Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

tessa
15. mar 2006

...aj tak napriek vsetkym problemom s HAK, rozmyslam, ci po porode zase zacnem brat HAK... 😀 Nejak neplanujeme mat hned dalsie...a mysliet stale na kondomy, tak to teda nie! 😀 Mozno porozmyslam aj nad naplastami, kamoska ich ma, a chvali si ich...tak neviem... 🙂

katkak
15. mar 2006

naplaste si pochvaluje vacsina zien, maju veeeelmi nizku davku hormonov. moja sesterka po porode okamzite skocila na HAK, je spokojna, vsetko ok. je to fakt najpohodlnejsie 😉 vsak lerak poradi ..

samera
autor
15. mar 2006

ja som vzdycky takuto naladu mala z hak.....vysadila som ju a je to ok

katkak
15. mar 2006

no a mne to zacalo po vysadeni. kym som brala HAK bolo vsetko ok 🙂 teraz sa niekedy citim ako zlostna striga 😀 normalne sa nepoznavam 😲 aj moj manzel je z toho mimo, tak dufam, ze sa to coskoro upravi 😅

samera
autor
15. mar 2006

ja som sa pytala jedneho doktora, ze ako dlho trva, kym sa telo zbavi tej chemie z liekov - kolko sa bude zotavovat, a on mi odpisal, ze velmi kratko.....samozrejme ten doktor bol zastancom hak, tak to sa dalo cakat, ale hadam taky mesiac.....no neviem, ako dlho.....

katkak
15. mar 2006

no ja si samera myslim, ze niekolko mesiacov urcite ☹ ked sa tym niekto stope roky, tak telo sa najprv musi spamatat a nabehnut na chod bez umelych hormonov. vela som toho precitala na nete, kym som sa rozhodla to vysadit a velmi dlho som vahala, hoci vsetko to smerovalo k vysadeniu. mala som strach, ako to cele dopadne ☹ nakoniec mi manzel taktne naznacil, ze to zbytocne vela rozoberam a ze to proste vysadime a uvidime, co dalej a ako sa budem citit. zatial je to len 3 tyzdne, ale mam zmiesane pocity 😒 dufam, ze tie hororove scenare o vyvolavani a zastavovani krvacania ma zdaleka minu 🙂 🙂
sam, ako dlho beries HAK ty?

ikka
15. mar 2006

ahojte, u mna je to uz treti mesiac, co som vysadila HAK. Zmeny nalady ani moc necitim, musim povedat, ze som s HAK nikdy nemala ziadne problemy a teraz tiez nemam (klop, klop, klop). No akurat bud je to tou hnusnou nekonecnou zimou, ale mam mastnejsiu plet, vybujneli mi aj nejake vyrazky a mam mastnejsie vlasy, takze si zacinam mysliet, ze to je tymi hormonmi. No aj som kilecko pribrala...tak sa zacinam smiat, ze na mna ta HAK ucinkovala snad pozitivne 🙂 No proste sa teraz citim skareda 😒
Jedine zmeny v mojej nalade...ze kukam po vsetkom malickom a peknuckom, ci su to deticky alebo steniatka alebo hocijake roztomile zvieratka 😉

adkag
15. mar 2006

ja mam taku naladu z tejto neprestavajucej zimy, uz mi aj kolega povedal, ze uz aby bolo teplo,lebo mi to uz ide na mozog:o)

samera
autor
16. mar 2006

ja som ju brala len 4 mesiace a nerobila mi dobre, najhorsia bola bolest hlavy.....vysadila som ju asi v strede mesiaca a hned mi bolo lepsie, bolest hlavy presla a citila som sa tak volna....som rada, ze som s tym skoncila.....

ivien
19. mar 2006

Ahojte,
ja som brala HAK 3 1/2 roka. Ale keďže mám problémy s krvou a začali ma bolievať lýtka a opúchať, tak som ju vysadila. Ráno to bolo v pohode a večer boli lýtka aj o 5 cm hrubšie a veľmi boleli. Primárka na hematológii mi povedala, že mám hneď HAK vysadiť, pretože skoro všetky embólie, ktoré mali, boli z HAK. Od decembra ju neberiem, nedostala som prvýkrát menzes, tak mi museli pichnúť injekciu. Potom v pohode, všetko zatiaľ beží tak, ako má. Doktor mi povedal, že mi zleniveli vaječníky pri HAK, tak im musíme pomôcť znovu sa naštartovať. Chránime sa zatiaľ prezervatívmi, dúfam, že sa nič nepokašle 🙂
Ale HAK by som už nebrala. Zlepšili sa mi výsledky krvi, pečene, lýtka sú v pohode a zhodila som aj 6 kg, ktoré som nabrala pri HAK a silou mocou sa ma držali.
A zmenila som aj gynekológa, pretože ten môj to bral ako čistú komerčnú záležitosť, chodieval na dovolenky, ktoré mu preplácali farmaceutické firmy. Takže predpisoval jedna radosť a o nejaké zdravotné výsledky pacientok sa nezaujímal.
Ešte som zabudla spomenúť, že HAK vyvoláva aj depresívne stavy a úzkosť, čo bol aj môj prípad. Ale teraz je už všetko ok, pomaly sa to zlepšuje. 🙂

miriamka
20. mar 2006

Ivien...tak ja mam tiez problem s lytkami,ze ich mam vzdy vecer hrozne opuchnute,myslis,ze je to naozaj z HAK?

princesse
20. mar 2006

Kocky,
asi blba otazka, ale po akom dlhom case by som mala zmenit typ(znacku) HAK? Beriem 4 roky Logest, a uz mi z toho zacina sibat. Niekde som zacula, ze HAK treba po case zmenit(krvny obraz, pecen, vajecniky,...), kvoli hormonom v tabletke.. 😒

miriamka
20. mar 2006

Ahoj Princesse...Ja ti neviem.Podla mna,ked uzivas dlhsiu dobu tie iste,a stale mas dobre vysledky krvneho obrazu,pecen...tak nie je dovod preco menit.Podla mna len ak by si mala zle vysledky,alebo citila,ze Ti uz nerobia dobre 😉

nevesta
20. mar 2006

Ja som uzivala tu istu hak asi 4 roky, potom som zmenila na na prsniku mam odvtedy hrcku. ☹ Robili mi biopsiu a vraj je to nieco ako mlieko a nezmizne to kym nebudem kojit. 😕 Takze som sa velice rychlo vratila k povodnej znacke. Spolu som brala HAk 10 rokov, teraz uz 3 mesiac neberiem a cyklus mam v pohode az na mensie odchylky. 😉

ikke
20. mar 2006

miriamka, z pribaloveho letaka HAK Yadine:
"preruste uzivanie filmom obalenych tabliet a okamzite vyhladajte lekara, ak si vsimnete mozne priznaky rozvijajucej sa trombozy:
...silna bolest alebo opuch dolnej koncatiy"
neviem, ci mali namysli ze ak ti opuchne iba jedna noha, alebo obidve, ale za konzultaciu s lekarom to urcite stoji, hlavne ak ti opuchaju nohy pravidelne a bezdovodne. 😉

miriamka
20. mar 2006

Ikke...dakujem,tak toto som nikdy nejako nebrala na vedomie.Asi najvyssi das vyhladat lekara,lebo naozaj..rano nohy v pohode,a vecer mam lytka pomaly raz take 😉

peha
20. mar 2006

caute baby,
ja uzivam HAK uz vyse 10 rokov, aj zo zdravotnych aj z ochrannych dovodov, a jedine co vidim ako obrovske plus - zmiernili sa mi bolestive a velmi silne MS. do isteho veku som ani nepriberala, aj ma prestala pobolievat hlava - proste vsetko fajn, nastavili sa dobre tabletky a tak.
ale posledny rok - mam problem, zacala som priberat, puchnut - v zmysle tucniet 🙂 vzdy som totiz bola tenke a chude a teraz som kus zeny 🙂, sice manzelovi sa to paci, ale do istej miery ma dufam chapete. pribrala som celkove asi 10 kg, za rok a pol.
a gynekolog mi povedal, ze aj tabletkymi, aj vekom, uz to proste nie je ze mate 20, jednak cosi s krvou a vsetko mozne dokopy. no nastastie ideme vysadit tabletky a v lete popracovat na babatku. a dovtedy trochu nase tela precistit a zregenerovat.

viete mi poradit, zhodili ste tie kila po tom dole, ked ste vysadili HAK? citam vselijake nazory, aj veby, ale pocut to konkretne.... rada by som zhodila par kil dole pred tehotenstvom, pretoze nechcem zatazovat velmi chrbat po operacii.
pripadne mi to hodte do IP. vdaka !!!

miriamka
20. mar 2006

A co hovorite baby na to vysadit HAK a potom aku pauzu pred otehotnenim?Riskli by ste otehotniet hned po vysadeni? 😖

peha
20. mar 2006

asi by som do toho nesla. my si davame pauzu 3 mesiace, a verim, ze hned neotehotniem. .-) ak ano, nevadi 🙂 budeme sa tesit, ale radsej by som mala pauzu, aby sa mi upravil normal cyklus a predsa, taky pocit istoty.
kamoska mala dietatko hned po vysadeni, a v pohode aj ona aj mala. dnes ma uz jej dcerka takmer 6 rokov a je zdravucka. a uz maju aj dalsie ...

ivien
20. mar 2006

miriamka, odvtedy, ako som vysadila HAK ma lytka uz nebolia a ani mi neopuchaju. Ja som ich vysadila na radu hematologicky, je dost uznavana odbornicka, tak jej verim.

nsoci
20. mar 2006

Ja keď som brala HAK bolo všetko OK (brala som 3,5 roka...)
Ale keď som vysadila pocítila som taký zvláštny pocit úlavy a schudla 6kg...
Neviem to opísať, ale už by som doHAK asi nešla.

emjee
20. mar 2006

ja uz som bez hak od svadby a neschudla som nic 😖 pocas uzivania hak som nabrala za 5 rokov 22 kil ☹

mixka
20. mar 2006

moj muzik hovori, ze najlepsia antikoncepcia je dobra hadka a musim povedat, ze to funguje na 100% 😀

nevesta
20. mar 2006

Mixka, tak to mas pravdu, vtedy ta prejde chut na vsetko 😠
Ja som pribrala, ale na HAK to zvalovat nemozem, veeeeeeeeeeeeelice mi chutilo papkat. A ani som po vysadeni neschudla. Ocividne to u kazdeho funguje inac.

A jeden na zasmiatie: najlepsia antikoncepcia je: vykecat sa z toho 😀

samozrejme to nejde praktikovat velmi dlho 😀

mixka
20. mar 2006

😀 😀 😀 mozno pohadat a vykecat by fungovalo dlhsie 😝 ...

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriamka
25. apr 2006

Ahojte...chcem poradit.Je mozne otehotniet pocas 7 dnovej pauzy v uzivani HAK?co myslite?Ja len ze sme pocas tejto prestavky pouzili prezervativ,ktory ale praskol...

govinda
25. apr 2006

Pocas 7 dnovej pauzy by zena nemala otehotniet. Aspon to teda pisu na HAK. Ak mas doma pribalovy letacik k HAK, tak sa to tam niekde docitas.

miriamka
25. apr 2006

No musim to tam niekde precitat 😉

caraida
25. apr 2006

kukni na www.onaona.sk - poradna, je to jedna z najcastejsie kladenych otazok, odpovedaju gynekologovia.