Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

sofia27
16. okt 2009

A co tak skusit prirodzene metody? Bilingsova napriklad. Nemilovat sa cez plodne dni - je to zadarmo a zdraviu neskodi. Zaroven spoznate svoje telo a ked uz sa pre babo rozhodnete budete presne vediet kedy nato 🙂

zuzana0612
16. okt 2009

keď vieš, kedy máš plodné dni, tak je to fajn metoda, ale keď nevieš...

vieraj
10. feb 2010

baby, nieco viem o bilingsovej, ale ked mam nepravidelny cyklus a vytok akoby stale neplodny znamena to, ze mam cykly bez ovulacie? ja by som sa s touto metodou aj riadila, len akosi to nejde........

katkabg
30. okt 2010

Ajojte ja som nikdy nebrala antikoncepciu a tak sa pitam mate niekto skusenost?Doktor mi predpisal Marvenol...kedze mi nasiel cisttu 6 cm...mam pockat kym to dostanem a potom zacat 3 mesiace...vraj to je proti tvorbe tych otravnych cist...

mysti
2. nov 2010

@katkabg katka, ja som brala Marvelon viac ako 10 rokov, teraz som vysadila, lebo chceme babo...ja som mala problemy so zaludkom ked som bola mladsia, mala som zapaly v brusnej aorte a moj gynekolog mi preto predpisal marvelon, lebo je velmi setrny k zaludku a nezatazuje tak organizmus. Vobec som s touto HAK nemala nikdy ziadne problemy, ani som po nej nepribrala, ani nic podobne a zaludok ma tiez nikdy nebolieval, takze ja som bola s Marvelonom uplne spokojna a az by som sa po detickach zase vratila k HAK, tak zase budem chciet Marvelon, az bude este na trhu. Takze s vlastnej skusenosti Ti radim, ze sa nie je coho bat...aj MS mi chodila presne ako hodinky a mala som ju 4-max. 5 dni so vsetkym, ja som bola fakt spokojna 😉

katkabg
2. nov 2010

@mysti jeeeeej dakujem ti a ifnosku...no ja mam cistu na vajecnicku 6cm a teraz cakam na mrchu a ma mi dojst co chvila a verim ze mi cista prasnkne,,,ak hej tak mi predpisal doktor trojbalenie marvelon na 3 mesiace vraj zabranuje aj tvoreniu cist...tak verim ze mi pomeze...ked ja som pocula o hak take strasne veci ze zrazeniny,rak.psrsnika a vselico no si myslim ze to je len najhorsi pripad no nie???tesim sa aspon nebudem aj stresovat kazdy mesiac ci nie som tehu bo jedno babo mam a uz dalsie necem...teda nemozem bo som mala velmi tazky porod pri ktorom sme skoro obe zomreli 😕

mysti
3. nov 2010

@katkabg joj, Kati, to mi je luto, co sa tyka toho porodu...hlavne ze ste obe s malickou v poriadku 😵 verim Ti, ze uz nechces pokusat osud... jako som Ti pisala, ja som brala HAK vyse 10 rokov a ked som teraz vysadila, mala som aj ovulku normalne (riadne som citila...), vsetko bolo ako ma byt...takze si myslim, ze sa nemusis bat. Naozaj Marvelon je vemli setrna, aj moja sesternica ju ma, aj ona si pochvaluje, ze je spokojna. Tak ja si myslim, ze sa nemas coho bat.
Velmi Ti prajem zo srdca, aby to dobre dopadlo, cysta zmizla a budem rada, ked napises, ze ako sa Ti dari 🙂 Mirka

katkabg
3. nov 2010

@mysti ajoj tak dnes som to dostala a aj pocitujem ze ta cista odchadza tak uz sa tesim ked uz mi skonci nech zacnem brat marvelon...juj ano tesim sa z malej...je to pokladik sveta...a ty mas babo???

mysti
4. nov 2010

Kati, to je super sprava 🙂
Ja babo este nemam, ale ako som pisala, vysadila som HAK a po februarovej MS by sme chceli zacat 😀
Nejako nam to doteraz nevychadzalo. Byvame v regine (okres RS) s najvyssou nezamestnanostou a tak sme chceli kus pockat, aby sme mali istotu, ze neostaneme bez prijmu. Aj ked to budeme mat aj teraz vesele, kedze Mihal schvalil jednotny rodic.prispevok, ale uz nechceme cakat. Ja mam 27 a manzel 31, myslim, ze je najvyssi cas na 1.babo. Chceli by sme mat dve deticky, tak je naozaj najvyssi cas zacat. A ked sa nepodari, tak aspon to jedno 😵
Kati a Ty byvas naozaj v Bulharsku? waw

tysontara
3. máj 2011

@mysti ahoj, nasla som si tvoj prispevok, lebo aj ja som brala marvelom cca 7 rokov, ale vysadila som ho lebo uz sa mi to zdalo straaaasne dlho, a teraz su to asi 2 tyzdne co sa cistim pocitujem bolesti v podbrusku a pri moceni ☹ tak sa ta len chcem spytat ci aj ty si mala takyto pocit ked si vysadila tiez po dlhej dobe, dakujem za akukolvek radu

tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tara9
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mysti
4. máj 2011

@tysontara ahoooj, nie, nemala som take nic, myslim, ze to neas z toho, ale ako som citila v prispevku, prvy mesiac som citila ovulku a poriadne. Ale inak ma brusko nebolelo, ani nic ine, tak neviem, ci to mozes mat z toho.
Ja som inak mala tiez strach, ze som dlho brala HAK, ale ako uz teraz vidim, nemala som sa coho bat. Ako som pisala, chystali sme sa na babo, a dnes uz som 14.tyzden tehu 😀 Otehotnela som hned, ako sme sa zacali snazit, mam vsetky testy aj sono v poriadku, takze uz teraz viem, ze moje obavy boli zbytocne 😉

zuzana710
4. máj 2011

baby, ja som brala HAK tiez cca 10 rokov a hned ako som vysadila, som na prvykrat otehotnela a druhy syn bol tiez na prvykrat....a preto teraz riesim ze zacnem zase brat HAK, ked sme s manzelom taky plodny 😀 , bojime sa trosku, lebo dve deticky nam bohate uz stacia...tiez si ratam plodne dni, ale zas zena moze otehotniet aj nejake dni pred aj po ovulacii atd atd, proste sme s manzelom neni uvolneny ked stale myslime na to ... asi poznate...
Doktorka mi predpisala Dienorette, vraj nejake nove lieky, nemate niektora skusenosti....mali by aj dobre vplyvat na plet, coje tiez jeden z dovodov pre chcem HAK, lebo su tie hormony uplne vzburene vo mne a som vyhadzana ako v puberte ...

tysontara
4. máj 2011

@mysti aha, no my nechastame babo, tak mozno treba byt trosku opatrejsi 😒 no neviem, ked to neprejde zajdem k lekarovi, alebo akusim opat alchemilku, snad mi ta zaberie 🙂 inak BLAHOZELAM k tehotenstvu, nech mas vsetky vysledky v poriadku 😀

mysti
4. máj 2011

@tysontara dakujem a vies ako sa hovori, ze opatrnosti nie je nikdy dost 😀 ja som preto tiez brala HAK a tiez koli MS-predtym, ako som brala HAK som mala MS aj 8 dni a uplne nepravidelne a potom to bolo super. Takze ja na Marvelon povedat nemozem, mne naozaj len pomohol. A ako som pisala, velmi som sa bala, aby sa nam podarilo po vysadeni rychlo otehotniet a podarilo sa to na 1x! Inak alchemika je velmi fajn, ja som milovala aj caj s medovky, teraz uz sa ho snazim kus menej, mam aj ja svoje oblubene bylinky 🙂
Tak Ti drzim palce, aby to bolo fajn a Tvoje problemy pominuli 😉
@zuzana710 dufam, ze budem ako Ty a potom aj druhe sa nam podari tak rychlo. Chceli by sme ho mat tak max po 3 rokoch, nechcem ist uz pomedzi materske do prace, lebo potom by som sa uz na druhe dieta asi nedala, predsa uz tiez nemam 20, ani manzel, tak sup pekne za sebou 😀

zuzana710
4. máj 2011

@mysti suhlasim s tebou s vekovym rozdielom pri detoch...my sme to hned od zaciatku tak planovali a neviem si vynachvalit...aj co sa tyka vztahu medzi deckami, pekne sa zahraju a tiez ja mam odbavene do 30-ky som chcela mat odrodene obe deti a tiez aj kvoli praci, kto by to uz len kuskoval 😀 Vela stastia nech to vyjde podla predstav 😉

mysti
4. máj 2011

@zuzana710 zuzka, dakujem, tak mne sa to do 30. asi nepodari, ale budem tesne pocitam 31, lebo teraz v novmebri budem mat 28. Aj drobec sa ma narodit v nove,bri, ale bude mat narodeninky skor ako ja a a by toho nebolo malo, aj manzel je v novembri 😀 my sme to tak tajne aj planovali, ci nam vyjde, aby bol aj drobec novembrovy a vyslo to 😀 Jaj to budu bujare oslavy 😀

zuzana710
4. máj 2011

@mysti do 35-ky to je este v pohode 😉 No, s tymi oslavami ste to dobre poriesili, aspon to vzdy naraz oslavite 😉 Aj nam to tak nastastie vychadza, ze vo februari oslavuje mladsi syn s manzelom a v septembri oslavuje starsi syn so mnou 🙂 Co sa da, treba spojit, lebo niekedy mam pocit ze cely zivot je len sama rodinna oslava 😀

mysti
5. máj 2011

@zuzana710 zuzka, to mas pravdu s tymi oslavami, my v rodine okrem mesiaca oktobra oslavujeme kazdy mesiac nieco 😀 akoze nie ze by to bolo zle, ale niekedy to ide do peniazkov 😕

mita9
20. okt 2011

kocky po akej dobe po vysadeni ste dostali mrchu??mne uz tyzden meska 😠

sue
20. okt 2011

@mita9 - nechcem mentorovať, ale pri vysadení HAK nedostaneš mrchu, len krvácanie z vysadenia...

mita9
20. okt 2011

@sue no ale ani to nemam..ked som davnejsie vysadila tak som dostala a vsetko normalne..len teraz nic....