Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

katia7
12. júl 2011

nickyma dakujem🙂 no este sme sice nechceli ale hlavne ze to nema negat ucinky na babatko, zajtra si idem robit dalsi testik tak uvidim ale ms mi meskala len dva krat v zivote a vzdy to bolo bejby

nickyma
13. júl 2011

@angelikas najskôr si mysleli, že ide o cystu, keďže som užila tabl., na sone nič nevideli, žiadne dieťa. ale test mi vychádzal pozitívny. tak ma poslali do nemocnice. potom po niekoľkých dňoch objavili plod, robili mi sono aj 2 krát denne. no a môj gyn. to potom len krátko možno okomentoval, že to nemusí vždy zabrať. a to bolo všetko, potom ma už riešil len ako tehotnú, o možných následkoch na dieťa nehovoril nič.

nickyma
13. júl 2011

@katia7 to ti verím, ani ja som nechcela, keďže som doma mala 7 mesačné bábo a bola som po cisárskom. ale keď už to bábo bolo, o to viac som sa naň tešila, možno aj pre pocit viny, že som tomu chcela zabrániť. ale vtedy som konala v panike. ja dúfam, že ak budeš teh., bude bábätko v poriadku.

katia7
14. júl 2011

caute damy 😀 tak ja som vcera v panike utekala na gyndu a hadajte co, pan dr ze neviem co nemate zosunute dole takze nic nenasvedcuje tomu ze by ste boli tehotna a dnes sup sup uz mam ms 😎 jaj odlahlo mi riadne aj ked keby sa uz stalo zvladneme to, tak vam drzim palce s drobcekmi nech su zdravi papa

kikina6427
26. júl 2011

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či môžem byť tehotná, ak som po nechránenom pohlavnom styku do 30 hodín užila tabletku Escapelle. Menzes som dostala asi o cca 8 dní na to, aj keď som ho nemala dostať, to bolo presne 7.7. Teraz je už 26.7. a menzes stále nemám. Pohlavný styk som medzitým mala ale s ochranou, určite sa neroztrhol. Test som si robila po týždni od toho 7.7. a vyšiel negatívny. Mám teraz veľa stresu a ešte aj možné otehotnenie k tomu dosť prispieva. Dnes si ešte spravím test a dúfam, že bude negatívny. Čo si o tom myslíte ? Môže to byť spôsobené tabletkou po, že mi už 3 týždne meškajú ? Vopred ďakujem za odpoveď

22lienka22
18. aug 2011

ahojte, tak ja som tiež užila tabletku Escapelle ako východiskovú situáciu. Vedľajšie účinky som mala asi všetky, ktoré sa mohli vyskytnúť. Bolo mi nevoľno, mala som bolesti hlavy 1-2 dni po užití, na 5. deň sa dostavilo krvácanie spôsobené tiež tabletkou, ktoré bolo slabšie ako bežná menštruácia, ale aj tak trvalo 4 dni. Menzes som mala dostať 2 týdne od krvácania. Neprišiel, stresovala som, že som určite tehotná, ale vyčkala som, meškali mi 2 týždne a potom som to dostala. Cyklus mi to rozhádzalo kvalitne, zjavne som hormonálne veľmi labilná, no nabudúce si dám radšej sakramenstký pozor ako by som si mala túto mega dávku hormónov vziať opäť. 😒

monulicka
31. aug 2011

@angelikas to bolo prve co som sa Dr.pytala, ci nemoze Escapelle nejako ohrozit babo..a on ze urcite nie, ze bud vsetko alebo nic (t.j.by zaucinkovala alebo by nemala nijaky efekt). Nase babo je zatial zdravucke, takze ho neovplyvnila 😵
Inak, povedal mi aj to, ze nestaci do tych 72 hod.zobrat 1 tabletku ale dve 😕

tatra414
2. sep 2011

Ahojte, nikdy som nemala veľmi pravidelný cyklus a raz nám to s priateľom "ušlo" 😖 cca. o 10 hodín som užila Escapelle a behom 4 dní som dostala krámy, dokonca som si pred pár dňami urobila tehotenský test s negatívnym výsledkom, ale stále ma chytá paranoja, či tá tabletka nemala nejaký vplyv na výsledok testu a ja predsa nie som v tom, pretože od vtedy mi už mesiac meškajú (čo sa bežne stávalo), no včera sa začal už druhý mesiac a krámy nikde 😒

mirecccka
14. sep 2011

caute baby,vie mi prosim vas niektora z vas poradit,resp.dat odpoved na moj problem?som vydata,mam manzela a 2 deti no vo stvrtok 8.9.som mala s kamosom pohlavny styk na konci ktoreho nam praskol kondom a vsetko islo do mna,hned po tom som vbehla do sprchy a surovo som zo seba vymyla co sa dalo a na druhy den som uzila escapelle,cca po 20hod po pohl.styku,mala som podla vypoctov plodne dni,poslednu menstruaciu som mala 24.8.,ziadne vedlajsie ucinky som po uziti escapelle nemala.Je mozne zeby som mohla byt v tom???poradte mi baby ak s tym mate skusenosti.Diiiky 🙂

septenpunctata
14. sep 2011

Baby, ja keby som vedela, ja si tu tabletku na buduce radsej nedam, lebo po menzese som dostala o tyzden znova a po skoro 5 dnoch zase spinim...mala som pekny pravidelny cyklus, a teraz toto...som zvedava, ked budeme musiet ist ku gynekologovi, co mi na to povie...:(

alma30
18. sep 2011

Ahojte, no moja skusenost s escapelle je taka, ze som cez nu otehotnela. Zistila som to pred tyzdnom a poviem Vam, bola som priam nastvana. Zaujimalo by ma, ci ta tabletka ucinkuje, len ked si ju da zena pre istotu v neplodne dni, alebo ucinkuje aj ked to naozaj treba. Pocas plodnych dni nam praskol kondom. Ake jedine nudzove riesenie ma napadlo tato tabletka a na druhy den som po nu utekala do mesta. Neubehlo ani 20 hodin od styku po uzitie tabletky. A ja som aj tak tehotna. A max limit pisu 72 hodin. No este ze na tych strasne ucinnych tabletkach dobre zarabaju.... ☹

mirecccka
21. sep 2011

ahojte baby!este pred par dnami som vam tu na maximum vystresovana pisala o mojej nehode s kamaratom,pri ktorej nam na konci praskol kondom a vsetko islo do mna,hned potom som vbehla do sprchy a surovo som zo seba vymyla co sa dalo a hned na druhy den som si zakupila tabletku "po" a uzila som ju po cca 20hod a cakala som 2 tyzdne v nervach,v strese a v napäti co sa bude diat,ci kramy pridu alebo nie.Bala som sa hlavne kvoli tomu ze som vydata a mam manzela a 2 deticky a nechcela som mat pruser no dnes vam cela natesena pisem dobru spravu ze kramy mi dnes rano predsa len prisli a to 3 dni pred vypocitanym terminom a to bez akychkolvek priznakov,lebo doteraz ked som mala dostat kramy tak par dni predtym som mavala citlive a bolave prsniky,zaludocne nevolnosti,bola som nervozna a podrazdena no teraz ma tie kramy milo prekvapili,chvalabohu ze tabletka zabrala a vsetko je zase ok 🙂 no a odteraz si uz budem davat pozor,radsej si dam predpisat HAK.všetkym vam baby parjem aby aj vas postertol taky stastny koniec 🙂 vela stastia 🙂

pipina149
26. sep 2011

ahojte, ta tabletka escapelle, to je len jedna,? pomože mi aj 12 hod po? dakujem

mirecccka
28. sep 2011

pipina149 ahoj.ano,ta tabletka je len jedna v baleni,stoji okolo 18 az 20eur.ci ti zeberie tak to ti naisto neviem potvrdit pretoze niektorym babam zaberie,niektorym nie,kazda zena ma proste iny organizmus.escapelle sa ma uzit spravidla najneskor do 72hod po nechranenom pohlavnom styku no velmi sa na to nespoliehaj pretoze su baby ktore ju uzili cca po 20 az 40 hod styku a neotehotneli a su aj take ktore ju uzili par hod po styku,cca po nejakych 6hod a aj napriek tomu im nezabrala a predsa otehotneli a v pribalovom letaciku aj tu na nete sa pise ze cim skor ju zena uzije tym je ucinnejsia no radim ti velmi sa na to nespoliehaj.moze ti zabrat ale nemusi...ja som ju uzila 20hod po nechranmenom pohlavnom styku a nastastie mi zabrala a to som mala akurat najplodnejsie dni...dufam ze budes mat to stastie ako aj ja 🙂 papa

pipina149
28. sep 2011

mirecccka dakujem za info, dala som si ju dufam že budem patrit k tym štastnejšim a zaberie, ved nato je robena , toto čakanie ma zabije 🙂

mirecccka
29. sep 2011

pipina149 moja tak to ti veru nezavidim,ja som 2tyzdne po tej "nehode" preckala v nenormalnom strese,v napäti a v nervozite,vselico mozne mi behalo po rozume,som skoro zosalela zo strachu ci kramy pridu alebo nie,vedela som si predstavit co ma caka kebyze nepridu.ocakavany termin kramov sa blizil den co den a ja som bola coraz nervoznejsia no jedno rano som sa zobudila,bolo to 3dni pred terminom,a kramy boli tu 🙂 sice som mala o nieco silnejsie krvacanie ako po minule mesiace aj o par dni dlhsie ale to bolo zrejme vplyvom tej tabletky.tak ti silno drzim palce aby escapelle zabrala a aby to u teba dopadlo ok.maj sa,a daj vediet ako si dopadla,papa 😉

pipina149
29. sep 2011

ahoj mirecccka, chcem sa ta este opitat. ja som si tablektu dala v pondelok, od utorka alebo stredy mam take pichanie, talky taky divny pocit v podbrušku, neviem či su to vajecniky alebo čo. Nemala si niečo podobne? Hm? dakujem

mirecccka
30. sep 2011

pipina149 moja to pichanie v podbrušku môže byť spôsobené vplyvom tej tabletky,ja som tiež prvé dva dni po jej užití pociťovala v podbrušku silné bolesti a krce až som sa zvýjala ale po tých 2dňoch mi to prešlo a nemala som viac žiadne vedľajšie účinky 🙂 tá tabletka môže spôsobiť ešte viac nepríjemností,toto je len maličkosť...pre organizmus je to pomerne silná dávka hormonov,ktrá mu dá riadne zabrať 🙂 ale zatiaľ sa zbytočne nestrachuj ani nestresuj,bud pokojná,uvidíš ako sa to bude dalej vyvýjať...keby niečo,som stále tu 😉 papa a držím palceeee 🙂

pipina149
30. sep 2011

bože mireccka dakuejm, dufam že ta tabletka zabierie, ved nato je robená, len ked čítam toto forum tak 90% babam nezabrala, nechapem ako je to možné....

mirecccka
30. sep 2011

pipina149 Tak...V dnešnej dobe je už všetko možné aj to že tá tabletka nezaberie...Ako som už predtým písala,každá baba má iný organizmus a od toho vlastne záleží či escapelle zaúčinkuje alebo nie...A že sa má užiť do 72hod tak na to sa nedá spoľahnúť,ved urcite si tu čítala skúsenosti iných žien,ktoré ju užili hned pár hodín po nechránenom styku a aj tak to nebolo nič platné lebo predsa otehotneli.Nechcem ťa zbytočne znepokojovať ale ber to všetko s "rezervou"...Ved uvidíš či ti krámy prídu alebo nie,no aj ked ti neprídu načas tak to ešte neznamená že si tehotná pretože po tej tabletke väčšinou krámy meškajú a to niektorým babám a 2 tyždne alebo práve naopak,prídu skôr...Držím palce. 😉

pipina149
30. sep 2011

mireccka, no som zvedava ako to somnou dopadne, dnes od večera mam take krče ake pre kramami a mala som aj take slabučke ako špineni, neviem čo to znamena. jv pondelok som si dala tabletku a dnes je piatok a mam take to krče, ved uvidím. 😒

pipina149
2. okt 2011

ahoj mireccka, chce, ti len povedat že som v sobotu rano dostala krami, sice take nie ako vždy . neviem či je to ok alebo čo to ma byt.pred dvomi tyžnami som mla anormalne ako mam mat, pret txžnom som si dala tabletku a teraz mam zase, to je stoho ja viem, len neviem či je to ok? 😒

mirecccka
3. okt 2011

pipina149 moja tak toto je urcite zapricinene tou tabletkou,myslim aj to spinenie aj tie "zvlastne " kramy ktore nie su ako pises take ako predtym.nevadi ze si pred dvoma tyzdnami mala kramy a teraz mas znova aj ked nie take ako zvyknes mat bezne.u väcsiny zien ta tabletka par dni po jej uziti vyvola krvacanie alebo spinenie,je zname ze dokaze poriadne rozhadzat cyklus ale moze sa stat ze teraz ti to bude tak "babrat",ze proste budes len spinit nie riadne krvacat ale ked ti mozem odporucit,cca 2tyzdne po nechranenom styku si pre istotu urob tehu test aby si vedela na com si a ked ti vyjde neg tak to bude v pohodeeee 😉 zatial sa maj a drzim palce aby to bolo v suchu 🙂 papa

lalu_sk111
4. okt 2011

@yasminelle keby si si precitala pribalovy letak, zistila by si, ze pri uziti tabletky v dobe, ked je vajicko oplodnene k potratu nedojde. Escapelle funguje na pricipe nezachytenia vajicka o sliznicu maternice cize nedojde k nicomu dalsiemu

jany152
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slunicko15
5. okt 2011

ahoj vsichni,
ja jsem necele 3 mesice po porodu, mam doma krasnou holcicku, ktera byla planovana. ALE, s manzelem jsme meli sex uz v sestinedeli, ale vzdy jsme pouzili prezervativ. PAk jsem zasla na gyn. a nechala si napsat azalii. Akorat jsem ji nezacala brat, protoze s malou jsme na sex nemeli ani cas, pozdeji ano, ale zase mala byla nemmocna, byli jsme s ni v nemocnici, nastesti je uz v poradku, jde o to, ze jsme pak meli parkrat sex a ja porad azalii nebrala, pouzili jsme prezervativ, ale vcera se nam bohuzel nejak sesunul. MAnzel si je jisty, ze vse zustalo uvnitr, ale ja jsem si vsimla uspineneho povleceni a za chvili jsem mela i cast na kalhotkach. Nechala jsem si napsat escapelle a vzala si ho po asi 9 hodinach. problem je, ze kojim a mam strach, aby to male neublizilo. chtela jsem ji dat mlicko z lahve, co mam zmrazene z drivejska, ale je jeste malicka a nechtela ho. PRoste proplakala krmeni pak usnula (nastesti pres noc, kdy spi treba i deset hodin), tak potom jsem ji nakojila po 10 hod od tabletky. pred tim jsem jednou odstrikala a mleko vylila (dle navodu). Uz ji normalne kojim, a nepozoruji nastesti nejake problemy, ale i tak to jsou stresy a prijde mi ze uplne zbytecne, kdybych brala radeji tu azalii ze 🙂 ja vim. No ted cekam jen na MS (prestoze kojim, uz jsem ji jednou dostala a doktorka potvrdila, ze je vse zase nachystane a muzu otehotnet). vubec netusim, kdy ji dostanu, pac po porode to mam cele rozhozene...tak asi budu jeste nejakou dobu stresovat a pak si udelam test. Miminko bysme si nechali, jen by to byla skoda, chtela jsem se ted co nejvic venovat malicke a pak, za nekolik let si poridit druhe. No co uz. Nejvic by me ale zajimalo, jestli ma nekdo zkusenosti s kojenim a uzitim escapelle. Sice uz s tim nic neudelam, ale zajimalo by me to. Diky za odpovedi pa

dixtra
5. okt 2011

@mirecccka mozem sa aj ja nieco opytat ?? ked moja priatelka nemala plodne dni a praskol mi kondom,a po pohlavnom styku zobrala tabletku po cca 15hod. zaucinkuje to urcite ?? 4.10 mala dostat kramy dnes je 5.10 a este nema,strasne sa bojim lebo aj mna aj ju vyhodia zdomu ked nieco bude ☹

soniak
6. okt 2011

baby??? tabletku po... som užila 36 hodin po nechranenom pohlavnom stiku,a po 4 dnoch som dostala krce do podbruska a krvacanie... 😖 neviem co to znamena,neviem sa k tomu nikde docitat...teraz cakam kym tabletka zaberie ...ak vlastne zaberie... ☹

denka2
8. okt 2011

ahojte,ja lem ze pouzila som tabletku po,a o 5 dni nastalo u mna krvacanie a teraz mam dostat kramy podla vypocitaneho terminu ale nijak uz 3 dni neprichadzaju co mam robit?? myslite ze sa to posunulo? alebo co? diky

denka2
10. okt 2011

@sasulka61 ahoj ale kramy si dostala prene od tej normalnje menstrucie alebo od ttoho 4 dnoveho krvacania?