Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

mesiacik69
9. okt 2008

ahojte ja som mala cez vikend 7x poh.styk a to 2x bola ochrana a 5x nie ale partner sa do mna nespravil možem v tomto pripade otehotniet??a ked som hned v sobotu a nedelu pila cervene vino kamoska vravela že tym padom plod odumrel neviete poradic co mam robit???ale na tabletku je už žial neskoro alebo viete o niecom co može tomu yabranit kramy by som mala dostat18 poradte som už zufala a neviem co mam robit

monkula
9. okt 2008

etuška... mám pocit,že sa len niekto baví..
heeej, už je po Večerníčku hybaj spať.... ráno vstávaš do školy...

etuska
9. okt 2008

monkula 😀
Mesiacik-hmm,odporucam sa uz len modlit 😉

mesiacik69
9. okt 2008

preco mi tu zamklo moju temu??aka je to diskriminacia???a že kde cloveku poradia tak ako maju poradit ked zamknu temu????

etuska
9. okt 2008

Mesiacik-ved si svoj problem napisala sem a myslim ze ani nie je co radit.Escapelle uz nepomoze,tak hadam nabuduce budes rozumnejsia

expertka8
9. okt 2008

...mesiacik....len jedna rada do buducna..."moja neondej!!!".... 😠
....zlatko....skus si pod pojmom "plod" vybavit znovuzrodene dieta 😔

...joooooj...ako by som Vam naplacala na prdel 😠

etuska
9. okt 2008

Expertka-tvoje motto vsetko vystihuje 😀

lencici
9. okt 2008

Vždy tu niekto napíše najakú blbosť a vždy je to niekto bez fotky a s 1 príspevkom to o niečom svedčí. Baby ste trápne !

expertka8
9. okt 2008

...etuska....moje motto mam odlozene pre take "typky"...ako je mesiacik 😀 😀 😀
...sadne ako r.t... serbel 😀 😀 😀

...vaznejsie....co by mnohi dali za // na tehotenskom teste...a niekto tu vyslovene hazarduje s novym ludskym zivotom...az mi miestami zastava logicke myslenie 😔
...ano...kazda minca ma 2 strany...v zneni...co ak je zena znasilnena a pod. ....ale tu sa clovek stretava s totalnou ignoranciou daru ludskeho zivota 😔 😢

...byt Bohom....takymto zenam uz nedam druhu sancu... 😔

norik1
9. okt 2008

musim vazne porozmyslat nad mottom...expertka si ma motivovala 😉

natashkaa
14. okt 2008

Ahojte baby takze pridam skusenost radim precitat si.

Mam len 23 rokov som sice vydata ale babatko sme planovali mozno okolo 26 rozhodne po skole. Stala sa nam neprijemna vec praskol kondom hlava mi nad tym stoji ako je to mozne ale uplne sa roztrhal na dva kusy ako balonik a to nekupujeme kondomy za
15 Sk. Samozrejme ja najvacsi zmetkar dohnala som manzela o pol jednej rano do pohotovostnej lekarne kde sme kupili tabletku po. Stala 800Sk alebo 750 tak niak. S kludnym svedomim som ju uzila pretoze po "udalosti" ubehlo len 40 minut. Takze som bola presvcedcena, ze je vsetko ok. Menzes som nedostala myslela som, ze je to vedlajsi ucinok a bola som kludna ked mi vsak zacali narastat prsniky zacala som byt nervozna a kupila si test. Pozitivny. S manzelom sme krutili hlavou to nieje mozne. Bola som u doktora som v siestom tyzdni a velmi sa tesime na druhu stranu je mi luto, ze skola musi pokcat a na stranu tretiu som pekne nasrata na tabletku po ktora evidentne neplni ucinok pokial ju clovek zoberie co najskor. Baby vzdy majte rezervu a urcite nepocitajte s tym ze zabrala.

Nataša

monkula
14. okt 2008

nataša....
blahoželám k bábetku a ver mi, že až sa pozrieš na svoje bábetko , tak budeš tabletle Po Dˇakovať za tak krásny dar, akým je dieťa..
škola počká, nespadne 😉

natashkaa
14. okt 2008

monkula:

Dakujem...😀 ved na druhej strane as iby som sa k tomu ani nedokopala 😀 ja sa len teraz trosku bojim ci ta tabletka nemohla urobit skodu. Navyse som teraz cez vikend chripkovala ale to len tak slabo. Stacili pomarance. Este mam stresy lebo gynekolog povedal, ze som tehotna len bola som tam asi skoro v niakom 4tyzdni aj nieco a videl zatial len žltkovy vak babatko este nie ale povedal, ze nech pridem okolo 6TT co je zajtra a ze uz by malo byt vidiet. Tak dufam, ze bude uff teraz by mi naopak bolo do placu keby nebolo.

monkula
14. okt 2008

srdiečko začína biť okolo 6 tt, aj neeskôr... 😉

laks
15. okt 2008

Zdravicko. Tak, vsetko som si tu precital, do jednej poslednej vety, suhlasim s "radou starsich"(monkula, expertka8, etuska). Kedze som mlady chalan, ktory mal pred tyzdnom 19 a s kamaratkou(20) sa nam stala neprijemna vec zaciatkom septembra, uslo mi to. Do 12 hodin, uzila tabletku Escapelle(tusim sa to tak vola), MS dostala o 2 tyzdne skorej a odvtedy uz nedostala.Normalne by teraz mala mat MS teraz 20. oktobra, keby jej to nenarusalo, ale pocita s tym, ze to dostane 20. oktobra aj ked jej to narusilo. Tak to teraz vyvolalo trosku obavy ... V septembri si robila dva testy - negativne. Teraz, dva tyzdne dozadu, sme boli opatrni, boli kondomy, aj ked som sa spravil iba raz a kondom bol myslim OK a bol som vonku. Dva dni dozadu si spravila test - negativny. Podla mna by malo byt vsetko OK, len ked ja sa aj tak stresujem silno, kedze teraz tie MS nevim jak ma mat a ci to toho 20. dostane. Bola to velka nezodpovedna chyba v mojom zivote, podporena alkoholom a vsetkeho lutujem. Sam si teraz robim obavy, inak by som sem nepisal, necital to tu a neprosil vas o radu. Dobru radu som uz pocul, ale nie som si 100 % isty. Nahovaram ju, nech ide k lekarke, ale ona chce pockat na toho 20. oktobra, ci dostane alebo nie. Co si o tom myslite? Myslite si, ze by som mal ist k lekarovi ja, ale s hlavou? Dufam, ze nie ... 😖

slnieckova
15. okt 2008

vsetkym uzivatelom tabletky "po" prajem, aby im tabletka po nezabrala... mozno ich to nauci zodpovednosti. Len neviem, ci to iste prajem detom, ktore by sa im narodili... pretoze neviem, ci by sa tej zodpovednosti boli schopni naucit... 🙄 a sudte ma za moj nazor, aj tak si za nim budem stat...

zuzuu111
15. okt 2008

Ahojte baby,

mala by som na vas taku otazocku, teda konkretne na tie baby, ktore uz uzili Escapelle. Je pravda, ze do 5. 6. dni po uziti by sa malo dostavit krvacanie? Nie som si tym ista. Neviete mi poradit niekto?

monkula
15. okt 2008

Ak je jdva testy vyšli negatívne, pravdepodobne tehotná nie je .. ale gynekológa by mala každopádne navštíviť.. aby jej predpísal antikoncepciu.
A vás oboch, to dúfam naučilo väčšej zodpovednosti...
slniečkova.. takéto niečo priať... no neviem, zase by len trpeli tie najnevinnejšie-deti... súdiťTa nejdem je to Tvoj názor, ale trošku čierno-biely.... radšej tzabletku "po" ako inerupciu alebo novorodenec v kontajneri...

laks
15. okt 2008

Takze, dnes si spravila dalsi test - negativ, to ma tie lepsie testy, nie tie lacne... Myslite si, ze je to ok? Kedze od Escapelle utiekol uz mesiac a nieco a ten test by mohol vediet pravdu....

julia225
15. okt 2008

slnieckova neprehanaj...
zuzuu moze ale nemusi,...ale menstruaciu dostanes skor...
laks...je to v suchu... 😀

laks
15. okt 2008

Julka diky moc, taketo slova mi spravia na moj zaludok len dobre. A myslis, ze kedy ma dostat svoje dni? Kedze jej to posunulo o 2 tyzdne skor a keby jej to neposuvalo sa tak by to mala mat teraz 20. oktobra, len ked jej to posunulo a vypocitala si to na ten datum tak jej nedosli,dufam ze teda dojdu 20. oktobra. Dakujem....

slnieckova
16. okt 2008

julia225 staci si pozriet niektoru temu snaziliek, co vsetko niektore baby prezivaju a prekonavaju, aby sa dockali vytuzeneho babatka, tak zistis, ci prehanam.
Ked nevedia sexovat, nech nesexuju. Tolko moja rada 😉

zuzanocka
16. okt 2008

slnieckova,
stat sa moze hocico a nikdy nehovor nikdy... nevies, v akych situaciach su baby, ktore po takej tabletke siahnu 😒 nie su iste medzi nimi len take, ktore "sexovat nevedia"...

zuzuu,
no hormony ti to trocha asi narusi, ale MS hned nepride. aspon ja tak viem.

nedavno som manzela vyslala rano po escapelle, doniesol a ja som hodinu sedela v kuchyni, pozerala na nu a nevzala som si ju... doteraz odpociva v chladnicke a mrcha dosla aj sama... fu... 😀

slnieckova
16. okt 2008

zuzanocka odsudzujem tych, ktori sexovat nevedia 😉

julia225
16. okt 2008

vies, ja osobne som proti potratom a uznavam radcej planovanie rodicovstva, ale ono niekedy sa deju veci vies a nikdy nehovor nikdy...mozno to budes raz potrebovat aj ty, no ale vsak svoj nazor mozes mat...ja sa takto bijem v teme potraty...ale ked tabletku uzijes hned ked sa to stane, ono ta spermia este nesplinie s vajickom, takze o zivote tam este nemozme hovorit...pokial este za zivot neberieme spermie ktore v tebe plavaju 😅
ale uznavam, robi to bordel v tele, no co, ... ja osobne som stastna ze take nieco jexistuje... 😵 a nemusi tolko deticiek prist o zivot...

xixina
16. okt 2008

Ahojte..citam niektore prispevky a trosku ma mrzi,ze poväcsine hned odsudzujete tie,ktore uzili tabletku "PO" ..ano uznavam, 15,16-rocne by pomaly o sexe nemali ani hovorit,nieto este o tabletke "PO"..je to nezodpovedne..iba chcem povedat to,ze ja sa nepovazujem ani za nezodpovednu,ani za tu,ktora"nevie sexovat"ako ste to tu nazvali.. uzila som tabletku"PO" a to po tom,ako nam so snubencom zlyhal prezervativ..uzila som ju do 8 hodin,prvy krat v zivote..bala som sa,neplanovali sme hned babatko..chyba mi rok do dokoncenia VS ..tabletka nezabrala, a nakoniec mi doktorka oznamila,ze cakame dietatko...zistila som, ze nech je situacia akakolvek vsetko sa da zvladnut a hrozne sa tesime z babatka 🙂 sme v 18 tt a akurat dnes som citila prve pohyby..neopisatelny pocit...ja len tolko ze niekedy cloveka prinuti situacia konat tak ako kona...a tabletku "PO" nepovazujem za potrat,pretoze ako aj v mojom pripade,kedy doslo k oplodneniu skor ako som ju uzila uz bola zbytocna...

miriam17
17. okt 2008

moze sa stat ze krvacam 15 min aptoom nic??

expertka8
17. okt 2008

...miriam17...uzila si tabletku "po"????

funny17
17. okt 2008

Ahojte 🙂

Chcem sa vás opytat,začiatkom oktobra som mala krámy. Neskor o tyzden sa stala taka nehoda a zobrala som do 2 hodin tabletku po. Tyzden po tabletke som dostala rano kramy ktore som mala iba den. Je to v pohode? Nemohla som byt uz tehotna a teraz sa to nejak prejavilo?

expertka8
17. okt 2008

...zalezi aky mas dlhy cyklus.../dlhy???...kratky????/...v kazdom pripade gratulujem k potencionalnemu tehotenstvu 😉