Nehormonálna antikoncepcia

lulu369
17. feb 2015

Uvazujem aku antikoncepciu si mam vybrat. Zatial mam tabletky, no uvazujem, ze by som ju zmenila...A preto by som chcela poradit aka antikoncepcia by bola lepsia. Jedna znama mi davnejsie spomynala nehormonalnu antikoncepciu - zaujimalo by ma aky mate na to nazor a ci ste o nej uz poculi....

jujusiba
7. jan 2016

@dionyzka Díky za vysvetlenie. Čiže v mojom prípade je to zatiaľ ešte zbytočné.

dionyzka
7. jan 2016

@jujusiba ja by som to vyriesila takto - za meranie predsa nic nedas, staci Ti kupit teplomer. Nastudovat ako sa to robi a merat. Len pravidelnym meranim za nejaky cas uvidis ako sa teplota meni alebo nemeni... Potom sa sama rozhodnes, aka forma Ti vyhovuje. Ci Ti staci zapisovanie na papier, alebo do mobilu alebo Ti bude pohodlnejsie pristroj, ktory zbiera Tvoje namerane udaje. Urcite hned nemusis kupovat drahy pristroj.
Ja som kojaca matka a ta teplota sa meni vzavislosti od toho, kolko som pred meranim odpocivala - dopredu to neviem predvidat, lebo niekedy som hore 10x za noc, niekedy 2x za noc. I napriek tomu, ze cyklus uz teraz mam pravidelny ako hodinky, namerane teploty nie su smerodajne. Takze momentalne tuto metodu neberiem u mna ako spolahlivu formu antikoncepcie.

jujusiba
7. jan 2016

@dionyzka Zrejme to budem robiť podobne ako ty. Díky.

zuz02
7. jan 2016

@vikusss no je to aj ako lubrikant. Ale nemala som odvahu to chutnat.

vikusss
8. jan 2016

ahojte bola som u gyn. a predpísal mi nuvaring aký máte na tento typ názor trošku sa toho bojím teda trošku dosť lebo neviem si predstaviť to pri styku a ani ako hlboko to zaviesť .... oto to bŕani počatiu na tom základe že ten krúžok zo seba vylučuje hormóny alebo to funguje tak že spermie czž to neprejdu viem že vám budem pripadať blbá ale fakť si to neviem vobec predstaviť.... ďakujem za odpovede.. 🙂 🙂 🙂

vikusss
12. jan 2016

@dionyzka idem pozrieť ďakujem krásne 🙂

resetka
19. jan 2016

ahojte, ja som bola skoro rok na symtotermalnej metode, som si merala teplotu a aj sledovala hlien, no uz si sledujem len hlien, je to ovela jednoduchsie....parada 🙂

dari226
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mywiel
10. apr 2018

@lucy125 Myslis ze to chrani dostatocne proti otehotneniu?

bbett
6. nov 2018

@dari226 ja používam tiež kremík asi 2 roky a sme spokojni