Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

sorciera24
3. aug 2008

ako jasne, ani ja by som nexcela v 17 babo, preto ma vtedy sex ani nenapadol a nemusela som to riesit, no ked je to ako je...mali by ste pouvazovat nad spolahlivou ochranou, aby si sa nemusela stale stresovat... 😉 aj ked u nas boli kondomy spolahlive...

ivana79
3. aug 2008

tak potom ja som taka krava, ze? ved moje kamosky sa na kondomy nestazuju nikdy...len ja mam namietky, lebo pri TOM si tu gumu asi 5x opravil....

sorciera24
3. aug 2008

nikto nevravi, ze si krava....len by ti potom aspon sadla ina ochrana, ked tejto nedoverujes, bud HAK, ale ak nexces tabletky, tak popri kondome skus permicidne gely, alebo nech tvoj priatel aspon prerusi aj s kondomom a potom sa uz naozaj nemusis bat... 🙂

ivana79
3. aug 2008

ved on mi vravel, ze sa nespravil (nevystriekal) pre istotu....asi bral na mna ohlad, dufam....a mozem sa spoliehat na neplodne dni? a prosim, porad mi, co su to permicidne gely, naozaj netusim...ja som chcela uzit escapelle, ale ma tu uz 2 holky presvedcili, ze sa nemam bat....a HAK mi moze prerusit tehotenstvo aj ked budem napr. 5 dni tehotna? da sa vtedy nieco spravit? dakujem

sorciera24
3. aug 2008

ivi, spermicidne gely...konkretne Pharmatex, sa aplikuju pred stykom do posvy a zabranuju otehotneniu, neobsahuju hormony, takze su fajn.....a ked ich skombinujes s kondomom, tak nemozes otehotniet, naisto....a ked sa priatel neurobil do teba a este ste mali aj kondom....nemozes byt tehotna!....cize to svinstvo escapelle isto nebrat, len by ti to uskodilo...trosku nechapem s tou HAK....?isto ti ho nemoze prerusit, ale HAK sa zacina brat az od noveho cyklu, cize ked ti pride menzes.....no a na neplodne dni bez nicoho by som sa ja nespolahla....lebo kazda to ma inak....jedine s kondomom.....len som prekvapena, ze mas tak malo info o roznych druhoch ochrany a zacinas so sex. zivotom.....?.... 😔 😕

tommino
3. aug 2008

ivana79 .... no ako by som to slusne povedal .... z tych tvojich kecov ma az napina ... prosim pomozte .... pre boha!!!!! S cim ti tu ma niekto pomahat .... ked si sa ****** tak to si nekricala o pomoc?! Teraz tu budes vyplakavat ci som v tom???? Ked pouzijete kondom, tak to aby si bola tehotna by musel byt ten tvoj uplne pako .... A ked sa s nim v piatok vyspis a v sobotu uz ta boli brucho a citis uzkost? skus zajst k odbornikovi, ale na hlavu 😉 ach jaj ... Ked chces zacat pohlavne zit, musis ist do toho s tym, ze sa moze stat aj to, ze otehotnies ... A s rodicmi ... ja byt tvojim tatkom 🙂 nechal by som ta v tom ... nepotrebovala si ho pri tom ked si sa *****, nebudes ho potrebovat ani pri vychove. A ak by si bola tehotna a porodis, tak nezabudni povedat potom dietati, aka si bola zodpovedna 😉
sorry za taku kritiku, ale z takychto hrdiniek je mi na zvracanie 😖

ivana79
3. aug 2008

tommmino...diky za povzbudenie 😉

orinka
3. aug 2008

ivana79: keď nevieš byť zodpovedná, povzbudenie nečakaj..... a vôbec... čo má čo sedemnástka sexovať?

ivana79
3. aug 2008

ivana79
3. aug 2008

a nemyslite si..nie som az taka hlupana....poznam este väcsie....s pohlavnym stykom zacali skor ako v 15-tich rokoch...a som sklamana, ze ma neviete pochopit niektori....ja som sa chcela vyrozpravat...to je vsetko...vdaka ja vsetky rady, co ste mi tu napisali, ci uz pozitivne aj negativne....

etuska
3. aug 2008

Ivana-myslim,ze vsetci to tu myslia dobre 😉 ,ale za to ako si zariadis SVOJ ZIVOT si zodpovedna len a len ty.Pozri,ak uz sexovat v 17-tich,ozaj by bolo dobre pouvazovat nad spolahlivou ochranou ako tu potom stresovat kazdy mesiac.Myslim,ze HAK ti ublizi menej ako tabletka "rano po" 5x rocne.Ovela radsej hormonalna antikoncepcia ako interupcia,ze? 😉

ivana79
3. aug 2008

Tiez si to myslim....ja som len zmätena z toho vsetkeho....a uz si uvedomujem nasledky, hoci neskoro, ale radsej ako nikdy.....a tehotna asi nebudem, pretoze verim svojmu priatelovi (vsetko dopadlo dobre a nic sa v posteli nestalo).....vdaka vsetkym za odpovede

etuska
3. aug 2008

ved hadam ked ste mali kondom...tak by to malo byt OK.Vies,mala som kamosku,kt. v 17-ich otehotnela a sla na interupciu a to uz podla mna nie je taka sranda a dalsia znama,uz starsia pani mi povedala,ze este za mlada bola na UPT a nikdy na to nezabudla,hoci neskor mala deticky,nikdy nezabudla na to,ze jedno dieta zabila ☹ ...preto si myslim,ze ak uz clovek so sex. zivotom zacal,mal by sa spravat zodpovedne 😉 Drzim palce 🙂

ivana79
3. aug 2008

naozaj...vdaka....uz tak skoro nebudem to robit a moj priatel to chape, este ze tak...on si na mna pocka, ak budem na 100% opät pripravena, hoci to bude aj o 2 roky....vdaka ti tomasko

orinka
3. aug 2008

ivana79: ešte že si dostala rozum... len aby neostalo len pri slovách... 😔

ivana79
3. aug 2008

neostane, neboj sa 🙂

sorciera24
3. aug 2008

ivi, som rada, ako si sa rozhodla... 🙂

peta1510
3. aug 2008

Ivka,chapem,o co ti islo,neboj,mozno mas len pocit viny a strachu a preto stresujes.Ak ste pouzili kondom,je to v pohode a podla mna to bolo zodpovedne.Ale v danej situacii musis byt zodpovedna 100%tne,preto chod ku gynekologovi a porad sa,alebo informuj,co by bolo pre teba najlepsie...
Tommino bol podla mna dost ostry,neverim,ze on si bol vzdy isty a vzdy konal v danej veci 100%tne zodpovedne.
A to,ze zacala v 17tich je podla mna na toto obdobie este v norme,v porovnani s ostatnymi,tiez poznam kopec takych.
Kazdopadne si treba zobrat z toho ponaucenie,aby si sa nabuduce nemusela bat a pripravila sa 100%tne.

ivana79
3. aug 2008

som rada, ze ma podporujete....ja uz budem zodpovedna, ako som napisala....pockam s tym uz......a bude to dllllllho....ja sa tesim na MS...velmi...a zajtra idem isto k lekarke....pre istotu, ak by nahodou

sorciera24
3. aug 2008

ivi, lekarka ti aj tak nic nepovie....nezisti nic, je to kratka doba, ibaze ide po tie tabletky....a ivi, nebudes lutovat, ked pockas, to ti garantujem 😉

ivana79
3. aug 2008

ano, chcem sa informovat o HAK, ale na co, ked uz to nebudem tak skoro robit? a po kolkych dnoch sa najlepsie robi test po pohlavnom styku?

sorciera24
3. aug 2008

tak 14dni, aj to nemusi vyjst...odporuca sa az po par dnoch meskania MS...

liliandax
3. aug 2008

ivana - suhlasim s babami, co tu pisali predo mnou.. mas kopec casu, o nic neprides.. a zit v strese skoro kazdy mesiac.. to ti za to nestoji 😉

inak.. mam kamosku, v 17-tich otehotnela ☹ dala si babo vziat a teraz ma 28 a s manzelom sa snazia o mimi.. zatial bezuspesne a to sa snazia asi 3 roky 😔

ivana79
3. aug 2008

sorciera24 : vdaka
iliandax: budem mysliet na tvoje vety...

ewinka16
4. aug 2008

prosim vas,neviete za kolko sa oplodnii vajickoo??..zobrala som si tu tabletku asi po 50 hodinach,lebo som sa k nej nemla ako dostat,tak ci to bolo zbytocnee?hm??co myslitee??prosiim poradte mi,lebo sa asi zblazniim

expertka8
4. aug 2008

Čas, počas ktorého môže byť oplodnené, je zhruba 8-24 hodín. V ten istý čas ale spermie v kyslom prostredí vagíny môžu prežiť max .4-5 dní. 😉

expertka8
4. aug 2008
ewinka16
4. aug 2008

expertka8,a je to pre mna zlee?hm??

expertka8
4. aug 2008

...ewinka....zalezi co pojmom "zle" oznacujes???
...mas na mysli pocate dieta??? 😔 ...napriklad.....

ewinka16
4. aug 2008

prosim pomozte mi,som v koncoch:(