Núdzová antikoncepcia Escapelle. Aké máte skúsenosti?

janeette
2. dec 2007

ahojte kočky,máte niekto skúsenosť s touto tabletkou?

majulkqa
30. júl 2008

Ahojte holky.Mam 16,sex som este nemala,ale velmi ma zaujima tato tema a secko o tabletkach po... Urcite ked budem mat sex tak si budeme s priatelom davat velky pozor,ale ako viete stat sa moze vselico.Chcem sa spytat hlavne kedy su neplodne dni??? A odkazat niektorych dievcatam,ze tym ze dostanu menzes este nemusia byt rady,lebo pozname aj take pripady,co normalne poravidelne mali menzes ale boli tehotne aj tak.

etuska
30. júl 2008

majulkqa-myslim,ze pre taku mladu kocku ako si ty,je lepsie rozmyslat nad vhodnou antikoncepciou.Ja osobne som tabletku ..."po" nikdy neuzila ale myslim si,ze je to teda hormonalne "svinstvo"-pardon za vyraz

majulkqa
30. júl 2008

Chcela by som sa este spytat,ako posobi tabletka ked ju uzijete hned po styku,alebo len par hodin (2-3) po styku... Plati tu to,ze cim skor tym lepsie?Dakujem

majulkqa
30. júl 2008

etuska-Dakujem za tvoj nazor aj ja si myslim ze to je lepsie,ale myslim ze some ste mlada na antikoncepciu a urcite nechcem aby mama vedela ze nieco take berem...Sice sex este neplanujem ale nikdy neviem kedy to pride,ja to planovat nechcem...Len sa proste bojim toho,ze by kondom praskol...Nevies aka je pravdepodobnost ze nepraskne?alebo da sa tomu nejako zabranit??a kedy su vlastne tie neplodne dni?

jutinka
30. júl 2008

ahojte...hm mam otazku... hm ked som bola ete panna a hm prwy krat som to robila bez kondomu ae xalan sa mi newystriekal do nutra ae mimo aj tak mozem otehotniet? aj ked to bolo prwy krat?

majulkqa
30. júl 2008

ahoj jutinka... nemyslim si zeby si mohla otehotniet...ale vies spermie sa mozu nachadzat aj v tekutine ktora ide pocas sexu s tvojho partnera.... ale tak ked to bolo prvykrat tak nemyslim si...

expertka8
30. júl 2008

..jutinka..."gratulujem"....aj po "1.krat" sa mozes stat mamickou 😉

etuska
30. júl 2008

Presne tak,suhlasim s expertkou,takze baby,ak nechcete byt tehu,pouvazujte nad tym ako sa chranit pred nezelanim tehotenstvom cim skor a nemyslim si ze tabletka "po" je vhodna antikoncepcia 😉 Mala by sa brat ozaj vo vynimcnych pripadoch

majulkqa
31. júl 2008

Moze mi niekto odpovedat na moje otazky_???Kedy su neplodne dni???Mam dobre informacie,ze su po menzese?Ale kolko dni,alebo hned?Ako to vlastne je????A ked mam sex,cez neplodne dni s kondomom a stane sa ze praskne alebo nebol kvalitny kolko percentna pravdepodobnost je ze mozem otehotniet???Stalo sa tu uz niekomu,ze mal sex prvykrat s kondomom a aj tak otehotnel?Da sa nejako predist tomu aby kondom praskol???Prosim o odpovede.Dakujem

majulkqa
31. júl 2008

Chcem sa chranit co najlepsie ale myslim si ze antikoncepcia v mojom veku este nie.A akolo toho su rozne vysetrenia a ci by som ich vobec mohla brat,inak keby to moja mama zistila asi ma zabije.Takze antikoncepciu vylucujem...Viete mi poradit ako mat co najbezpecnejsi sex???Bojim sa totiz velmi,ze kondom praskne alebo nebude dost kvalitny.A este jedna otazka,ked mate prvy sex,alebo uz aj viackrat ,rozhadze vam to nejako cyklus??ze proste nie ste tehotna ale kramy vam budu meskat alebo budu skor??

sorciera24
31. júl 2008

majulka, neviem, kolko mas rokov, ale asi dost malo, ked nevies zakladne veci, podla mna by mal clovek zacat sexovat, ked ma nejake poznatky o tom...ale sorry, od toho tu nie som, aby som ti v tomto radila, mas vlastny rozum......kondom nepraskne, ked ho spravne pouzijes....v zivote mi kondom nepraskol, len tam nesmie ostat vzduch.....a skus ho skombinovat s Parmatexom, pripadne s prerusovanim...bude vacsia istota,....lebo na plodne dni sa neda moc spoliehat, kazda zena ich ma inokedy, mali by byt v strede cyklu, ziye 10-17 den od zac. MS, ale nemozno sa na to spoliehat....a najlepsia antikoncepcia je....abstinencia 😀

majulkqa
31. júl 2008

sorciera24-ahoj,dakujem za nejake odpovede.inak mam 16 a zakladne poznatyk o tom urcite mam.,... lenze sa bojim a preto sa informujem stale.. lebo veci co pocuvam okolo seba kazdy hovori daco ine... vsade s apise daco ine,takze nie som si ista..a sex este v plane nemam,myslim ze je skoro,len sa informujem...

etuska
31. júl 2008

Majulkqa-ja v tvojom veku som sa tiez zaujimala o antikoncepciu a vsetky veci okolo toho,myslim ze je to prirodzene.Napr. ta metoda plodnych a nepl. dni je spolahliva u zien,ktore maju pravidelny cyklus a dokonale poznaju svoje telo,ja osobne by som sa ale na nu nespoliehala.

Tak ako pise sorciera,ak sa pouzije kondom,je dolezite aby v nom nebol vzduch a je dobre napr. skombinovat kondom a spermicidny gel....

Je dobre byt o tychto veciach informovana,ale este lepsie pockat si mozno par rockov,aby ta prvy sex zbytocne nesklamal 😉

Hovori sa,ze clovek je na milovanie pripraveny vtedy,ked vie znasat pripadne nasledky svojich aktivit 😉 ...Lenze to casto nevedia ani ovela starsi ludia,nie to teenageri 😒

A s tou abstinenciou suhlasim,lebo ked raz zacnes,uz sa tazko zabuda... 😀 Chalani v tvojom veku si mozno myslia,ze uz su na sex pripraveni,ale osobne si myslim,ze nie,ono je to vsetko velmi lakave,ale ver mi,ze zenska dusa potrebuje trochu viac "dozriet" a mozno aj pockat.

expertka8
31. júl 2008

...majulkqa....

Milá mladá a ešte neskúsená dáma, ktorá sa chystá na prvé sexuálne zblíženie (domnievam sa, že tomu tak je, podľa charakteru otázky). Ja sa vám teda pokúsim vysvetliť, ako sa počítajú plodné a neplodné dni. Skôr ako tak urobím, chcel by som vám povedať niečo oveľa dôležitejšie, čo by bolo dobré zapamätať si na celý život. Predpokladám, že ste sa vo vašom partnerskom vzťahu dostali tak ďaleko, že veľmi túžite po sexuálnom styku. Dúfam, že ste si veľmi dobre ujasnili, kto je váš partner a čo môžete od neho v budúcnosti očakávať. Láska býva totiž často až veľmi slepá. Treba si dobre zvážiť, či prejav lásky, ktorého sa niekedy dožaduje mužský partner, nie je len zbieranie „skalpov“ mladých dievčat, čiže príležitostná zábava, po ktorej nasleduje „odkopnutie“. Keď sa pýtate na plodné a neplodné dni, zjavne neplánujete ešte tehotnosť. Tak ako v každom pravidle aj tu existuje výnimka. Tá spočíva v tom, že u ženy môže nastať vyprovokovaná ovulácia pod silným emotívnym hnutím, ktoré môže sprevádzať vášnivé milovanie. Nie je zriedkavosťou, že žena otehotnie tesne pred menštruáciou alebo po nej či dokonca aj počas menštruácie (čo sú teoreticky obdobia neplodných dní). Ak skutočne plánujete začať pohlavný život, zájdite za gynekológom a poraďte sa, akú účinnú ochranu pred neželanou tehotnosťou by bolo vhodné použiť vo vašom prípade. Pri metóde plodných/neplodných dní je totiž až 25-percentné riziko otehotnenia.
Metóda plodných a neplodných dní je spätá s menami Ogino a Knaus. Vychádza z poznatkov, že vajíčko ženy je schopné oplodnenia do 48 hodín a spermie prežívajú 72 hodín. Teoreticky by to znamenalo, že žena môže počas svojho menštruačného cyklu otehotnieť len v priebehu troch až štyroch dní. Pri pravidelnom 28-dňovom menštruačnom cykle by mala byť ovulácia v strede cyklu (približne 14. deň pred nasledujúcou menštruáciou). Takáto žena by mohla teoreticky otehotnieť v období medzi 11. a 17. dňom cyklu (plodné dni) a jej neplodné dni by mali byť (matematicky vzaté) do 10. dňa a po 17. dni (počítané od prvého dňa menštruácie). Pri nepravidelnom menštruačnom cykle, pričom však rozdiel medzi najkratším a najdlhším cyklom nesmie byť väčší ako 10 dní, sa plodné dni počítajú podľa schémy: 10 + najkratší cyklus - 28 = prvý plodný deň a 17 + najdlhší cyklus - 28 = posledný plodný deň. Ako príklad na vyrátanie plodných dní si uveďme ženu, ktorá má povedzme najkratší cyklus 23-dňový a najdlhší 33-dňový. U tejto ženy sa prvý plodný deň vypočíta: 10 + 23 - 28 = 5 a posledný plodný deň: 17 + 33 - 28 = 22, čiže jej plodné dni sú teoreticky od 5. do 22. dňa menštruačného cyklu. Ak žena plánuje použiť túto prirodzenú metódu na zábranu nechceného otehotnenia, mala by sledovať svoj menštruačný cyklus aspoň 6 až 12 mesiacov predtým, ako ju začne používať. Po pôrode by bolo vhodné sledovať aspoň štyri cykly, aby sa zistilo, či sa ich charakter nezmenil oproti rytmu pred tehotnosťou.

...pridavam este jednu pomocku...kalkulacku na vypocet ne/plodnyx dni 😉
http://www.primar.sk/Page.aspx?t=calc&t1=plodnedni
http://www.mambaby.com/articles/sk/2196

majulkqa
31. júl 2008

etuska a expertke8- Dakujem vam za vase nazory a rady.Uplne s vamy suhlasim ze je na to este skoro,preto to ani nechcem ,ale zaujimat sa zaujimam aby som co to o tom vedela ked na to pride.Som zastanca toho,ze niektore dievcata sexuju kazdy den a nic sa nestane,ale prave ja mozem byt ta co poprvom styku otehotnie.Takze radsej este nie... Dakujem

majulkqa
31. júl 2008

etuska-ten spermicidny gel sa moze pouzivat aj pri prvom pohl. styku?Lebo vtedy mozes aj krvacat,to nevadi?(sice aj potom este mozes)Aj tak to bude fungovaT?

etuska
31. júl 2008

myslim ze v kombinacii s kondomom je to OK.Samotny gel -netusim.Ano,moze sa pouzit i prvy x a krvacat vobec nemusis

majulkqa
31. júl 2008

etuska-dakujem 🙂

blaa
1. aug 2008

AAa😀 ... robila som si test no vyzerá to tak, že je všetko ok 🙂🙂 tak som štastná a veľké dakujem tým co mi tu pomohli 🙂

ivana79
2. aug 2008

Help!! Pohlavny styk som mala piatok 1.augusta a roboli sme to cez kondom. Nemam pocit, zeby praskol, ale aj tak mam obavy, ze mozem byt tehotna.Je uz sobota a ja som neuzila tabletku ecsapalle. Mozem ju uzit aj po 70-tich hodinach? Prosim poradte....rychlooo

princess007
2. aug 2008

ja osobne si myslim, ze je to zbytocne... lebo uz to nebude mat pravy efekt. najucinejsia je do 12 hodin. potom to uz prudko klesa.

ivana79
2. aug 2008

ja neviem, co mam robit....bolo to po prvy krat....a citala som na nete, ze to mozem uzit aj po 72 hod...neviem uz teraz...velmi sa bojim...M-ko mam dostat 10. aug...do vtedy zosalejem

princess007
2. aug 2008

ale pokial vam nepraskol nie je dovod sa obavat 🙂 mozes ju stale uzit, ak si chces byt ista. ale aj tak si myslim, ze by si to robila zbytocne, lebo ste mali ochranu a tak pokial viem nezlyhala... takto si len narusis cyklus... moj nazor. ale urob ako ty uznas za vhodne 🙂

ivana79
2. aug 2008

dakujem aj tak...ale ked ja neverim kondomom, do certa! fnuk...velmi sa bojim....a k tomu ma cely den bolelo v bruchu a citim uzkost

princess007
2. aug 2008

to su len stresy moja 🙂 a si bud ista, ze ked budes stresovat, tak sa ti mrcha nedostavi nacas a potom budes este viac stresovat.. to chce klud. ked neveris kondomom, daj si predpisat antikoncepciu.. ale naozaj si myslim, ze ak ste ho spravne pouzili, nic sa nestane.

ivana79
2. aug 2008

ale ked dnes je len2. aug a M mam dostat 10.aug....nevydrzim cakat...

sorciera24
3. aug 2008

podla mna je zbytone uzivat tabletku, ked sa kondom neroztrhol....to co, ju budes po kazdom styku uzivat?...neboj nic, a aspon nerozhadzes cyklus.....

ivana79
3. aug 2008

prosim, drzte mi palce, nech uz je 10. august. Nikdy som sa v zivote netesila na M-ko ako teraz.

sorciera24
3. aug 2008

boze, aky je zivot zvlastny....ja cakam MS 7-8. augusta a ja naopak dufam, ze ju nedostanem......ale drzim palce...a neboj sa, tebe MS pride....

ivana79
3. aug 2008

tak si budeme drzat palce navzajom....ved ja mam iba 17, babatko nechcem vobec....mam plany, chcem skoncit skolu...ja by som babo sama neuzivila, lebo priatel je odo mna daleko....chcem ist na vysku do jeho mesta....babo neceme obaja....ved rodicia by na zabili a v skole by so tu hanbu neprezila ☹