

Adkag...dakujem.Ja viem,vela je tu napisaneho na tuto temu,len kazdy hovori inac.Myslis,ze v pripade ze by som hned otehotnela,ma to negativny vplyv na plod?

zuzana.j
13. mar 2006

Ahoj Miriamka,ja som HAK vysadila minulý mesiac.Moja gyn.mi odporučila 2-3 mesiace počkať s otehotnením, kým si telo zvikne a až potom sa pokúšať o bábetko. Inak pýtala som sa jej, čo by sa stalo, keby som otehotnela hned po vysadení HAK a ona povedala, že na bábetko by to nemalo žiaden negatívny vplyv, ale odporučila počkať aspoň tie dva mesiace.

adkag
13. mar 2006

No prave, moze to zrejme mat negativny vplyv, ale aj nemusi, niektore zeny otehotneli aj pocas bratia antikoncepcie a maju zdrave deti. ja osobne som vysadila HAK pred vyse rokom, aby som sa zbavila tych skodlivych latok.