Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

pipina149
10. okt 2011

ahojte, prosím o raduuu, ked som po 5 dnich od užitia dostala menstrulaciu, je to v pohode? alebo sa ešte može stat že som tehotna...???

pipina149
11. okt 2011

tak dnes som si dalaq test, 2 tyžne odvtedy co som užila tabletky a je negativny 🙂 davala som si te n ktory je počas celeho dna, tak dufam že je spolahlivy, mal by ukazat tehotenstvo už 5 dni po oplodneni. tak dufam žeje to ok. Kamoška mi ale povedala že mi to test neukaže hned keby som tehotna. Mate niektora susenst?

mirecccka
12. okt 2011

pipina149 ahoj moja,kedze ti test po 14.dnoch vysiel negativny tak je vsetko ok a ty mozes byt pokojna... 🙂 viem to preto lebo ja som vtedy po uziti escapelle pisala svoj problem na gynekologicku poradnu tu na webe kde je 24hod k dispozicii gynekolog ktory odpoveda na otazky zien ohladom tychto veci a odpisal mi mailom ze po 14.dnoch od nechraneneho styku si mam urobit tehu test a ze ked vyjde neg tak to bude ok no a co sa kramov tyka tak to ze si po 5dnoch od uzitia tabl zacala krvacat tak to je bezne po jej uziti a tiez sa moze stat ze teraz budes mat na nejaku dobu rozhadzany cyklus ale to sa casom upravi...takze mozes byt pokojna 😉 papaaa 🙂

pipina149
12. okt 2011

mirecccka, dakujem ti za info, si zlata 🙂

slunicko15
15. okt 2011

ahoj, tak tyden po tabletce jsem dva dny krvacela a pak nic (zadne spineni). jsou to uz dva tydny od uziti tabletky a MS nikde, verim, ze to bude v pohode, ale i tak mam obavy. Nemuzu se ridit presne kalendarem, protoze jsem 3 mesice po porodu a MS jsem mela zatim jednou, trvala 14 dni a od te doby nic. Vubec nevim, test jsem si delala, ale bylo to asi necely tyden po uziti escapelle a byl negativni. Udelam si jeste jeden, jen nevim, jestli jeste pockat nebo ted...asi nevite ze...

ssova
6. nov 2011

už je neskoro po tíždni niečo spraviť ? alebo ešte je nejaké riešenie ?

ssova
7. nov 2011

ahojte poradte mi prosím. Mal som nechráneny styk a ale nespravil som sa vnej a bol som tam len raz lebo ju to bolelo a po tom ako som v nej bol tak ale až o 10 minut som sa spravil. môže otehotneť ?

danyelituska2
7. nov 2011

@ssova nemôže 😀

ssova
7. nov 2011

@danyelituska2 si si určite istá ? dakujem za odpoveď

danyelituska2
7. nov 2011

@ssova myslím že nie, ked si tam bol len raz, ak si to nespravil do nej tak sa nemusíš báť 😎

saya111
9. nov 2011

ahojte ja mam taky problem proste nejako to nevyslo dva krat... a zobrala som tabletku v piatok rano jednu a proste nejako to nevyslo druhy krat v nedelu tak som si zobrala tabletku v pondelok rano vzdy som si ju zobrala v priebehu 10hodin..mate prosim vas niekdo skusenost s takouto vecou??..a chcem sa opytat ze kedy by som si mohla spravit teh. test??...dakujem za odpoved..

lubimkoniky123
13. nov 2011

caute.....nick si nevsimajte ;D v piatok sme spolu spali 11.11.2011 pekny datum vsak? a podla vypoctov mame cas na tabletku do 14.11.2011 do 18:00 nemali sme kondom....sice som do nej nepustil ale s penisu mi mozu vytekat vseliake tekutiny a ani otom nemusim vediet.....ak jej tu tabletku dam dnes vecer zaberie este ak som donej cosi dal? diki za odpoved a sry za formu pisania ;D mam stressss

miskafl
17. nov 2011

Ahojte, ja som escapelle uzila minuly mesiac, mala som zrovna plodne dni, nehoda s prezervativom... menstruacia mi uz meska 7 dni, robila som si uz 2 tehotenske testy, a negativne... Niekde som citala ze ak sa jedna o mimomaternicove tehotenstvo, test moze byt negativny..Mate s tym niekto skusenost?
My by sme sa druhemu babu aj potesili, ale po zlej skusenosti z marca som sa este necitila na dalsie babo pripravena.. Dakujem za odpoved.

fergie125199
8. jan 2012

Zdravím dámy.
Ešte stále som panna avšak pred dvomi dňami sme mali s mojim chlapom peeting. Síce si utrel ruky do vreckovky a potom ma išiel prstovať ale neišiel hlboko len po okraji pošvy takže je tam nejaká možnosť otehotnenia? Beriem antiku ale to tiež ako sa mi páči a zobrala som si pre istotu aj tabletku po..vidíte tam nejakú možnosť otehnotnenia? Necítim žiadne vedľajšie účinky..a mesiačiky mám dostať zajtra..je tam nejaká možnosť? prosím odpíšte 🙂 ďakujem..

eaka
8. jan 2012

@fergie125199 Tak to by už bolo aké panenské počatie, spermia z ruky na krajíčku pošvy, porazí hormonálnu antikoncepciu aj tabletku po... myslím že veeeeeeelice malá pravdepodobnosť... viac si už pre neotehotnenie urobiť nemohla...a ak predsa ostaneš tehotná...tak to je druhý príchod mesiáša... 😉

fergie125199
8. jan 2012

dakujem eaka..sis tým ale naozaj istá? lebo ja tam vidím stále možnosť kedže mám na všetko sakramenskú smolu..:/

eaka
8. jan 2012

@fergie125199 Možnosť je vždy.. ale v tomto konkrétnom prípade tak asi 1 ku miliarde.. 🙂

malal
9. jan 2012

tak ja mám skúsenosť s tabletkou escapelle a spôsobilo mi to to, že už dlhší čas mám problém otehotnieť, takže odporúčam prehodnotiť rozhodnutie s užitím ☹

fergie125199
10. jan 2012

začínam mať fakt obavy blíži sa štvrtý deň a menzes stále nikde...prosím držte mi palce ženy 🙂 mal tu niekto skúsenosť s tým, že vôbec neprišla alebo druhý menzes sa ani tak nedal nazvať? dakujem 🙂

eaka
10. jan 2012

@fergie125199
ad1) si pekne vystresovaná, aj to sa môže odraziť v meškaní menzes (hlavne v takýchto stresových situáciach)
ad2) escapelle je hormonálna bomba, rozhodí Ti celý cyklus, v príbalovom letáku určite budú info o tom, ako môže ovplyvniť menzes... alebo si to vygúgli

srmska
13. jan 2012

PROSIM, potrebujem pomôcť!!! Mala som s frajerom chránený sex(kondom),ale roztrhol sa:-/ a neviem či nejaké spermie boli aj dnu alebo či to stihol vybrať.. niesme si istý.. dneska mi vraj majú začínať plodné dni:( POTREBUJEM POMOCT CO MAM ROBIT!!! TABLETKU do 24 či do 72 hodín brať???🙂 PROSIM VAS!!!!!!!!!

fergie125199
24. jan 2012

milá eaka mám menštruáciu našťastie teda ale problém je v tom, že mi trvá už dva týždne síce už slabne ale aj tak proste nie je to normálne ked mám obyčajne menštruáciu tak 5 dní ale gynekologovi nechcem ísť..a potom povedať to rodičom tak to sa mi tiež nechce..

eaka
24. jan 2012

@fergie125199 No a brala si ten escapelle? Čo píšu v letáku? Ak už slabne, zase by som nerobila vedu a verila tomu, že za chvíľu prejde... ak si vzala tú tabletku po, ja osobne by som to pripísala hormonálnej búrke

luluw
28. jan 2012

ahojky pred dvoma tyzdnami nam s manzelom praskol kondom 10hod.po nehode som uzila Escapelle ale menzes mi meska uz tri dni a brucho ma dost boli urobila som si test ale nie som si v nom ista a vysli mi dve ciarky moze vysledok ovplyvnit aj ta tabletka?prosim poradte co mam robit ☹

ada555
1. feb 2012

@xixina
ahoj, možem vedieť po akom čase od pohl. styku si užila tabletku, kedže nezabrala

fergie125199
4. feb 2012

milá eaka..chvíľu to slabne a teraz to mám zase ako keby som mala menzes aj ked ten mám dostať až o pár dní čítala som si fóra a jedna tam spomínala, že jej to musel až gynekológ zastaviť..je to ako beh na dlhú trať..stále nervozita aj ked som rada, že materstvo je u mňa asi vylúčené..🙂

valisa666
4. feb 2012

Ahojtee tabletku escapelle som uzila pred 3 tyzdnami zabrala .... ale chcem sa spytat ci nebudem mat komplikacie ked chcem itehotniet a nepreslo este vela dni ... dakejm :D

ladydior
11. feb 2012

Ahojte, chcem sa opytat ci ma niekto podobnu skusenost. Mavala som uz dost dlho PMS, hlavne zlou naladou sa to prejavovalo, ale posledne dva mesiace je to omnoho horsie, citim sa priserne, aj partner si to vsimol a mysli si ze niekoho mam ked s nim nechcem byt, ale ja mam taky stav ze nechcem ani nikoho vidiet, hroznu depku. Netusim co by mohlo byt pricinou, jedine co ma napadlo, ze som pred nejakymi 2 mesiacmi uzila Escapelle, ci to nemoze byt z toho? Ze ide o PMS to viem urcite lebo ked to potom dostanem strasne sa mi ulavi a zas je dobre kym to nepride zase...stalo sa vam niekedy nieco podobne?

domin85
19. feb 2012

Tabletka po je neskutocna zmeska hormonov, dkoaze roztocit telo na dostatocne dlho. Ja som tuto tabletku pozila uz pomerne davno, zlozita situacia, prasknuty kondom... to je jedno, podstatou je, ze si doteraz pamatam na niekolko veci: jednak na silu krvacnia najblizsie dve periody, jednak naintenzitu PMS- cize @ladydior ano, moze byt, ze tvoje nalady su z tej tabletky, ale ak by to pretrvavalo dlhsie ako tri styri periody uz si nemyslim, do 4-5 mesiacov by sa mali dosledky z tela vytratit.

kahlan1
12. mar 2012

Ahojte,
tak sa k vam pridavam 😔 vcera nam s manzelom praskol kondom - bolo to akoby sme v podstate ani ziaden nepouzili. Do 12 hodin som vzala tabletku. A neviem ao preckam to obdobie kym sa dozviem ci zabrala , ked ako to tu citam skôr nezabera ako zabera. Ja si neviem predstavit tretie male dieta. Uz teraz ledva stojim na nohach a nevladzem. Ja sa tak bojim. Niektore odsudia ze jeneskoro plakat - ale neboli sme enzodpovedný. Len sa stalo co sa stalo. Menzes som mala 3 marca a nevychadza ze bysom mala plodne dni ale aj tak mam neskutocny strach lebo ani neviem ako som otehotnela s druhou kedze sme mali problem otehotniet a chodili sme po lekaroch. Tak som sa aspon vyrozpravala :(