Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

baba74
6. feb 2007

ahoj bobicek.
HAK babetku neuškodí,pýtala som sa svojho lekára

bobicek
6. feb 2007

baba, velmi pekne dakujem, uz som kludnejsia 😉

deina
7. feb 2007

Ano, terajsie tabletky su ovela jemnejsie, nie je to ako pred 20-timi rokmi. Vtedy jedna nasa znama otehotnela a narodilo sa im postihnute babetko. Teraz je to ine, poznam dievcata, ktore otehotneli pocas brania HAK a maju zdrave deticky. 😉 Nepoznam nikoho, u koho by bol daky problem.

princesse
26. mar 2007

Kocky poznate niektora tabletky Meloden 21? Lekarka mi ich predpisala po 6-ich mesiacoch pauzy od akejkolvek HAK(predtym som brala 5 rokov Logest).

ramzesa
26. mar 2007

Zienky vsade sa pise len o tom aka je HA super, ale minule som citala nejake pribehy zien, kt. HA brali a 😒 no som rada, ze som to nikdy neskusala a ani nebudem. 😒 Necitala som nic take, ked zena otehotnie, ale ake velke rizika to ma pre zdravie zeny... 😖

milhaus
5. jún 2007

ja beriem štvrtym mesiacom novinette, dva mesiace som spinila posledny tyzden pred dobratim balenia, potom mesiac v pohode bez spinenia a teraz zasa tyzden, tak neviem či mi to nesadlo alebo čo lebo ja som nikdy antikoncepciu nebrala
inak ja z nej nepriberám
odpiste mi najlepšie do ip kto to berie alebo bral

kotenko
22. dec 2008

Ahojte. Antikoncepciu Lindynette *20 som uzivala skoro rok a potom 3 roky pred porodom a bola som s nou velmi spokojna.
Ale posledne mesiace som mala zvlastny cyklus a aj neziaduce ucinky (najma migreny), tak som HAK vysadila. poslednu tabletku som mala 21.11.08, potom som mala klasicky mrchu. Pred uzivanim HAK som mavala 21-23 dnovy cyklus, tak som ratala s tym, ze mrchu by som mala dostat 12.12-14.12.08 Mrcha vsak neprisla doteraz. tehotna by som nemala byt, kedze sme sa chranili prezervativom, robila som si uz 2 tehu testy a oba boli negativne.
kedy ste dostali menstruaciu po vysadeni HAK?
zapal nemam ziadny (teda dufam), citim sa v poriadku, vytok nemam ziadny...
vedeli by ste mi poradit?
Vdaka

PS: vsetko dobre, najma stastne a vesele Vianoce a vela splnenych snov

natalyi
26. dec 2008

ahoj kotenko. ja som brala HAK 2 roky. 30.11. som dostala MS a dalsiu tabletku som si uz nedala... Dalsiu MS by som mala dostat pozajtra 28.12. Som zvedava ci pride kedze sme sa pri pohl. styku vobec nechranili a teraz tesne pred MS sa citim vselikako.... trosku sa obavam toho ako to bude ked uz neberiem tabletky ale snad bude vsetko OK 😒 Inak ja som nemala ziadne problemy s antikoncepciou, velmi mi pomohla na plet a upravila cyklus.

kotenko
27. dec 2008

natalyi, tak pokial dietatko planujete, tak zelam nech sa babo zadari a ak neplanujete, tak nech pride cim skor mrcha. ja som stale mrchu nedostala... tehotenske testy som mala doteraz vsetky negativne, naposledy som si robila test tusim v nedelu. planujem spravit zas zajtra. uvidime, budem referovat.
citim sa normalne, nepomaha mi nic, ani teply kupel, ani cervene vino, ani cvicenie.. nic... vcera sme z drahym trosku blbli a vecer som mala krvavy vytok, myslela som si, ze sa mrcha uz spusta, ale asi som to kazrikla. dnes sa nic nedeje, ziadne bolesti nemam... ach jaaaaj, je to normalne, ze mrcha vobec neprisla a meska mi uz 2 tyzdne?

fogila
27. dec 2008

Kotenko z celeho srdiecka Ti prajem tebe aj tvojmu priatelovi, aby ste v naruci drzali babenko, viem, ze Lili Vam uz nikto nevrati, ale uz sa netrapi.S pozadia som sledovala Vas pribeh
s bohuzial smutnym koncom a ked som zbadala napisane, ze z Lilianky
je anjielik, prebehol mi mraz po chrbte...
Je mi to neskutocne luto a ked pozeram jej fotky tecu mi slzy, ale verim, ze mracha nepride a ty budes maminkou, lebo si to velmi zasluzis...
Vela stastia 😉

sassi
27. dec 2008

kotenko a nemáš to meškanie sposobene psychologicky
mne po vysadení HAK chodila hned presne

ale mala som s 2. dieťatkom problem otehotnieť, dokonca som boal 2x neuspešne tehotná. tak si myslím, že či s tým nesuviselo aj to užívanie HAK
ale kolegyna otehotnela po Hak hned na 3. mesiac
asi je každa žena iná ...
možno, keby som nechcela, otehotnem hned 😒

sassi
27. dec 2008

no a po 2. porode sa už tabletkami nechcem, napchávať, dala som si teliesko a vraj sa plodnosť obnovuje hned a netreba čakať ani obligátne 3 mesiace na "vyčistenie" tela

kotenko
27. dec 2008

fogial, vdaka, dietatko planujeme, ale naprv by som sa chcela "vycistit" od tabletiek a vsetkeho svinstva... tak planujeme az v lete sa snazilkovat...
sassi, ja som pri Lilianke otehotnela hned po vysadeni HAK a bojim sa, ze to tak je aj teraz, nerada by som este bola tehotna.. inak od vcera mam stale spinenie, mozno je to fakt tou psychikou. dost je toho na mna stale 😢

sassi
27. dec 2008

😢 😢 😢
tak snad to bude ako si to praješ
asi su vianoce dosť ťažke obdobie ...

kotenko
27. dec 2008

dufam ze bude... uvidime.. cervene vinko pijem priebezne kazdy den, ale iba poharik 😉

govinda
28. dec 2008

ahojte.
kotenko, po vysadeni HAK by mrcha mala dorazit do par dni. U mna to tak vzdy bolo, aj ked som raz vysadila tabletky cca v strede cyklu kvoli neziaducim ucinkom, mrcha dorazila do cca 3 dni. Ale pravdou je, ze HAk poriadne rozhadze hormony, tak to môze byt indivudualne.

sassi
28. dec 2008

mne po vysadení Hak prišla presne za 29 dní, ako normálny cyklus

a teraz pri teliesku to velmi nesledujem, lebo mam slabo a vždy ma na nu upozornia signaly, takže viem, tak 2 dni dopredu, že príde
ale zda sa mi, že vždy koncom mesiaca, takže asi dosť pravidelne (28-30 dní) , aj ked na dni to zratane nemám

a to Dr. sluboval, že pri tomto teliesku sa do polroka zoslabí a prípadne uplne vytratí, ale stále mám ... a už ho mam 7 mesiacov (od mája)

kotenko
28. dec 2008

ja som prvu mrchu mala klasicky, po 2 dnoch. ale nasledujucu som doteraz nedostala. dnes sa idem testnut, dufam nie som tehu 😖

govinda
28. dec 2008

kotenko, aha, uz chapem. Tak ja som klasicky pripad tak nepravidelnych cyklov, ze az. Sice hned po vysadeni HAK sa mrcha dostavila do 3 dni, ale potom, ten dalsi mesiac uz nedosla a nakoniec som skoncila na vyvolavacke. Vzdy 😔 . Ono HAK cyklus poriadne rozhadze a mozno chvilu treba na to, aby sa telo spamatalo.
Tak drzim palceky, aby vsetko vyslo tak, ako si zelas a ak teraz tehu nechces byt, tak nech budes tehu vtedy, ked si to zelat budes. Drzim ti palceky. A daj vediet, ako testovanie dopadlo 😉

sassi
28. dec 2008

napiš vysledok 😉

kotenko
28. dec 2008

Govinda, to sme na tom rovnako, tiez sa bojim, ze skoncim na vyvolavacke, lebo nemam ani bolesti, ale ani ziadne tehu priznaky a raz som uz tehu bola a viem ako som sa citila. vtedy som to proste "citila v kostiach", ze som tehu, teraz veru nie.. nic, akoby som mrchu ani nemala dostat, co je na jednej strane super, chi chi, ale na druhej strane som z toho znepokojena

govinda
28. dec 2008

kotenko, citala som, ze si skusala uz aj cervene vino, kupel ... ja som nikdy nic take neskusala,takze ani netusim, ci to pomaha, no mozno ano. Ale ked chces mat istotu, tak najlepsie urobis, ak si spravis test 🙂 . Aspon budes vediet, na com si ...

kotenko
29. dec 2008

Tak, vcera som sa netestovala, lebo som sa ani nepohla z domu. ako som spominala ze spinim, tak vcera som zacala aj krvacat, ale je to velmi jemne a dnes sa zas nic nedeje. tak netusim co mam robit. ale hormony si so mnou robia co chcu, ako vidim 😅

govinda
29. dec 2008

kotenko, možno sa už pomaly rozbieha mrcha 😉

kotenko
30. dec 2008

govinda, tak tak, presne si to napisala. mrcha z dorazila, ale netusim aky datum mam ratat 😅 ale asi nedelu-pondelok

elian
30. dec 2008

Ahojte babenky, tak ja som minulý mesiac vysadila antikoncepciu a chcela som aby sa mi upravil cyklus, keď mi meškala menš. 1 týždeň robila som test a bol jednoznačne negatívny, dnes necelé tri týždne po termíne menštr. mi vyšli // - mám trošku obavy, či je všetko v poriadku, ak som teda tehotná, že som otehotnela tak skoro po vysadení antikkoncepcie.....lebo som tu čítala veľa názorov, že by sa telo malo nejaké mesiace čistiť od tých hormónov......po sviatkoch sa chystám k lekárovi 😉

govinda
30. dec 2008

elian, vraj tie dnešné nízkohormonálne HAK nevyžadujú žiadne čistenie ... Ja osobne mám kamošku, ktorej lekár povedal, že najvačšiu šancu na otehotnenie má hneď po vysadení, pretože inak mávala často anovulačné cykly a hneď po vysadení aj otehotnela. Dnes má krásne a zdravé 2 ročné dievčatko. Aj na tejto stránke nájdeš témy, kde sa rozoberá práve toto a je tam mnoho kočiek, ktoré otehotneli hneď po vysadení.
Lekári jedine hovoria, že je lepšie mesiac po vysadení sa chrániť, lebo sa vtedy štartujú vaječníky a je možné, že vznikajú viacpočetné tehotenstvá. Uvoľnuje sa vraj viac vajíčok, teda vyššia pravdepodobnosť dvojičiek 😉 .
Ale kľudne skús napísať sem svoju otázku, do zajtra máš od lekára odpoveď :

http://www.antikoncepcia.com/sk/antikoncepcna-p...

evka.e
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ikke
15. okt 2009

mucinka15 • 1d • Dnes o 18:26
Ahojte, potrebujem poradiť ohľadom antikoncepcie.. Kamarátka teraz začala s antikoncepciou, no bohužiaľ jej nevyšlo, aby si 1. tabletku dala v 1. deň menzesu, ale až na 2. deň cyklu.. Myslíte, že je to veľký problém?? Nemáte s tým skúsenosti? Teraz to ľutuje a bojí sa, aby nemala nejaký problém alebo aby nemala nižší účinok.. Ďakujem :o))

zuzana0612
16. okt 2009

ahoj mucinka, mne povedal lekár,keď som začínala s antikoncepciou, že si ju mám dať až na 4.deň.takže druhý je určite v pohode