Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

radka26
7. dec 2008

no ahoj, ja som so sexom začala v 15tich a neľutovala som to. Moj vtedajší priateľ bol o 5rokov starší a tiež to predtým ešte nerobil. možno to bolo odomňa nezodpovedné, ale ľúbila som ho a pri každom styku sme mali " ochranu". teraz som pár priateľov už vystriedala a zatiaľ sme mali vždy bezpečný styk. naposledy sa nám ale s priateľom roztrhla ochrana, a asi po 25 hodinách som užila "tabletku po", meškalo mi 5dní, ale aj ked som si robila test(2x) bol negatívny. nežiaduce účinky som nepociťovala. a tiež si myslím, že ak už niekto chce začať so sexom, mal by byť zodpovedný a počítať aj s " nežiaducimi účinkami" aj ked to nerobí veľa ľudí. aj ked mám teraz 18 a maturitu pred sebou, dieťa nechcem, a ani neplánujem, priateľ chodí do 3.ho na vš, a tiež to nechce, ešte je skoro mať dieťa, a ani jeden z nás na to nie je pripravený... ale myslím, že to berieme zodpovedne a aj ked používame ochranu, trochu sa bojíme, lebo NIKDY nevieš... a to s plodnýmmi dňami, no... neviem, dúfam len, že tak skoro mať bábo nebudeme,,, tak držím všetkým prsty, aby tabletka účinkovala na 100% a nie len na 85%, ako sa píše v letáku ☹ a to, že je oplodnenie v neplodných dňoch asi 25%né sa mi zdá trochu veľa, nie? ved ked sú neplodné, tak by aj mali byť neplodné... a potom nechápem, ako može niekto otehotnieť počas M, alebo tesne po nej, ak berieme do úvahy dlžku života spermií... a ešte mi nešlo do hlavy, ked niekto vezme "tabletku po" do 10hod, ako može otehotnieť, ked podľa toho, čo sa píše v letáčiku- taletka zabraňuje uvoľneniu vajíčka, jeho oplodneniu a prichyteniu sa na sliznici... nerozumiem tomu... ľudské telo je asi príliš zložité na pochopenie najvyšším orgánom, mozgom ☹ a tiež si nemyslím, že užitie Escapelle je potrat,,, aj ja som skor za taletku, ako riešiť niečo o 9mes.... a je na každom, ako vyrieši svoju "nehodu" 😉 tak budte zodpovední a nech tabletka pomáha- ved na to je tu 😉

majka307
8. dec 2008

Ahojte baby...mala som nechraneny sex pred 40 hod..ale bolo to prvy den po kramoch..neurobil sa domňa ale aj tak som si nie ista!rozmyšlam že či si zajtra pojdem kupiť escapelle..ale nechcem si zase zničiť cely cyklus...lebo som ju už raz mala...a bolo mi z nej poriadne zle....plis poradte mi

majka307
8. dec 2008

poradi mi niekto,prosim?

alika54
8. dec 2008

majka,,,ja som mala prvy den po kramoch nechraneny sex a o 9-mesiacov sa mi narodil syncek 😉 ,,,a radsej by som sa tou tabletkou poistila,,,

megie
8. dec 2008

fortiori, kedže je už 8. predpokladám, že ste to už dáko vyriešili, ja som ju musela použiť 2x v priebehu 3 mesiacov, bo mi kondom ostal vo vnutri, a všetko je OK, ja osobne si myslím, že to dosť zamáva s hormonálnou rovnováhou v tele. Ale som v poriadku. pa 🙂

majka, dúfam, že si už utekala po tabletku, musí sa užiť čo najskôr, ale najneskôr do 72 hodín. 😉

majcik
8. dec 2008

Radka .. len tolko, ze snad casom niektore svoje nazory prehodnotis a zmenis ... si este mladucka.

expertka8
8. dec 2008

...radka...ty si v 15 sexovala.../len Ta citujem/...a ja som sa v 15 este ani nevodila za ruky 😝 😉 😀
...ty "udajne" nelutujes...a ja po dalsix 15tix rokox hodnotim...ze som o nic neprisla 😉
...vsetko ma svoj cas 😉

etuska
8. dec 2008

presne tak,vsetko ma svoj cas..... 😔

majcik
8. dec 2008

Expertka - aj na to som myslela.

Osobne som rada, ze som v 15-tich rokoch nemala frajera... o nic som neprisla a mozno by som sa spravala tak, ze by ma to neskor mohlo mrziet ...co ja viem? Puberta so mnou dost plieskala. O par rokov som sa uz uplne inac pozerala na chlapcov a potom to prislo 🙂 (v dobrom slova zmysle).

Moja 17-rocna sestra ma priatela, je pomerne rozumna, ale vidim na nej, ze je to este dost skoro, este nie je dost vyzreta na to, aby dokazala viac zapojit rozum do celej veci.

Ano, vsetko ma svoj cas ... aj dieta, aj sexualny zivot ... aj ...

etuska
8. dec 2008

Ono vsetko je to aj dobou,ale najma vychovou.Niekdy sa 17-rocne vydavali,dnes sa vydavaju 30-rocne,lebo....kariera,vlastne byvanie,moderna civilizacia...... 😅 Na mladych je kladeny dost velky napor-media,rovesnici,..... a tak ak nemaju urcite hodnoty vstepovane uz v mladosti,potom to aj tak vyzera...Ja som v 15-tich frajera mala,ale vtedy som (chvalabohu) nemusela taketo veci riesit mozno aj preto,ze som mala urcite zasady...Niekto to nazve "staromodnost",ale je to len a len o pocite zodpovednosti a o urcitych hodnotach,ktore clovek vyznava 🙂

majcik
8. dec 2008

Etuska - ja Ta nepovazujem za staromodnu a zelam si, aby sa mi podarilo vychovat svoje deti tak, aby som sa nemusela nad nimi triast, ked budu v puberte ...
Ako som pisala, ja som v tom veku frajera nemala, no nebola som ani natolko citovo vyzreta, aby som dokazala taky vztah zvladnut hlavne po psychickej stranke, nemyslim teraz na problemy typu "tabletka po".

lencici
9. dec 2008

baby ja som mala prvého frajera pred osemnástkou a pred dvadsiatkou som zistila že som tehu 🙂 myslim že je to jedno kto kedy začína čo má prísť príde 🙂 ja vôbec ale vôbec neľutujem vvšetky kamošky mi vraveli že o veľa prichádzam že nerobím to čo všetci....teraz mám niekoľko dní pred 22 a myslím si že o nič som neprišla a ďakujem bohu že som sa nerozhodla vziať si túto tabletku...

referentka
11. dec 2008

Ahojte VŠETKY... chcem Vám len povedať, že ja som pred mesiacom užila tabletku Escapelle a zabrala mi..užila som ju po 9 -tich hodinách .. nemala som žiadne vedľajšie účinky, len som cítila menšie napätie v podbrušku..ale to možno bolo len stresom či zaberie alebo nezaberie tabletka.. čo sa týka cyklu, tabletka mi ho rozhodila kedže som menštru dostala o 10 dní skôr ako obyčajne ale tentokrát ma to ozaj potešilo 🙂
tak Vám ktoré teraz "stresujete" prajem veľa šťastia 🙂 pa pa

kosacka691
11. dec 2008

Aojte.Ja len ,ze ak kondom ani nepraskne,ani sa nezvlece je nejaka sanca aby som bola tehotna?Dakujem

majcik
12. dec 2008

Kosacka - pri kazdom druhu antikoncepcie su tam vzdy nejake percenta pravdepodobnosti ...

slnieckova
12. dec 2008

a viete co si myslim o tej tabletke Escapelle? Ze je to len marketingovy tah... pretoze sa tu objavili aj nazory, ze "nezabrala" a ostali baby tehotne.... takze viete komu "zaberie"? Kto ani nebol oplodneny.... 😎

etuska
12. dec 2008

slnieckova 😀 no asi mas vazne pravdu 🙂

mirusik02
14. dec 2008

baby po kolkych dnoch od vzatia escapellu by mala prist menstruacia? ci je to individualne?

adika158
15. dec 2008

ahojte ja mam tiež taky problem.tiež sa mi stala s priateľom nehoda a v tento den som mala menštruaciu priatel nebol vo mne ale mimo mna a potom ho omylom dal do mna.zobrala som tabletku po cca27hodinach a niekolko dni po tom som krvacala asi 3 dni a od v tedy nič menštruaciu som mala dostať pred 2 dnami prosim vas môžem byť tehotná? 🙂

norik1
16. dec 2008

Adika sorry za otazku, ale ako ho do teba "omylom" dal? 😒

Inak jasne ze mozes byt tehotna...

roasha
16. dec 2008

mam 15,som sa bicyklovala,a omylom......boze moj....hlavne ze ta bavi sexovat..... 🙂

roasha
16. dec 2008

do bodky suhlasim s expertkou....ked nevies co od rozkose,opytaj sa matky,ta ti povie,ci mozes byt tehotna... 🙄

slnieckova
16. dec 2008

adika158 keby ludska hlupost kvitla, tak si unikatny exemplar botanickej zahrady.... 🙄

roasha
16. dec 2008

ozaj adika,a este ma napadlo ...vies co este mozes"zliznut"okrem tehotenstva?...pohlavnu chorobu---ale to len tak na okraj... 🙄

norik1
16. dec 2008

...a vobec, ako si sa s takym problemom dostala na stranku, ktorej hlavnou temou su deti? 😀

PS: Adika, nielenze mozes byt tehotna, mozes navyse cakat aj dvojicky a este sa aj niecim nakazit. To by boli vianoce, co?

klobucik
16. dec 2008

baby nechcem sa vam do toho miesat ale to co tu odpovedate je troska blbe. ADika 158 si tiez mohla radsej precitat 3 x prispevok co napisala a tak ho odoslat ale vam tiez nikto nedal pravo sudit ludi kedy zacinali so sexom. Podla mopjho nazoru je to kazdeho osobna vec a ked ste tym uz pohorsene ze mnohe dievcata zacinaju so sexom v 15 niektore aj skor tak si to radsej nechajte pre seba alebo si doma zanadavajte a nie utocte . Len tolko z mojej strany... Inak cakam ze sa pustite aj do mna tak hura do toho... 🙄

norik1
16. dec 2008

klobucik, nikto nikoho nesudi. Ja som si tiez najprv spravila vodicak, az tak som si sadla do auta (myslim tym sama)... len si myslim ze je nezodpovedne pustat sa do niecoho o com nemam ziadne informacie a co moze mat take nasledky.... a ked sme pri tom, modry konik je stranka o detoch, snazilkovani, tehotenstve a rodicovstve, takze mi pripada fakt odveci takyto prispevok. Vies kolko dievcat tu toto nahodou precita a pritom sa snazi o dieta uz par rokov? Vies ako sa citia?

Nie je to o tom, kedy kto zacina, je to o tom, ze viem, ake rizika tam su a podla toho sa chranim... okrem ineho mam pocit, ze si niekto vytvori nick len kvoli tomu, aby tu napisal taky prispevok a aby sa tu rozbehla diskusia. Si vsimni ze kazda z dievcat s takymto prispevkom ma celkovy pocet prispevkov jeden...

klobucik
16. dec 2008

Jasne Norik ja chapem co tym ches povedat ale nieje pre teba troska prisilne povedat skodoradostne ze moze cakat aj dvojicky a niecim sa nakazit? Pekne vianoce? Mna osobne sa to velmi dotklo pretoze ja by som rada vratila cas a neprisla o dvojicky vdaka blbej HAK a tabletke PO... ☹

hiha
16. dec 2008

klobucik ja uplne s tebou suhlasim,su tu baby ktore sem stale pisu a rypnu kde mozu.ona to mozno ani tak nemyslela,ako to blbo napisala

hiha
16. dec 2008

a teraz do mna 😀 😀 😀