Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

cmuco
17. dec 2005

hay
prosím možeš mi priblížiť tie výhody a hlavne nevýhody.

divoska
17. dec 2005

vyhody menzes na sekundu presne, mensie bolesti, prehlad a trufnem si povedat ze maximalna spolahlivost pokial ich beries ozaj poctivo a nevplyvaju ti na to vselijake ine cinitele znizujuce ucinky a dajme tomu ze aj neviazanost a uvolnenost v posteli 🙂 nevyhody by celkom zaujimali aj mna, samozrejme ine nez tie ked si znegujem vyhody 🙂

aajka
18. dec 2005

Taky bych nejraději HA vysadila, ale mimčo v nejbližší době neplánujeme a mně se přecejen HA zdá jako nejspolehlivější a nejjistější antikoncepční prostředek, i když má své nevýhody, hlavně jsem nabrala pár kilo 😠 Ale jak to řešit bez hormonů, když mechanické metody antikoncepce se mi nezdají dost spolehlivé a mám potom strach, takže si to neužiju 😒 Co s tím? Máte některá nápad?

sue
18. dec 2005

Ahojky, ja som pred polrokom vysadila HAK - Logest a bola som s ním spokojná - ako písala Divoska, MS na sekundu presne, dokonca som po začatí výrazne schudla, pleť som mala výbornú, žiadne bolesti a rátania s kalendárikom - za posledného polroka som mala už 5x chuť kupovať tehotest, lebo mám furt stres z toho či "som v tom alebo nie" - dĺžka cyklu až do 36dní, napodiv som dosť pribrala (i keď to môže byť aj iného pôvodu), som náladová čo som predtým nebola a o chuti na milovanie radšej pomlčím ☹ tiež miminko najskôr ako za 2-3 roky neplánujeme a tiež neviem čo robiť..."mechanická" antikoncepcia je nepohodlná a tiež nespoľahlivá...tak neviem 😒 ale pchať do seba zas chémiu sa mi nechce, i keď "mi robila dobre" 😖

aajka
18. dec 2005

A kolik jsi po vysazení schodila, Sue? Kamarádka takhle přestala brát HA, už to bude přes rok a zhubla skoro o 10 Kg, to by se mi líbilo 🙂

sue
18. dec 2005

Aajka, ja som schudla po začatí brania HAK - cca 5kg - po vysadení som to všetko nabrala nazad ☹ neviem či som to v predchádzajúcom príspevku napísala zrozumiteľne, ale de facto všetky blbé veci sa mi "začali diať" po vysadení HAK, kým som to brala, cítila som sa skvele...

aajka
18. dec 2005

Napsala jsi to správně, já jsem se překoukla. To je zajímavé, já po začátku braní HA tak 5 kg přibrala. Ale stejně pořád převažují klady nad zápory, takže HA asi nepřestanu brát, dokud nebudeme chtít mimčo, protože je to pro mě nejjistější metoda..

sue
18. dec 2005

Ja som to vysadila, môj milý bol aj tak proti tomu (je biochemik, tak tvrdí, že mu bolo zle z toho čo som do seba dávala 😀 ) a teraz fungujeme pobiede ☹ (myslím v tom najintímnejšom vzťahu) mám furt nervíky a strach a keď "k tomu dôjde" všetko ma tlačí..bŕŕŕ...ale zas si myslím, že je dobré ak 2-3 rôčky pred otehotnením nebudem do seba dávať žiadnu chémiu, resp. čo najmenej, i keď lekári tvrdia, že to nie je z HAK až také zlé...ja sa začnem snažiť obmedzovať nie len lieky, ale i alkohol, pobyt v zafajčenom prostredí atď, aby sa potom miminko mohlo "uchytiť" do zdravého prostredia...snáď to nejak vydržím... 😖

cmulinko
18. dec 2005

AhojteRrada by som pridala moje zazitky pocas uzivania antikoncepcie.Zacala som ich brat asi pred 2 rokmy a prve neziaduce ucinky boli +5 kil na vahe a po 3 mesiacoch psychicke zmeny.Skoncilo sa to s tym,ze som ich musela ukoncit uzivanie a na radu lekara ich mam z dialky obchadzat.Zo psychickych zmien som sa liecila asi 3 mesiace.Nikto pred tym nevie ako mu antikoncepcia zmeni zivot.Mne ho zmenila az na to,ze mi hrozil pobyt v cvokarni.

samera
autor
19. dec 2005

Aj ja som taka naladova, co som nebola, pribrala som tiez okolo tych 3 kil, alebo tak nejak a som rozhodnuta ju vysadit. Tiez sa nemienim pchat nejakymi hormonami. Vyskusame tu klasiku, ktorou vsetci zacinali, kym nebola HAK.

caraida
19. dec 2005

ja som tablety svojho casu brala, lebo lekar nehovoril o inom ako o hormonoch, to som bola ale mlada a blba. potom som si zacala o tom trochu citat a cim dalej sa mi to pozdavalo menej, nakoniec som sa rozhodla s tym skoncit.

potom som nasla super knihu o prirodzenych metodach a dobre forum, kde poradia a uz niekolko rokov fungujeme prirodzene a stoji nam to za to! a ja mam ciste svedomie, ze do seba nepcham hormony!

evita
19. dec 2005

ja som sa tiež nadobro rozhodla skoncovať s HAK, už nikdy viac, ani keď sa narodia deti. Radšej vyskúšame niečo iné, ale HAK už viac nie. Totálne mi to narušilo cyklus a to som vždy mala 28 dní, chodilo mi to ako hodinky, ale teraz je to otrasné. Dokonca v týchto novodobých HAK nie je ani veľa hormónov, tak by som chcela vedieť čo to urobilo so ženami v minulosti, lebo to boli úplne iné dávky hormónov

adkag
19. dec 2005

ja som brala HAK 2 roky a stacilo,tiez uz nikdy viac. Ked som pocula o tych negativnych ucinkoch,tak som sa rozhodla s tym skoncovat. nerada by som si do buducnosti privodila nejaku rakovinu alebo ine problemy.ved existuje aj ina ochrana ako HAK, my pouzivame prirodzenu metodu a zatial uz rok uspesne.

samera
autor
19. dec 2005

caraida
A ako sa vola ta kniha a kde si ju kupila?

sissik
19. dec 2005

no ja som brala 10 rokov, skor proti bolestiam pri MS, neskor uz aj s "ochrannym ocinkom"
po jednych tabletockach som za pol roka pribrala 17kg! a az potom som ich bola schopna vymenit
cyklus mi to nerozhadzalo, aj po vysadeni ok, ale zacali sa mi uz zhorsovat pecenove testy - hodnoty zacali uz mierne prevysovat max. povolene hodnoty a zacala som sa aj citit nejako blbo a psychiku som mala tiez ovplyvnenu
ale tu mavam ovplyvnenu aj teraz pocas PMS 🙂
teraz sa zas kazdy mesiac stresujem, ci som alebo nie som tehu, aj ked viem, ze nie, ale pozorujem na sebe x tehu priznakov 😀 ale zas by sa nestalo nic hrozne, keby som bola
keby som vsak potrebovala 100% istotu, ze este babo nechcem, tak by som sa hormonikmi napchavala aj dalej
mala som aj podkozny implantat a keby nieco, tak by som si znovu dala asi ten, aj ked ma nejake nevyhody, ale pre mna bolo napr. uplne vyhodne, ze 1 rok som nemala MS vobec

pikha
19. dec 2005

baby, no ja teda neviem, ale na svoju HAK nemozem kriveho slova povedat.. brala som ju cca 3 roky v kuse a okrem toho, ze mi pekne zvacsila prsia a upravila cyklus na skalopevnych 30dni, som ani nevedela, ze nieco beriem. Teraz bude rok, co som ju vysadila, lebo sme po svadbe chceli babo, tak aby sa telo trosku ocistilo. Aj po jej vysadeni mi zostal cyklus ako hodinky, no sice.. teraz uz nie 😀 😀 ale to je o inom 😵 teraz bude mimi. Skratka a dobre, nemam s HAK absolutne ziadnu negativnu skusenost. Tie tabletky sa volali Regulon.

samera
autor
19. dec 2005

Mojej kamaratke zase kozna v 16 tusim predpisala antikon. kvoli pleti, lebo mala velke problemy, zevraj mala nejake poblbnute hormony, tak kvoli tomu to bere. Plet sa jej zlepsila. Ked sa to tak vezme, tak vsetko ma svoje pre a proti..... ☹

caraida
19. dec 2005

samera - no nemecka kniha, ak hovoris po nemecky, mozem len odporucat - "natürlich und sicher" - "prirodzene a bezpecne" v preklade, myslim, ze to vydalo NFP - prirodzene planovanie rodiny. alebo dobre - "Natürliche Empfängnisregelung" od Prof. Dr. Josef Rötzer, Elisabeth Rötzer. Tieto knihy sa zakladaju na vyskume vyse 300 000 cyklov, takze to nie je len vymysel. na slovensku, neviem, ci je zastupena podobna literatura.

musim ale podotknut, zaroven som vymenila vtedy partnera a zensku lekarku. ta terajsia ma vlastne styri deti a sa ma nesnazi presvedcit na chemiu. myslim, ze aj to je dolezite, ci najdes u lekara podporu.

za dalsie - su to vhodne metody pre stabilne pary, ktorym by dieta neprekazalo. lebo metoda sama o sebe je velmi bezpecna - dokonca sa uvadzaju statistiky okolo 0,5-1%, ale zial vela zavazi ludsky faktor. no a musis mat ovulacne cykly, inak to nefunguje.

na druhej strane, s moznostou otehotnenia treba ratat vzdy a tuto zodpovednost v pripade potreby prebrat. ak na to pripravene nie sme, tak najlepsia metoda je zdrzanlivost, nie? hehe, ale kto by to vydrzal.... 😀 pri nasich milackoch... 😀

alternativa - kondom s pharmatexom.

maryem
19. dec 2005

caraida, a to forum, co si pisala, je kde?

sissik
19. dec 2005

ma napadlo - aka je najucinnejsia trnavska antikoncepcia?
neondyt
(musim napisat s y a podotknut, ze vyslovit totalne tvrdo) 😵

maryem
19. dec 2005

sissik 😀 sak jak z trnavy 😀

zuzula
19. dec 2005

baby ja sa tiez nemozem na HAK stazovat, asi je to individualne - ziadne prirastky na vahe, cyklus pravidelny, ziadny PMS...najprv som mala Cilest a potom naplast Evra. Vysadila som teraz v septembri aby sa mi telicko precistilo...a cyklus mi to vobec neovcplyvnilo, mam ho super aj teraz...klop klop 🙂
takze ako u koho 😉

caraida
19. dec 2005
samera
autor
19. dec 2005

Tak to je smola, lebo ja a nemcina - to od seba uteka, ako moze ☹

caraida
19. dec 2005

samera, urcite su alternativy a kopec dobrych clankov aj na nete, len to chce pohladat. HAK je pohodlna a ma aj pozitiva, ale to si musi kazdy zvazit pre seba sam. ale ja osobne by som kazdemu dievcatu poradila sa dopredu trochu poinformovat na pre a proti a az potom sa rozhodnut. lekari asi dostavaju za kazdy predpisany recept bonus, alebo co, lebo ju predpisuju velmi radi a radi niektore negativne stranky nespominaju. no staci pozriet stranku www.onaaja.sk a tam je tych priapadov neurekom...

sissik
19. dec 2005

dobra je aj antikoncepcia.info - lekari dam odpovedaju na otazky uzivateliek, ale HAK je dost preferovana a samozrejme tie najnovsie ako yadine, ktora vraj nezadrzuje vodu v tele a uz som aj zabudla co
na kazdeho posobi fakt inac, ako vsetky lieky - najlepsie bolo, ze aj mama mala taku istu co ja a tiez z nej pribrala 11kg - no co, geny su geny

madeleine
19. dec 2005

ja mám sesternicu, ktorá študuje medinu, než sa rozhodla pre antikonpeciu, prebrowsovala celý trh, mohla z toho robiť skúšku... 😀 Vymenovala mi všetky značky na trhu a nakoniec mi povedala, že sa rozhodla pre Logest. Aj mi vysvetľovala prečo, dokonca, že aj jej lekárka jej ho ponúkla, takže ju vo voľbe utvrdila...

ale ktorá je najlešpia, ťažko povedať. ja som tiež mala Logest, dva roky... a váha mi nelietala ani keď som začala, ani keď som skončila. 🙂

samera
autor
19. dec 2005

Mne doktorka povedala, ze z mojej sa nepribera ( Lindynette 20 ) a prt, pribrala som. Mozno niekto by nepribral, ale ja hej. si tie, ktore maju nabeh alebo sklon priberat, tak priberu.

ivien
19. dec 2005

Ahojte,
už som to tu niekde do fórumu písala, ale keďže je nová téma, tak ešte raz. Ja som vysadila HAK Jeanine (jedna z najnovších) po 4 rokoch užívania. Pokazila sa mi pečeň, mala som zlé krvné výsledky, začali mi puchnúť lýtka (za deň spuchli aj o 3 cm) a boleli ma strašne nohy. Bola som stále unavená, deprimovaná a to libido sa tiež trošku stratilo. Teraz neberiem 1 mesiac a všetko sa začína zlepšovať. Nohy nebolia, nepuchnú a krvné výsledky sa pomaličky zlepšujú. Primárka na hematológii mi povedala, že skoro každý prípad embólie mal pôvod v antikoncepcii. Takže ja som s HAK skončila 🙂

caraida
19. dec 2005

sissik, ano, ja som to doplietla - www.onaona.sk -> poradna je http://www.antikoncepcia.info , ta ista stranka. ti lekari su tam fakt rychly s odpovedami.