Nehormonálna antikoncepcia - aké máte skúsenosti?

sylwi23
29. máj 2020

Prosím o skúsenosti. Mám 34 rokov 4 deti a nechceme už viac detí.
Teda neplánujeme už ďalšie tehotenstvá...
Akú máte skúsenosť s antikoncepciou nehormonálnou? Nemôžem brat hormonálnu a nemôžem teliesko, kondóm je tabu to určite nie.
Máte niekto skúsenosť s Pharmatexom alebo s prerušovaním ? Počula som aj o ženskom kondóme moc sa mi to, ale nepozdáva...
Počula som aj o pesare , ale neviem... Ako to funguje u Vás ? Alebo aj nezafungovalo?
Prosím o skúsenosti nakoľko ja ich v tomto smere moc nemám pri 4 deťoch po sebe...
ďakujem

janka_01
14. feb 2023

@zuz02 ešte sa spýtam, to že ti čapík vypadol tak si si to všimla?

sylwi23
autor
14. feb 2023

nie samozrejme že nie vôbec dodnes tomu nechápem našla som pod stoličkou na druhý deň musle mi vypadnuť po sprchovaní ako som sedela v nočnej košeli ale niukdy predtým som si to nevšimla normálne som si to dávala až v posteli

sylwi23
autor
14. feb 2023

Nasla som len časť čipku

janka_01
14. feb 2023

@sylwi23 tak ja si ho zavediem keď stojím v kúpeľni a ihneď si idem ľahnúť. Zatiaľ zo mňa nič nevypadlo ani po zavedení čiže sa rozpustil ale tak použili sme radšej aj kondóm k tomu

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sylwi23
autor
15. feb 2023

Toto sú také otázky.... Jasné, že to viem a potom som si išla ľahnúť , ale nie hneď .... Majú účinnosť 4 hod. a krém 6hodín poznám veľa žien hlavne keď si pozriem české stránky, že veľa žien aj keď všetko urobili otehotneli. Ja som verila viac krému po ňom nikdy nič, ale čípok aj tak páli a nie je to podľa mňa zdravé tiež keď máš často sex s tou čípkou. Ja čípke verím menej je to pre mňa ruská ruleta. Podľa mňa ide ja o plodnosť každého páru a o to ako často a kedy sex mávate🙂 Inak som prešla na pesar a som viac spokojná a cítim sa hlavne v istote a nemusím nič kontrolovať nič nepáli a nevyteká ....Sex s kondómom nám obom nesedí a to kvôli vela faktorom .... je to ako sex so sáčkom a hlavne načo si dávať chémiu do seba keď mám ešte použiť aj kondóm na to mám čipku a sľubujú, že pri dobrom zavedení je to spolahlivejšie ako kondóm skoro ako normálna HK... Ja tomu neverím možno som ani neotehotnela vtedy z toho že mi vypadol kúsok neroztopenej čipky tak ako aj iné ženy...Mi sme dlhé roky prerušovali tiež nič moc to prerušovanie... ale nikdy v živote som z toho neotehotnela. Na nás ta štatistika neplatí... Je to individuálne od každého páru... Ja mám teraz Lady-Comp a v plodných máme pesar a ten je pre mňa spolhlivejší a je super. Podla mňa najlepšia nehoromonálna ant.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
5. okt 2023

@julia2002 co tak precitat navod a pouzit zdravy sedliacky rozum k tomu???

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
5. okt 2023

@julia2002 co ma tvoja antikoncepcia spolocne s frajerovou sprchou a mydlom?????

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
5. okt 2023

@julia2002 ok podme sa nad tym trosku zamysliet spolu ten pharmazex pouzivas ty alebo tvoj frajer?? Predpokladam ze ked sa umyje s mydlom tak sa aj oprchuje este vodou a to mydlo so seba poriadne zmyje hlavne na intimnych partiach ale mozno sa mylim.. Z toho mi vyplyva iba jedna mozna spravna odpived a to je.....

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kulumulu123
6. okt 2023

@julia2002 👍👍👍👍👍👍

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz