Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

sarianah
29. dec 2005

..ahojte vsetky...
..k tej "prirodzenej metode"..my s manzelom ju nevyuzivame, pouzivam HAK, ale pred svadbou, ked sme chodili na tie poucenia, tak posledne bolo s doktorkou...no teda 3 dokrormi a dve a pol hodiny nam rozpravali zrovna o tejto metode..cely ten cyklus nam tam vysvetlovali a ze sa neda pomylit, ze je to len o tom spoznat svoje telo atd., ...zdalo sa mi to fajn, a dokonca touto metodou pomahaju otehotniet takym parom, ktorym sa to nedari, to su tie plodne a neplodne dni, teda niektore zeny maju len plodne a neplodne hodiny..🙂..ako nam hovorila..na to sa mi to zda vyborne, ale inak si neviem predstavit, ze by som to ja normalne bezne vyuzivala...

katrin
29. dec 2005

divoska: aj my máme zopár známych, čo majú minimálne 5 detí 🙂 Ale to už je o inom.. je to o ich hlbokom náboženskom presvedčení, neodsudzujem to.

Od rána rozmýšľam o tej prirodzenej metóde a stále sa s tým neviem stotožniť. Neviem si to ani len predstaviť, ako to môže fungovať....

zvedava
29. dec 2005

Katrin, je to tak, ze vsetci, co inych o tejto metode presviedcaju, aka je super, maju minimalne 5 deti a vsetky boli planovane 😵 To ma vzdy "presvedcilo" 😉 Myslim si, ze moze byt dobra na to, aby zena spoznala svoje telo a pomohla jej otehotniet, ked chce, ale aby sa nou uspesne vyhybala pocatiu, tomu neverim... Cyklus sa meni kazdou chorobou, liekmi, ktore zena uziva, cestovanim, takze mnohokrat sa na namerane vysledky neda spolahnut. A aby som sa zdrziavala styku, ked su plodne dni? Co je na tom prirodzene? 😖 Ja ked som prestala brat HAK, radsej som sa spolahla na kondomy a u mna mali 100% uspesnost....

majcik
29. dec 2005

Ahojte kocky,
ano, mate pravdu, ze tieto veci sa odvijaju aj od zivotneho presvedcenia a svetonazoru...urcite je to tak. Do spominanych prirodzenych metod PR treba vlozit kus namahy... ale verim tomu, ze to stoji za to. Mam pritom istotu, ze ziadne umele hormony nenicia moj organizmus a okrem toho je zaujimava aj cela filozofia toho vsetkeho - je to popisane v zavere brozurky, ktora tento rok vysla. Vztah manzelov sa posuva do inej roviny, kedy sa muz aj zena naucia ovladat a tak si navzajom dokazovat lasku. Niekedy to chce urcite aj nadludsku silu, ale ved laska vsetko dokaze... Co sa tyka uspesnosti metody - vsetky veci, co sa toho tykaju si treba podrobne nastudovat a porozumiet im, potom to ozaj funguje. Nie som v tom este profik, myslim, ze mam pred sebou este kus prace, ale odhodlanie mi nechyba..

katrin
29. dec 2005

majcik: želám ti, aby si neskončila vďaka tejto prirodzenej metóde s 8-mymi deťmi 😉

majcik
29. dec 2005

Katrin: vďaka. To by som veľmi nerada, môže to byť síce veľmi pekné, ale je to ďaleko od môjho ideálu 🙂

caraida
29. dec 2005

majcik, pokojne to skus, drzim palce! my tak fungujeme uz vyse dvoch rokov a nedam dopustit, nam to vyhovuje. a pritom nie som ziadna fanaticka, len som nechcela brat HAK. a prave to zdrziavanie pocas plodnych dni stoji za to 🙂 ma to nieco do seba, ako pises, da sa zabavat aj inak 😉 no a ked nie, existuju predsa kondomy a cipky. deti zatial nemame a naopak, ja poznam vela babeniek, co toto praktizuju uz roky (spominala som to) a su spokojne.
ale je pravda, ze brat tablety je jednoduchsie. to meranie lezie na nervy niekedy aj mne.

takze kazdy nech si zvoli, co mu sadne!
ja osobne mam so symtotermalnou metodou + meranie lh hormonu v moci dobre skusenosti.

majcik
29. dec 2005

Caraida, dik za povzbudenie, drzim aj ja Vam palcoky. Hlienovu metodu nepouzivas?

eriqe
29. dec 2005

My tiez pouzivame symtotermalnu metodu a je to super. Je sice na nervy merat teplotu a sledovat hlien ale radsej ako hormony. Ja mam dost zdravotnych problemov aj bez toho aby som brala este dake tabletky a velmi mi s tym pomaha aj manzel. Rano ma zobudi a poda mi teplomer, potom zapise teplotu. Podla mna je to prinos aj pre manzelstvo 😉

hviezda
30. dec 2005

my zatial pouzivame bilingsov ovulacnu metodu (tu "hlieovu") a je to v pohode.. jedina "namaha" je davat pozor na pocit tam dolu - a nezaberie to ani vela casu v dnesnej uponahlanej dobe.. ked nieco citim, tak si to dam do mobilu (do kalendara ) a potom si to prepisem vecer do tabulky..

prirodzene metody su o tom,
spoznat trochu svoje telo a
ci niekto je ochotny sa riadit tymi asi 4mi pravidlami alebo nie..
a ci sa vie zdrzat sexu tak 4-6 dni do mesiaca.
a potom este pomimo: nemam pravidelny cyklus. dost mi skace..
(nejake info najdete pod: www.billings.sk a pod zoznamova tabulka je vysvetlene na co treba dat pozor)

caraida
1. jan 2006

majcik, som opomenula spomenut - my tiez kombinacia teploty a hlienu - symptotermalne. len na teplotu by som nespoliehala, ta ozaj obcas skace zmenou prostredia a chorobami, stresom, nedostatkom spanku, alkoholom a pod.

ale toto je ozaj metoda pre DVOCH! eriqe ma pravdu, na to musia byt naladeni obaja partneri, inak to nejde. ale ak to tak je, verim tomu, ze to prinosom je. ja som sa raz po case pytala mojho milacka, ci by menil, lebo spociatku sa k tomu staval dost skepticky. no dnes uz viem, ze nie. ale to si musi kazdy rozhodnut sam. vela stastia.

samera
autor
9. jan 2006

Baby, tak som vyradila tu antikoncepciu a mozem vam povedat, ze sa citim ovela lepsie, vtedy som bola taka napata, naladova a unavena a nejako to zo mna opadlo. Je to len par dni, no uvidim, co dalej. Ale viem, ze antikoncepciu nikdy viac nechcem vidiet. 😉

juliam
9. jan 2006

samera 🙂

katrin
9. jan 2006

samera: dobreeeee 😉

samera
autor
9. jan 2006

uz nikdy viac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Poucila som sa a vy ste my tie baby poradili. 😉 Vrele dik 😀

govinda
9. jan 2006

samera, tak to si urobila velmi dobre. Ja som HAK vysadila v aprili 05 a moj organizmus sa z toho este stale spamatava. A este asi dlho bude. Takze uz ani ja nikdy viac.

samera
autor
9. jan 2006

Tak to pekne dlho, niekde tu zaznelo, ze to trva rok, alebo nejak tak ☹ A Ty preco siprestala s HAK?

emjee
9. jan 2006

samera ja som vysadila po svadbe a tiez sa citim ovela lepsie nez predtym, nie som taka precitlivela ani nepotrebujem tolko "zrat" 😀

govinda
9. jan 2006

samera, s HAK som prestala z dovodu operacie kolena, pretoze som bola v celkovej anesteze a malo by to nejaky negativny vplyv na srdce a tak. Ale aj tak som to planovala, takze fajn.

samera
autor
10. jan 2006

emjee: Aj ja som bola precitlivena a mala som mierne bolesti hlavy, co sposobilo potom moju podrazdenost a naladovost, kazda blbost ma vytocila a uz som nebola taka vesele. Teraz sa citim tak lahko a aj ked dnes bolo -10°C som sa tesila, ze sa citim tak dobre. 🙂

sissik
10. jan 2006

ja sa tiez po vysadeni citim uplne inak, ale lepsie, napriek tomu, ze citim, ze obcas so mnou hormony zamavaju
ale nemam to take "zastrene" ako pocas tabletkovania, ked som bola vkuse namrzena, sice cim bola nizsia davka hormonov, tak som bola namrzena menej, ale bola som

csikike
10. jan 2006

sami, dobre rozhodnutie, gratulujem.

marycs
10. jan 2006

ja som brala HAK len jeden mesiac ale stacilo mi to... prestala som mat chut na sex a vecer som mavala take divne bolesti brucha. Tak som to dalej nechcela brat. Su sice baby, ktore by za nic na svete nevysadili HAK... no ale ja nechcem uz ziadne hormony do seba. A chranit sa da aj inak. (kondomy, Pharmatex, Panentex...atd)

lara1znk
10. jan 2006

Ja beriem HAK 2 roky a uz som si tak zvykla. Divne nalady, bolesti hlavy atd. vsetko pripisujem niecomu inemu. No uz len 3 mesiace a potom tiez planujem vysadit, teda trosku si dat do poriadku organizmus a potom snad sa po svadbe podari babatko. 🙂
Ake to bolo po vysadeni? Nemali ste ziadne neprijemne dozvuky? Pocula som ze plet sa moze velmi zhorsit, ze menstruacia je uplne chaoticka atd.

sissik
10. jan 2006

ja som brala 10 a tvrdila som, ze pokial budem potrebovat 100% istotu ze neostanem tehu, tak ju brat budem
teraz uz 100% istotu nepotrebujem, tak sa s hormonmi uz napchavat nebudem
po vysadeni ok, vsetko v poriadku, dokonca sa mi zlepsila plet (jedneho casu som mala taku, co mohla stav pleti zhorsit a zhorsila - mrcha), cyklus ako pred nasadenim, nalady tak isto
ak bola HAK nasadena napr. koli tomu, aby ms bola pravidelna, tak po vysadeni tie nepravidelnosti mozu nastat s vysokou pravdepodobnostou, lebo sa vlastne nevyriesila pricina

michaelam
10. jan 2006

ahojte, no ja som brala HAK skoro 6 rokov povodne na upravu cyklu. Vysadila som v auguste a ako pise sissik, pricina sa nevyriesila vobec, ja pre istotu ziadnu M nemam a nebyt liekov, tak by vobec nechodila. Kedze sa uz zaciname vazne zamyslat nad babatkom, som z toho trocha smutna, lebo som si myslela, ze mi to pomoze. Ale opak je pravdou.

samera
autor
10. jan 2006

Ja zatial nemam vela zmien, lebo len nejake 4 dni su od toho, ale citim sa lepsie a hlave je, ze bolest hlavy presla, lebo mna bolela kazdy den cely den a teraz klud, pohodka, M mam trochu silnejsiu, ale taku som ju mala aj pred HAK, ta mi ju trochu zmirnila, co sa mi pacilo, ale kaslat na to, tiez som nemala vobec chut na sex, bola som sucha........ 😠 Kaslat na HAK!!!!!!!

lara1znk
10. jan 2006

Ja ziadne problemy nemam. Na zaciatku ked som zacala brat tak by bolo trosku zle, inak nic,ani som nepribrala ako niektore holky, proste pohoda cely cas.
Obavam sa ze po 2 rokoch ked to zrazu vysadim, ze pridu rozne reakcie, ved predsa hladina hormonov sa mi rapidne znizi, tak sa to musi nejako prejavit. 😕

samera
autor
10. jan 2006

Sak potom uvidis, kazda baba to ma ine. Moznoze ani velka zmena nebude, ked ani teraz nemas velke zmeny. 😉

govinda
11. jan 2006

Michaelam: Tak to mas asi podobny problem, ako ja. Tiez som brala HAK na upravu cyklu, tiez 6 rokov, ale po vysadeni je to este horsie. Vysadila som HAK v aprili, a len raz som dostala MS normalne (aj to po 2 mesiacoch), ale inak dostavam MS len po injekcii Agolutin. A tiez sa snazime o babatko, zatial neuspesne. Lekarky som sa pytala, ci vobec mavam ovulaciu, tak teraz mam ist na ultrazvuk a tak. Ale kupila som si taky ovulacny mikroskop a tym sa to da sledovat. Vsetko o tomto sa mozes dozvediet na fore Snazilky.