Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

maybelove
14. jún 2013

@sorciera vidím že to viac učinkuje ako neučinkuje , krámy som dostala na čas ..🙂) a som veľmi rada že to mám za sebou

saraaa123
21. jún 2013

@svetluska.p je volne dostupna a stoji 22,7e

saraaa123
21. jún 2013

@svetluska.p je volne dostupna a stoji 22,7e
@svetluska.p
@iskakiska a niekedy rozmýšlaj aj nad tým že aj kondom može prasknut ked neberieš antiku, ked ti antika zle posobi

epsonka45
21. jún 2013

Ja som ju vyuzila a poviem ze podla toho co tam bolo pisane tak som bola riadno nervna s toho..a menzes prisiel tak ako mal...

krx1992
25. jún 2013

@magdalenka43 a ako neotehotnela si?

keckesova
26. jún 2013

@yasminelle mozem sa opytat kolko stoji nudzova tabletka a dokedy ju treba uzit?Dik

lucinenka001
3. júl 2013

NECH SA PACI LINK S INFO O TABLETKE "PO"

http://www.tabletkapo.sk/poradna/

PRI KAZDOM BODE KED SI NA TO KLIKNETE SA VAM OTVORI LINK.

🙂

lucinenka001
3. júl 2013

@keckesova

STOJI CCA 23 EUR, CO NAJSKOR UZIT NAJNESKOR VSAK DO 72H.

bubbble
10. júl 2013

Ahoj holky, chcem sa spytat tych co otehotneli po escapelle, na kolky DC sa im stala nehoda? Mne sa stala na 9DC, escapelle som uzila az po nejakych 57 hodinach, no uz su to dva dni a ja nemam vobec ziadne neziaduce ucinky, az sa mi to nezda :D lebo normalne hormony zle znasam, ani HAK nemozem brat. V letaku pisu ze po 12 hodinach ta ucinnost prudko klesa, no zase 9.dc mi pride dost skoro na otehotnenie.. Ako ste to teda mali vy?

domca2508
11. júl 2013

Ahojte.
Chcela som sa poradiť. S mojim priateľom som mala nechránený pohlavný styk deň pred menštruáciou a hneď po styku som užila túto tabletku. Vedľajšie účinky neboli skoro žiadne len únava. Na druhý deň som menštruáciu nedostala. V letáčiku je písané že najbližšia menštruácia by nemala meškať viac ako 5 dní. Mám sa niečoho obávať? .. čo mám robiť ? .. ďakujem za radu 🙂

magdalenka43
13. júl 2013

@krx1992 nie, neotehotnela som, tabletka zabrala a nemala som ako som už pisala ani žiadne vedlajšie učinky, aj menzes som dostala na čas, žiadne zmeny, trval normalne. Zobrala som si však ponaučenie, už by som sa do tej situacie nechcela dostať...

scooors
18. júl 2013

Ahojte , chcel by som sa opýtať , priateľka brala 2 roky antikoncepciu /YAZ/ teraz pred 12 dnami vybrala poslednú tabletku a dnes sme mali nechraneny sex , a uzila escapelle po asi 3 hod. Nemoze sa jej z toho nic stat ? skôr ma trápi aby z toho nemala následky do budúcna , ked budeme chcet mat mimčo . Teda či to nejako neposobi nepriaznivo na jej stav a hlavne aby to nejako nezasiahlo mozno buduce mimčo ked užila Escapele

Diky.

anjelicek26
18. júl 2013

@scooors - rozhodi jej to trochu cyklus, moze mat jednorazove medzikrvacanie alebo silnejsiu menstruaciu. Ale nie, do buducna to nic neovplyvni, nemusite sa bat. Inak si siroko-daleko prvy chlap, ktory sa zaujima o to, ako sa priatelka po tom bude citit nie len o to, aby ani nahodou nebol tatkom... to myslim ako kompliment ;)

scooors
19. júl 2013

rozhodi ? už nastalo alebo sa to vráti nejako do normy ako jej chodi menstruacia doteraz ? Skor sa bojím ak je to nejaky bordel to escapelle a mohlo by ju to nejak ovplyvnyť v budcnosti .

Diky 🙂

scooors
19. júl 2013

ide mi aj o to či môžeme sexovať aj naďalej keď včera zhltla tu tabletku. ...

a ešte niečo by som chcel vedieť , každý vraví niečo iné , že niekomu neprišli krámy a niekomu že za 5 dni ... a niekomu že normálne ako chodia ... tej mojej máju prísť až o 3 týždne a dneska ju pobolievalo brucho(krce) a kríže a celkovo sa trochu cítila taka unavená hmm má teraz v blízkej dobe očakávať krámy ? alebo normal ako jej chodia ?

Ď

petrapavli
22. aug 2013

Príbalové letáky netreba čítať, každý sme indiviualita a reagujeme aj na liek inak, dokonca aj na obycajne potraviny, takze by som sa nespoliehala moc na skusenosti iných. Pokiaľ je žena zdravotne v poriadku, tabletka po jej nijako neublíži, skor ju zachrani pred dalsími možnými komplikáciami.

krovka52
26. aug 2013

Čaute baby

Asi pred 6 dňami som si dala tabletku po, asi po 5 odňochod toho som dostala opäť menštruáciu pritom mi skončila asi dva dni pred tým ako som si dala tabletku po. Stalo sa toto už nejakej z Vás ? Alebo počula už o tom ? V príbalovom letáčiku nič nie je aspoň v mojom prípade

misa0666
29. aug 2013

@kendra8 ahoj... mnohé ťa tu odcudzuju ale podla mna mas uplnu pravdu ... rozoberal sa tu tolko krat prenatalny vyvin ... no ostatne ta vobec nepochopili ... fetalny vyvin zacina 3 mesiacom kedy ma dieta ludsku podobu ... avsak u kazdeho je to individualne .. pretoze ani doktori nevedia zene urcit presny termin kedy sa v ktorom stadiu nachadza zavisi to nielen od jej psychiky ale aj fyzickeho stavu ... preto je mozne ze aj v 10.tyzdni ma ludsku podobu ktora sa vytvara no nie je dokonala .. nechcem sa hadat so zenami ktore nechapu zmysel tohto fora a zmysel tabletky escapelle ... nechapem preco by ste dievcata mali odcudzovat za to co robia som si ista ze ste urobili takmer kazda rovnaku chybu no mozno sa z nej nic nenarodilo .. nechajte preto kazdeho napisat si svoj nazor ak suhlasite ok ale ak sa tu mate hadat aky to ma zmysel .. sem si tie dievcata chodia po rady, ktorym sa vobec nevenujete hlavne ze sa mozete urazat ... viete vobec co je to tolerancia ? pravo na vlastny nazor??.....
Dievcata drzim palce aby to vsetko dobre dopadlo ;) ... vyratajte si plodne a neplodne dni napr na http://calendar.zoznam.sk/menstruacny-kalendar.php ... je to dost presne ... 🙂 .. ak ste sa ocitli v plodnych dnoch nemusi tabletka zabrat koli hormonom ktore chrania vajicko a pripravuju maternicu na jeho zahniezdenie... ale je potrebne aby sa uzila cim skor ... pocas najplodnejsich dni (do cca 5 hod) zavisi to vsak od rychlosti, mnozstva spermii a taktiez od toho v akej hlbke bol penis pri vyvrcholeni... keby ste si vsak neboli iste treba ist ku gynekologovi ktory vam moze podat tabletku ucinkujucu do 120 hodin ... 🙂 .. tak vela stastia

anatalia77
29. aug 2013

@scooors tak neviem,čo chceš očakávať ty,ale krámy snáď dostane tvoja partnerka 😀 alebo už aj partnery "mykajú"? 😀

vishka
29. aug 2013

@arizona Pojedanie ibalginu je oproti HAK tabletkam slepcia polievka po opici 🙂) .... Nesmie sa to brat dlhodobo a nic sa nam nestane (dlhodobo tym myslim 3-5 tabletiek denne po dobu 3 mesiace)

@iskakiska mas pravdu, ale ked niekto neplanuje dieta tak asi tvoj nazor nezdiela 🙂

arizona
29. aug 2013

@vishka mne je v podstate jedno, kto si čo pchá do tela - či hormóny alebo lentilky... známu som chodila pozerať niekoľko týždňov na aro kvôli ibáču a to ho nebrala ani dlhodobo, ani 3 kusy denne a ani ho neprekladala chlastom ... takže preto mám voči nemu averziu 😉 s hak takéto negatívne skúsenosti nemám, aj keď si nemyslím, že sú ok 😉 je to len môj subjektívny názor 😅
všetky tieto lieky sú humus...

vishka
30. aug 2013

@arizona tak to uz je nejaka chyba v tele.... nieco co brufen len zvyraznil.... ide o to ze ludia si neuvedimuju preco ta bolest zacala. Ja mam teraz bolesti kvoli mirene, nic ine mi na krce nezabera, ani no-spa ani teply termofor ani algifen ...len ibalgin...
A co sa jej stalo vlastne ze bola na jiske??

arizona
30. aug 2013

@vishka akutny zapal pankreasu. ale tak dopadla, ze bola tyzden v umelom spanku... ale jej sa toho potom mabalilo viacej, tazko povedat, co bol spustac, ale dovtedy fungovala bez problemov. takze odvtedy, ak je nutne, tak kupujem panadoly, nalgesiny. tiez ziadna vyhra, ale ze vraj nezatazuju tak traviace ustrojenstvo ako -giny... drzimpalce, nech si. tvoje telo co najskor zvykne 😉
ale inac nechcem byt za bio, eko a antiHAK. brala som (fakt) dlhodobo hak, niekolkokrat som si kupovala aj postinor/escapelle,...

lucinkaa26
30. aug 2013

Ja pridám svoju skúsenosť... normálnu antiku som nemohla ani cítiť, tak sme používali kondom...hold, ten praskol, tak behy do lekárne, tabletku som brala v podstate pol hodinu po... zle mi nebolo, menzes prišiel ako mal, ani nič neblblo... 🙂
Keby som tušila, že ten blbý kondom nám akýmsi zázrakom rachol aj tentokrát, hold vtedy to bolo viditeľné, teraz nie... tak ju použijem znovu... nestalo sa, nevedeli sme, prišli sme na to až vtedy, keď sa mi ukázali 2 čiarky na tehot.teste 🙂

vishka
30. aug 2013

@arizona nooo pankreas sa vyrovnaval s niecim inym .... ibalgin sa nesmie brat s aspirinom ... aa opravim ta s tym ginom :D jedina ucinna latka v ibalgine je ibuprofenum ( mama robi v lekarni nepytaj sa ma odkial to vsetko viem :D chodila som pomahat uz ako stupel) ak si pamatas tak ibalgin sa predtym volal ibuprofen 🙂 ...

je najlepsie ak si zoberies ku ibalginu nejaku gastroprotekciu tzv. ktora ti obali zaludok nez sa ibalgin vstrebe ( doba nez zaucinkuje sa ale predlzi)
Mne paracetamol ( paralen, panadol atd...) nezabera absolutne na nic, iba na teplotu... ak nemam po ruke ibalgin, ten ako vieme posobi aj protizapalovo

maximalna davka na den pri ibalgine je 1200mg.....

Ale ako hovorim... nepoznam dotycnej stravovacie navyky, a ani pitny rezim ( veeeeelmi dolezite) a ani vek, a tiez mam domienku, ze aj to suvisi s tym v akom stave sme vnutorne, ci uzivame este nejaku chemiu a ci nacuvame svojmu telu.... Ak nas nieco boli a nevieme preco, treba po tom patrat... ja viem preco mam z rana bolesti v podbrusi, a moze to trvat este kludne 2 tyzdne....

Ale zhodneme sa uplne v tom ze lieky, hocjake... aj doplnky vyzivy... je proste chemia... 🙂

No, ja som brala HAK v 16tich pol roka, a az teraz ked mam 22 musim mat HAK, teda tu Mirenu.... toto moj skromny nazor 😀 😀 😀 😀

arizona
31. aug 2013

@vishka -giny som myslela lieky, ktore maju tuto koncovku, lebo vsetky tie obsahuju rovnaky zaklad. mojmu krpcovi tiez nezabera panadol proti nicomu, takze musime mat vzdy v zalohe nurofen.
osobne som brala hak 10+ rokov, neziaduce ucinky skoro ziadne (v porovnani s dobou, kolko som ju brala), ale som si povedala, ze ziadne umelace uz nechcem. ved neotehotniet sa da aj inac 😀

vishka
31. aug 2013

@arizona jaj tak :D .... hej no , bud ziaden sex, alebo dodrziavat urcity postup :D .. ale aspon ze si sa umudrila :D to dnesnym zenam vo vacsine chyba 😝 😝

lucie1994
3. sep 2013

Ahojky, chtěla jsem se zeptat. užila jsem lék escapelle asi 23 hodin po styku, bohužel se nám stala nehoda v 5 večer a to už na mě nikde v lékárně čekat nebudou, takže jsme to řešili až druhý den, Lék jsem užila, zapila vodou. Po týdnu jsem měla bolesti, a nepravidelné krvácení. Ale teď je to měsíc a já měla dostat menstruaci a nedostala ji, myslíte že můžu být těhotná, i když jsem měla vedlejší účinky? Své gynekoložce jsem to říkala, ta mě akorát pochválila, že jsme to zvala zodpovědně ....

lucie1994
3. sep 2013

A máma, mi tvrdila že těhotná být nemůžu pač jsme se spolu vyspali pár hodin po tom co mi skončila menstruace, tak tedy nevím jak se k tomu stavět ...