Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

expertka8
13. aug 2008

...xxx16....."potesim Ta" 😅 ...tabletka "po" ma len 95% ucinnost 😅 😀
...takze 100% oxranu Ti poskytne len NEONDIT 😉 😀

etuska
13. aug 2008

Expertka 😀
Christiana-ano ATB znizuju ucinnost antikoncepcie,no ked si este k tomu pouzila tabletku,tak by to malo byt OK,hoci ako pise Expertka.... 🙂 No drzim palce,hadam bude vsetko v poriadku

monkula
13. aug 2008

expi, že neondiť... 😀 😀 😀

mathusko
15. aug 2008

Prosim pomozte kocky,

Stala sa nam nehoda, priatelka uzila Escapelle asi do 2 hodin po tej nehode, a teraz dostala /tyzden a cosi na to cca./ kramy - problem je, ze su slabe, asi s takou intenzitou,ako na konci, ked jej uz koncia...

skusenosti/ rady???

pls som z toho dost navetvy, inak si davame vzdy pozor ☹ ☹ ☹

mathusko
15. aug 2008

Toto pisu na stranke:

" Ak sa vám po užití Escapelle menštruácia oneskorí o viac ako 5 dní, krvácanie je nezvyčajne slabé alebo silné, mali by ste navštíviť svojho gynekológa."

je to nutne....? pls....

lebo kedze jej zacali prave kramy, s vysetrenim to nevidim ruzovo...

etuska
15. aug 2008

myslim ze ak pojde par dni neskor tak sa nic nestane.Ved ak by aj teoreticky bola tehu,tak to na veci nic nemeni, 5dni +,-,ale urcite by tam mala zajst.Drzim palce 😉

mathusko
15. aug 2008

ehm....tam sa vynara dalsi problemik 😒

ma sice 18 ale este nebola u gynekologa / viem ze to znie sialene, aj som jej dohovaral, ale tvrdi ze kym nema problem nieje dovod... 😒 /...

cize by sme potrebovali DOST rychlo nejakeho najst...v TN...prosim odporucania ak sa daju...

Mam stresy...PROSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM, kto ma skusenosti so slabym krvacanim....po uziti....ozvite sa mi:(

etuska
15. aug 2008

Hmmm,Mathusko- v tom ti neporadim,ale hadam toho gynekologa uz priatelka navstivi 😒 No v jej veku....ja som problemy tiez nemala a bola som pre istotu v 15-tich.
Ved skus pozriet trebarz v zlatych strankach na jednotlive ambulancie.

mathusko
15. aug 2008

JJ diky ajtak moc...kurnik mam taky blby pocit v bruchu... ☹

ono nejakeho si najdeme, to by snad nemal byt problem...

btw. teraz ked by si spravila test, ukaze sa to ak by bola tehula???

etuska
15. aug 2008

hmmm,no je to ako pises len tyzden aj nieco a este ktomu ma menstruaciu,netusim ako citlive su tie testy.Ale ak v pondelok skoci ku gynekologovi ten jej povie viac 😉 Chapem,su to nervy,no co uz narobis 😖 ,treba cakat a dufat,ze bude vsetko OK

mathusko
15. aug 2008

Som rad ze ste tu baby...keby ste tu neboli, je menej problemov sice, ale som rad ze ste tu...

napr ty a ze odpovedas na moje dotazy takto neskoro;)

etuska
15. aug 2008

🙂 namam problem 🙂

lusi222
18. aug 2008

ahojte, ja som uzila tu tabletku a mne to poriadne rozhadzalo cely moj pravidelny cyklus , menzes som dostala o vyse 12 dni skor a aj to tak ze jeden den som mala na druhy den nie a uz 4 den to mam take vseliake takze uz druhy raz sa budem snazit tomu predist.

misulaa
21. aug 2008

chcelaa by som sa vas opytaat na jednu otazku.. minuly mesiac som uzilaa tabletku escapelle nemaa som neziaduce ucinky nic dostala som aj menstruaciu tak normalne maximalne o 3 dni skor.. ale tento mesiacc uz mi krami meskaju a nevimm moze byt niejaaka moznost zeby som bola tehotnaA??? prosim poradtee mi niekto

zuzanqa25
22. aug 2008

ahojte baby..ja by som sa chcela opytat ci zabere tabletka ked som si ju dala 30- 35 minut od nechraneneho pohlavneho styku ??? hmm pls poradte co a ako

kvetka1
23. aug 2008

zuzanqa25, zaberie hlavne podla toho, v ktorej faze cyklu si bola, ked si mala pohl. styk. co som citala na nete aj na inych forach, tak tabletka sa zda byt o dost menej ucinna pocas plodnych dni. chytila ma z toho panika, bo mne samej sa stala cez vikend nehoda a escapelle som uzila do 17 hodin po nehode. ale mala som plodne dni 😢 podla prispevkov na forach sa zacinam pripravovat na najhorsie, hoci na letakoch tvrdia az 84% spolahlivost (akosi tomu prestavam verit a zda sa mi to skor ako marketingovy tah bohuzial). teraz mam 6ty den od uzitia tabletky tak cakam co sa bude diat. vedlajsie ucinky som mala slabe, trochu ma brucho pobolieva ako pri slabych kramoch a to je tak vsetko.

iwus
24. aug 2008

Ahojte, približne pred šiestimi dňami som užila escapelle a včera som dostala krámy vpodstate po týždni od predošlej menštruácie, neviete ako dlho by to malo trvať a či je to v pohode?

kvetka1
27. aug 2008

mno, takze na 10 den od pohl. styku som si spravila tehot. test (RapiClear ci tak nejak) a vysiel negativny. aj napriek tomu, ze vraj je velmi citlivy, tak test bude este treba zopakovat o par dni. ale nakoniec to teda vyzera, ze som z toho vonku, napriek tomu, ze sa nam nehoda stala pocas plodnych dni. takze bud zabrala escapelle, alebo...

abetka
28. aug 2008

baby kolko stoji ta tabletka.
???

lola17
28. aug 2008

AHOJTE, JA SOM UZILA TABLETKU ESCAPELLE DVA DNI PO MENSTRUACI LEBO SA NAM ROZTRHAL KONDOM ESTE NEVIEM CI MI ZABRALA DOST SA BOJIM PO 6 DNOCH OD UZITIA SOM DOSTALA ZAS MENSTRUACIU MYSLITE ZE ZABRALA TABLETKA?

expertka8
28. aug 2008

...abetka...udajne uz stoji 720,-SKK
http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/0/150430/1-1...

julia225
30. aug 2008

skuste aj postinor...su tam sice dve tabletky, ale je tiez do 72hodin po nechranenom styku, o dvanast hodin treba uzit druhu, je bez receptu,, ucinok ten isty a stoji 550sk... 😉

sheilla
31. aug 2008

😎 zdravim...no ja som uzila tabletku escapelle a uz tri tyzdne vkuse mam mendzes...ako velmi slabulinke niekedy mam, ze si to ani nevsimam, a raz za tyzden mam silnejsie, ale neviem ci mam pockat, ci sa mi to uz upravi, alebo mam skocit k lekarovi..co vy nato???Predtym som mala stale nepravidelny cyklus, ci sa mi to ted upravi alebo nie.....hm 😕

selin77
1. sep 2008

ahojte 3 dni pred mojou menstuacou som mala po prvy krat sex nechraneny!! na dalsi den som uzla escapelle a nemala som riadne vedlajsie ucinky chalan sa do mna nespravil ale pre istotu som to uzla chcem sa spytat ze ak ked som nahoudou tehotna nebola nevadi ze som to uzila?? neuskodi mi tabletka?? a meskaju mi uz 3 dni je to normalne ?? mam cakat kym dostanem?? a ku ginekologocke musim ist s mamou alebo tam mozem ist aj s pribuznym a len sa jej popytat ci som v poriadku netoreba ziadne doklady?? ´mam len 16 preco sa pytam dikk

etuska
1. sep 2008

Mila Selin, k lekarovi mozes ist aj sama,budes potrebovat myslim len karticku poistenca,ale nemyslim si zeby si bola tehotna,ked si uzila hned na druhy den tabletku.Len sa divim,ze mlade baby radsej vyhodia kopec prachov za jednorazovu tabletku ako by si mali radsej zabezpecit horm.antikoncepciu,alebo kondom 😖

xxx16
2. sep 2008

etuska ... Secko je v poriadku... po mojom prvom nechranenom sexe,som dostala kramy,dokona o den skor ako by som mala.. 🙂.. som rada a uz si budem davat pozor

expertka8
2. sep 2008

...baby...ja som stale v nemom uzase...ako mozte byt take nezodpovedne??? 😠 😠 😠
...sexovat bez totalnej zodpovednosti 😠

elwisko
4. sep 2008

to expertka:mna skor fascinuju tvoje prispevky, ano 16 rocnim dievcatam by som aj ja povedala ze su hlupe a nezodpovedne.
ale jednej dospelej zene sa taka vec moze stat a je podla mna lepsie uzit raz takuto tabletku, aspon pre istotu, ako do seba pchat celorocne hormony

etuska
4. sep 2008

Elwisko-su aj ine druhy antikoncepcie,ale ziadna a potom tu vyplakavat ako niektore baby? 😖

expertka8
4. sep 2008

...elwisko...."mas uplnu pravdu"....
....radsej prehltnut "zazracnu tabletu"...ako "sa divat cely zivot na svoju nehodu"...ze????

...ax jaj.....co by mnohe zeny dali za tehotenstvo.... 😔