Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

catherine_sk
29. mar 2009

Ahojte... Tiez som pred dvoma tyzdnami uzila tuto tabletku. Pribalovy letak som si precitala spociatku letmo, no neskor som sa k nemu vracala castokrat. Rozhodla som sa napisat svoju skusenost, pretoze fakt je, ze tuto diskusiu som si precitala nie raz a mozem povedat uprimne - priviedla ma aj do depresii. Fakt je, ze clovek je dost v uzkej, chulostivej situacii, plny ocakavania, mozno aj vycitiek, strachu a obav a ked si precita par "povzbudivych" riadkov, dostane skutocne poriadnu davku tlaku na nervy, psychiku a vobec... Po uziti tabletku ja osobne som nemala takmer ziadne vedlajsie ucinky. Hlava ma nebolela, len som pocitovala a stale pocitujem pnutie v podbrusku, obcas je to silnejsi krc, ale inak nic... ziadne spinenie, ziadne predcasne krvacanie doteraz. Menzes by som mala dostat 3.4. tak uvidim... Pribalovy letak hovori o tom, ze vacsina zien dostane krvacanie v obvyklom case, niektore mozu vsak spinit alebo nepravidelne krvacat aj do normalneho terminu menzesu (to bolo na margo vsetkych prispevkov, ktore meditovali nad tym, ci tymto sposobom tabletka zabrala alebo nie - z tohoto to nezistite!) Okrem ineho sa v pribalovom letaku pise, ze do 3 tyzdnov by ste mali vyhladat svojho gynekologa... Ja som to urobila... Vo stvrtok - teda po viac ako tyzdni som bola u svojej gynekologicky. Povedala som co ma k nej privadza a pochopitelne - nejasala radostou. Dostalo sa mi poriadneho kazania. Ano, viem, zasluzila som si. Vysetrila ma, urobila vnutorne sono. Na druhy den som sa dostavila na krv a uz mam aj vysledky... predbezne - negativne... Som stale v napati ci skutocne vsetko dopadne dobre, ale to preco tu pisem je o tom, ze mali by ste si uvedomit, ze NAVSTEVA LEKARA JE NEVYHNUTNA V KAZDOM PRIPADE! Je to skutocne pravda - Escapelle je tak silna tabletka, ktora zamava s vasim telom, s vasimi hormonmi... Nepodcenujte jej ucinky. Nikdy som nemala skusenost s uzivanim hormonov, ale viem, ze tato so mnou zamavala poriadne. Depresivne stavy, stavy apatie, uzkosti, totalneho nezaujmu o vsetko okolo mna... Myslim, ze keby som sa ocitla pred situaciou VZIAT alebo NEVZIAT niekedy v buducnosti tuto tabletku, asi uz nebudem tak lahkovazna... Takze... Drzte mi palce nech to dopadne dobre... Ja vam zelam tiez vsetko dobre... A NEZABUDNITE SA OHLASIT U SVOJHO LEKARA! ON JE JEDINY CO MOZE POTVRDIT ALEBO VYVRATIT VASE POCHYBNOSTI. Majte sa...

janul1k7
13. apr 2009

Ahojte, ja osm tiez uzila tuto tabletku minuly tyzden a zabrala v pohode vsetko dopadlo dostala sm menzes vsetko lenze ked som si teraz chcela nasadit antiku tak neviem ani kedy bo pred tym stykom dva dni som mala menstruaciu a potom som hedn tu tabletku zjedla a teraz druhy tyzden mam zasa menstruaciu a neviem teraz ci ju mam teraz nasadit alebo az na dalsiu.

sasiki
13. apr 2009

janul, určite sa poraď so svojim lekárom, keďže hormonálne tabletky nie sú lentilky a nie si si istá, poraď sa radšej s odborníkom.

veruna2
18. apr 2009

Čaute baby, pekný večer, rada by som sa opýtala, nedopátrala som sa zatiaľ nikde odpovede, minulý mesiac som prestala brať po rokoch antikoncepciu, 1.deň poslednej mensštruácie bol 18.3. No a 7.4. som mala nechránený styk, to bola streda a v piatok 9.4. som vzala Escapelle. Jahôdky mali prísť 14., dajme tomu 15.4. /keď počítam podľa pravidelného cyklu, ktorý som mala vďaka antikoncepcii ale čo sa pamätám tak keď som ju pred rokmi začala brať tak som mala cyklus nepravidelný/ no a dnes je sobota 18.4. v noci a menštruácia nikde. Moja otázka je, či je možné a/ meškanie kvôli vysadenej antikoncepcii, resp. či som opäť nabehla na ´môj síce prirodzený ale nepravidelný´cyklus alebo b/ jahôdky neprišli kvôli Escapellu, že by mi nejak rozhádzal organizmus a oddialil menzes pretože keď som si pred rokmi vzala Postinor tak menštrucácia prišla naopak veľmi silná a hneď 2.deň po užití alebo c/som jednoducho tehotná, aj keď plodné dni som podľa ´mojich výpočtov´. Test som ešte nerobila, príde mi to ešte skoro. ĎAKUJEM za pípadné odpovede. Dobrú noc.

slavik
19. apr 2009

Veruna2 ja som si dala tabletku escapelle 31.3. menzes som mala dostať 11-12.4. ale dostala som až 17.4. Mala som riadne stresy. Ale našťastie všetko je ok. Takže je možné že ti tá tabletka trochu oddialila menzes.

veruna2
19. apr 2009

slavik: ďakujem pekne za odpoveď. Ja som to dnes dostala, je to teda trošku iné ako ovykle ale to bude asi tým, že už je to ´prirodzené, nehormónové´, veľmi veľmi slabé. Ale každopádne je ten Escapelle teda parádna chémia...a bohvie ako to bude ďalej...však uvidime 😕 myslíš, že má zmysel skúšať testík? Na nete sa človek dočíta vecí....

slavik
24. apr 2009

veruna2 ja som si veru robila aj test. Pre istotu 🙂

xixina
26. apr 2009

lussiabb : ahoj...pisem sice neskor, ale hadam pomozem 🙂 ... ja som tiez uzila escapelle a tiez mi nezabrala, no malicky je v poriadku a nic mu nechyba 😉 ked som bola prvy krat u gynekologicky tak ta mi povedala ze tabletka nema nijaky vplyv na plod takze sa nemusis obavat 🙂

bejbora
26. apr 2009

čaute ľudkovia,

môže mi tu niekto prosim vas poradiť? Včera (26.4.) som mala s priateľom styk, ktorý bol chránený no mam aj napriek tomu nejake tie obavy, pretože aj ked nam kondom nepraskol, priatel nevie ci sa do mna urobil alebo nie, pretoze po styku vravel, ze mal na kondome / z vonkajsej strany / pri koreni penisu nejaku tekutinu.. 😒 ..myslite, ze by to mohlo byt nieco akutne? aj ked sme ten kondom samozrejme pouzili spravne a prasknuty nebol. Alebo to mohla byt iba nejaka tekutina, z mojho vnutra? :D PROSIM O RADU..mam aj v tom pripade uzit, aj ked mi zostava uz len 35 hod. Escapelle? 😒

blumchen
26. apr 2009

bejbora - pokial ste kondom pouzili spravne, a ste si isti, ze nepraskol, a bol natiahnuty dostatocne vysoko, nemohol sa zosuchnut dole, je to v poriadku, a ziadnu tabletku nemusis uzit. Je normalne, ze po styku je partnerov penis mokry, ved produkujes maz, takze ta vlhkost bola z Tvojho vnutra. Tym padom vsetko semeno zostalo v kondome, a malo by to byt urcite OK!

bejbora
26. apr 2009

Dakujem ti velmi pekne za odpoved blumchen 🙂 ...vies, tiez si skor myslim, ze sa nic nemohlo stat pokial bol ten kondom dany tak ako bol, teda tak ako ma byt. Len som sa akosi vylakala a znervoznela po tom, co mi priatel povedal, ze co ak sa to nejako mohlo dostat do mna a budeme o 9 mesiacov kocikovat..:D no tak to by som asi nerada vzhladom na to, ze mam len 18. 😖 🤐 ....takze preto som uvazovala o tej tabletke, aj ked sa mi zda, ze by to bolo zbytocne tolku chemiu natlačit do organizmu no nie? A dufam, ze zbytocne.
Takze ty si myslis, ze aj ked bol ten kondom skoro uplne pri koreni uz pri konci styku ale nie celkom pri, tak aj napriek tomu sa nemohlo stat aby semeno nejakym zazrakom vytieklo neviem odkial..? 😒

blumchen
26. apr 2009

Ak kondom nepraskol, a ani nebol stiahnuty dole, urcite sa to do Teba nemalo ako dostat. Toho zase nie je tak vela, neboj, ze liter 😀

majus123
27. apr 2009

cawte kocky..........ako ste sa citili ked sta tu tabletku zobtrali lebo ja som ju zobrla vcera a bolelo am trocha brucho a tak...myslite ze zabrala?
😅

majus123
27. apr 2009

awojtte babenky a ako ste sa citili ked ste ju uzili???....pls potrebujem pomocc ale rychlo dakuej,

bejbora
27. apr 2009

blumchen - dakujem Ti za radu 🙂 😎 tak ja len dufam, ze sa nic neudeje tak drz prsty :D 🙂 pa

katka76
29. apr 2009

majus, ja som v podstate nic nepocitovala, len som mala taky divny pocit, ze co to je za tabletku. prvy krat po 7 rokoch sa nam stalo, ze nam praskol kondom a na viac deti sa necitim a kedze k mojim som prisla velmi rychlo, nechcela som nic riskovat.
4 dni po uziti som miesto spinenia mala 4dnovy menzes a opat so ho dostala v normalnom case, tiez 4dnovy.

cica7
29. apr 2009

Ahojte, ja som tiez uzila tu tabletu a riadny menzes som dostala az v normalnom termine, teda o dva tyzdne. Mne po uziti tablety nebolo zle, iba som mala silne bolesti v podbrusku.

slavik
29. apr 2009

ja som nemala žiadne príznaky po požití, cítila som sa normálne

tweeety
1. máj 2009

ja si myslim ,ze nie som nezodpovedny clovek,mam 19 rokov a jedineho a staleho partnera,aj ked spolu chodime uz dlho,pre moju opatrnist vzdy mame kondom a ja mam HAK...lenze svrtok,teda30.6 sa nam stala nehoda,ja som uzivala antibiotika,a kedze viem,ze znizuju ucinok HAK,o to vacsi pozor sme si davali..lenze co cert nechcel,moj partner ukoncil styk,vytiahol penis zo mna a polka kondomu ostala vo mne.obsak sa vilial na postel.mam velky strach ze mozem byt tehotna,ze sa ejakulat nejakym sposobom dostal do mna.partner ma ubezpecil ze kondom nebol prasknuty len zvleceny.tento pohl.styk som mala v shojich neplodnych dnoch,no aj tak sa obavam,babatko este nechcem,lebo ma caka vyska ale Escapelle uzivat tiez nechcem...:(

stella231
8. máj 2009

Ahoj chcem sa len spytat ktora ma skusenosti s meškanim menštracie po uziti tabletky escapelle ? preskol nam kondom , tabetku som uzila do 12 hodin a kramy aj tak meskaju dnes je uz 4 den.... kurnik!!!!! čo teraz ...mam hrozne nervy 😕 za posledny mesiac som schudla asi 3kg moze to byt tym ??? babo rad !!!!!!!!!!

slavik
8. máj 2009

stella231 mne meškali 5 dní. Až keď som si na piaty deň ráno urobila test, ktorý bol negatívny, som sa ukľudnila. A poobedede som dostala menzes. Pre pokoj duše si ho urob aj ty.

slnecnica_vononava
10. máj 2009

ja smutne ze prave pri tejto prilezitosti sem prispievam prvykrat...

ale moja hlupost za to moze sama..

samozrejme sa o tabletku "po" nezaujimam z nezistnych dovodov, stala sa nehoda, prvykrat po rokoch sa mi stalo ze som vynechala tabletku HAK, bola to tretia tabletka noveho blistra, to znamena z prveho tyzdna..
mala som styk s partnerom a az potom ma osvietilo, ako keby ma niekto vyplieskal..tabletku som zobrala s 20 hodinovym oneskorenim.. teraz uvazujem(e) nad escapelle

viem ze je to svinstvo, a je mi skoro do placu..

len by som sa chcela spytat, nevsimla som si/mozno som prehliadla, o skusenost dam a slecien s escapelle ked uz brali HAK, viem ze v letaku je ze sa ma dalej s HAK pokracovat-normalne...

bababa4
11. máj 2009

Ahojte, nevie niektora, ako je to s uzitim tabletky po nechranenom styku a naslednemu dalsiemu nechranenemu styku? Totiz v piatok som uzila tabletku, nehodou sme si neboli isti uplne (slo to von a mozno dnu fakt nic...), ale preventivne som ju zobrala. Dnes rano sme mali styk, no kondom praskol.. aka je sanca, ze ta tabletka este nejako zaberie? Viem ze je to tabletka "po"... ale neviem co mam robit. Nechcem uzit dalsiu. Od tej prvej nepreslo este ani 70 hodin...

Dakujem

katka76
11. máj 2009

v letaciku sa pise, ze tabletka nechrani pred dalsim nechranenym stykom a taktiez sa nedoporucuje uzit viac nez jednu v cykle. obsahuje totiz velku davku hormonov.

evusqa
20. máj 2009

ahoj.. ja by som vas velmi prosila o radu.. uzila som tabletku escapelle 18 hod po nechranenom styku. O 7 dni na to som zacala spinit alebo to bola slaba menstruacia. nat o neviem prist. Pretoze zacalo to 15.5. a menstruaciu mam dostat az 21.5. Moze byt ze som tehotna? alebo je to len spinenie a menstruacia pride? odpovedzte mi prosim

lasicka
22. máj 2009

ahoj... po uziti tabletky sa moze vyskytnut slabe spinenie z dovodu obsahu hormonov, nie je to vsak bezna menstruacia. Ta prava ti moze malicko meskat. Tehotna by si ale nemala byt, toboz ak si ju uzila prvy den. Hlavne nemaj stres, ked baba zacne uzivat HAK , tiez si musi zvykat prvy mesiac na zvlastne pocity. Tieto, aj ked su jednorazove a niekedy vyraznejsie, su len prechodne.

emerica
22. máj 2009

cavicek
V nedelu sa nam s priatelom stala mensia vacsia nehoda, mala som prave plodne dni, tabletku Escapelle som uzila do 12 hodin, dnes je 5 den a zacala som spinit.Myslite si, ze som za vodou , a ze tabletka vykonala svoju pracu? alebosi mam este zakupit test?
a je naozaj pravda ze vám tabletka totalne rozhadze MC ?
zanechava aj nejake vedlajsie trvale (neziaduce) ucinky ?

cica7
25. máj 2009

Ahoj emerica, ja ti mozem povedat len to -ako to bolo u mna: viem a poznam na co asi mieris. Podla mna kup si radsej este test a uvidis. Ak si zacala sponit, tak to je podla mna "dobre". Ta tabletka ti naozaj rozhadze MC. Ja som nemala ziadne vedlajsie ucinky. Iba snad take, ze som zacala krvacat, az ked som mala dostat normalnu menstruaciu. Ta tabletka urobi v tele to, ze bud ti menstruacia pride skor, alebo ti bude meskat. Nie som odbornik, iba laik v tejto oblasti. Hadam som ti aspon kusok pomohla. Test si urcite urob. Prajem ti pekny den.

emerica
26. máj 2009

ahoj cica 7, tak prvý den som len spinila ale potom som dostala dost silne krvacanie, prirovnala by som to k silnej M.
uz mi to konci tak tento tyzden by som si urobila test potom vam dam vediet tu dobru spravu ze je vsetko tak ako ma byt 🙂
a co sa tyka vedlajsich ucinkou tak som mala trosku nevolnosti a ked som dostala krvacanie tak aj bolesti brucha.

Zatial prajem kr.den a dakujem

kasanowa
26. máj 2009

No zacalo to takto kamaratka uzila tabletku do 72 hodin escallpe uzila ju pre istotuu lebo my sme ani sex nemali ale ja som bol opily a nwm ci som ju neprstoval s ostrkanimi trochu prstami ale ona vravi ze nee a aj ja si to myslim len som sa poistil a kupil tabletku a dala si ju tak o takej 16:00 a ked aj som mal prsty ostrekane troska mohol som ju oplodnit?? kks ja magor, no dala si escallape a do 5 dna dostala kramy tie trvali asi o 2 dni kratsie ako normalnee ale mala kramyy a cil caka na svoje kere ma dostat normalnee ale asi jej uz meskaju asi tak 1-2 dni chcem sa spytat ci je tehotna ked uz dostala tie kramy stabletky ?? alebo ked uz dostala aj normalne svoje kramy? ked zena dostane kramy tak uz neni tehotna nie??? kedd ma kramy? plss odpovedzte myy dakujemm