Musím dobrať celé balenie antikoncepcie?

samera
16. dec 2005

Prosim poradte mi. Od septembra beriem Lindynette 20 ( 1 balenie na 3 mesiace ). Teraz som nacala druhe balenie a beriem 1. mesiac, ale chcela by som s antikoncepciu skoncit. Chcela by som vediet, ci musim este tie zvysne dva mesiace dobrat, alebo mozem dobrat tento mesiac a potom koniec. Ci to nejak zdravotne sa moze. Dakujem.

samera
autor
21. dec 2005

Este otazka na tie kila. To ste za aky cas nabrali tych otras 15 kil? Hned, alebo napriklad po roku...... Ja zatial beriem 4 mesiac, tak by som o tom chcela vediet co najviac.

sissik
21. dec 2005

z jednych som za pol roka dala 16 kg, z ostatnych tak pomenej, pri implantate a harmonete sa mi ale darilo chudnut - islo to sice horsie, ako v tom obdobi bez tabletiek, ale islo
tych 16 kg som priblala z trinovumu a ten uz tusim teraz nikto ani nepredpisuje

samera
autor
21. dec 2005

a kolko stal?

sissik
21. dec 2005

uz sa nepamatam, lebo to bolo davno, ale bol dost lacny, co mi vtedy ako studentke aj vyhovovalo
mozno nejakych 170sk mesacne
a este mi nerobil dobre minisiston, napriek tomu, ze uz sa radi k tym nizsie davkovanym, ten som musela tiez po nejakych 7-8 mesiacoch vysadit a ten stal tusim okolo 120sk mesacne
len niekomu mozu zrovna tieto dobre sediet, mne vsak nesadli

samera
autor
21. dec 2005

Tak sa mi zda, ze tie lacnejsie su pekne priberaky? Alebo potom to zavisi od baby, ak ma nachyl k priberaniu, tak priberie z kazdej antikoncepcie. ☹ To je moj pripad. 😢

sissik
21. dec 2005

skor ak ma nabeh k priberaniu, tak z nej priberie, len z tych novsich trochu menej ako z tych starsich

samera
autor
21. dec 2005

mne moja doktorka povedala, ze z mojej velmi nepriberiem, musim sa dnes odvazit a zacat s dietou, lebo sa citim tak vselijak. 😠 Pribrala som nejake 3 kila, to je este v poho, ale ked si predstavim ze by som nejakych 15 kg, tak nocna mora...... 😠 😠 😠 😠

sissik
21. dec 2005

mi hovor 😖

samera
autor
21. dec 2005

oh, od dnes zacinam s dietou. Este ked som chodila na strednu, tak cez letne prazky ssa mi podarilo schudnut 10 kg za dva mesiace a to len som po 17:00 hod nic nejedla. A protom som jedla vselico a hlavne som sa naucila ranajkovat. Tusim to zase zrealizujem. Takze od dnes po 17:00 nejem!!!!!!! A bysta. 😠

liska
21. dec 2005

ja som bola 10 rokov na triregole-to su este stare trojhormonalne HAK,ale mne ich doktor ani po rokoch nemenil,kedze som na ne reagovala v pohode a,ako hovori sissik,ako studentke na vyske mi dost vyhovovala aj cena (tusim cca 250,-na 3 mesiace)...nepribrala som,neschudla,ziadne bolestive prsia,ani naladovost ci zmena libida,MS ako hodinky a bez bolesti...proste akoby boli vymyslena pre mna 😉
minuly rok,prave ked som uz vazne uvazovala nad ich vysadenim,pretoze som nasla otca svojich deti 😀 , 2x tesne po sebe som prvykrat v zivote zazila migrenovy zachvat...ked som si tak po rokoch znovu citala pribalovy letak k tej HAK,co nevidim? "ak mate migrenove bolesti hlavy,okamzite sa poradte s lekarom alebo lieky vysadte",viac mi nebolo treba...odvtedy uz presiel rok a ani vysadenie sa neprejavilo ziadnou zmenou, bolest hlavy sa odvtedy neukazala a ja tvrdim:bola to pre mna vyborna pomoc,ale som rada,ze je to uz za mnou a moje dalsie antikoncepcne pokusy budu uz urcite prirodzenejsie 😉

samera
autor
21. dec 2005

liska
Tak tomu sa fakt hovori sita na mieru, priam pre Teba. 😅

liska
21. dec 2005

samera,ano,az na tie migreny 😒 ale vyslo mi to dokonale-10 rokov nic a potom,akurat pred vysadenim,tie bolesti...a po roku od vysadenia aj fazulka v brusku 🙂

samera
autor
21. dec 2005

Niet sa co stazovat, mala si to uplne super 🙂 Akoby si to mala presne na 10 rokov vypocitane, alebo zeby ta antikoncepcia ba citala myslienky???????? 😅 No nieco za tym bude 😀

liska
21. dec 2005

😉

mouse
21. dec 2005

Ja som prestala brat antikoncepciu po 3-4rokoch. Zabudala som uzivat tabletky, casto som brala antibiotika a tak to prestalo mat zmysel. Teraz som spokojna, vyriesili sa mi iste zdravotne prolemy, ktorym som nevedela prist na koren a az po vysadeni antikoncepcie som zistila, ze to bola pravdepodobne reakcia organizmu na antikoncepciu.
Ale tym nechcem nikoho nabadat k vysadeniu, je to vsetko velmi individualne a to co niekomu skodi, inemu moze prospiet...
Urcite je milosrdnejsie brat antikoncepciu ako chodit na potraty alebo priviest na svet nechcene deti. Tym nemyslim ziadnu z Vas... Len poznam take pripady.

lilly
21. dec 2005

Ja som brala najprv viac ako rok "Triquilar" a nie ze by som bola s nim nespokojna, ale xcela som vyskusat nejake tabletky, ktore vraj maju zlepsovat plet a vlasy. Tak mi moj lekar predpisal "Diane35". Beriem ich treti mesiac, no ale ze by som mala pocit, ze su lepsie, tak to nemozem povedat - mam pocit, ze moje telo ovplyvnuju ovela viac - zvyknu ma boliet prsia, zda sa mi, ze z nich viac priberam a aj nemam az taku chut na sex 😖 a este aj plet mi nejak extra nezlepsili, mozno mam menej vyrazok, ale ked sa uz nejaka objavi, tak to stoji za to 😠 . A este su aj 3x drahsie.. Stoja 990,- na 3 mesiace a tie predtym okolo 300. Takze podla mna to nezalezi od ceny tych tabletiek. Ja som celkovo pocas celeho uzivania HAK /asi rok 8mesiacov/ pribrala asi 5kg. Takze sa vratim k svojim povodnym, ale este mam tie druhe na 1 mesiac.
A este by som dodala nieco k tym, co maju zlepsovat plet - taketo tabl. obsahuju okrem tych troch hormonov, ktore su v kazdej HAK este jednu zlozku - nejaky muzsky hormon, ktory potom vplyva na plet a vlasy. Ale aj to je vraj individualne, vraj ked sa to neprejavi v prvych troch, styroch mesiacoch uzivania, nema zmysel ich brat. A este v pribalovej informacii sa o nich v prvom rade pise ako o liecive na akne a az akoby popritom mali aj antikoncepcne ucinky.. Takze ja o mesiac aj nieco prejdem opat na Triquilar.
O vysadeni HAk zatial neuvazujem, lebo neplanujeme deticky este take 3 roky a ja sa s HAK citim bezpecnejsie 😀

divoska
21. dec 2005

tiez som kedysi brala triquilar, a tiez ma bejvavalo o 12 kilo viac, nikto mi to neveri jak sa to na mna nabalilo. ani ja som na to doteraz nedosla. potom som presla na logest a konstatujem ze sa casom ta vaha upravi ked si na seba dava clovek pozor. ale tiez pevne verim v to ze to coskoro pocitim ked som ich konecne, a dufam nadobro vysadila. pretoze nech mi doktori hovoria co hovoria, keby boli tie lieky take fantasticke ako tvrdia, tolko z nas by sa tu teraz nevyplakavalo.
liska o migrenovych zachvatoch mi nieco hovor... ale to by bolo na otvorenie dalsej temy cize pomlcim 🙂
mimochodom ja som sa po 10 rokoch dovolala spravodlivosti ze ma lekari neposielaju prec od dveri ze mi nic nie je a diagnostikovali mi migrenu jak svina a dostala som lieky z ktorych sa ma priberat 😠 cize jedny lieky konecne vysadim a dostanem dalsie... ma aj slak trafi... ak mam byt ale uprimna, bola som pripravena na nieco horsie, cize sa z toho v podstate tesim ;)

emjee
21. dec 2005

ja som brala najprv triregol (+7kg za rok), potom harmonet (+7kg za dva roky), potom novynette (+2kg za 3 mesiace plus nejake divne vyrazky), potom evru (mozno 1kg, ale mala som len jedno trojmesacne balenie, ktore sa mi furt odlepovalo), nakoniec lindynette (+5kg za rok aj nieco) - suma sumarum +22kg za 5 rokov 😖 des

mixka
22. dec 2005

emjee, brrr. ja so antikoncepciu nebrala a som rada, ked tu citam vase prispevky 😠 . kedy planujete babatko?

divoska
22. dec 2005

emjee no a co, fesanda si furt, to casom pojde dole... a ked budes mat mimco budes jak vyziabnuta spageta uvidis 🙂

nufka
22. dec 2005

no pripajam sa aj ja k nazorom o kilach sposobenych antikoncepciou.. tak ja papam antikoncepciu a som uplne v pohodke ...myslim ze na kazdeho to posobi inak niekdo priberie celkovo, niekdo len do prs, niekdo schudne a co sa tyka mna ja som ten posledny pripad .... na zaciatku som sa tiez obavala par kil navyse ale lekar mi vysvetlil ze papame viac a mame stale chut na jedlo pretoze hormoniky ju podporuju pri uzivani antikoncepcie a tym viac jeme a myslime si ze je to z antikoncepcie ... staci sa len trosku ovladnut a papat ako pretym ... 🙂)

divoska
22. dec 2005

nufka presne, preto mne sa podarilo dat to potom dole, ked som presla na tie druhe a doktor mi povedal to iste. ale zase pravdou aj je, ze ked zacne clovek uzivat tabletky v -nastke, tabletky- netabletky zaobli sa kazda. ja si presne pamatam na strednej sme vsetky boli isty dobu jak take gulky a teraz ked ich stretnem, ci su po porode alebo nie, su jak spagety. ono sa to telo v mladosti musi nejako ustalit...

iwuskaaa
22. dec 2005

Takže pripájam sa aj ja s mojím postrehom z užívania HAK. U mňa výhodou bolo: zlepšenie pleti, upravený cyklus, odstránenie nenormálnych bolestí. Ale na druhej strane aj nevýhody: migréna (predtým som nepoznala čo je bolesť hlavy), pridanie na váhe, absolútna nechuť na sex. Myslím, že som to ako tak vystihla. Brala som ich 4 roky (NOVYNETTE), teraz som s nimi skončila a idem skúsiť prejsť na MERCILON. Tak uvidím ako to bude ďalej. Ale ak bude migréna pretrvávať, končím s tým natrvalo a basta...
Ale mám strach, že sa mi objavia neznesiteľné bolesti brucha, nepravidelný cyklus...

govinda
23. dec 2005

no ja som uz na tuto temu prispela v tej druhej "antikoncepcii". Uzivala som Triregal - 5 rokov, nemala som s nim problemy. Potom som 1 mesiac uzivala Mercilon, ale z neho mi byvalo zle a tak mi lekar predpisal Cilest. Nepribrala som (aj keby sa mi aspon 5 kileciek navyse hodilo.)
HAK vysadila v aprili tohto roku (pred 8 mesiacmi) a moje telo sa z toho este nespametalo. MS mam strastne rozhadzanu, a lekarka povedala, ze telo sa tych hormonov uplne zbavi za 1 - 2 roky. Je to ale v zavislosti od doby, ako dlho sa uzivala (ja som ju uzivala 6 rokov s dvomi 6 mesacnymi prestavkami). Myslim, ze po tychto problemoch uz HAK uzivat nebudem.
Teraz si babatko velmi zelam, tak sa snazilkujeme.

yesno22
26. dec 2005

lilly, len ti chcem poradit, aby si Diane35 nebrala. Je to jedna z najsilnejsich HA a vobec nie je taka "uzasna" ako mozno vacsina gynekologov tvrdi. To, ze sa po niektorej HA zlepsi plet alebo vlasy je v podstate vedlajsi ucinok liekov a je chybou, ze niektori lekari ju predpisuju ako liecbu akne a mastnych vlasov. A navyse sa priklanam k nazoru, ze najlesia HA je ziadna HA 🙂 . Dosledky uzivania hormonov (aj tych na menopauzu) sa casto prejavia az neskor.... 😒

majcik
28. dec 2005

Baby, dik za Vase skusenosti. To ma este viac utvrdilo v rozhodnuti, ze HAK nikdy v zivote. Nastastie su aj ine moznosti, ktore sa svojou uspesnostou daju porovnavat s HAK. Ak niekoho zaujimaju aj ine metody planovaneho rodicovstva, kliknite napr. na http://www.lpp.sk/. Chce to vacsiu namahu, urcitu davku sebaovladania, no je tu zarucena 100% zdravotna nezavadnost a okrem toho ako bonus aj ine zaujimave veci, ktore napomahaju vzrastu vztahu partnerov 🙂

geegee
28. dec 2005

Pridam aj ja svoje skusenosti s HAK. Zacala som s Diane 35 najma kvoli pleti. Po case som si povedala, ze stacilo chemie a tak som Diane vysadila. Menzes nikde! Len po vyvolavackach...takto to islo par mesiacov, az mi lekar nasadil Proveru, co je teda liek pre zeny v prechode. A oznamil mi, ze asi velmi tazko otehotniem ak to neskusim ihned. Tak som zmenila lekara a ten mi predpisal novu HAK...Marvelon, potom Jeaninne...az pri poslednej som pribrala 3kg. Ale HAk do seba uz pchat urcite nikdy nebudem. Ked pocuvam o tom, aka je neskodna, otvara sa mi noz vo vrecku. A najma preto, lebo viem, ze specialne po vzsadeni Diane 35 malo viacero mojich kamosiek problemy 😒

lilly
29. dec 2005

majcik, jedna moja spoluziacka z vysky vyuzivala tuto metodu, kedze bola dost silne veriaca a vysledkom po jednom mesiaci pouzivania bol pocaty synator... 🙂 Takze asi tak... Potom si povedala, ze viera, neviera, bude sa spoliehat radsej aj na iny druh antikoncepcie...

Ja po tychto prispevkoch o Diane 35 vazne uvazujem, ci mam este zacat brat to posledne balenie Diane, ked ho uz mam kupene alebo mam rovno prejst na tu moju povodnu HAK -Triquilar... 😖

katrin
29. dec 2005

majcik: práve som si prečítala tú stránku, ktorú si odporučila. Neviem, či sama využívaš túto formu "antikoncepcie", ale mne sa to zdá veľmi nepohodlné. Zaznamenávať si teplotu a skúmať každý deň akú konzistenciu má môj hlien, tak to neviem, v dnešnej rýchlej dobe si to neviem predstaviť. Nie som zástancom HAK, ako som tu už napísala, ale táto "prirodzená metóda" to nie je na mňa.... A ako lilly píše, výsledkom nemusí byť tá 99% spoľahlivosť...

divoska
29. dec 2005

lily kludne dober, jedno balenie uz ozaj nezavazi. a ono to nie je az take hrozne ze by sme tu boli vsetky nevyliecitelne chore, ale aj ja som rada ze som sa konecne dokopala k tomu dat telu oddychnut. az budem mat jedno zdrave miminko budem ju brat trebars az do smrti. ale teraz sa chcem dat dokopy.
a inak tiez som tu stranku pozerala a plne suhlasim s katrin, nedokazem si to predstavit ze by som to stihala a uz vonkoncom nie ze by som tomu verila. mimochodom par takych tiez poznam co uz maju 5 a 8 deti ale hlavne prirodzene ;) raz som tak stretla tu kocku u gynekologa a hovorim si ze jej konecne jej doma stacia 4 synovia a ide si dat predpisat tabletky a ona cakala piateho 😀