Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

vieraj
13. sep 2010

@lucajska ahoj, precitaj si vyssie prispevky, tam najdes vselico o tejto tabletke. 🙂

dajush
13. sep 2010

AHoj chcem sa opítať s priatelom som v nedelu mala nechraneny styk a spravil sa nechtiac domna tabletku som si dala cca po 31 hodinach aka je pravdepodobnost ze mi zaberie?...strasne sa bojim 😢

vieraj
14. sep 2010

@dajush vies, to je loteria. nic ine ti nezbyva len cakat a o 2 tyzdne alebo najlepsie o 4 si spravit test... 😎

siminka123
22. sep 2010

Cavte mam aj ja problem. pouzivam antikoncepciu.presnejsie antikoncepcny kruzok. no prvy tyzden od jeho zavedenia treba pouzivat aj kondom. preslo 5 dni a kondom sa roztrhol presne VTEDY! mam brat tabletku???

bububu123187
4. okt 2010

Baby, strasne sa bojim, mala som pohl. styk. Roztrhol sa nam kondom, vsetko zostalo vo mne, do 12 hod. som uzila Escaplle, ale nesmierne sa bojim, mala som pravdepodobne aj plodne dni:((ja sa asi zblaznim, ak to nezaberie:( babo si este ozaj nemozem dovolit

peny21
6. okt 2010

ahojte chela by som sa spýtať užila som tabletku Escapelle na 3 deň bolo to prave ked mi zacala menstruacia pretoze par dni pred menstruaciou sme mali s priatelom pohlavny styk.Chcem sa spytat aku mam pravdepodobnost ze mi zaberie?A ako som ju pouzila tak mam troska zmeneny cyklus menstruacny nie je taky ako byva.Poradte mi ci mam navstivit svojho gynekologa a ci mozem byt tehotna a aka je je pravdepodobnost xze mi v dalsi cykluis bude meskat.????Dakujem vam za odpoved

preskusana
9. okt 2010

ked som uzila tabletku, moze sa den po tom pit alkohol?

vieraj
9. okt 2010

@peny21 pred menstruaciou byvaju neplodne dni, preto si myslim, ze tehotna nebudes 🙂

vieraj
9. okt 2010

@preskusana kukni pribalovy letak, nemam s tym skusenost

papulka231
20. okt 2010

nehoda sa mi stala 19.10.,mavam pravidelnu menstruaciu,mala ju dostat 23.10.ale dostala ju na druhy den po nehode20.10.,mam napriek tomu uzit escapelle alebo fakt neni ziadne riziko,ze by otehotnela?please,poradte

vieraj
20. okt 2010

@papulka231 kuk co som pisala peny 21

555gabika555
21. okt 2010

zdravim . mala som nechraneny sex prevdepodobne to domna nedal. ale racej sme kupili escapelle lebo som mala plodne dni. do 12hod. som si ho dala . pohoda vsetko ok ziadne zvracanie ani nic. nato uz vecer bolesty v podbrusku take pichanie az . druhy den zvracanie vecer . treti den zvracanie rano . popritom mi bolo stale zle. teda este aj je :( menzes mi meska uz 5 dni. ( som aj unavena a bolai ma prsia trosku) a mam 15r . tak prosim o radu a vas nazor ci to bude babo alebo nie. dakujem :( 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

danielkapo
21. okt 2010

@555gabika555 urob si tehotensky test...

555gabika555
21. okt 2010

neni este skoro? stalo sa to asi pred 5 dnami

vieraj
21. okt 2010

@555gabika555 to mozes mat aj z escapele. ak si mala plodne dni tak je realna sanca ,ze si tehotna. aj ked viem, ze nechces byt, ale az cas ukaze. tak o tyzden, dva chod k doktorovi

vieraj
21. okt 2010

@555gabika555 ale uprimne povedane, tvoj organizmnus sa este vyvija a escapele ti akurat tak rozhodi vsetko ,co bolo uz zabehnute. snad to velku galibu neurobi a budes sa citit dobre, zelam ti to

danielkapo
21. okt 2010

@555gabika555 nejak to nevychadza, ak si mala podla teba plodne dni, tie byvaju v strede cyklu (aj ked spoliehat sa na ne neda, moze sa to menit) a pises, ze menstruacia ti meska uz 5dni, tak sa to stalo pred 5dnami, alebo ti menzes meska 5 dni? a ako pise
@vieraj ked mas 15 rokov, este mozes mat nepravidelny cyklus...no ale to su len anse dohady...zial, nikto ti neda takto "radu" ci si alebo nie si tehotna...ak si mala nechraneny styk, samozrejme, ze mozes byt...ak ti uz menstruaci meska, urob si pre istotu tehotensky test...popripade navstiv gynekologa...a nabuduce vacsi pozor.. 😉 drzim palce

miladka12
22. okt 2010

Ahojte🙂
Chcela by som vas poprosit o radu. Pred mesiacom som uzila escapelle pretoze neuzivam tabletky a kondom nam praskol.Vzdy si davame pozor a priebezne ho kontrolujeme cize priatel to hned zistil ale boli v nom nejake tie kvapocky lasky tak sme nechceli riskovat.Bola som tesne po mestruacii co su neplodne dni.Potom som mala mestruaciu dvakrat.Skoro a o tyzden v riadnom termine.Prve krvacanie bolo slabsie..ale druhe normalne.Odvtedy sme sa milovali ale vzdy s ochranou a kondomy nepraskli.Menstuaciu som mala dostat v stredu.cize mi meska nejake dva dni.Myslite ze to moze byt stale ucinok tabletky?? je to velmi velka davka hormonov tak ja neviem .dakujem za radu a prajem pekny den 🙂

luss123
23. okt 2010

ahojte 🙂
kondom nas s priatelom zradil,tak by som sa chcela spytat co je lepsie-escapelle alebo postinol??
dakujem

peny21
8. nov 2010

ahojte chcela by som sa spýtat, ze som uzila tabletku po je to uz asi mesiac pisala som sem aj predtym,robila som si jeden tehotensky test a vysiel mi ze nie som tehotna. Menstruacia mi meska uz par dni a teraz neviem ci mi to rozhadzalo cyklus alebo co prosim o radu co mam robit a ako dlho mam cakat kym mi pride menstruacia?ako dlho vam meskala ked ste uzili tabletku po?Ďakujem vam babenky velmi pekne za odpoved prosim cim skor. Som zufala comam robit. prajem vam este pekny vecer

grettka
8. nov 2010

navstiv radsej gynekologa... je mozne, ze ti to rozhodilo cyklus...

adka28
10. nov 2010

Ahoj peny21, tak ako ti napisala grettka, mohlo ti to rozhodit cyklus. Co ja viem tak zyykne meskat aj tyzden menstruacia. Navstiv lekara,aby si bola mudrejsia.

melinda64
10. nov 2010

ahojte stala sa nam s priatelom nehoda- praskol kondom 9.10 a o hodinu po nehode som uzila tabbletku. O 5 dni t.j. 14.10 som dostala kramy . Lenze odvtedy nic ... uz mam fakt stresy ale 3 testy mi vysli negativne co mam robit? mam este pockat do toho 14.11??? Alebo ako mam ratat kedy ma prist menstruacia? normalna moja alebo ta vyvolana tabletkou toho 14.10???????

katarinka_
18. nov 2010

Holky, s tými krámami si starosti nerobte, ja som tú TBL spapala raz, aj to na ňu zas až tak nebol dôvod, lebo kondóm síce praskol, ale tá podstatná tekutina neskončila vo mne. Každopádne, radšej som sa poistila- a krámy si potom robili čo chceli, niekoľko dní na to prišlo slabé krvácanie, asi o dva týždne silnejšie.
No a dnes v noci sa nám stalo niečo obdobné, až na to, že prasknutie toho kondómu sme si všimli až keď bolo po všetkom. Tú TBL som zjedla cca 6-7 hodín po tom a jediné, čím sa utešujem je, že som akurát bola na konci krvácania. Lenže (aj v dôsledku pred časom užitej Escapelle, aj iných faktorov) to bolo veľmi zvláštne, slabé krvácanie cca dva týždne po posl. menštruácii. Verím ale, že toto za plodné dni aj tak považovať nemôžem a že to dopadne dobre. A baby, naozaj nenadávajte tým holkám, čo tu v strese píšu a vy ich považujete za nezodpovedné. My s frajerom sme zodpovední až- až, ale kondóm proste vie zlyhať. Asi nemusím hovoriť, aké zložité by bolo, keby mne tá Escapelle nezabrala. Takže uvidím- tieto nervy snáď už nebudú trvať dlho, keďže existujú niekt. naozaj senzitívne tehot. testy s vysokou spoľahlivosťou už niekoľko dní po styku.

katy318
21. nov 2010

Ahojte baby, aj mne sa stalo čosi podobné. Pri druhom milovaní sa stiahol kondóm a zistili sme to až neskoro. Keďže už 1 dieťa mám a druhé ešte neplánujem, užila som Escapelle a pre svoju spokojnosť som si kúpila spermicidný krém - aby som si nemusela otravovať pečeň ďalšou chémiou a nemusela kupovať tak drahú tabletku. Krajšie je tešiť sa na bábätko, keď ho budeme chcieť, ako byť v strese, či som alebo nie som tehotná 😅
Všetkým vám prajem, aby ste takýchto stresov zažili čo najmenej.

clen
25. nov 2010

Ahojte 🙂 chcela by som sa spytat, ze ked som pouzila tabletku, menzes som dostala po 1 dni meskania...mozem otehotniet ?

momatenko
1. dec 2010

ahojte mám otázku je veľká pravdepodobnost ze otehotniem ked tabletku uzijem az po 8 hodinách po pohlavnom styku a nesmiem zabudnut podotknúť,že akurát mám plodné dni.:(

petrana9
27. dec 2010

@beja
Ahoj Beja. Pisala si, ze si otehotnela i po tabletke Escapelle. Pravdepodobne mám rovnaký problém. Nebol by to v podstate problém, len sa bojím či tabletka neovplyvnila nejako Tvoja dieťatko. Či je v poriadku. Ja som mala 2 dni bolesti v podbrušku, ale inak nič. Žiadne špinenie, krvácanie. Prosím Ťa o súrne o tvoju skúsenosť. Manžel chce aby sme to neriskovali, ale pre mňa je potrat absolútne posledným riešením.

petrana9
27. dec 2010

@mici111

Ahoj Mici. Prečitala som si celé forum a tak viem, že sa ti narodilo dieťatko i po použití tabletky. Prosím Ťa o informáciu, či si mala nejaké problémy po užití tabletky (ja som mala slabé bolesti v podbrušku) a či tvoje bábatko je úplne v poriadku. Som zúfala, lebo to vyzerá, že ani mne táto tabletka nezabrala a teraz sa musím rozhodnúť čo ďalej a bojím sa, aby nemala vplyv na plod. ĎKUJEM za odpoveď.

mici111
27. dec 2010

@petrana9 ahoj 🙂 nemala som nastastie vobec ziadne problemy...tiez som sa velmi bala, ked mi tabletka nezabrala, aby bola babulka v poriadku..ale tak NASTASTIE je uuplne v poriadku..a SOM STASTNA ZE JU MAM...aj ked som na nu zostala nakoniec sama..ale tak aspon som spoznala, aky hajzel bol Sarkin otec.. drzim ti velmi palce, aby aj tvoj drobcek bol v poriadku..mala si plodne dni? mne nezabrala kvoli tomu..aj gynekologicka mi to potvrdila, ze v podstate v case plodnych dni to je aj zbytocne si davat..uz si si robila aj testik? a vysiel pozitivny?