Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

dezire1000
24. okt 2017

@lindsey nie vobec nic

lindsey
24. okt 2017

@dezire1000 tak asi tým čo ťa tableta nezabrala tak nekrvacalI vôbec ..Podľa mňa aspoň ...
Ja som užila a týždeň po nej stále mám krvácanie ...Vo štvrtok mám. ísť za doktorom..Lebo dva dni nerobia ..inak by som už aj sla..Že mi dá injekciu na zastavenie
už má to dosť vyčerpava..

1mata100
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helenka098
15. mar 2018

@dezire1000 chcela som sa spytat ta tabletka ti.zabrala aj ked ste mali pred ovulaciou ? kolko hodin po styku si zobrala tabletku?

dezire1000
15. mar 2018

@helenka098 nezabrala.vzala som ju hned

helenka098
15. mar 2018

@dezire1000 takze mala si ju cez plodne dni a ti nezabrala hej??

helenka098
15. mar 2018

@dezire1000 mala si po zobrati tableetky nejake bolesti v podbrusku??

dezire1000
15. mar 2018

@helenka098 presne tak.nie nic ziadne bolesti.

helenka098
15. mar 2018

@dezire1000 tak ja smo mala bolesti v podbrusku ihned po zobrati tabletky tak dufam ze zabrala

kim_005
30. máj 2018

Ahojte,chcela by som sa opytat ci si ymslite ,ze je vysoka pravdepodobnost otehotnenia v pripade ,ze sa do mna priatel pocas nechraneneho sexu neurobil ,ale obavam sa skor "kvapiek lasky" uzila som escapelle hned na druhy den a mala som prave plodne dni, co myslite je tam vysoka sanca? Dakujem vopred za rady

kim_005
30. máj 2018

Este by som sa chcela opytat ak do tyzdna neprislo krvacanie alebo spinenie znamena to,ze bola tabletka neucinna?

may1234
1. jún 2018

@kim_005 Vysoká šanca tam určite nie je. Ak sa neurobil do teba tak je tam minimálna šanca aj keď si mala plodné dni. Aspoň s vlastnej skúsenosti to možem potvrdiť. A čo sa týka užitia tabletky, ak si nebola tehotná tak si myslím že žiadne krvacanie by ti ani prísť nemalo, ale nie som na to odborník tak neviem, fakt si len myslím .

ffox331
6. jan 2019

Zdravím chcem sa opýtať priateľka mala plodne dni a ušlo nám to do 12 hod si dala tabletku escapelle nič jej s toho nebolo žiadne vedľajšie účinky čo myslite zaberie to ?

helenka098
15. jan 2019

@ffox331 pravdepodobne jej zabrala aj ked nemala ziadne ucinky po zobrati tabletky

kim_005
15. jan 2019

@may1234 dakujem velmi pekne za odpoved 😊

dominika7990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
midee
13. júl 2019

Ahojte viem že táto téma je už staršia ale pozerám, že veľa báb je aj po escapelle nervózna, že či tabletka zabrala... Keďže som s touto tabletkou mala tiež v nedávnej dobe skúsenosti tak len toľko... Zobrala som ju keď sa nám stala "nehoda" aj napriek využitia ochrany, cez plodné dni (pravdepodobne ovuláciu) a do 7mich hodín... Odo dňa užitia som mala každý deň až do menštruácie (dva týždne po "nehode" a prišla ešte o dva dni skôr ako mala) neskutočné bolesti v podbrušku, pichanie v okolí pupka, od 5teho dňa po styku nepravidelné špinenie, zmeny nálad, pocity na vracanie, chute asi na všetko jedlo aj to čo nemám rada...už som si nahovárala, že asi som tehotná, že to špinenie asi znamenalo uhniezďovanie oplodneného vajíčka, že veď predsa jedna tabletka mi nemôže spôsobiť až také ťažkosti. Mala som snáď všetky vedľajšie účinky a to som pár rokov predtým brala antikoncepciu s tým istým hormónom, ktorý obsahuje aj tabletka "po" a nemala som s antikoncepciou problém, avšak taká vysoká dávka tohto hormónu čo je v danej tabletke asi môjmu telu nesadla... Takže len toľko - nebojte sa funguje aj počas plodných dní, akurát ju fakt zobrať čo najskôr...

dominika7990
14. júl 2019

Ovulacia ti asi ešte vtedy neprebehla a tabletka po ju stihla posunúť. Ja som podľa lekára mala v deň pohlavného styku už prebiehajúcu ovulku ( zobrala som tabletku na druhý deň od nehody) čiže mne nestihla posunúť a dnes má moja tabletka po 3 mesiace 🙂

hocico1
15. aug 2019

Ahojte,
Raz sa nám s priateľom stalo, že nám zlyhala ochrana a išli sme hneď do lekárne po tabletku.
Užila som escapelle približne hodinu po styku a mala som vedľajšie účinky - bolesť hlavy, pocit na zvracanie
Menstruacia mi meškala 16 dní ale napokon prišla a trvala slabo a 5 dní (zvyčajne ju mávam silnú a 3dni)
Bola som dosť v strese keď mi meškala, ale mňa osobne ukludnilo jedno video na youtube kde bolo znázornené, čo sa deje vo vašom tele po tabletke (ako funguje tabletka po?)

lula3322
28. máj 2020

Moja skúsenosť s touto " zázračnou" tabletkou je taká že aj tak nezabránila pred otehotnením. Zobrala som ju do 10 hodín od chráneného styku ( praskol kondóm) a bolo to akurát 2 dní po mojom menzese čiže to som mala ešte k tomu neplodne dni a aj tak som zostala tehotná. Čiže táto tabletka je len oblb na ženy

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lula3322
29. máj 2020

@taskataska predstav si že poznám svoj cyklus a napísala som len svoju skúsenosť ako o čo ti ide?

klarakelesova
31. jan 2021

Nemate nahodov nahradnu tabletku lebo ju potrebujem

veronikazigova
13. mar 2021

@trinity65 ahoj ako si dopadla?

gigigigi12345
12. apr 2021

Ahojte baby chcem sa spýtať dala som si tabletku escapelle 15.3. A po piatich dňoch od uzitia som dostala krvácanie predtým som mala mrchu 3.3. Neviem či to je v pohode lebo teraz je 13.4 očakávam ju bolia má prsia kríze ...no viem že sa do mna neurobil len sme sa báli či náhodou sa niečo nestalo je možné že má bolia prsia z tej tabletky ? Fakt sa bojím som z toho psychicky na dne už neviem čo mám robiť ... :(( neviem kedy mám očakávať ms prosím poraďte mi rozhadze to cyklus moc mala som ju prvý krát dnes je to 3 týždne čo som ju užila a prsia má začali bolet až pred 3-4 dňami ale celkom viac ako zvyčajne

lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika7990
1. máj 2021

@lenkavuduy áno tehu bolo ok. Maly má dilataciu panvičky 2stupen a nemal vyvynute dostatočne jedno vajko čiže bolo odstránené. Či to ma vďaka hormonom z escapele že možno nejak to malo vtedy účinok na spermiu/vajíčko ,alebo jednoducho by sa s tým narodil aj keby som ju neuzila neviem povedať 🤷‍♀️

lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkavuduy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz