Názor na vnútromaternicové teliesko

trudy123
12. máj 2018

Chcela by som sa spýtať žien, ktoré mali/majú vnútromatenicové a ich skústenosti s ním. Mám jedno dieťa a rozmýšľam nad zavedením. Ďakujem za rady,skúsenosti.

daniaz
12. máj 2018

Ja mam mirenu uz tri roky a velka spokojnost. Takmer ziadna menstruacia ani len spinenie a to nie vzdy 🙂

trudy123
autor
12. máj 2018

@daniaz taktiez som pocula ze zena skoro vobec nemusi mat menzes...ale ved tak hadam sa musime nejako precistovat nie?

daniaz
12. máj 2018

Ja som sa na to x krat pytala gynekologa a x krat ma ubezpecoval ze je to ok. Citala som aj diskusie co baby pisali a tiez pisali ze nemaju.

daniaz
12. máj 2018

Ja som sa na to x krat pytala gynekologa a x krat ma ubezpecoval ze je to ok. Citala som aj diskusie co baby pisali a tiez pisali ze nemaju.
@trudy123

janinah
12. máj 2018

A čo je ok na tom,že v maternici je cudzie teleso,ktoré pôsobí tak,že žena nemenštruuje?Možno je to pohodlné,ale nie prirodzené a nie normálne pre organizmus.Takže za mňa to ok nie je a môže mi aj 10 gynekologov vravieť,že áno,môj zdravý sedliacky rozum vraví niečo iné.

trudy123
autor
12. máj 2018

@janinah taktiez mam podobne pocity z toho celeho...

janinah
12. máj 2018

@trudy123 tak sa nimi riaď a neurobíš chybu

vlocka5
12. máj 2018

@janinah
@trudy123 su 2 druhy...hormonalne - Mirena tam nemusi byt ms, nehormonalne - Dana pri nej je o trosku silnejsia ms ako zvycajne.

janinah
12. máj 2018

@vlocka5 viem,pri dane je ms silnejšia,niekedy extrémne silná,totiž je to cudzie teleso a organizmus sa snaží c. telesá vypudiť ako sa len dá,v tomto prípade silneším krvácaním

vlocka5
12. máj 2018

@janinah ja ju mam - Danu a teda ms neni vobec az taka silna, len prvy den mozno o 2 vlozky naviac ako predtym. Mirenu som nechcela z rovnakeho presvedcenia, ze ved nekrvacat nie je ok... 🙂

tanyan
12. máj 2018

tiež mám nehormonálne teliesko už druhý raz - Multiload Cu 375. prvé teliesko som mala skoro 10 rokov, potom tehotenstvo a teraz mám toto druhé už tri roky. tabletky som nikdy nechcela a načo pchať do seba hormóny, keď to ide aj bez toho... MS je rovnaká, dokonca odkedy beriem počas MS vyššie dávky vitamínu C, tak je oveľa slabšia a aj bolesti sú menšie.

alenky
12. máj 2018

Mirena druhy rok bez menstruacie a akychkolvek inych bolesti a komplikacii. Ja som spokojna. Treba to zvazit. Nemam to na paradu, ale pokial chcem intimne zit a neotehotniet za mna je to dobra volba....a konecne nemusim premyslat a ocakavat ci dostanem menstruaciu alebo zostanu opat dve ciarky na teste. Ja k tejto hormonalnej antike nemam ziadne vyhrady len, aby sa kazdy staral sam o seba ci si to da vlozit do tela, alebo nie. Alebo riskovat a zakladat neskor temy "ups dalsie dieta na ceste a neviem ci ho chcem"...

janaciz
12. máj 2018

Ja mám nehormonalne teliesko. Menštruáciu mám normálnu. Prvá po vložení bola silnejšia ale nič extra. Posledné dve menštruácie som dokonca mala skoro bez bolesti, čo konkrétne u mňa nie je "normálne". Tiež som mala obavy pri rozhodovaní. Hormóny som určite nechcela a popravde hľadať stále kondóm tak isto nie. A keďže by som ďalšie dieťa chcela mať najskôr o päť rokov. Tak si myslím že investícia 20€ na také obdobie je zanedbateľná oproti kondómom, prípadne ďalšiemu bábätku. Ako povedal môj lekár po zavedeni: a voľná zábava môže začať 🙂 ( bez urážky) Ja som veľmi spokojná a partner tak isto.

marylis
13. máj 2018

Ja mam Mirenu uz 5r. Teraz v lete mi ju budu vyberat. Za mna uplna spokojnost. A teda ms mavam slabu kazdy mesiac.

henikav
13. máj 2018

@trudy123 Mirena ti bud sadne alebo nie. Vela mojich znamych si ju absolutne pochvaluje, mne nesadla, moje telo s nou bojovalo vyse roka, az ju vypudilo a lekar mi ju musel vybrat. Taktiez par dalsim znamym, take ani to nie je ojedinele ze nesadne. Ale zname, ktorym sadla si ju velmi pochvaluju. Je pravda ze pri nej nemas menstruaciu, ale teda mne bolo zle, bola som uplne zduta, necitila som sa dobre, spinenie po cely cas... Okrem toho sme mali u nas jednu mladu kocku v podnajme, jej sa s Mirenou podarilo este aj otehotniet

maminka12345
13. máj 2018

@janinah ja som mala danu 5 rokov a ms som mala skoro ziadnu iba spinenie.myslim ze kazde telo inak reaguje

davida
13. máj 2018

Ja mam mirenu 11 rokov a som uplne spokojna,co sa tyka toho ze pri nej neni menzes,to mi nepride cudne...nedozrieva vajicko,maternica nehrubne tak neni co vycistit...ked je zena tehotna tiez nemenstruuje a nikoho to neprekvapuje

janinah
23. máj 2018

@davida to ti kto povedal,že nedozrieva vajíčko?trochu si o tom poštuduj....

davida
23. máj 2018

@janinah tak zabranuje uvolneniu vajicka...uz je to lepsie pre tvoj zdravy sedliacky rozum?

janinah
23. máj 2018

@davida nemám najmenšiu snahu vyrývať,len ako zdarvotníka ma mrzí,že ženy niečo v tele majú a nik im poriadne nevysvetlí čo a ako to funguje....a nevravím už o možných nežiadúcich účinkoch až po smrť.,to tiž pri mirene nijaký lekár PODROBNE nepovie...ak máš záujem,čítaj,ak nie,nechaj tak.....
z príbalového letáku Mireny...Keďže kontraceptívny účinok Mireny je založený prevažne na lokálnom pôsobení,u fertilných žien je zvyčajne zachovaný ovulačný cyklus s ruptúrou folikulov......celý príb. leták tu
https://www.liekinfo.sk/liek-mirena-ins-itu-1x5...